Ksionżki

  • Rozpoczynający wątek Ceasar
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Tak, założyłem ten temat, aby kulturni miłośnicy literatury pżebywający na tym forum mogli wzajemnie dzielić sie swoimi opiniami i doświadczeniami na temat ksionżek właśnie. Zpraszam do dyskusji!
 

DeletedUser1948

Guest
Jako ktoś, czyim konikiem jest historia, to "Wojna światów 1920 Bitwa Warszawska". Jako katolik, interesuję się nie zbyt ciężką literaturą i jak najbardziej ciekawą np. Wstańcie, chodźmy! autorstwa Jana Pawła 2, oraz literaturą dotyczącą egzorcyzmów, tylko autorstwa jakiegoś doświadczonego egzorcysty, a nie demonologa. "Ostatni egzorcysta", lub "Wyznania egzorcysty" autorstwa jednego z chyba najbardziej doświadczonych egzorcystów na świecie księdza Gabriele Amorth (przepraszam jak coś źle odmieniłem), ktoś mógłby chyba też podać za autora Paolo Rodari (nie jestem pewien czy dobrze to napisałem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jeżeli chodzi o lekką literaturę o tematyce moralno-religijnej, polecam Ci pozycję "Faustino - przyjaciel z nieba", która została napisana przez Jose Salaverri (chyba tak to się zapisuje). Jest to historia chłopca, który chciał zostać misjonarzem, ale umarł zanim osiągnął pełnoletność. Jednak jest misjonarzem i ewangelizuje z nieba.
 

DeletedUser426

Guest
Ceasar , ile ty masz lat ?

A jesli chodzi o ksiązki to jednym z ulubionych autorów jest Dan Brown ; Zaginiony Symbol , Kod Leonadra Da Vinci.
Szczerze sie przyznaje ze miałem okazje przeczytac sage Zmierzch :D
A obecna autor literatury to Anton Szandor LaVey ; teraz w wolnych chwilach czytam Biblie Szatana i w kolejce czekają Szatańskie Czarownice
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1948

Guest
Tak z ciekawości, po co czytasz Biblie Szatana, nie żebym Cię jakoś potępiał, albo Ci krzyczał pójdziesz do piekła, po prostu takie pytanie mi się nasunęło.
 

DeletedUser426

Guest
Wspomniałem w innym temacie ze interesuja mnie rózne wierzenia i religie. Zaczynałem czytać z czystej ciekawości ale w trakcie lektury zauwarzyłem ze ta filozofia ( filozofia nie religia) posiada większośc załozeń mozna powiedziec , z którymi od dawna sie zgadzałem.. Nawet zorientowałem sie ze na niesmiertelniku , który dostałem od byłej dziewczyny mam wygrawerowany jeden z punktów Satanizmu.
Wbrew powszechnej opinii prawdziwy Satanizm nie ma nic wspólnego z paleniem dzieci bez chrztu , czarnymi mszami i odkopywaniem grobów.
 

DeletedUser

Guest
Ceasar , ile ty masz lat ?

Ceasar, jako moja wirtualna tożsamość, ma mniej więcej rok. Mam nadzieję, że to Cię usatysfakcjonuje.
Rozumiem, Strielok, Twój ból. Zostałem wkręcony w przeczytanie pierwszej części tej serii. Przyjaciel zapewnił, że to ciekawa książka fantasy. Ekhm... Jego zdanie.

Ja głównie czytam fantastykę. Jednak nie wyobrażajcie sobie mnie czytającego jakieś marne Eragony.
Kiedy mówię "fantastyka" mam na myśli tytuły nieco lepsze, jak np. Diuna i Świat Dysku.
Chociaż w mojej długiej "karierze czytacza" miałem do czynienia z naprawdę wieloma dziełami - także bardziej dziecinnymi (naprawdę długo interesuję się tym rodzajem literatury), od Pendragona, Septimusa Heap'a i Zwiadowców zaczynając, przechodząc przez Wiedźmina i trylogie T. Canavan, na wspomnianych wcześniej Diunie i Świecie Dysku kończąc.
Więc jeżeli znajdą się tutaj inni miłośnicy fantasy czy s-f, chętnie przystąpię do wymiany poglądów i bardziej szczegółowej dyskusji.
 

DeletedUser1948

Guest
Co to znaczy wg. Ciebie prawdziwy Satanizm? Wiem, że to raczej bardzo ogólne pytanie.
 

DeletedUser

Guest
Ale zamiast gadać o sobie, wypadałoby się ustosunkować do wypowiedzi innych, więc to właśnie robię.

Jeśli chodzi o powieści Dana Browna, to uważam je za zbyt naciągane. Mówię to o Kodzie oraz Aniołach i Demonach, bo z tymi tytułami miałem do czynienia. Szczególnie po przeczytaniu kilku publikacji na ten temat.
Mimo to, z przyjemnością obejrzałem ekranizacje obu książek.

W sumie... Po to powstał ten dział, więc zapytam. Miał ktoś z Was wątpliwą przyjemność czytania powieści autorstwa Paulo Coelho?
Wybaczcie, że tak o tym mówię, ale przeczytałem kilka jego książek. I podczas gdy na początku byłem zachwycony, z czasem zdałem sobie sprawę, że jest on... Nie wiem jak to powiedzieć. Chyba najbardziej pasuje określenie "sztucznie odkrywczy". Wydaje mi się, że tak naprawdę serwuje nam tą samą treść w innej formie. Nie dość, że w ogóle nie wprowadza nic nowego, to jeszcze jego powieści są do siebie bardzo podobne. Motywy, archetypy postaci. Tak, jakby nie było go stać na oryginalność.
 

DeletedUser426

Guest
czemu mnie nie dziwi ze ksiazki Browna sa dla Ciebie "naciagane" , twój kochany KK bardzo sie unosił podczas ich wydawania a nie mówiąc juz o premierach filmów. Poniewaz są sprzeczne z podstawowymi założeniami kościoła.
Czemu kościół czy jego wyznawcy tepią wszystko co może podwazyc ich wiare ?
Albo jesli chodzi o ksiazki to autorstwa Mario Puzo ; Ojciec Chrzestny , Dziewiąta Aleja i inne.

Król2 ; wybacz ze odpowiem pytaniem. Ale powiedz mi pierwsze co wiesz na temat Satanizmu ? z gazet , telewizji z kazań w kościele ?
 

DeletedUser

Guest
czemu mnie nie dziwi ze ksiazki Browna sa dla Ciebie "naciagane" , twój kochany KK bardzo sie unosił podczas ich wydawania a nie mówiąc juz o premierach filmów. Poniewaz są sprzeczne z podstawowymi założeniami kościoła.
Czemu kościół czy jego wyznawcy tepią wszystko co może podwazyc ich wiare ?
Albo jesli chodzi o ksiazki to autorstwa Mario Puzo ; Ojciec Chrzestny , Dziewiąta Aleja i inne.

Hmmm... To mi wygląda na zejście z tematu. A na to, że ktoś nie podziela Twoich zainteresowań nie musisz reagować tak agresywnie.

Tak, założyłem ten temat, aby kulturni miłośnicy literatury pżebywający na tym forum mogli wzajemnie dzielić sie swoimi opiniami i doświadczeniami na temat ksionżek właśnie.

Jeśli chodzi o powieści Dana Browna, to uważam je za zbyt naciągane. Mówię to o Kodzie oraz Aniołach i Demonach, bo z tymi tytułami miałem do czynienia. Szczególnie po przeczytaniu kilku publikacji na ten temat.

Nie, wydają mi się naciągane, bo np. opisy dzieł sztuki, mimo zapewnień autora, nie były dokładne.

Mimo to, z przyjemnością obejrzałem ekranizacje obu książek.

Tego już nie zauważyłeś, prawda?

I wyobraź sobie, Strielok, że różnice w naszych światopoglądach nie muszą prowadzić do kłótni. Bez przesady, proszę Cię jak kulturny i jinteligentny człowiek kulturnego i jinteligentnego człowieka :)
 

DeletedUser426

Guest
Źle mnie odebrałes. To nie było agresywne zejście z tematu. Ale troche odejście od tematu owszem będace komentarzem do twojej wypowiedzi.
 

DeletedUser1948

Guest
Wybacz, że przełożę tę dyskusję na później, ale wyjeżdżam, i na necie pewnie za tydzień dopiero znów będę. Więc, Strielok na pytanie na temat Satanizmu, odpowiem później, czas, mi ucieka.

Pozdrawiam!!!
 

DeletedUser

Guest
ja również przeczytałem biblię szatana. Czemu? Dla zaspokojenia własnej ciekawości, nie zaczęłem przez to: gwałcić czy zabijać. Chciałem zobaczyć jak wygląda perspektywa z drugiej strony barykady. Czy to sprawiło, że nie wierzę w boga? Wierzę. Ba! Nawet mocniej niż przed przeczytaniem. Chłonięcie wiedzy nie jest naganne.

Ps. Jestem wierzący, nie praktykujący ;>

Co do tematu jestem wielkim wielbicielem trylogii Sienkiewicza. Uważam ją za arcydzieło polskiej literatury! Ogólnie uważam, że H. Sienkiewicz był bardzo dobrym pisarzem i oddanym sprawie polskiej.

Oprócz tego Tom Clancy, Rowling czy też Tolkien lub Ludlum.

Pozdrawiam!

- - - Zaktualizowano - - -

zapomniałem dodać Sapkowskiego, z jego koronnym dziełem pt. Wiedzmin. :)
 

DeletedUser

Guest
No ja właśnie nigdy nie mogłem zdecydować, co od Sapkowskiego bardziej mi się podobało. Wiedźmin czy Trylogia Husycka?
 

DeletedUser1228

Guest
Ja też jestem fanem fantastyki . Ostatnio czytam kolejną część Pieśni lodu i ognia Georga R.R. Martina. Oczywiście też czytałem wiedzmina
 

DeletedUser2097

Guest
Ja to wyskoczę z trochę innym gatunkiem literatury.Mianowicie z wojenno-przygodowym.
Andree.R.Zbigniewski napisał ,,Dywizjon Straceńców''. Ja akurat ten rodzaj literatury lubię więc mi się książka podobała.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o twórczość Dana Browna to czytałam Anioły i Demony oraz Kod Leonarda da Vinci. Obie książki uważam za świetne więc w kolejce 'do przeczytania' czeka Cyfrowa Twierdza i Zaginiony Symbol. Ogólnie lubię książki fantasy i SF ale moje zainteresowania idą bardziej w stronę Trylogii Czarnego Maga i Igrzysk Śmierci niż w kierunku Diuny i Świata Dysku. A jeśli chodzi o Biblię Szatana to chciałabym ja przeczytać i myślę że prędzej czy później się za to zabiorę :)
 

DeletedUser426

Guest
ja sobie czytam na dobranoc rozdział albo dwa , nie rozumiem jakie ty masz ciarki po tym ;p
 

DeletedUser

Guest
Wiem że znajdę to na necie. Po prostu jak na razie mam wiele książek 'do przeczytania' więc ta musi czekać w kolejce :)
 

DeletedUser1724

Guest
A ja się muszę przyznać do tego, że mnie książki nigdy nie kręciły ale to uraz z lat szkolnych gdzie nauczyciele mnie molestowali lekturami :(
 

DeletedUser426

Guest
Zacznij oglądać serial Supernatural. (Polski tytuł "Nie z tego świata")
 
Do góry