Które perł są sensowne i czy warto usunąć moje?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14776
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14776

Guest
Hej,

wiem że są już tematy jakie perły warto mieć a jakich nie warto, ja mam jednak trochę inne pytanie:

Teraz jestem w epoce kolonialnej i mam następujące perł

Hagia - 6
DT, akwi, zeus - 5
Alca, castel, latarnia, babel - 4
deal, marek, notre dame, koloseum - 3
chf - 2

I mam pytanie: czy powinienem któreś z nich usunąć? Bo jakby nie patrzeć to trochę pr w nie zainwestowałem i szkoda je tracić bezpowrotnie...

I druga sprawa: to czy są perły oprócz tych których nie mam, których definitywnie nie opłaca się budować nigdy?
 

DeletedUser15149

Guest
odpowiedź najbardziej uniwersalna - zależy od stylu gry. Wg. mnie zbedny jest zamek z babel, deal, koloseum i notre dame, z tych które masz.
Na pewno warto mieć Wieże innowacji i Przylądek Canavera - obie dają PR, a dodatkowo WI daje ludzi, więc wtedy można sobie darować Kapitol.
 

bartekmod

Książę
zaproponowałbym zapoznanie się ze spisem Pereł i wartościami co dają na początkowych 10 lvl, tam można sobie wszystko zobaczyć i obliczyć ile Perła daje "dóbr" na kratkę powierzchni... tylko gdzie do... piiii... podział się ten spis? :)

należy też sobie odpowiedzieć na pytanie... czy Perła, która na np 15, 20 lvl da mi więcej korzyści niż budynek z najwyższej epoki jest warta czy nie warta PR, jeżeli się przemęczyć z rozwijaniem poziomów to z czasem większość Pereł jest lepsza niż budynki... tu za przykład powiem, że najlepszy Alcatraz na moim świecie daje Graczowi więcej zadowolenia niż 2 zmotywowane Ekoparki, a to przecież tylko dodatek
 

DeletedUser14776

Guest
Ok, dzięki za podpowiedzi, zwłaszcza za spis pereł ;)

W takim razie prawdopodobnie usunę sobie Koloseum i ND, bo one są nieopłacalne, reszta zostanie.
 

DeletedUser13688

Guest
Ok, dzięki za podpowiedzi, zwłaszcza za spis pereł ;)

W takim razie prawdopodobnie usunę sobie Koloseum i ND, bo one są nieopłacalne, reszta zostanie.
Dobry wybor, dodatkowo nie stawiaj Kapitolu, Space Needle, Voyagera i Lotosa. Szkoda na nie punktow rozwoju i sa nieoplacalne, w stosunku do zwyklych budynkow nawet.
 

DeletedUser

Guest
Mam Katedrę Akwizgrańską na 11 lvl. Podnosząc ją na 12 lvl muszę włożyć 631 PR.I co ? G ! Nadal mam 31 % w ataku i obronie.To absurd !!!
 

kasia2389

Arcyksiążę
Mam Katedrę Akwizgrańską na 11 lvl. Podnosząc ją na 12 lvl muszę włożyć 631 PR.I co ? G ! Nadal mam 31 % w ataku i obronie.To absurd !!!
Żadne przepisy nie zobowiązują Cię podnoszenia katedry na 12 poziom.

W przypadku tych trzech pereł z bonusem do ataku jest prosta zasada, podnosimy tą, która wymaga najmniej punktów na następny poziom, zawsze zyskujemy 3% a po 10 poziomie 1% co dwa poziomy.
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A tam absurd ;)
Ja wczoraj usunęłam Lotos i postawiłam budynek z EP kulturowy zyskałam miejsce i 4 tys zadowolenia (lotos na 10 lvl) jednym słowy Lotos przestał mi się opłacać.
 

DeletedUser

Guest
Ja wczoraj usunęłam Lotos i postawiłam budynek z EP kulturowy zyskałam miejsce i 4 tys zadowolenia (lotos na 10 lvl) jednym słowy Lotos przestał mi się opłacać.
Zazwyczaj im wyższa epoka tym większy przesiew perełek, bo po prostu nie opłaca się ich trzymać jedynie dla wyglądu. :) Wiadomo, że graczowi np. w żelazie opłaca się postawić Koloseum, które później po analizie jest do wylotu, gdyż jest totalnie zbędne i jedynie zajmuje miejsce w mieście, które jest ograniczone. :p
Ale faktycznie na niektóre perły po zastanowieniu szkoda PR.
 

DeletedUser12464

Guest
Wiadomo, że graczowi np. w żelazie opłaca się postawić Koloseum, które później po analizie jest do wylotu, gdyż jest totalnie zbędne i jedynie zajmuje miejsce w mieście, które jest ograniczone. :p

Ja moje koloseum uwielbiam i pozostanie póki nie będę całkowicie kasował wioseczki :)

Co nie zmienia faktu, że wiele pereł już 3-4 epoki dalej jest zwyczajnie zbyt słabe żeby rozważać ich utrzymywanie poza wizualną przyjemnością z faktu ich posiadania. Co kto lubi.
 

DeletedUser

Guest
Kasia2389---Tak jest w pozostałych perłach dotyczących ataku i obrony.Dopiero 13 lvl daje 3%. A co z tymi 631 PR ? Zapewne razem,postawienie na 13 lvl będzie kosztowało z 2000 PR ?
 

DeletedUser13688

Guest
Kto Wam powiedzial, ze macie rozwijac perly ataku powyzej 10 poiomu? Dla mnie jest to zwykla strata czasu i punktow rozwoju, lepiej je zainwestowac na przyklad w alcatraz, ktory daje realne profity w porownaniu, z perlami ataku.
90% wsparcia w zupelnosci starcza i nie ma sensu windowac tego wyzej, bo 1% co drugi poziom, to za duzy koszt, przy mizernym zysku. Jeszcze wezcie pod uwage, co daja te procenty tak na prawde. Jezeli jakas jednostka przykladowo orginalnie ma 100 do ataku i obrony, to zbonusem 90% bedzie miala 190, a 93% - 193. Czyli minimalna roznica, kosztujaca grubo ponad 1500 pr. Nastepne 3% to juz bedzie ponad 3500 pr dodatkowo, bo bonus jest co drugi poziom, czyli ladnych pare miesiecy gry, ktorych nawet nie odczujesz na mapie.
Za 5000 mozna podnies samemu alcatraz o 5 poziomow, uzyskac dodatkowe 5 jednostek dzienie i ponad 2000 zadowolenia, jest to jakis bardziej realny profit. Zwroccie uwage, ze przy wymianie, w porownaniu z perlami ataku, alcatraz daje duzo wieksze bonusy, wiecej paczek sie zwraca, a to dodatkowo winduje level.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
czyli ladnych pare miesiecy gry
Aktualnie to pare lvl Arki plus inwestowanie w wysokie lvl daje nam takie profity (już widziałam nagrody rzędu 1000 pr z 1st)


A i perły dające bonus do ataku mają zawsze 2 bonus, np Castel jest "spoko" mało pr na lvl i w każdym lvl jest cos miłego, jak nie pr to procent. Też wiele graczy ma wywindowane te perły.
 

DeletedUser13688

Guest
Dodatkowo po dwa budynki w epoce współczesności i jutra dają 4% a w przyszłości po 5% to razem dodatkowe 26%.
dodatkowo z zakatkiem mowcow?:) ale masz racje, szkoda punktow rozwoju, jak mozna sobie koszary postawic, co prawda daja tylko bonus do ataku, przy ataku:), nie wspomagajac obrony atakujacego, ale zawsze jakies wsparcie i to znaczace chyba nawet;)
 

DeletedUser14352

Guest
Dla mnie babel nie jest takie zle.tanie male i troszke surki rzuca ;)
Kiepskie dla mnie jest deal,cerkiew,kosciol,lotos,kapitol,dynamic
a beznadziejne notre,kolos,space,voyager
 

DeletedUser15149

Guest
Dynamic jest kiepskie? jeśli jest się we wcześniejszej epoce i uda się postawić tą perłę to wg. mnie ułatwia dalszą grę. Wystarczy trochę cierpliwości i surka z jutra lub przyszłości odkłada sie w ładnych ilościach. Ja nie żałuję, że postawiłem DT.
 

DeletedUser14352

Guest
Ja jestem w ej to mi to wisi :) wole postawic wsp. ktore wymienie na kazda sure :p a dt trzeba budowac zeby bylo zdatne a wole wojenne budowac bo leci na tym zlagowanym gvg sporo wojakow
 

DeletedUser

Guest
W sumie wiele zależy właśnie od tego na co się nastawiamy. Też mam DT i uważam, że jest przydatne.
 

DeletedUser13688

Guest
DT - koszt 1875 surek, na dziesiatym poziomie cofa 39 surek przy motywce. czyli sama budowa tego cuda, przy w pelni rozbudowanej perle cofa sie tylko w 48 dni.
Żeby to zrozbudowac do tego poziomu pogrzeba okolo 2-3 tys pr, zalezy kto jak wymienia.
Sredni koszt surowca to 10-12 pr za 100 szt, przyszlosc tez niedlugo stanieje.
Czyli pytanie, jakbym byl w niskiej epoce i chcialbym wybudowac sobie Arke i Straznika, to co mam zrobic?
Postawic DT, kupujac surke za perki i wydac potem mase pr, czy bezposrednio kupic surowiec z epoki?
Dodam jeszcze ze dt wymiary ma 5x6, czyli tez nie malo, tyle co sredni budynek towarowy z kazdej epoki. A budynek towarowy nie potrzebuje punktow rozwoju, zeby dzialal i produkowal surowiec.
 

DeletedUser14757

Guest
Mimo wszystko patrzysz z poziomu przyszłości. Ja będąc w modernizmie z DT nazbierałem trochę surowców z przyszłości, zawsze to mniej do kupienia na Arkę i Strażnika ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Do tego DT nie zrabują, można sobie wybierać co chcemy posiadać, a mi się nawet samo buduje powyżej 10 lvl. Więc jak ktoś lubi motywkę rozdawać to na DT nie straci.
Można to nazwać perłą sytuacyjną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry