Jesień w Forge of Empires 2021 - komentarze

Feandil

Wójt
Widzę że w okolicach 30 zadania robi się niezłe combo, na przemian produkcje 8 i 4 godzinne
Zwykle na to narzekałem w duchu. Obecnie nawet mi to pasuje. Dotarłem do tych zadań po dniu z hakiem (bez wcześniejszego przygotowywania się pod event), w czasie zbiorów leciałem po kilkanaście na raz na trzech światach i jak zobaczyłem te, tak na chwilę blokujące... odetchnąłem. Że koniec na dzisiaj xD
 

anaconda8

Baron
Z innych zarzutów poważniejszego kalibru - nowe portrety wogóle mi się nie podobają. Nie ten styl. Na przykład ta ruda dziewucha ma za gruby warkocz i dziwnie niesymetryczną mordkę. :p;)
 

chemik12

Wicehrabia
A ja poleciałem z 4 światami by wszędzie mieć komplet (czyli wszystkie szybkie, do blokady - kolejne dopiero po północy). Dlaczego? Bo nagroda dzienna więcej warta niż główna :] I się udało - 4 światy miały wszystkie zadania zrobione około 22-23 - udało się wszędzie "wylosować" pola. Na jednych mniej, na innych więcej. Teraz tylko znaleźć czas na przebudowę. Event udany a dopiero się ledwie zaczął ;)
 

dawid17612

Hrabia
Da się - kupi składniki za diamenty...
no tak...:D
+ dziennie 1szt. i za zadania 2szt. i z śmieci 1szt dziennie hahahahaha

Pytanko mam, tak z ciekawości :D
czy jest możliwe zrobienie tego ewentu bez składników z śmieci wokół miasta, i składników od kolesia w kapturze "dzienne Wyzwanie " ??
bo jednak z samych zadań ewentowych to coś mało tych składników wychodzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pytanko mam, tak z ciekawości :D
czy jest możliwe zrobienie tego ewentu bez składników z śmieci wokół miasta, i składników od kolesia w kapturze "dzienne Wyzwanie " ??
bo jednak z samych zadań ewentowych to coś mało tych składników wychodzi
To zależy co masz na myśli pisząc "zrobić" event? Jesli chodzi o wykonanie wszystkich zadań to z pewnością tak, ale jeśli chodzi o zdobycie nagrody głównej na najwyższym poziomie może ciut zabraknąć. Sygnalizowali to już gracze przed eventem, dlatego domyślam się, że tylko dlatego sporo składników wpada ostatnio ze zdarzeń losowych. Dla tych, co nie mają pudełka z poprzedniego eventu oraz dostępu do zadań dziennych także może okazać się nieosiągalna. Niby to nieszczególna nagroda a jednak nowym graczom przydałaby się bardziej niż FoE wyjadaczom!
 
W zadaniu 66 trzeba "Finish each production option once" - czyli po polskiemu "ukończyć raz każdą opcję produkcyjną" - do czego to się odnosi? Dowolnego bud. produkcyjnego ?
 

anaconda8

Baron
W zadaniu 66 trzeba "Finish each production option once" - czyli po polskiemu "ukończyć raz każdą opcję produkcyjną" - do czego to się odnosi? Dowolnego bud. produkcyjnego ?
Ja to rozumiem w ten sposób: w budynkach produkcyjnych zaznaczasz po kolei opcje budowy: 5 min, 10 min, 15 min, godzina itd. aż do opcji jednodniowej. Chodzi o dowolne budynki ale różne opcje.
Ja tam już kończę event - po zdobyciu 'pudła' na Halloween nie mam motywacji ciągnąć to dalej.
 
Ja to rozumiem w ten sposób: w budynkach produkcyjnych zaznaczasz po kolei opcje budowy: 5 min, 10 min, 15 min, godzina itd. aż do opcji jednodniowej. Chodzi o dowolne budynki ale różne opcje.
Ja tam już kończę event - po zdobyciu 'pudła' na Halloween nie mam motywacji ciągnąć to dalej.
No właśnie czy to mają być budynki produkcyjne? Bo np. Tarasy rolne mam codziennie ustawione na 1d, więc nie musiałbym już tego pilnować/ustawiać. itp..
 

Blade1984

Książę
Zmienilem nagrodę dzienna i pojawily sie pola, u5dalo sie zgarnąć ;) jedyne co mnie jeszcze motywuje, żeby go skonczyc to pudlo do nastepnego eventu.
 

mastika

Wicehrabia
A ja poluję na wrześniową chatę, za pierwszym razem zgarnąłem trzy zestawy, brakuje czterech żeby dostawić Jabłecznych do Stawskich :) No i główną też chciałbym sobie zbudować. Pójdzie na podmiankę z wystawą światową. Produkcja niemal ta sama, a ruch jakiś w mieście się przyda :)
 

anaconda8

Baron
Ja myślałam o wykasowaniu stodoły i pól bo mam je na zbyt niskim poziomie ale nie jest to dla mnie zbyt opłacalne - poczekam na Halloween.
 

Feandil

Wójt
Nie wiem, czy dobrze liczę, ale mało kto ma w ogóle szansę na max poziom głównej nagrody.
Patrzę po sobie. Obecnie mam 125 gwiazdek i 4 składniki w zapasie, których chwilowo nie mam jak użyć. W plecaku podstawka, 4 upki z eventu i 1 zestaw ze Skrzynki-niespodzianki. Z ligi wpadnie +1, z pieczenia też jeszcze 1. To daje razem 8. Aby wpadł 9-ty, potrzebuję jeszcze 51 składników - no i możliwości ich wykorzystania. Zadania od Kapturnika robię tak średnio co drugie na składniki - no cóż, czasem są naprawdę fajne nagrody i nie będę cały event klepał tylko pod niego. Śmieciuchy zbieram regularnie, czasem coś wpada. A i tak jeśli się uda, to na styk.
Osoby, które nie znajdą się w pierwszych 20% ligi lub nie miały "niespodzianki" - nie mają w ogóle szans.
Albo coś źle widzę...

edit:
Sorry, jeszcze UP za zakończenie zadań. Tępa dzida ze mnie xD
 
Mnie trochę irytuje to, że na każdym świecie mam nadmiar (10 czy 15 szt.) jednego składnika i nic nie można z tym zrobić. Nie można dokupić brakujących po rozsądnych cenach. Powinni zrobić coś a'la koszyk, który się samemu wypełnia składnikami per X diaxów. Albo za diaxy wyrównanie składników, np te 15 dzielone na pozostałe kategorie składników = 3 w każdym, itp.
 

Marik

Książę
Zadania dzienne robiłem wszystkie, śmieci zbierane 2-3 razy dziennie składniki wydawałem równomiernie, otworzyłem skrzynie za poprzedni event i skończę na 8 lvl nagrody głównej ( pomijając fakt że to denny budynek). Co jak co ale coś mi tu nie pasuje, czyżby bez wydawania kasy już się nie dało kończyć eventów na maksa?
 
Zadania dzienne robiłem wszystkie, śmieci zbierane 2-3 razy dziennie składniki wydawałem równomiernie, otworzyłem skrzynie za poprzedni event i skończę na 8 lvl nagrody głównej ( pomijając fakt że to denny budynek). Co jak co ale coś mi tu nie pasuje, czyżby bez wydawania kasy już się nie dało kończyć eventów na maksa?
Może źle wybierałeś ciasta? Albo miałeś pecha w losowaniu składników. A zadania dzienne robiłeś? Warto było przez event wykonać chociaż co drugie, żeby dodatkowe składniki zyskać. Wtedy da się skończyć z 1 ulepszeniem w zapasie.
 
Do góry