Klasztor (Wczesne Średniowiecze)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20746
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20746

Guest
Witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie klasztoru, który zdobywa się za podbicie terenów na mapie. Chodzi o budynek 3x3 z 20% premią do obrony miasta. Czy tylko u mnie jest problem z użyciem na nim przechowaj budynek? Czy to błąd czy klasztoru nie da się przechować? Trochę szkoda go bezpowrotnie stracić (sentyment).
 

McPietro

Wójt
Za pomocą narzędzia "Przechowaj budynek" można przenieść do inwentarza jedynie budynki eventowe. To takie budynki, które zdobywa się w czasie eventów. Niektóre budynki eventowe można też uzyskać w wyniku wykonania niektórych zadań, czy jako nagrody w wyprawach i te budynki też będą nosiły miano eventowych. Klasztor nie jest budynkiem tego typu.
 

DeletedUser18795

Guest
Niestety jak juz postawisz klasztor to go masz albo usowasz i tyle niestety nie mozna go przechowac i szkoda ze nie ma takiej informacji wczesniej podanej
 

DeletedUser20533

Guest
ja to mam takie coś :) https://imgur.com/a/O1KUWjj (ppm)
Grają też takie osoby które w ogóle nie korzystają z wiki albo nawet niewiedzą co to takiego. Zatem odsyłanie niedoświadczonego gracza po fakcie do Wiki jest słabym pomysłem, a informacja powinna być podana w grze zwłaszcza na tak wczesnym etapie gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20269

Guest
klasztor nie jest wcale taki dobry lepiej jest postawić 3 płomienie i 3 wieże co daje duży większy % do obrony i nie potrzebuje drogi
Zależy jak kogo stać na wyprawy gildyjne, bo u mnie jest mało ludzi i rzadko kto odblokowuje drugi poziom. I co ? Płomień tak dostaniesz ? Tylko w ostatnim konflikcie pierwszego poziomu jest szansa że będzie możliwość wylosowania go. Z reliktów też rzadko leci (bo zamiast tego częściej wylatują wrota).
 

astrotaurus

Hrabia
Pal licho płomienie! Wieże sygnałowe też można zdobywać, nawet ulepszone. 9 zwykłych wież to 36%, 9 ulepszonych to 72. I stawiamy to gdziekolwiek oszczędzając drogę.
Do zsypu z klasztorem!
 

DeletedUser20713

Guest
jeżeli je masz to rzeczywiście się dużo bardziej opłacają, natomiast dopóki ich nie masz to jest to chociaż coś, w szczególności we wczesnej fazie gry, a co do trudności zdobycia płomieni to po prostu potrzeba na to trochę czasu, od tak od razu się ich nie dostanie w takiej ilości.
 

kasia2389

Arcyksiążę
jeżeli je masz to rzeczywiście się dużo bardziej opłacają,
Każdy budynek obronny jest nieopłacalny o ile nie jest częścią zestawu.
Zajmuje więcej "miejsca" niż zdoła obronić "surowców" które by mogły by być w tym miejscu produkowane. Najlepszy przedmiot obronny to budzik - alarm w komórce.
 

DeletedUser20713

Guest
Każdy budynek obronny jest nieopłacalny o ile nie jest częścią zestawu.
Zajmuje więcej "miejsca" niż zdoła obronić "surowców" które by mogły by być w tym miejscu produkowane. Najlepszy przedmiot obronny to budzik - alarm w komórce.
Jestem świadom faktu, że budzik jest najlepszy i nie trzeba wtedy mieć zbytnio takich budynków, ale i tak mieć trochę obrony nie zaszkodzi, w szczególności jeżeli ma się pecha lub często jest się zajętym, albo kiedy po prostu chcesz żeby twoja obrona była nie do przebicia (od chociażby dla osiągnięcia) ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dlaczego niby zabawne?
Nie ma obrony nie do przebicia. Jeżeli są 4 perły wzmacniające wojsko atakujące + Oranżeria + Kraken, a obronę możesz wzmocnić rozbudowując tylko 3 ... Nawet zastawiając miasto wieżami czy płomieniami nie uzyskasz gwarancji, że nikt z sąsiadów nie przebije się przez obronę.
 

DeletedUser20713

Guest
Nie ma obrony nie do przebicia. Jeżeli są 4 perły wzmacniające wojsko atakujące + Oranżeria + Kraken, a obronę możesz wzmocnić rozbudowując tylko 3 ... Nawet zastawiając miasto wieżami czy płomieniami nie uzyskasz gwarancji, że nikt z sąsiadów nie przebije się przez obronę.
Wiem, jednakże nie mam tutaj na myśli "nie do przebicia w każdej sytuacji" gdyż oczywistym jest, że jak to mówią "zawsze się znajdzie większa ryba" i nigdy nie ma pewnej gwarancji (chyba, że się użyje tarczy z karczmy) ale dotyczy to tylko sytuacji w późnych fazach gry (gdzie praktycznie każdy sobie już te perły i bonusy "wyfarmił"), a we wcześniejszych nie ma z tym żadnego większego problemu przynajmniej dopóki nie natkniemy się na jakiegoś nie normalnego (nie typowego/casualowego) lub "zbyt pro" gracza (czyli ludzi, którzy siedzą gdzieś w żelazie lub średniowieczu i nic nie robią poza stawianiem pereł z przyszłości xd ) [raczej nie często się spotyka ludzi z dużym bonusem do ataku na początku, ba jest to dosyć rzadkie nie licząc bonusu z kolosa], natomiast "w środku" gry bywa z tym różnie, nadal jednak nie jest to niemożliwe (wielu wtedy jeszcze nie ma na tyle kolosalnego buffa by obrona nie miała sensu), a sam klasztor należy do wczesnej fazy gry gdzie 20% to zdecydowanie nie mało i w wielu przypadkach sam klasztor potrafi zrobić robotę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20269

Guest
jeżeli je masz to rzeczywiście się dużo bardziej opłacają, natomiast dopóki ich nie masz to jest to chociaż coś, w szczególności we wczesnej fazie gry, a co do trudności zdobycia płomieni to po prostu potrzeba na to trochę czasu, od tak od razu się ich nie dostanie w takiej ilości.
Tu się zgadzam. Eventy muszą polecieć żeby pierw je zdobyć.
 

DeletedUser20269

Guest
Nie ma obrony nie do przebicia. Jeżeli są 4 perły wzmacniające wojsko atakujące + Oranżeria + Kraken, a obronę możesz wzmocnić rozbudowując tylko 3 ... Nawet zastawiając miasto wieżami czy płomieniami nie uzyskasz gwarancji, że nikt z sąsiadów nie przebije się przez obronę.
Tu kolego/koleżanko pamiętaj o wersji, że atakujesz gracza z 3mln punktów i ma on 300% do ochrony wiochy.Bo mi się to zdarza. Jeśli broniący się ma takie premie to nawet jak ja to mówię "skład na 100%" nie da rady przebić, mimo wymienionych przez ciebie pereł.
Jest dużo alternatywnych sytuacji które mogą przynieśćtaki skutek.
Jeśli chodzi o "skład na 100%" który niestety ostatnio większość graczy zna... to go nie podam bo może powiem za dużo nie wtajemniczonym.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry