koniec podgladania przed walka

  • Rozpoczynający wątek bergen
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Wlasnie zauwazylem ze skonczyla sie mozliwosc podgladania stanu jednostek sasiadow przed walka,pewnie to jedna z modyfikacji z serii 0.15.Do tej pory jak wszyscy wiedza przerwanie walki przez wyjscie z gry konczylo sie pytaniem o wycofanie,mozna bylo jednak powrocic do bitwy lepiej przygotowanym:-)teraz opcja bitwy z tym samym sasiadem zostaje zablokowana po takiej akcji na 24h...I teraz pytanie czy to lepsze,bardziej sprawiedliwe rozwiazanie?walczac o prowincje mozna przed walka obejzec wojska prowincji i odpowiednio dopasowac armie.Przy takiej rozpietosci jednostek nie ma uniwersalnej metody na pokonanie wszystkich jedna armia,zamiast merytorycznego przygotowania pozostaje nam teraz w walce w sasiedztwie rosyjska ruletka,a przeciez to gra strategiczna?!moim zdaniem gra powinna isc w odwrotnym kierunku,tzn. mozliwosci jawnego sprawdzenia armi obronnej sasiada przed przystapieniem do ataku,tak jak w oknie ataku na prowincje z surowcami.
 

DeletedUser

Guest
Zauważ, że za ciebie broni się komputer.

Kto jest lepszy AI czy Człowiek?
 

DeletedUser775

Guest
W takim razie po co jest opcja "Wycofaj" skoro niczym się nie różni od "Poddaj", chyba dla tych co się wstydzą poddawać.
Powinien być raport ze szczegółową informacją, czy się poddał czy atakował i jakimi jednostkami. Ach co ja mówię, za bujną mam wyobraźnię :p

ps. Za to jest raport po bitwie z NPC, i do tego źle nalicza punkty w jesieni średniowiecza i musze wejść do wieży żeby zobaczyć ile ich mam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ano dlatego, że w takiej sytuacji nie zaszkodzisz nikomu ;)

I nawet chodzi o to by dobrać odp. jednostki w walce o prowincje.

To nie są kolejne plemiona etc., że gracz może praktycznie uniemożliwić rozwój 2giej osobie.

Dlatego też te trudności :)
 

DeletedUser

Guest
Bergen, zgadzam się z Tobą, skoro to gra strategiczna to powinna być możliwość uzyskania informacji o sile militarnej potencjalnego przeciwnika przed walką. Nieważne jaki sposób ale jest to niezbędny element dobrej gry strategicznej. Jest wiele możliwości i pomysłów. Od "rozpoznania bojem" ;) po akcje szpiegowskie. Możliwość uzyskania informacji mogłaby również wymagać pewnej kwoty monet - to taka luźna propozycja ewentualnie do dyskusji :)
Adekwatnym przykładem jest funkcjonująca możliwość "osłabienia" jednostek broniących prowincji z surowcami itd. za monety.
 

DeletedUser2550

Guest
Jakiego możesz się spodziewać wojska w obronie dowiesz się po budowlach wojskowych. A kogo ja wystawie w obronie to ty ani twoi szpiedzy się nie dowiedzą albo raczej nie zdążą cie poinformować przed samym atakiem. Ja mogę wystawić najlepsze jednostki albo dwóch włóczników bo reszta woja spędza urlop na Bermudach. Będziesz wiedział jak wynajdziesz satelitę szpiegowską.

- - - Zaktualizowano - - -
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czerado- i tak i nie. Jeśli przeciwnik ma dwa góra 4 budynki militarne to można pobawić się w rachunek prawdopodobieństwa ;) Jeśli jednak takich budynków jest 5,6 a nawet więcej (rożnych) to zaczyna się gra w ruletkę :) a przecież nie o to chodzi w strategii, nieprawdaż?

Inną sprawą jest wprowadzenie funkcjonalności związanej ze "wczesnym ostrzeganiem" jedna dwie minuty przed atakiem. Co to daje? Jeśli w momencie zainicjowania ataku gracz atakowany jest on line stworzy to możliwość podjęcia stosownych działań :) przez co walka może być ciekawsza :)

Jeśli atakowany jest offline, ewentualne "opóźnienie" ataku nie będzie miało wpływu na sytuację.
 

DeletedUser1724

Guest
No najlepiej walkę sprowadzić do parteru gdzie jak zawsze atakujący jest na górze, a obrońca leży i kwiczy z niemocy obrony.... Sorry lecz płacz, że teraz nie można podejrzeć woja jest żenujące i tyle ode mnie :)
 

DeletedUser2550

Guest
Bergen przed atakiem widzisz stan wojska obrońcy. Albo atakujesz albo nie. Jeżeli się wycofasz bo uznasz że nie masz szans to zrozumiałe że posiłki nie nadejdą za minute. Nawet gdyby twój szpieg gołębiami przesyłał ci wiadomości o obrońcach to co? . Chcesz chodzić ze swoim wojem tam i s powrotem w zależności czy jacyś wojacy siedzą na wichotku albo śpiewają serenady białogłowym, a jeszcze inni mają próbę "Jeziora łabędziego". U mnie liczebność obrońców ciągle się zmienia z powodów wyżej wymienionych

- - - Zaktualizowano - - -

Bergen przed atakiem widzisz stan wojska obrońcy. Albo atakujesz albo nie. Jeżeli się wycofasz bo uznasz że nie masz szans to zrozumiałe że posiłki nie nadejdą za minute. Nawet gdyby twój szpieg gołębiami przesyłał ci wiadomości o obrońcach to co? . Chcesz chodzić ze swoim wojem tam i s powrotem w zależności czy jacyś wojacy siedzą na wichotku albo śpiewają serenady białogłowym, a jeszcze inni mają próbę "Jeziora łabędziego". U mnie liczebność obrońców ciągle się zmienia z powodów wyżej wymienionych
 

DeletedUser

Guest
czerado;1 Bergen przed atakiem widzisz stan wojska obrońcy. Albo atakujesz albo nie. Jeżeli się wycofasz bo uznasz że nie masz szans to zrozumiałe że posiłki nie nadejdą za minute. Nawet gdyby twój szpieg gołębiami przesyłał ci wiadomości o obrońcach to co? . Chcesz chodzić ze swoim wojem tam i s powrotem w zależności czy jacyś wojacy siedzą na wichotku albo śpiewają serenady białogłowym napisał:
Będę przekorny;)

własnie dlatego, że ilość i jakość jednostek wojskowych zmienia się u Ciebie jak piszesz, to szpieg mógłby donieść jaką Masz aktualnie konfigurację wojska w obronie :) jeśli, teoretycznie, w danym momencie miałbym szanse pokonać obronę to... :D
Dotyczy sytuacji gdy Jesteś offline.

Opisane przeze mnie sugestie przynosiłyby korzyści zarówno dla atakującego jak i napadniętego( w zależności od sytuacji - offline lub online)

Acha, krytykę przyjmuję z pokorą, ponieważ gram tutaj dopiero kilka dni, nie uzurpuję sobie prawa bycia expertem ;)
 

DeletedUser

Guest
niedlugo bedzie zeby zmniejszyc ilosc jednostek w obronie lub oslabianie ich o jakies 50% -- cieszci sie ze macie mozliwosc zakonczenia walki bo gdyby to byla naprawde dobra strategia to nigdy bez strat bys sie nie wycofal z walki

a jesli chodzi o wykorzystywanie mozliwosci zakonczenia walki i ponownego ataku innym wojem bez koniecznosci czekania 24h to powinno to byc traktowane jako oszustwo i odpowiednio karane
 

DeletedUser8

Guest
Usunięcie tego buga jest jednym z lepszych rozwiązań jakie ostatnio wprowadzono. Możliwość zrezygnowania z bitwy "bo nam nie idzie" przy zachowaniu wszystkich swoich jednostek, była nie fair wobec atakowanych graczy.
 

DeletedUser

Guest
przede wszystkim sprostowanie do komenta Danifae-nie chodzi o buga o ktorym piszesz,ten zostal skorygowany juz ponad tydzien temu,teraz zniknela opcja 'zajzenia'do sasiada i powrotu PO CHWILI z przygotowanym wojskiem,opcia 'wycofaj' blokuje teraz atak na 24h.

@mirolbn:'Ano dlatego, że w takiej sytuacji nie zaszkodzisz nikomu
I nawet chodzi o to by dobrać odp. jednostki w walce o prowincje'
czy nikomu nie zaszkodzisz,to jest kwestia relatywna,bo kazdy Twoj sukces jest posrednio kleska Twoich sasiadow,ale to juz takie daleko idace dywagacje,ale ogolnie w grze chyba w opcji ataku chodzi o szkodzenie innym(opcja pladruj np.)??!

@Apocalypto:'No najlepiej walkę sprowadzić do parteru gdzie jak zawsze atakujący jest na górze, a obrońca leży i kwiczy z niemocy obrony.... Sorry lecz płacz, że teraz nie można podejrzeć woja jest żenujące i tyle ode mnie'
placzu w moim poscie nie widzialem,zenady tez nie,omawiamy tu fakty.faktem jest ze opcja byla i znikla,dlaczego -nie wiadomo,opcje strategiczna zamieniono na lut szczescia i to w grze ktora ma byc z zalozenia strategiczna,przy tym wprowadzono rozroznienie,bo inaczej bedziesz sie przygotowywal do bitwy o prowincje(kontrola stanu wroga) a inaczej na sasiada-chybil trafil,poza tym nikt nie sprowadza walki do parteru,kazdy kij ma 2 konce i atak wiaze sie z zemsta w ktorej przeciwnik ma dokladnie takie same mozliwosci kontroli stanu Twojego wojska.

@czerado:'Bergen przed atakiem widzisz stan wojska obrońcy. Albo atakujesz albo nie. Jeżeli się wycofasz bo uznasz że nie masz szans to zrozumiałe że posiłki nie nadejdą za minute. Nawet gdyby twój szpieg gołębiami przesyłał ci wiadomości o obrońcach to co?'
ja myslalem ze zwiad,szpiegostwo,wywiad militarny,czy jak kto zwal jest tak stary jak sama wojna,teraz sie okazuje zgodnie z Twoja wypowiedzia,ze nie ma to zadnego sensu,niech ktos zadzwoni do WSI zeby sie do domu pakowali :-)a serio jesli odwolujesz sie do realizmu gry,to naprawde wierzysz,ze wczesniej nie prowadzono ustalen na temat sily,wielkosci,czy mobilnosci wojska na dlugo przed bitwa??

@abebe:'Adekwatnym przykładem jest funkcjonująca możliwość "osłabienia" jednostek broniących prowincji z surowcami itd. za monety.'
dokladnie,dobry pomysl i w opcji prowincji tez nazywa sie to 'szpiegowanie'

zeby dalej nie przedluzac,funkcja byla i znikla,inaczej nie poruszalbym tematu, zrobilo sie troche dziwnie,to tak ,jak grac w szachy z zaslonieta polowa planszy...i niech nikt mi nie mowi,ze to wlasnie jest strategia i logistyka,bo bo nie ma tak zoptymalizowanej armii ktora osiagnie taki sam wynik przeciw 8 trebuszom,co 8 ciezkiej piechoty np. nie??
 

DeletedUser8

Guest
przede wszystkim sprostowanie do komenta Danifae-nie chodzi o buga o ktorym piszesz,ten zostal skorygowany juz ponad tydzien temu,teraz zniknela opcja 'zajzenia'do sasiada i powrotu PO CHWILI z przygotowanym wojskiem,opcia 'wycofaj' blokuje teraz atak na 24h.

Podtrzymuje to co powiedziałam, to był bug : )
Opcja "wycofaj" powinna być równoznaczna z rezygnacją z bitwy/poddaniem, czyli straceniem możliwości ataku na 24h.
 

DeletedUser

Guest
Podtrzymuje to co powiedziałam, to był bug : )
Opcja "wycofaj" powinna być równoznaczna z rezygnacją z bitwy/poddaniem, czyli straceniem możliwości ataku na 24h.
ja sie bardzo ciesze ze podtrzymujesz swoje zdanie i nie chce sie tez wdawac w zbedne dyskusje,jednak faktem pozostaje,ze bug ktorego opisales za pierwszym razem(cyt: Możliwość zrezygnowania z bitwy "bo nam nie idzie" przy zachowaniu wszystkich swoich jednostek, była nie fair wobec atakowanych graczy) ,nie byl bugiem o ktorym probuje tu dyskutowac i zostal usuniety w innym niz poruszany przeze mnie 'problem' terminie:-)
aha i jeszcze jedno,jak juz pisal pantomas wycofaj i poddaj nie tyle powinno-jak piszesz- byc rownoznaczne,co zostalo w skutek zmiany sprowadzone do dokladnie tego samego,czyli mnozenie zbednych funkcji,przy braku rozwiazania wazniejszych problemow?!!
pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
czlowieku przestan juz ryczec
nie podoba sie to droga wolna mozesz zrezygnowac z gry i nikt za toba plakac nie bedzie

byla zdublowana opcja ktora na dodatek pozwalala wykorzystywac blad w grze to ja usuneli i tyle i tylko ... sie tym przejeli
 

DeletedUser

Guest
jesli temat Ci sie nie podoba polecam zastosowanie sie do wlasnej rady,interesuje mnie merytoryczna dyskusja i rozwiniecie pomyslu abebe i pantomasa,pieniactwo i chamstwo nie leza w mojej naturze i nie mam ochoty znizac sie do tego poziomu dyskusji...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser775

Guest
Dyskusji ciąg dalszy..

Rozumiem długo czekać na usunięcie 'buga', którego na pierwszy rzut oka nie widać i
trzeba go dopiero "odkryć", ale ten sposób wycofywania się z bitwy był jasny,
widoczny i na pewno zamierzony, a teraz nagle jest uważany za błąd i tłumaczony
dobrem atakowanych graczy.

Przed aktualizacją, jeśli widziałem szary pasek gracza z liczbą godzin, oznaczało
to, że wcześniej wygrałem bitwę i teraz chcę wejść splądrować budynek.
Obecnie nie zapisując sobie z kim wygrałem zmuszony jestem wejść tylko po to by
stwierdzić, że nie ma nic do plądrowania bo z tym graczem nie walczyłem tylko użyłem opcji wycofaj.

Może ton mojej wypowiedzi sugeruje, że tylko narzekam, ale tak nie jest :p
Umiem się dostosować, ale brak logiki mnie drażni.

Staram się widzieć we wszystkim plusy np. takie, że teraz mniej czasu się traci na
walki i można go poświęcić na coś bardziej pożytecznego.

Wracając do opcji wycofaj, jest ona nie do końca przemyślana. Z definicji umożliwia
wycofanie moich wojsk bez żadnej straty, lecz jest jeden wyjątek, jeżeli atakowany
posiada łuczników konnych, dostaje strzała zanim się wycofam. Dopóki nie
podejmę decyzji walka powinna być wstrzymana.

Dalej uważam, że to nie był 'bug' bo bug to błąd, a w zmianach wersji 1.5 w punktach "poprawione błędy" nikt o tym nie wspomniał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
powiem tak,dziwi mnie tak pozna interwenca w kwestii ktora tak diametralnie zmienia oblicze toczenia walk,jesli byl to bug,ale moze...cokolwiek zostalo tu powiedziane ,nie oszukujmy sie ,widze przeciez w wiezach PvP jak wychamowaly walki w tym tygodniu,u mnie na ponad 60 grajacych tygodniowe wyniki byly na poziomie ok. 100 k pkt z walk dla czolowki i ponad 100 bitew na glowe,teraz jest martwo i cicho jak makiem zasial.sama zmiana nie jest dla mnie powodem do placzu,bo dziwnym trafem po 4 tygodniach pogoni dogonilem w rankingu generalnym nr. 2 mojego sasiedztwa i jestem tez 1szy w PvP(zwykle ladowalem za liderem),jednak uwazam ze pomysl z udostepnianiem stanu armii za kase,tak jak w opcji 'szpieguj'powinien trafic do pomyslow na zmiany w grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2550

Guest
powiem tak,dziwi mnie tak pozna interwenca w kwestii ktora tak diametralnie zmienia oblicze toczenia walk,jesli byl to bug,ale moze...cokolwiek zostalo tu powiedziane ,nie oszukujmy sie ,widze przeciez w wiezach PvP jak wychamowaly walki w tym tygodniu,u mnie na ponad 60 grajacych tygodniowe wyniki byly na poziomie ok. 100 k pkt z walk dla czolowki i ponad 100 bitew na glowe,teraz jest martwo i cicho jak makiem zasial.sama zmiana nie jest dla mnie powodem do placzu,bo dziwnym trafem po 4 tygodniach pogoni dogonilem w rankingu generalnym nr. 2 mojego sasiedztwa i jestem tez 1szy w PvP(zwykle ladowalem za liderem),jednak uwazam ze pomysl z udostepnianiem stanu armii za kase,tak jak w opcji 'szpieguj'powinien trafic do pomyslow na zmiany w grze.
Dlatego sie zmniejszyła liczba walk bo tacy stratedzy jak Ty którzy atakowali słabszych a przy silniejszych wycofywali się całkiem albo ponawiali atak lepszymi jednostkami już nie mogą bezkarnie grasować. Ja poszedłbym jeszcze dalej jeżeli rezygnujesz z walki to te jednostki które wycofałeś nie mogą przez 12 godz albo dobę brać udziału w żadnej walce, coś w rodzaju niewoli.
Na pytanie czy mi się wydaje że w tych czasach nie było szpiegów, pewnie że byli tylko musisz przyznać że i obroncy korzystali z tej możliwości i mieli dużo wieksze pole manewru bo wojsko agresora było widoczne jak na talerzu.
Kupować za kase w grze można wszystko w życiu też dużo, czy jednak nie lepiej troche pomyśleć nad strategią, przyda się w realu.
Gram w FoE od 15 lat więc mam spore doświadczenie:)
 

DeletedUser2990

Guest
Moim skromnym zdaniem aktualizacja wyjdzie wszystkim dobrze. Dość już mam gier jak Ogame, Plemiona itp. gdzie jak od samego początku nie jesteś na serwerze jako nowy gracz się nie utrzymasz. Bo zawsze znajdzie się geniusz, który kosztem słabszych musi napełnić sobie kabzę.

Co tyczy się raportów odnośnie obrony. Ich brak tylko uatrakcyjnia rozgrywkę, gdyż atakując gracza masz podgląd:
- jego miasta z budynkami
- masz wgląd jaką zajmuje pozycję w rankingu
- jeżeli bierze udział w turniejach PvP, również masz wgląd

Wystarczy porównać wartości rankingu, zabudowe z dnia poprzedniego aby mieć pojęcie:
- czy jest aktywnym graczem
- na podstawie zdobytych pkt. PvP domyślić jaką ma siłę wojska (duży skok pkt./iloś walk to silne jednostki)

Teraz należy przygotować plan ataku. Czysta strategia.

A znając większość z pseudo strategów to i tak wasza strategia sprowadza się do jednego, atakowania słabych i najmocniejszymi jednostkami jakimi sie dysponuje. Więc po co wam jeszcze raporty o stanie obrony.

Druga sprawa na to czy daną walkę wygrasz czy przegrasz nie ma wpływu tylko siła twojej armii i słabość obrońcy. Dochodzą zmienne terenu i to w jaki sposób komputer poprowadzi obroną (w większości przypadków beznadziejnie).

Forge of Empires wprowadza świerzość, której tak brakowało i wreście mamy coś nowego...
Oczywiście tym, którzy się wychowali na ogame, plemionach itp. powielanych schematach nigdy się nie dogodzi...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry