Kilka uwag - przed 3 czerwca.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser602
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Nie ja tu jestem od tego, piszę tylko swoją opinie na dany temat. Jak to ma wyglądać niech wymyśla InnoGames jeśli w ogóle coś takiego mają w planach...

Jestem tylko zdania, że 80% społeczeństwa, które grywa w browserówki lubi wojny i bez tego długo tu nie zabawią. Bo ile można walczyć z komputerem? Który z góry ma ustalone ruchy - prawie zawsze tak samo. Dobrze eXodus pisze, to są początki, dla każdego to nowa gra więc w to grają. Ale jeszcze miesiąc niech to potrwa, jak myślisz ile można klikać na budynki i zbierać monety?

Swoją drogą czekanie na wybudowanie jednej walczącej jednostki 4 godziny to też lekka przesada, tak samo jak z leczeniem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

taran 80%? wiecej ale zawsze znajda sie wyjątki dzieci którzy nie potrafia sie obronic, nie potrafia wymyslec strategi i są tylko farmą na caly ich okres grania.
a niestety ale takie gry bez wojen byłby niczym.
wyobrazcie se w takim razie teraz takie plemiona bez wojen. masz w wiosce 10k offa w drugiej 5k defa i po co ? 1 vs 1 to nie ma sensu nawet tyle woja robic
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Otóż to. Z zupełności się zgadzam. Chcecie gildie i jakies wojny na zapraszam do innych gier. Z tego co ja widze to tutaj głowny nacisk jest położony na indywidualną grę i niech tak pozostanie. Niech choć w jednym grze gra się samemu, ja osobiście mam dość już tych wszytskich gildi, plemion, sojuszy, chce pograć sam a w tamtych grach się nie da bo samemu zostanie się zniszczonym. Tutaj jest inaczej i sobie chwale to twórcom. Co da po 4 czerwca ta glidia? Dokoładnie jak pisze Misiek wspólna nazwa przed nickiem. Ja mam tylko nadzieję że twórcy pod presją graczy ze stereotypowymi przekonaniami nie ulegną i będą ulepszać coś innego, nowego.
Jak najbardziej popieram.
Jest sporo gier w których można poszaleć w sojuszach .... ale nie wszyscy to lubią, lub dla odmiany (tak jak w moim przypadku) chcą pograć na innych zasadach ... tzn. samemu. Mogłaby być w wieżach walka gracz/gracz dla mających na to ochotę. Powinna być uaktywniona funkcja bezpośredniej wymiany towarami między graczami. Ale nie wiele więcej. Te całe gildzie (i walki między nimi) nie bardzo mi się podobają. Efekt będzie taki że znów po nocach trzeba będzie siedzieć by bronić własnego miasta .. lub jechać na inne. Jeżeli ktoś tak lubi polecam np. Grepolis :)
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Jak najbardziej popieram.
Jest sporo gier w których można poszaleć w sojuszach .... ale nie wszyscy to lubią, lub dla odmiany (tak jak w moim przypadku) chcą pograć na innych zasadach ... tzn. samemu. Mogłaby być w wieżach walka gracz/gracz dla mających na to ochotę. Powinna być uaktywniona funkcja bezpośredniej wymiany towarami między graczami. Ale nie wiele więcej. Te całe gildzie (i walki między nimi) nie bardzo mi się podobają. Efekt będzie taki że znów po nocach trzeba będzie siedzieć by bronić własnego miasta .. lub jechać na inne. Jeżeli ktoś tak lubi polecam np. Grepolis :)

Polecam rzodkiewki sadzić albo w The-Sims grać. Kolejny mądry...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Jak nie chcecie wojen to polecam FarmVille na facebooku. Tam też co jakiś czas się klika żeby zebrać coś, chyba warzywa ale co to za różnica czy buraki czy monety ^^
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Dlaczego popadacie ze skrajności w skrajność? Albo typowe łubu-du, wszyscy lecą na ilość wojska i się tłukom przez całą grę, nie przesypiając nocy, albo gra polega tylko na sadzeniu buraków. Rozszerzcie trochę pole widzenia, są jeszcze inne możliwości, bo na razie wygląda na to, że myślicie bardzo biegunowo.

Typowe dla Grepolis (Plemion chyba też, ale tam nie grałam) wojny sojuszy tutaj nie wypalą - nie ma przejmowania graczy, można ich tylko grabić. Ponadto jednostki na obronie automatycznie regenerują się po walce, więc co z tego, że jednego gracza zaatakuje sześciu innych pod rząd, skoro jego jednostki obronne zawsze w tym samym składzie będą odpierały każdy kolejny atak? Żadnych profitów z takiej gry zespołowej, to po prostu nie pasuje do FoE. Gildie są fajne, gdzieś była propozycja darmowego handlu wewnątrz nich (bez punktów rozwoju) i to mi się podobało.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że walka jest najciekawszym elementem w grze. Ale na prawdę nie widzę tutaj wielkich wojen gildii, to według mnie nie pasuje do tej gry. Pomysł łańcuszka lenników z innego tematu jest fajny, wtedy gildie się przydadzą - będą mogły pomagać swoim w odzyskaniu suwerenności, w jakiś sposób. I to jest oczywiście tylko jeden przykład. Tyle osób potrafi wymyślić znacznie więcej ciekawych rzeczy, które będą pasowały do realiów i sposobu rozgrywki charakterystycznych dla FoE, a nie będą powielaniem utartych schematów, które tutaj, według mnie, zupełnie nie pasują.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Ale gildyjne forum musi być :]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Polecam rzodkiewki sadzić albo w The-Sims grać. Kolejny mądry...

echhhh....... bo wszystkie gry muszą być takie same :( ... toż i w Simsach można by wprowadzić wojny między sąsiadami, sojusze, przejmowanie gospodarstw domowych etc....:) ... tylko gdzie w tym sens? iSądzę że z założenia FoE jest grą ekonomiczną ... i nie ma co tego na siłę zmieniać, bo wyjdzie dziwoląg jakiś. Kolejne technologie zdobywa się nie po to żeby zdobyć przewagę militarną lecz rozbudowywać miasto. Pewnie że walki podkręcają emocje w grze tylko z głową panowie, z głową. Niech to będzie system turniejowy między graczami w wieżach lub coś w podobie, ale moim zdaniem nie ma sensu wybijanie innym woja żeby coś im zabrać, zburzyć czy dla frajdy ... nie ta gra. W Gepolis grałem ponad 2 lata ... świetnie się bawiłem, super ludzi poznałem a z walki wracałem częściej z tarczą ... niż na.
Teraz jednak mam ochotę "rzodkiewki sadzić" :p i zrezygnuje z tej gry jeżeli któregoś dnia rano okaże się że w nocy armia jakiegoś niedowartościowanego sąsiada te "rzodkiewki" mi wyrwie przy okazji plądrując całe miasto.
na koniec jeszcze raz powtórzę .... nie wszystkie gry muszą być takie same ... a to że ktoś głośniej krzyczy nie oznacza że ma rację ......
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Jak już pisałem, idź marchewki sadź a nie tutaj bzdury piszesz. Albo The-Sims odpal, tam też efektywnie domki pobudujesz.

Kolejny którego trzeba na Farmerie albo The-Sims przekierować... Domki przyszedł budować i co 15 minut klikać na zbiór monetek

Polecam rzodkiewki sadzić albo w The-Sims grać. Kolejny mądry...

Widzę, że Twoje wpisy tutaj to będzie tylko wymienianie "kolejnych mądrych"... Jesteś w ogole nie obiektywny i nie rozumiesz że inni mogą mieć różniące się od Twojego zdanie. Tak samo ja moge powiedziec o Tobie- kolejny mądry, jakies wojny gildi chce. Niestety taran, ta gra nie będzie taka jak Ci się śni bo jest całkiem inaczej zbudowana i ma inne zasady. Nacisk jest położony na samotną grę i dla jednego Ciebie czy tam jeszcze kilku osob tego nie zmienią. Chyba nigdy nie doczekasz się swojej gry strategicznej z wielkimi bitwami tutaj, polecam inne jeśli chcesz się pobić.

Spójrz na opis gry na głownej stronie:

Forge of Empires to strategiczna gra przeglądarkowa (strategiczna w innym znaczeniu, i nie chodzi tutaj o Twoje wielkie wymarzone walki), w której tworzysz własne miasto i rozwijasz je na przestrzeni dziejów (jasno sprecyzowane że głownie chodzi o rozbudowe miasta), poczynając od epoki kamienia. Buduj obiekty typowe dla danej epoki. Rozszerzaj strefę wpływów poprzez kampanie wojenne i umiejętne prowadzenie polityki (strefe wpływów czyli kolejne podbite prowincje, kampanie wojenne- walka lub polityka- surowce). Zarejestruj się już teraz!


Epoki
Zaczynając w epoce kamienia, opracowujesz nowe technologie oraz nowe typy budynków w celu wprowadzenia swojej osady do kolejnej epoki.

Kampania dla jednego gracza
W rozbudowanej kampanii możesz stworzyć kwitnące miasto i zostać władcą całego kontynentu.
(Podbijanie prowincji)

Badania
Odkrywaj największe z osiągnięć ludzkości i uzyskaj dostęp do zaawansowanych jednostek, rzadkich towarów i spektakularnych budynków.

Planowanie miasta
Poprowadź swoje miasto przez zróżnicowane epoki w historii ludzkości. Stwórz unikalne budynki, które sprawią, że twoje miasto będzie prezentować się imponująco.

Bitwa
Tocz ekscytujące bitwy i wygrywaj je przy pomocy wyspecjalizowanych zdolności twoich armii i ukształtowania terenu.
(Bitwy te które mamy teraz, czyli o prowincje lub z pojedynczymi osobami)


PvP
Wyzwij na pojedynek znajomych i przeciwników i wykorzystaj swoje umiejętności taktyczne, aby dać im nauczkę.
(PvP czyli wieże, każdy gra w niej sam i żebyś jakiej gildi nie miał to nikt Ci w tym nie pomoze)

Jak widzisz, niegdzie nie ma tutaj mowy o wielkich bitwach gilidi i masakrach które chcesz, wygląda na to że Ty będziesz musiał się przestawić na inną grę- nie my.
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

programiści zrobili coś ala forty w The-West, to było by o wiele ciekawiej ;) Forty w The-West ożywiły tą grę, dzięki nim ludziom chcę się grać, a tutaj?

W the west też gra przede wszystkim komputer..nawet forty mają tylko niewielki udział ludzi bo w zasadzie to i tak strzela komp i to on decyduje o obrażeniach..pojedynki w the west też odwala komputer,Ty tylko klikasz kogo..Dlaczego więc tak Ci się nie podoba tutaj? Poza tym co oznacza pełna wersja? nawet to co teraz zostanie wprowadzone jest zaledwie początkiem. Tak jak było to już tutaj mówione: The west też cały czas się rozwija i to co niby jest pełną wersją zmienia się cały czas radykalnie. Mnie osobiście ta gra bardzo odpowiada, nawet bardziej niż the west i czekam niecierpliwie co jeszcze wymyślą. Dla mnie programiści są na bardzo dobrej drodze. I zgadzam się w pełni z ummegumma

P.S. Po zastanowieniu się doszłam do wniosku, ze bitwy tu są nawet lepsze niż w the west, ponieważ tutaj masz wpływ na przebieg rozgrywki tam tylko na umiejętności i ubiór.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

@up
W The-West masz wpływ na wszystko. To tylko od CIEBIE zależy czy wygrasz. Jak dostosujesz technikę, jak się ubierzesz itd... A tu nie masz na nic wpływu, tyle co poruszasz się po mapie a jednostki i tak uderzają jak chcą. A te drzewka to tak, że czasem są a czasem ich jak by nie było...

No ale nie tworząc kolejnej burdy, nie będę więcej narzucał swoich pomysłów i kłócił się z Wami wszystkimi. Podoba mi się ta gra i póki co w nią gram. Zawsze to coś innego niż utrzymywanie gigantycznego offa w Travie :/

Pogi: Usunięto część wypowiedzi oraz postów poniżej nie związanych z tematem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser512

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

@zychoo

Dziecku z przedszkola możesz tak tłumaczyć, nie mi :]

Ja tam i tak sobie katasy zacznę klepać i Wam przemeblowania porobię :)

Pipki jesteście i tyle, za przeproszeniem...
Sadźcie sobie te rzodkieweczki i zaśnijcie z nudów, powodzenia.
Ładna rzesza niewiast, ogródki porobili i jazda.


No ale nie tworząc kolejnej burdy, nie będę więcej narzucał swoich pomysłów i kłócił się z Wami wszystkimi. Podoba mi się ta gra i póki co w nią gram. Zawsze to coś innego niż utrzymywanie gigantycznego offa w Travie :/


No własnie wspominasz Travke więc jeśli tak bardzo chcesz zapraszam na travke tam sobie narobimy katast i zobaczymy czy jesteś taki mocny . W FoE własnie o to chodzi że nie trzeba cały czas siedzieć, pilnować, grabić, tu nie musisz się zbytnio martwic o to że Ci zjada wjoche do zera, że nie będziesz miał woja i nie będziesz mógł się rozwijać. Tutaj spokojnie z głową możesz sobie pookładać grę, powalczyć kiedy chcesz i z kim chcesz szanse są zazwyczaj wyrównane,tutaj możesz sobie sam obrać kierunek rozwoju nie mussiz non stop walczyć o przetrwanie. To jest gra dla tych którzy nie maja tyle czasu aby spędzić całe życie przed monitorem.
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

@zychoo

Pipki jesteście i tyle, za przeproszeniem...
Sadźcie sobie te rzodkieweczki i zaśnijcie z nudów, powodzenia.
Ładna rzesza niewiast, ogródki porobili i jazda.

Wybaczcie ale uczono mnie, że na tego typu wypowiedzi trzeba reagować, bo inaczej to powszednieje i wchodzi do codziennego stylu wypowiedzi. Można wiedzieć taran dlaczego nas obrażasz? Wypowiadając się na forum liczymy na merytoryczną dyskusję, wymianę poglądów, zrozumienie drugiej strony i ewentualną próbę ustalenia stanowiska. Zasadą KAŻDEGO forum oraz dyskusji jest szanowanie drugiej osoby i jej zdania. Tak jak Ty na pewno oczekujesz od nas próby zrozumienia i poszanowania Twojej godności tak i my oczekujemy tego samego od Ciebie. Możesz się nie zgadzać z naszym zdaniem i to jak najbardziej rozumiem bo w końcu nie każdy jest taki sam i nie każdy musi lubić to co pozostali. Nie życzę sobie jednak abyś tak się o mnie wyrażał w szczególności, że mnie nie znasz. Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na poziomie i z sensem to najlepiej w ogóle się nie odzywaj, bo inaczej wystawiasz sobie jak najgorszą wizytówkę o swojej osobie. Nie rozumiem skąd ten epitet w stosunku do nas tylko ze względu na to, że nie pragniemy mieć w każdej grze mordobicia na każdym kroku i ciągle napiętych nerwów a cenimy za to inne wartości tej gry. Ja, choć nie stronię tutaj od walk, bardziej sobie cenię w tej grze strategię i ekonomię, która wymaga od nas naprawdę nie mało kombinowania i myślenia, a czego brakuje mi w innych grach. I choć rozumiem, ze masz inne zdanie, nie rozumiem dlaczego nie potrafisz wypowiedzieć swojego zdania w bardziej cywilizowany sposób, panując nad swoimi negatywnymi uczuciami i skupiając się raczej na argumentach niż obrażaniu nas.

Pogi: Niewłaściwe zachowania na forum prosimy zgłaszać przez przycisk Raportuj zły post. Macie wtedy pewność, że zostaną przez nas dostrzeżone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Otóż to. Z zupełności się zgadzam. Chcecie gildie i jakies wojny na zapraszam do innych gier. Z tego co ja widze to tutaj głowny nacisk jest położony na indywidualną grę i niech tak pozostanie. Niech choć w jednym grze gra się samemu, ja osobiście mam dość już tych wszytskich gildi, plemion, sojuszy, chce pograć sam a w tamtych grach się nie da bo samemu zostanie się zniszczonym. Tutaj jest inaczej i sobie chwale to twórcom. Co da po 4 czerwca ta glidia? Dokoładnie jak pisze Misiek wspólna nazwa przed nickiem. Ja mam tylko nadzieję że twórcy pod presją graczy ze stereotypowymi przekonaniami nie ulegną i będą ulepszać coś innego, nowego.
.Zgadzam się w biuletynie jest informacja że jest to gra dla indywidualnych graczy i mnie to właśnie zachęciło nie obchodzi mnie gra z innymi znajomości nie szukam w necie tylko w normalnym świecie więc nie potrzebne mi plemie czy jakis czat gdzie neosy będą spamić .Aczkolwiek firma mogła by popracować nad rozwojem handlu
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Z opisu gry wychodzi więc na to że wszystkim ,którzy chcą mieć gildię ,wojny gildii itp. dziękujemy i prosimy o zmiane gry na Plemiona na przykład i nie zawracanie głowy podobnymi pomysłami :D:D .
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Kasuja mi posty :( widocznie nie mozemy konwersowac, zbyt duzy zamet wprowadza moja osoba, wszystko kasuja :( ja tam juz przywyklem i zbieram monetki :D wyprzedzilem juz o 200% goscia z drugiej pozycji :/ nieustannie top 1, od trzeciego dnia gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Zamęt? Raczej zwyczajnie łamiesz regulamin,czy to forum czy netykiety. I ile niby sobie pkt nabiłeś? Przełożyło się to chociaż na rozwój?

Co do main topic: większość psioczy itd.a dla mnie studio pokazuje w która stronę gra będzie zmierzać i to jest najwazniejsze.a ze nie działa to i siamto,ze gildie nic nie zmienia..ocenią to gracze po patchu ktorzy nie narzekaja tylko cos konstruktywnego wnoszą.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Dokładnie, narzekać będzie można po 3 czerwca jak będzie wiadomo co i jak. Na razie można spekulować niekonieczne z sensem.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Kasuja mi posty :( widocznie nie mozemy konwersowac, zbyt duzy zamet wprowadza moja osoba, wszystko kasuja :( ja tam juz przywyklem i zbieram monetki :D wyprzedzilem juz o 200% goscia z drugiej pozycji :/ nieustannie top 1, od trzeciego dnia gry.

jak notorycznie łamiesz regulamin to sie nie dziw...


zastanawia mnie tylko czy będą przez te zmiany jakieś poważąniejsze bugi w grze. trzeba będzie szukać takich i je likwidować ;/
 

DeletedUser201

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

zychoo, też jestem tego samego zdania. Tylko dlatego zaczęłam tu grać, a jak zamieni się to w grę typu plemiona, to znikam. Niech chociaż jedna gra oparta jest na indywidualnych działaniach i strategii. Już mam dośc plemion i mam nadzieję,że to nie będzie to samo . Wszystkie grupowe działania w każdej grze to tylko wkurzające z czasem granie, bo własny wysiłek, strategia idzie w diabły jak się komuś zachce zniknąć, szpiegować, kłócić itd. Można usprawnić wojowanie, ale wolę grać sama a nie zależeć od humorów innych.
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Ja również zaczęłam grać dlatego że tak gra oparta jest na ekonomii strategi i samodzielnym graniu. Nie walczę, nie posiadam armii mam 3 miejsce i bardzo dobrze bawię. Grałam w Lord of ultima i dosyć mam tak samo jak Dzikowa kłótni, szpiegowania itd. Bardzo podoba mi się to, że zależna jestem tylko od samej siebie. Jak żyję z sąsiadami, to tylko moja sprawa. Rozwój handlu, to dla mnie ważna sprawa i mam nadzieję że będą jakieś zamiany w tym kierunku.
 

DeletedUser759

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Ja również zaczęłam grać dlatego że tak gra oparta jest na ekonomii strategi i samodzielnym graniu. Nie walczę, nie posiadam armii mam 3 miejsce i bardzo dobrze bawię. Grałam w Lord of ultima i dosyć mam tak samo jak Dzikowa kłótni, szpiegowania itd. Bardzo podoba mi się to, że zależna jestem tylko od samej siebie. Jak żyję z sąsiadami, to tylko moja sprawa. Rozwój handlu, to dla mnie ważna sprawa i mam nadzieję że będą jakieś zamiany w tym kierunku.

Całkowicie podzielam ten pogląd. Nareszcie praktycznie wszystko zależy od tego na ile jestem w stanie poświęcić czas grze. Co prawda kwestia walki to trochę co innego, bo armie trzeba mieć obie, ale bez większego stresu jest to do zrobienia. Z sąsiadami już skończyłem walki bo szybko i boleśnie się przekonali że nie mają szans. W efekcie na kontynencie gra nas może teraz 2-3 ludzi i nawet nie chce mi się ich atakować, bo na ogół nawet nie ma po co. Zostaje komputerek do pokonania, co jest nawet zabawne bo w każdej kolejnej epoce od początku wystawia wojska na które mogę sobie pozwolić praktycznie dopiero po zbadaniu całej epoki, ale dzięki temu jest nad czym pomyśleć od strony taktycznej. Przenoszenie aktywnych graczy "do jednego worka" wygląda na bardzo sensowne rozwiązanie. Gdyby jeszcze ktoś wymyślił jakiś "ticket" do pojedynków w wieżach PvP to wtedy moglibyśmy naprawdę walczyć z człowiekiem. "ticket" na zasadzie rzucenia rękawicy z propozycją daty i godziny pojedynku i albo się ludzie dogadują co do daty i godziny, albo wyzwanie zostaje odrzucone.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

...
Gdyby jeszcze ktoś wymyślił jakiś "ticket" do pojedynków w wieżach PvP to wtedy moglibyśmy naprawdę walczyć z człowiekiem. "ticket" na zasadzie rzucenia rękawicy z propozycją daty i godziny pojedynku i albo się ludzie dogadują co do daty i godziny, albo wyzwanie zostaje odrzucone.

MIlo, ze w koncu ludzie zaczeli zauwazac rozniece miedzy ta gra a plemionami itd.

Co do pvp w wiezy, to rzeczywiscie najbardziej sensowne wyaje sie być umawianie na pojedynek, aczkolwiek obawiam sie, ze naduzyc bedzie wiele, szczegolnie, ze ludzie maja upodobanie do multactwa :p i będa mistrzowie wygrywajacy sami ze soba...
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

dziś już 5 czerwiec więc dzień aktualizacji ;D
ciekawe o której wejdzie 0.10.0
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Nie wiem, ale nie mogę się doczekać:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry