Kilka uwag - przed 3 czerwca.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser602
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser602

Guest
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Rzekomo, jest to gra online. Czyli gramy z żywymi istotami. Ale... grając w tą grę wcale nie da się tego odczuć!!

Ani nie da się pomóc komuś znajomemu podsyłając mu swoje jednostki do obrony miasta, ani nie można walczyć człowiek żywy vs człowiek żywy. Lecz ciągle walczymy z komputerem co staje się strasznie nudne! Nie ma tej satysfakcji jak pokonać drugiego człowieka, który siedzi i klika próbując Cię pokonać.

Nie ma w planach żadnych wojen gildii, żadnych klanów... Nic tylko walczenie z maszynami, nawet chatu nie ma co by móc popisać czy się pochwalić swoimi osiągnięciami. Żadnych medali ani rankingu... Jedyny ranking to taki kto jest większym maniakiem i klika w budynki i kto zbierze więcej złota...

Piszę, bo może zdążycie to wszystko ogarnąć przed wypustem pełnej wersji gry, bo jeśli nie to nie rokuje to na zbyt długą przyszłość...

Gra na początku wciągu, ale potem im dłużej się walczy z tym komputerem to już nie jest takie wciągające...

Nie mam na celu nikogo zniechęcić, chcę tylko uświadomić być może nie świadomym programistą co jest nie tak i dlaczego wymyślili notabene grę online gdzie tutaj ŻADNEGO kontaktu z drugą osobą nie ma...

No i jeszcze jeden ważny aspekt! Brak jakichkolwiek statystyk jednostek wojskowych. Skąd kto ma wiedzieć czym walczyć i co z czym się gryzie.

To już jeden z userów na forum sam skleił taką tabelke w exelu a Wy, programiści nie możecie?

Ojj, coś nie teges tutaj. Ja rozumiem, że to dopiero wersja beta i na pewno wszystko jest w trakcie poprawek, ale do tego czerwca jeszcze mamy te 2 tygodnie, wielu się zniechęci...


Dziękuje za przeczytanie i Pozdrawiam.
Mam nadzieje, że coś z tym zrobicie bo fabuła gry super, szkoda by było to zmarnować.
 

DeletedUser535

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Można walczyć człowiek vs człowiek to po pierwsze:)
Po drugie gildie zostaną wprowadzone, a walki miedzy nimi pewnie w późniejszym czasie:)
Chwalić się o ile masz taką potrzebę możesz na forum lub w PW. Naliczenie punktów zostanie zmienione.
Statystyka jednostek jest na forum, nie kompletna ale jest:) Wystarczy poczekać na kompletna wersje albo samemu odkrywać co jest ciekawsze:)
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Można walczyć człowiek vs człowiek to po pierwsze:)
Po drugie gildie zostaną wprowadzone, a walki miedzy nimi pewnie w późniejszym czasie:)
Chwalić się o ile masz taką potrzebę możesz na forum lub w PW. Naliczenie punktów zostanie zmienione.
Statystyka jednostek jest na forum, nie kompletna ale jest:) Wystarczy poczekać na kompletna wersje albo samemu odkrywać co jest ciekawsze:)

Człowiek vs człowiek można walczyć? Jak?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

chyba tylko po prostu zaatakować kogoś ze swojego kontynentu. i zagrabić mu coś. jak na początku kilku zaatakowałem i odpusciłem sobie. większe profity przynosi motywowanie czy odrestaurowanie, jeśli sąsiedzi również to robią;]
 

DeletedUser535

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Człowiek vs człowiek można walczyć? Jak?

A to przepraszam, źle zrozumiałem:) myślałem że chodzi atakowanie gracz gracz a i tak broni komp przecież:) w tym przypadku nie ma na razie takiej opcji zebys walczył z człowiekiem po drugiej stronie;) maja dopiero coś działać w tym zakresie:)
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Witam.
Autor tematu chyba nie czytał co zostanie wprowadzone w Wersji 0.10.0
- Będą Gildie
Można walczyć bodajże Human vs Human. Po prostu trzeba iść na wieże PVP
Ranking Globalny też zostanie wprowadzony

Statystyki dotyczące wojsk:
http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=480

Statystyki dotyczące produkcji budynków:
http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=476

Oprócz tego w grze jak walczysz masz opisane odnośnie wojska ich atrybuty

Kontaktować możesz się z graczami z kontynentu(80graczy)
I planować z nimi np handel.

Pozdrawiam i kolejnym razem przeczytaj FAQ, niź wyrazać swoją krytyke, gdy gra jest w wersji beta(produkt nie gotowy)
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Wszystko na bieżąco czytam, wiec problemu nie ma.
Dobrze, będą gildie, ale co z tych gildii skoro nie będzie można zrobić żadnego guild wara, człowiek vs człowiek na żywo też walczyć nie może, więc czemu będą miały te gildie służyć? Bo po to się w grach robi gildie/klany by wspólnie walczyć, a tu takiej możliwości NIE BĘDZIE. Chociażby z tego powodu, że mapa jest za mała by pomieścić wszystkich członków. Gdyby.... programiści zrobili coś ala forty w The-West, to było by o wiele ciekawiej ;) Forty w The-West ożywiły tą grę, dzięki nim ludziom chcę się grać, a tutaj? Póki co nie zapowiada się ciekawie, no ale dobrze, poczekajmy do pełnej wersji gry, zobaczymy jak się postarają.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Jakbyś przeczytał dobrze, to napisane jest, że jest to pierwsza wersja gildi i będzie udoskonalana.
Wszystko bedzie na pewno w Oficjalnej grze(nie beta)
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Jakbyś przeczytał dobrze, to napisane jest, że jest to pierwsza wersja gildi i będzie udoskonalana.
Wszystko bedzie na pewno w Oficjalnej grze(nie beta)

No tak, rozumiem ;) Za rok może się doczekamy guild warów. Bo do tego trzeba mapę zmienić lub stworzyć nową, osobną. Więc też nie roboty na parę chwil... A o to mi głównie chodzi wypowiadając się na temat gildii więc przestań uparcie stać przy swoim skoro nie rozumiesz o co mi chodzi, albo czytaj dokładniej...

Pozdrawiam
 

DeletedUser6

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

taran,
Wspomniałeś o The Wescie. Tam też nie od razu wszystko wprowadzano prawda? Gram tam dosyć aktywnie od samego początku i jako gracz śmiało mogę powiedzieć, że gra od początkowych wersji do tej obecnej przeszła olbrzymią metamorfozę. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że z Forge of Empires może być i będzie podobnie. Zapowiadana przez nas pierwsza większa aktualizacja w mojej ocenie może o tym świadczyć.

Rzekomo, jest to gra online. Czyli gramy z żywymi istotami. Ale... grając w tą grę wcale nie da się tego odczuć!!

Po części, lecz nie do końca się z Tobą zgodzę. W chwili obecnej da się lekko to odczuć ale po 3 czerwca możliwości interakcji gracz vs gracz zostaną zwiększone przez pojawienie się wspominanych gildii. Piszesz, co z tych gildii będziesz miał? Na początku przede wszystkim wewnętrzne forum przez co Twoje odczucie gry z żywymi istotami powinno się zwiększyć.;) W planach na kolejne aktualizacje są walki gildia vs gildia czy handel wewnętrzny. To wszystko ma ten ważny aspekt gry poprawić. InnoGames na ten projekt "rzuciło" pokaźne siły, nad grą nie czuwa jeden czy dwóch programistów. Wszystkie błędy czy pomysły są za naszym pośrednictwem do nich zgłaszane i na bieżąco analizowane. To, w jakim kierunku gra będzie się rozwijała i przeistaczała zależy w dużej mierze od Was - Graczy:)
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Masz rację Pogi, nie od razu wszystko wprowadzono w The-Wescie, co prawda nie grałem zaraz od jego powstania, ale pojedynki tam były czymś wspaniałym ;) Mocno wciągnęła mnie ta gra, potem wprowadzono zmiany w pojedynkach i forty, i cała rzesza ludzi przerzuciła się na forty i z kim nie pisałem to każdy mówił, że gra tylko dla fortów ;) Wejdzie na dwie walki dziennie i tyle.

FoE to na prawdę bardzo dobra i trafiona fabuła gry, bo ludzie chwalą to sobie, może zbyt surowo oceniłem Was, przecież od startu gry nie minął nawet miesiąc, no cóż... Poczekamy, zobaczymy;)

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Minął miesiąc ;)
Gra od kwietnia jest po angielsku, od początku maja jest po polsku.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Powiem tak z jednej strony popieram autora a z drugiej nie. Bo fakt jest taki, że brak gildi i wojen nudzi to samo brak możliwości chociaż rozmowy na czacie.
Ale mimo to bez przesady. 4 czerwca jak na dzień dzisiejszy ogłoszono będzie aktualizacja do wersji gry 0.10.0 gdzie będą gildie. Więc po mału sie zaczyna. Wiadomo nie wszystko na raz bo w kolejnych aktualizacjach trzeba coś dodać prawda? ;P
Wszystko z czasem napewno będzie a co do czatu mozna zawsze wymyslec i znalezc oficjalny jakis czat gry na onecie czy cos zrobic. ;D
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Rzekomo, jest to gra online. Czyli gramy z żywymi istotami. ...
Online nie znaczy że grasz z żywymi istotami tylko - tryb bezpośredniej pracy urządzenia; dostęp użytkownika do internetu -
Uparliście się na gildie,wojny gildii itd. itp. , a ja się zastanawiam czy warto tą grę kierować w strone takich tytułów jak Grepolis,Plemiona czy wiele innych.Jeśli ta gra ma być podobna do tych wymienionych to po co w nią grać??Przecież możecie sobie pograć w w/w gry.Będziecie mieli wszystko czego chcecie w tej grze i to już gotowe.Ta gra jest inna bo jej twórcy mieli takie założenia i niech taka pozostanie a nie - jak to mówią - wszystko na jedno kopyto.Tym bardziej że samo powstanie gildii nic nie zmieni przez długi czas oprócz tego że jeden z drugim będą się cieszyć jak młody sucharem że będą pod jedną nazwą a i tak nie bedą -jak na razie- nawet mogli wspólnie walczyć bo nie będzie takiej opcji.
Co do czatu to inna sprawa i to by się rzeczywiście przydało.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Online nie znaczy że grasz z żywymi istotami tylko - tryb bezpośredniej pracy urządzenia; dostęp użytkownika do internetu -
Uparliście się na gildie,wojny gildii itd. itp. , a ja się zastanawiam czy warto tą grę kierować w strone takich tytułów jak Grepolis,Plemiona czy wiele innych.Jeśli ta gra ma być podobna do tych wymienionych to po co w nią grać??Przecież możecie sobie pograć w w/w gry.Będziecie mieli wszystko czego chcecie w tej grze i to już gotowe.Ta gra jest inna bo jej twórcy mieli takie założenia i niech taka pozostanie a nie - jak to mówią - wszystko na jedno kopyto.Tym bardziej że samo powstanie gildii nic nie zmieni przez długi czas oprócz tego że jeden z drugim będą się cieszyć jak młody sucharem że będą pod jedną nazwą a i tak nie bedą -jak na razie- nawet mogli wspólnie walczyć bo nie będzie takiej opcji.
Co do czatu to inna sprawa i to by się rzeczywiście przydało.

Otóż to. Z zupełności się zgadzam. Chcecie gildie i jakies wojny na zapraszam do innych gier. Z tego co ja widze to tutaj głowny nacisk jest położony na indywidualną grę i niech tak pozostanie. Niech choć w jednym grze gra się samemu, ja osobiście mam dość już tych wszytskich gildi, plemion, sojuszy, chce pograć sam a w tamtych grach się nie da bo samemu zostanie się zniszczonym. Tutaj jest inaczej i sobie chwale to twórcom. Co da po 4 czerwca ta glidia? Dokoładnie jak pisze Misiek wspólna nazwa przed nickiem. Ja mam tylko nadzieję że twórcy pod presją graczy ze stereotypowymi przekonaniami nie ulegną i będą ulepszać coś innego, nowego.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

w takim razie skoro twierdzicie że po co sojuesz, gildie itd to w takim razie po co w aktualizacji gildie? po cholere robic jakiekolwiek aktualizacje gry skoro mozna taka jak jest pościć i tyle jedyne na czym gra bd polegała to buduj i handluj....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

w takim razie skoro twierdzicie że po co sojuesz, gildie itd to w takim razie po co w aktualizacji gildie? po cholere robic jakiekolwiek aktualizacje gry skoro mozna taka jak jest pościć i tyle jedyne na czym gra bd polegała to buduj i handluj....

źle to zruzumiałeś. Update są potrzebne, sami widzimy ze kupa błędów jeszcze jest ale ja akurat chce by gra nie była zbyt podobna do innych , których pełno w sieci. Żeby się wyróżniała, różniła czyms a to w jakim idzie teraz kierunku jak najbardziej mi się podoba. A po co to dają? Zaufajmy ludziom z InnoGames że nie zrobią z tej gry kolejnych plemion, tylko z lepszą grafiką i walkami.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Zastanawiał się ktoś z entuzjastów gildii jak to będzie jak już one powstaną ?? Co one wniosą do gry ? Jak wyobrażacie sobie np. wojny gildii ? Kto będzie dowodził wojskiem jakie niewątpliwie na taką wojnę będziecie musieli poświęcić i jakie będą pretensje jeśli ten ktoś przegra i wtopi armię składającą się np. z wojsk dziesięciu graczy ??? Zastanawialiście się nad stroną techniczną ?? Zdecydujecie sie na najbardziej prawdopodobne rozwiązanie prowadzenia wojny gildii , czyli dajecie w iluś, po ileś jednostek wojska nie wiedząc jakie wojsko wprowadzi przeciwnik, a cała walka jest rozgrywana przez automat z zachowaniem losowości ataku i obrony ??!! Łatwo jest napisać -chcę gildię bo w tej czy tamtej grze jest- już pisałem zacznijcie grać w gry gdzie jest taka opcja. Ta gra z założenia jest inna i taką niech pozostanie.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

poki co gildie to beda tylko zwykle gildie gdzie beda czlonkowie + forum ale zadnych wojen itd. wojny itd beda w kolejnych update ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

gildia będzie takim martwym tworem póki co, bez żadnej wartości niestety :/
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

dokładnie. ale warto odrazu stworzyc silną gildie z dobrymi graczami aby potem moznabylo szybko zaczac wojny i wybic sie w góre
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

No dobra ,ale jak to bedzie z tymi wojnami? W jaki sposób będą prowadzone? Podałem dwie najprawdopodobniejsze opcje i przyznam że żadna z nich mi nie pasuje.Dlatego pytałem jak Wy- zwolennicy gildii- to widzicie.
 

DeletedUser602

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

Zastanawiał się ktoś z entuzjastów gildii jak to będzie jak już one powstaną ?? Co one wniosą do gry ? Jak wyobrażacie sobie np. wojny gildii ? Kto będzie dowodził wojskiem jakie niewątpliwie na taką wojnę będziecie musieli poświęcić i jakie będą pretensje jeśli ten ktoś przegra i wtopi armię składającą się np. z wojsk dziesięciu graczy ??? Zastanawialiście się nad stroną techniczną ?? Zdecydujecie sie na najbardziej prawdopodobne rozwiązanie prowadzenia wojny gildii , czyli dajecie w iluś, po ileś jednostek wojska nie wiedząc jakie wojsko wprowadzi przeciwnik, a cała walka jest rozgrywana przez automat z zachowaniem losowości ataku i obrony ??!! Łatwo jest napisać -chcę gildię bo w tej czy tamtej grze jest- już pisałem zacznijcie grać w gry gdzie jest taka opcja. Ta gra z założenia jest inna i taką niech pozostanie.

Gościu, gdy czytam co Ty piszesz to nie wiem, szczerze powiem nie wiem... śmiać się czy płakać???
Gra jest podana jako strategiczna - czyli głównie walki biorą w tym udział. Jak możesz napisać, że ktoś ma mieć pretensje do swojego dowódcy o stratę jednostek? Pamiętaj jedno gościu, "wojska się nie ma, wojsko się miewa i czy tu mówimy o wojnie w Iraku, czy w wojnach w średniowieczu, czy w wojnach w grze. Zawsze i wszędzie tak będzie...

Rozbawiło mnie to mocno co napisałeś. Wiadomo, że są takie pionki jak Ty co nie potrafią się zgrać z ekipą i jedyne co umieją to domki budować a przy stracie jednostek ubolewać 2 dni... I właśnie to są przeciwnicy wojen. Bo według mnie logując się na grę strategiczną gracz oczekuje walki, wojen, zamętu i masakry. Jak chcesz grać sam to idź na jakieś Farmerie marchewki sadzić a nie takie głupoty opowiadasz tutaj...

Są gry gdzie gracze miesiącami budują wojsko żeby być dobrze przygotowanym na wojnę z wrogiem i to nie taka sielanka jak tutaj, tylko trzeba te wojsko jeszcze nakarmić i przypilnować co by nikt go nie ubił, nocami nie śpią a dniami rezygnują z wielu rzeczy, a mimo to mają satysfakcje. A Ty wchodzisz na grę strategiczną i śmiesz napisać "po co gildie, lepiej grać samemu"? Jak już pisałem, idź marchewki sadź a nie tutaj bzdury piszesz. Albo The-Sims odpal, tam też efektywnie domki pobudujesz.

Online nie znaczy że grasz z żywymi istotami tylko - tryb bezpośredniej pracy urządzenia; dostęp użytkownika do internetu -
Uparliście się na gildie,wojny gildii itd. itp. , a ja się zastanawiam czy warto tą grę kierować w strone takich tytułów jak Grepolis,Plemiona czy wiele innych.Jeśli ta gra ma być podobna do tych wymienionych to po co w nią grać??Przecież możecie sobie pograć w w/w gry.Będziecie mieli wszystko czego chcecie w tej grze i to już gotowe.Ta gra jest inna bo jej twórcy mieli takie założenia i niech taka pozostanie a nie - jak to mówią - wszystko na jedno kopyto.Tym bardziej że samo powstanie gildii nic nie zmieni przez długi czas oprócz tego że jeden z drugim będą się cieszyć jak młody sucharem że będą pod jedną nazwą a i tak nie bedą -jak na razie- nawet mogli wspólnie walczyć bo nie będzie takiej opcji.
Co do czatu to inna sprawa i to by się rzeczywiście przydało.

Nie pytałem Cię o pojecie słowa Online, bo je znam. Użyj trochę mózgu na drugi raz nim klikniesz "Odpowiedz" bo piszesz byle by pisać a czasem nawet sam zapewne nie wiesz co... Grasz na internecie nie po to, by pograć samemu tylko z rzeszą ludzi, to jest w tym najbardziej fascynujące, to o to mi chodziło a nie o pojęcie online zerżnięte z wikipedii.


No dobra ,ale jak to bedzie z tymi wojnami? W jaki sposób będą prowadzone? Podałem dwie najprawdopodobniejsze opcje i przyznam że żadna z nich mi nie pasuje.Dlatego pytałem jak Wy- zwolennicy gildii- to widzicie.

Użyj trochę wyobraźni i nie będziesz musiał zadawać takich pytań. Czy to na prawdę takie trudne???

Otóż to. Z zupełności się zgadzam. Chcecie gildie i jakies wojny na zapraszam do innych gier. Z tego co ja widze to tutaj głowny nacisk jest położony na indywidualną grę i niech tak pozostanie. Niech choć w jednym grze gra się samemu, ja osobiście mam dość już tych wszytskich gildi, plemion, sojuszy, chce pograć sam a w tamtych grach się nie da bo samemu zostanie się zniszczonym. Tutaj jest inaczej i sobie chwale to twórcom. Co da po 4 czerwca ta glidia? Dokoładnie jak pisze Misiek wspólna nazwa przed nickiem. Ja mam tylko nadzieję że twórcy pod presją graczy ze stereotypowymi przekonaniami nie ulegną i będą ulepszać coś innego, nowego.

Kolejny którego trzeba na Farmerie albo The-Sims przekierować... Domki przyszedł budować i co 15 minut klikać na zbiór monetek :D Ile Ci to frajdę będzie sprawiać? Miesiąc? Dwa? Co za asy... ehh...
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

taran - nie zrozumiałeś chyba o co mi chodzi , ale mniejsza z tym.Skoro masz taka wybujałą wyobraźnie to przedstaw mi swoją wizje tych wojen gildii.Jak to według Ciebie będzie się odbywać? Tylko nie pisz proszę że mam to sam zrobić bo to jak z dzieckiem, które pyta rodziców -dlaczego ?- a oni mu odpowiadają- dlatego ! - :D.
Pytałem czy zastanawiał się ktoś z entuzjastów gildii jak to będzie jak już one powstaną ?? Co one wniosą do gry ? Jak wyobrażacie sobie np. wojny gildii ?
To raczej rozsądne pytanie.Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem gildii i wojen - w wierzy z epoki żelaza pierwsze miejsce było przy ostatnim rozdaniu a na dzień dzisiejszy jest drugie,więc nie stronię od walki i nie boję się tracić wojska jak widzisz- tylko chcę wiedzieć jak to ma sie odbywać.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Kilka uwag - przed 3 czerwca.

pomyślcie logicznie jesli nie bd gildi, sojuszy, wojen to jaki gra bd miala sens? w kołko budowac, odkrywac, zbierac, budowac, odkyrwac, zbiera itd itp w kółko bo taka niestety jest prawda.
obecnie jest to moze fajne bo gra jest nowa są to początki kazdego w tej grze ale z czasem sie to zmieni.
mozliwosc wojen, sojuszy daje wiele mozliwosci w grze i ja uatrakcyjnia wiec nie rozumiem jak wy mozecie to tak zle oceniac. pewnie jestescie dziecmi co tlyko potrafia grac budujac i zbierajac plony a o walkach nie macie zielonego pojecia i sie boicie ze was kazdy bd farmił co chwile.
 
Status
Zamknięty.
Do góry