konkurs MIX

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3

Guest
Wpadłem na taki pomysł: by uniknąć copy+paste, można zrobić dany dział (w tym wypadku cały Miedziany) działem moderowanym na ten moment, gdy wpisywane są odpowiedzi. W ten sposób odpowiedzi forumowiczów byłyby widoczne dla teamu, ale niewidoczne dla wszystkich innych. Tym samym nie byłoby możliwości kopiowania.
Gdy już team widziałby, że jest wystarczająca liczna poprawnych odpowiedzi, akceptowałoby się wszystkie posty (wtedy stawałyby się widoczne) i ogłaszało zwycięzców.

Nie sprawdzałem jeszcze technicznych możliwości. W tym momencie na to wpadłem i postanowiłem się podzielić by nie wyleciałoby mi to z głowy (pamięć mam dobrą, ale krótką :p).
 

DeletedUser

Guest
pomysł dobry, Bryfft. nie wiem, czy technicznie wykonalny.

jest jeszcze jedna opcja: a mianowicie wysłanie odpowiedzi na PW - odpowiedzi mogą być wysyłane na specjalne konto ku temu stworzone podawane w momencie uruchomienia konkursu i zamykane po jego zakończeniu. na forum gracz by pisał tylko posta w stylu 'wysłano PW' - po to by nie było podejrzeń, gdyby sie okazało, że wygrywają wciąż ci sami lub że nie został zwycięzca mimo, że wysłał odpowiedzi 5 minut po wystartowaniu konkursu. oczywiście powinien liczyć się czas wysłania PW a nie czas wysłania posta na forum (bo by oszukiwali, by zdobyc więcej czasu na szukanie odpowiedzi).

trzeba by tylko napisać instrukcje jak wysyłać PW i już.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
PW, trochę mało wiarygodne jest, jak już to każdy mógł by szyfrować Swoją wiadomość, a po zakończeniu podawać klucz do niej. (każdy by szyfrował jakąś liczbą, którą można by odszyfrować)
Mógł bym wam zrobić jakaś prostą "szyfrowarkę", jak byście chcieli.

A najlepiej będzie jak Bryfft ukryje posta, o ile cms forum to obsługuje.
 

DeletedUser

Guest
nie rozumiem akcji z szyfrowaniem. dostęp do wyznaczonego konta, gdzie wysyłane byłby odpowiedzi, miałby organizator (TEAM FoE) i nikt więcej. szyfrowanie jest tu kompletnie zbędne.
 

DeletedUser2383

Guest
Wróciłem po 5 dniach i widzę, że już są ogromne problemy.
Nie czytałem całego działu, ale w skrócie się wypowiem.
1. Poziom pytań jest tak dobrany aby KAŻDY miał szansę się wypowiedzieć.
2. Zgłaszałem pomysł aby tylko team miał możliwość czytania postów a po uzyskaniu 5 poprawnych odpowiedzi ujawniał odpowiedzi wszystkich.
3. Pytania są kopią pytań z teleturniejów znanych z tv w ciągu ostatnich 20 lat i takowe też są odpowiedzi.
4. Konkurs MIX jest stworzony z najłatwiejszych pytań, ale nie obawiajcie się z czasem będą trudniejsze jak łatwe zaczną się kończyć.
5. Z tego co widziałem to jeszcze nie było Joker-a, a tam pytania dąłem naprawdę trudne i wymagające pomocy wujka i cioci (wiecie o co chodzi).
6. Jak nadal Wam się konkurs nie podoba to nie musice w nim startować, a nawet powiem więcej. Sami możecie zaproponować Kasi pomył na nowy konkurs.
 

DeletedUser

Guest
OK, Rutrr to jedziemy:
1. obecny poziom pytań sprowadza się do szybkości wciskania klawiszy (poziom pytań 3 i 5 w MIX1 obraża graczy ;) ).
2. problemem w obecnej formule jest przede wszystkim kopiowanie odpowiedzi poprzednika i to musi się zmienić, by to miało jakiś sens.
3. mam nadzieję, że nie czerpaliście inspiracji z audiotele ;) myślę, że jeśli ktoś potrafi odpalić grę FoE i w nią grać, to oznacza, że potrafi też posługiwać się wyszukiwarką i znaleźć odpowiedź, więc poziom można podkręcić.
4. pytania nie muszą odnosić sie tylko do wiedzy. mogą być też 'twórcze' - tzn. by coś samemu wykonać, ułożyc, czy zrobić.
5. jokera nie bylo.
6. .... tak to jest jak sie pisze a nie czyta. zobacz poprzednie posty ;)
 

DeletedUser2383

Guest
1. Trzeba było nie zakuwać po nocach, to byś w końcu miał swój problem z pytaniami... :haha:
1a. Nie uzyskałem zgody na to aby wstawić równania różniczkowe, ale może : "Znajdź mimośród elipsy danej równaniem: (x^2)/169 + (y^2)/144 = 1." Może któryś gimbus to rozwiąże.
2. Popieram
3. Znalezienie pytań na które odpowiedzi nie można znaleźć u wujka lub cioci to szukanie igły w stogu siana.
4. To nie konkurs piękności, jeżeli chodzi o twórczość własną to możecie zaproponować taki konkurs nic Wam nie stoi na przeszkodzie.
5. A szkoda bo, byście musieli się trochę naczytać w Wikipedii. Z kilkoma pierwszymi Jokerami sam miałem niemałe problemy. A niektóre są po prostu banalne, ale tak to już bywa ...
 

DeletedUser

Guest
obawiam się, że moja poprzednia wypowiedź nie została właściwie zrozumiana... więc powtórzę:
trwam w mocnym przekonaniu, że ten kto gra w FoE, to potrafi też liczyć do 10, a nawet posługiwać się google'm w wyszukiwaniu odpowiedzi. pytania w MIX1 tej umiejętności nie zakładały !!!

w mojej propozycji konkursu (Rutrr dotarłeś do tego postu?) pojawiałyby się pytania o różnym poziomie trudności: i banalne i trudne i to gracz, by wybierał, na które ma ochotę odpowiedzieć, ale przy tym musiałby sobie zdawać sprawe, że pewnie wielu graczy pójdzie na łatwiznę. pojawia się tu więc dodatkowy czynnik: czynnik strategii wyboru pytań, któremu towarzyszyłoby napięcie niepewności i ryzyka ;)

przypuszczam, że intencją stworzenia konkursu, jaka towarzyszyła Tobie, było dostarczenie rozrywki oraz emocji rywalizacji.... MIX w obecnej postaci tego nie czyni.
 

DeletedUser3

Guest
Przetestowałem opcję moderowanych postów. Od następnego konkursu, gdzie kopiuj+wklej szczególnie mogłoby zepsuć zabawę, forum będzie moderowane. Tzn. gracz, który wpisze odpowiedź, będzie widział, że jego post czeka na akceptację. Nie będzie widział postów innych graczy. Team będzie widział wszystkie posty.
Gdy już zobaczymy, że jest wystarczająco dużo poprawnych odpowiedzi, zamkniemy temat i włączymy widoczność wszystkich postów.
Żadnego kopiowania, pełna sprawiedliwość, problem rozwiązany.
 

DeletedUser

Guest
super, Bryftt...ciekawe, jakie refleksje przyniesie kolejna odsłona MIX'a.

optuję za zmianą formuły konkursu - moja wersja podoba mi się bardziej i to nie tylko dlatego, że jest moja ;)
 

DeletedUser2383

Guest
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że zwiększenie ilości pytań spowoduje, to że konkurs będzie się pojawiał rzadziej.
p.s.
Pytanie nadal aktualne jeśli komuś się będzie bardzo nudzić :
"Znajdź mimośród elipsy danej równaniem: (x^2)/169 + (y^2)/144 = 1."
 

DeletedUser

Guest
Rutrr chyba nie chcesz mi zasugerować, że pytania do MIX-1 były układane przez tydzień :D :D :D
ile czasu potrzebowałeś do ułożenia np. pytania nr 5??? :
"Jaką liczbę daje dwa podniesione do potęgi drugiej?" :)

ułożenie sensownych 25-30 pytań zajmie wg mnie ok. 15-20 minut, a 30 pytań w stylu nr 5, to ok. 2 minut :)

jak masz jakiś problem, to napisz ;)
 

DeletedUser1724

Guest
Przetestowałem opcję moderowanych postów. Od następnego konkursu, gdzie kopiuj+wklej szczególnie mogłoby zepsuć zabawę, forum będzie moderowane. Tzn. gracz, który wpisze odpowiedź, będzie widział, że jego post czeka na akceptację. Nie będzie widział postów innych graczy. Team będzie widział wszystkie posty.
Gdy już zobaczymy, że jest wystarczająco dużo poprawnych odpowiedzi, zamkniemy temat i włączymy widoczność wszystkich postów.
Żadnego kopiowania, pełna sprawiedliwość, problem rozwiązany.
No i git :D


A tak swoją drogą to po co aż 30 pytań na jednego mix-a ??? Wystarczy po 2 pytania na każdego z pięciu pierwszych osób i gra gitara :D
 

DeletedUser

Guest
@Apocalypto: 30-50 pytań, ale w innej formule konkursu niż obecna. w obecnym systemie nie masz opcji wyboru pytań, a możesz np. mieć wątpliwości co do pytania tak jak to było w przypadku pytania o szefa rządu (patrz MIX-1), gdzie układający pytanie się nie postarał i nie doprecyzował, czy chodzi mu o pełną nazwę oficjalną czy pełną nazwę zwyczajową i wyszło jak wyszło potem.... zaliczono 'Prezes rady ministrów premier' czyli nazwę, która w ogóle nie funkcjonuje w obiegu (bo to pleonazm).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
Co do mix-a 1. to sam podałem odpowiedź premier, ale ktoś zmienił treść pytania i odpowiedź, żeby chociaż 1 z pytań było podchwytliwe i nie dało się podać 1 odpowiedzi, która przyjdzie na myśl.
 

DeletedUser

Guest
tylko, że to pytanie nie jest podchwytliwe, tylko niedoprecyzowane. to tak jakby pytać:
'ile książek ma Jerzy Plich?' - i nie wiesz, czy chodzi o te, co napisał, czy o te co stoją u niego w biblioteczce (to tylko przykład!).
a tu drugim błędem było uznanie pleonazmów za odpowiedzi prawidłowe...
....tylko sobie w głowę strzelić ;)
 

DeletedUser

Guest
czepiasz sie tego konkursu jakby naprawde byl do bani - ma jeden mankament ale byla juz o tym mowa i niektorzy pewnie wiedza o co chodzi:) nie bede do tego wracal

1. ty wymysliles "cos" ale jak to sobie wyobrazasz
dajesz 30 pytan o roznym stopniu trudnosci i kazdy sobie wybiera na ktore odpowie - ja odpowiem na dwa latwe dostane 2 pkt ktos inny odp na 2 trudne i tez dostanie 2 pkt to troche nie uczciwe

2. w konkursie biora udzial tez dzieci wiec pytania nie moga byc trudne - tu nie chodzi o pokazanie jaki *jezdem mondry* ale o zabawe ale skoro tego nie rozumiesz to nie bierz udzialu w tym konkursie i nie psuj innym zabawy

3. chcesz "pytan tworczych" zeby cos kazdy napisal, zrobil ale kto to bedzie oceniac - opiekun konkursu czy moze caly team - wedlug mnie to i tak bedzie bez roznicy bo za kazdym razem bedzie to na zasadzie "mojego widzi mi sie" - nie bedzie mozna stwierdzic co jest lepsze bo jednemu bedzie sie bardziej podobal wiersz A a drugiemu B

to ze niektore pytania nie byly dopracowane to nic nie szkodzi - pierwsza edycja konkursu i bledy moga sie przytrafic - w nastepnej zapewne juz takich bledow nie bedzie

ps
wedlug mnie na twoje przykladowe podchwytliwe pytanie jest tylko jedna odpowiedz - nie wiem kto by pomyslal ze chodzi o jedo tworczosc slyszac takie pytanie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
To ja tylko przypomnę, że konkurs w założeniu miał wyglądem przypominać istniejący już konkurs "rozdajemy nagrody", tylko że miał być regularny i z jasno określoną nagrodą. Ponieważ w "rozdajemy nagrody" mamy do wyboru nagrody różne : "surowce które sami wybieramy".
Ponadto konkurs MIX z założenia miał być na poziomie 1 gim- 2 LO, za to JOKER jest na poziomie 1 LO-2 rok studiów i to raczej się nie zmieni.
 

DeletedUser

Guest
@SIRMIRON: ok, wyjaśnię jeszcze raz.........to jedziemy:

1. pytania trudne, nie dla każdego są trudne (ktoś jest lepszy z geografii, a ktoś z chemii). poza tym to on sam decyduje, na które chce odpowiadać. ma wybór !!! więc punktacja taka ma swoje uzasadnienie.

2. tu wracamy do tego, co już pisałem co najmniej dwukrotnie.... trzymam się mocno założenia, że gracze FoE potrafią obsługiwać wyszukiwarkę google (lub inną), a to często wystarcza, by znaleźć odpowiedzi. takich super-trudnych pytań, które wymagałyby czasu (jak wspomniane przeze mnie tłumaczenie na język gocki) nie pojawiałyby się.

3. ok, rezygnuję z pytań twórczych - na to potrzebna by była nowa formuła konkursu (na razie zostawmy to).

'ile książek ma Jerzy Plich?' to był tylko przykład, który może być odebrany jako:
'ile książek ma [w swym dorobku] Jerzy Plich?' lub 'ile książek ma [opublikowanych] Jerzy Plich?'
/tu w obu przypadkach podaje interpretacje, gdy chodzi o twórczość/
mam szukać innego przykładu? :) chodzi o pewne niedomówienie / niedoprecyzowanie w pytaniu, które pozostawia pewne pole na interpretację, co starałem się pokazać przy pytaniu o szefa rządu.

poza tym myślę, że dzięki mojej i innych krytyce następne konkursy będą lepsze. o ile wyciągnie się wnioski ;)
 

DeletedUser8

Guest
Ok. Kasia wróciła do domu...
Całe szczęście, że możecie zgłaszać pomysły, a nie decydować o ich wprowadzeniu. Niektóre z nich są naprawdę dobre, ale niektóre sprowadziłyby całkiem konkretną katastrofę na to forum - będę na tyle miła, że ich nie wymienię, bo autorom głupio by się zrobiło. Wszystkie wasze propozycje czytamy, bierzemy pod uwagę i omawiamy, jednak to co wprowadzimy musi być dostosowane do możliwości i realiów panujących na forum.
Temat ten służy do omówienia konkursu MIX, a nie wszystkich Waszych pomysłów (od nich jest odpowiedni dział i jest moje PW, ew. Bryffta), więc w temacie pozostanę i proszę o to samo Was. Na pewno nie będziemy wywracać wszystkich zasad i formy konkursu do góry nogami, pozostanie tak jak jest, najwyżej zmodyfikowane. Rozumiem przez to, że wprowadzimy np. pomysł Bryffta na ukrycie postów na czas trwania konkursu. Możemy zmodyfikować zestawy pytań, mogą być trudniejsze lub łatwiejsze, ale pozostanie ich 5 i z obecną punktacją. Pomysły wykraczające całkowicie poza formę konkursu MIX i JOKER proponuję zgłosić w przeznaczonym do tego miejscu - jednym wybranym, a nie wszystkich możliwych. Nie mówię, że są złe, bo jak wspomniałam na początku - niektóre mi się podobają, ale to są pomysł na inny konkurs.

Pozdrawiam
Kasia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
lubie łagodny ton wypowiedzi Kasi. ma kojący wpływ... ale do rzeczy....
Na pewno nie będziemy wywracać wszystkich zasad i formy konkursu do góry nogami, pozostanie tak jak jest, najwyżej zmodyfikowane. Rozumiem przez to, że wprowadzimy np. pomysł Bryffta na ukrycie postów na czas trwania konkursu.
ukrycie odpowiedzi nie jest modyfikacja, ale naprawieniem błędu, przez który konkurs tracił sens, a jego pomysł pochodzi ponoć od Rutrr'a:
Zgłaszałem pomysł aby tylko team miał możliwość czytania postów a po uzyskaniu 5 poprawnych odpowiedzi ujawniał odpowiedzi wszystkich.

Modyfikacją zaś obecnego systemu konkursowego jest zaś moja propozycja (właściwie to inne propozycje też są modyfikacjami MIX'a). to jakby nowa epoka dla obecnej epoki kamienia łupanego, gdzie liczy się jedynie prędkość wciskania klawiszy i trafienie na moment rozpoczęcia konkursu.

...ale luzik, nie upieram się. nie będę się kopać z koniem ;) podałem moją propozycję, bo jak pisałem:
ten temat został założony przeze mnie początkowo w celu krytyki obecnego systemu konkursowego (MIX), a w dalszej części krytykę postanowiłem zamienić na 'coś' bardziej konstruktywnego

być może gdybym nie założył tego tematu w dziale dyskusji i nie skrytykował formuły konkursu MIX-1, to by nic się nie zmieniło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Doceniam posty zarówno te pozytywne jak i krytyczne, zwracam jedynie uwagę na to, że decydując się na wprowadzenie nowego konkursu decydujemy się na konkretną formę i zasady, możemy je udoskonalić, ale nie kompletnie zmienić, ponieważ wtedy powstałby nowy konkurs, na nowych zasadach. Różnorodność w konkursach jest wskazana właśnie ze względu na to, że każdy je widzi inaczej i czego innego oczekuje. Tyczy się to wszystkich konkursów, nie tylko "Spadku..." (nazwa MIX przypominam, że odnosi się tylko do jego części), dlatego na przyszłość proszę brać to pod uwagę.

Co do praw autorskich pomysłu na ukrycie postów, nie wiem kto był pierwszy, zapewne autorzy skryptu jakiegoś forum ;)

W temacie samego MIXa, mam nadzieje, że aktualna wersja bardziej Wam przypadła do gustu, choć nadal nie jest idealna. Niestety najlepsze pomysły na wprowadzenie zmian i poprawek przychodzą jakieś 2-3min po założeniu tematu :?
 

DeletedUser2383

Guest
Zgodnie z życzeniami słuchaczy xD jestem w trakcie tworzenia 2 edycji konkursu z pytaniami o wyższym poziomie intelektualnym niż poprzedni (podzieliłem pytania na 5 poziomów. Mix był z 1 a joker z 3 ,ale jak chcecie wyżej to wkraczamy na mix z poziomu 2), dopóki pytania się nam nie skończą (obecnie mamy 150 z czego 10 użytych 10 odrzuconych ze względu na banalność) będziemy wykańczać 1 poziom.
Pozdrawiam
Rutrr
 
Do góry