Jednostki z przyszłej ery a zadania powtarzalne.

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Cześć,

Chcę zdobyć jednostki z przyszłych er. Korzystam z tego linku: https://forum.us.forgeofempires.com...gher-age-units-guide-v2-20.37109/#post-325311 i na jego podstawie chce je zdobyć.

Na tę chwilę jestem w jesieni średniowiecza i będę chciała zdobyć jednostki z ery przemysłowej.

1. Czy te jednostki wypadają tylko z zadanań linii głównej ?
2. Czy warto robić zadania bonusowe ?
3. Nie chcę stracić zadań powtarzalnych, jak tego uniknąć ?
4. Jak już doprowadzę do zniknięcia zadań powtarzalnych, jak naprawić, żeby znowu były ?
5. Czy jest lepsze źródło materiałów, z którego można korzystać, aby zdobyć te jednostki.
6. Poproszę o ogólne wskazówki dotyczące robienia jednostek z przyszłych er.

Dziękuję.
 
1. Nie tylko, wypadają również z zadań pobocznych (bonusowe i powtarzalne)
2. Warto, można zdobyć darmową armię, bonusy lub diamenty
3. To są zadania Powtarzalne czyli pojawiają się co jakiś czas.
4. Widzisz opcję przerwij? Kliknij. Co parę kliknięć pojawi się to samo zadanie lub podobne.
5. Zadania, Eventy, WG, GPCH, Alcatraz, Handlarz Antykami etc. - słowem: bycie aktywnym się opłaca.
6. jw. lub szybkie opracowywanie badań.

Pozdrawiam.
P.S. Jeżeli są jeszcze jakieś pytania, wal śmiało.
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
1. Wypadają też z powtarzalnych zadań ? Do tej pory jak je przewijam, to wypada z nich tylko kasa, młotki, surowce, plany, pr...a nie jednostki z ery przyszłej.
2. No ok, tylko jak zrobić, żeby nie stracić tych powtarzalnych, gdzieś wyczytałam, że można je stracić i dopiero w długiej przyszłości odzyskać (zadania powtarzalne). Już raz utraciłam zadania powtarzalne, ale wykonałam kilka zadań poboczny i wróciły.
3. Zadania powtarzalne pojawiają się co jakiś czas ? Ja mam je cały czas i wykonuje codziennie przewijając w zależności od tego co np. robie np. wydaj x pkt. rozwoju i do niego przewijam albo zbierz x monet.
4. No właśnie gdzieś wyczytałam, żeby nie przerywać zadań najlepiej. Ciężko się z tym połapać, bo dochodzą tu jednostki z wyższej ery, zadania bonusowe, poboczne a i powtzralnych nie chce stracić.
5. Mi chodzi o jednostki z er przyszłych a tego np. z alcatraz nie dostanę.
6. No jak szybko opracuje badania, to wtedy zbraknie mi technologii do zadań, aby uzyskać jednostki ery wyższej.


Na tę chwilę mam 3 rodzaje zadań:
1. Zadania linii głownej:
-zajmij 3 sektory w Varseillse <--wykonane,
-zbuduj 2 dekoracje z epoko kolonialnej <--tutaj stoje, bo jestem w jesieni średniowiecza.

2. Zadania bonosuwe:
- przeprowadź zwiad okrążonej prowincji,
- wyślij szpiegów do 3 sektorów tej prowincji.
Tych zadań bonusowych nie wykonuję, bo nie wiem czy przez to nie utracę zadań powtarzalnych, z których na co dzień korzystam.

3. Zadania powtarzalne <---jak już wspomniałam moje ulubione i nie chce ich stracić.

Dodam, że chodzi tutaj o jednostki epok wyżej. Jak robić, żeby zadan powtarzalnych nie utracić.
 
3. Zadania powtarzalne <---jak już wspomniałam moje ulubione i nie chce ich stracić.

Dodam, że chodzi tutaj o jednostki epok wyżej. Jak robić, żeby zadan powtarzalnych nie utracić.
Adnotacja:
Nie stracisz ich, jeżeli ich nie przerwiesz - wtedy stracisz postęp, ale będzie dostępne w niedalekiej przyszłości (mowa o czasie, nie epoce)
Ponadto, możesz wykonywać kilka zadań na raz. Ja na przykład mam teraz 1 główne, 1 poboczne i 2 powtarzalne.

Sama zdecyduj co robić... Zadania powtarzalne warto przerywać, ale kiedy jest mała szansa na ich zrobienie, wymagałoby to gruntownej przebudowy miasta lub po prostu Ci się nie chce, bo czekasz na inne.
Więcej szczegółów o zadaniach na wikipedii FoE
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Czyli jak teraz zaczne wykonywać swoje zadania bonusowe, to nie znikną mi powtarzalne ? Zadania powtarzalne znikną mi tylko jak je przerwę i tylko w tym przypadku ?
 

Marik

Książę
Istnieją ogarniczenia co do jednostek z przyszłych epok:
W żelazie można dostać jednostki ze wczesnego
W jesieni - jednostki z kolonii
W kolonii z przemysłowej
W przemysłowej - z ep, arktyki i oceanu

Trzeba mieć mapę zrobiona najlepiej do 1 części oceanu i robić zadania lini głównej. Pierw zadania i jak będą wymagały to dopiero odblokowywać technologię. Skok z żelaza do ep zajał 3 dni bo w sumie dostajemy bodajrze 7 zadań z motywką, w sumie coś ok 600 motywek
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Hej,
Powiem Wam szczerze, że troszkę to skomplikowane dla mnie, a w pracy mówią, że bystra :-).
Jestem w jesieni sredniowiecza. Na tę chwilę mam 3 linie zadań:
1. Zadania linii glownej- Piękno Varseilles -tutaj stoję, bo muszę postawić 2 dekoracje z epoki kolonialnej.
2. Zadania bonusowe - zadania od królewy Mycenia- tych nie ruszam.
3. Zadania powtarzalne, które przewijam sobie kilkadziesiąt razy dziennie w zalenosci co zbieram np. zbierz młotki, monety, wydaj pr. itp

Główna moja misją jest dojść do czołgów antygrawitscyjnych z wyższej epoki nie tracąc zadań powtarzalnych.

Myślałem, że jednostki z epoki wyżej wypadają tylko z zadać linii glownej-, stąd tylko ta wykonywałam.

Czy już jest po ptakach i za chwilę stracę powtarzalne ?
Czy robić te zadania bonusowe z Micenia ?
 

Marik

Książę
No tak, to wiadomo. Nie mam takiego zamiaru tutaj zostać.
Jest 1 warunek na mapie nie możesz zająć Dragon City i Las Penas(mapa przemysłowa) musisz je pominąć robiąc wszystko inne. Dopiero po zrobieniu mapy rób zadania lini głównej + bonusowej. Jeśli celem są antygrawitacyjne to zapraszam do przemysłowej, wcześniej nie da rady. I tak jak pisałem wcześniej pierw mapa potem linia główna/bonusowa, a na końcu badania bo trafisz w lini głównej na zadanie z technologią i się można zablokować
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak zapewne zauważyłaś sa trzy sloty zadań.
W miarę postępów w grze otrzymuje się kolejne sloty, maksymalnie trzy.

Są równiez cztery rodzaje zadań.
Zadania linii głównej (nie jest możliwe ich anulowanie)
Zadania poboczne, pojawiaję sie zazwyczj na poczatku epoki i czasem w miare postępów naukowych odkryć nowych technologii. (zadania jednorazowe mozliwe do pominięcia, pominiete zadanie już sie nie powtórzy)
Zadania bonusowe związane z bonusowymi obszarami mapy (nie jest możliwe ich anulowanie)
Zadania powtarzalne. To kilka zadań, dostępnych w kólko, w kolejce, mozna je anulowć, wtedy pojawi sie następne. Każda epoka ma swoją kolejkę tych zadań.

W każdym slocie może być zadanie powtarzalne o ile slot nie jest zajety przez zadanie główne, bonusowe, lub poboczne.

Jeśli wykonasz wszystkie zadania [2. Zadania bonusowe - zadania od królewy Mycenia- tych nie ruszam.} to w tym, slocie pojawią się zadania powtarzalne.
Więcej znajdziesz na https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Quests
 

Dixaroc

Baron
Tak w ogóle to moim zdaniem jest to exploit i powinien zdecydowanie być usunięty. Tak samo jak robienie postępów na mapie powyżej swojej epoki.
 

deliryk

Wicehrabia
no tak, nie wiem czemu nie chcesz awansowac
calq rozkmina jest trochu wiesz, zbedna, bo przyszlosc to jedna z najlepszych epok
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
no tak, nie wiem czemu nie chcesz awansowac
calq rozkmina jest trochu wiesz, zbedna, bo przyszlosc to jedna z najlepszych epok
Ja nie chcę wejść do tak wysokiej epoki, bo jestem za słaba, dlatego wolę zrobi cz. antygrawitacyjne i na te chwilę się na nich zatrzymać. Wzmocnie konto, to na pewno tam trafię.

Jest 1 warunek na mapie nie możesz zająć Dragon City i Las Penas(mapa przemysłowa) musisz je pominąć robiąc wszystko inne. Dopiero po zrobieniu mapy rób zadania lini głównej + bonusowej. Jeśli celem są antygrawitacyjne to zapraszam do przemysłowej, wcześniej nie da rady. I tak jak pisałem wcześniej pierw mapa potem linia główna/bonusowa, a na końcu badania bo trafisz w lini głównej na zadanie z technologią i się można zablokować
Chodzi Ci o zrobienia całej mapy do końca, wszystkich epok i dopiero wtedy zacząć robić zadania linii glownej i bonusowej ?

Hmm, no to chyba już zaprzepascilam szansę, gdyż zdobyłam Dragon City. Korzystam z tego: https://forum.us.forgeofempires.com/index.php?threads/higher-age-units-guide-v2-20.37109/ poradnika i tam mowa tylko o Las Penas, które pominęłam, a nic o Dragon City.
 

Marik

Książę
Chodzi Ci o zrobienia całej mapy do końca, wszystkich epok i dopiero wtedy zacząć robić zadania linii glownej i bonusowej ?

Hmm, no to chyba już zaprzepascilam szansę, gdyż zdobyłam Dragon City. Korzystam z tego: https://forum.us.forgeofempires.com/index.php?threads/higher-age-units-guide-v2-20.37109/ poradnika i tam mowa tylko o Las Penas, które pominęłam, a nic o Dragon City.
Teraz już nie pamiętam, możliwe że zajęcie 1 z nich nie zablokuje Ci żadnego zadania. Co co mapy jeśli chcesz tylko antygrawitacyjne do bodajrze mapa ep wystarczy, natomiast jeśli chciałabyś żółwie wieżyczki to trzeba zając mape do 1 rozszeżenia w oceanicznej
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no, ale chyba lepiej być w epoce niższej, mieć jednostki z epoki wyższej i robić lepszy wynik na gpc. To mój cel. Co do statystyk, to mam koło 1000.
em te kilka jednostek aż tyle nie zmienią, bo zawsze jakaś zginie i potem trzeba za diaxy wskrzeszać xd
nie jest to opłacalne pod tym kątem.
+ wyłącza to działanie AO
 

Marik

Książę
em te kilka jednostek aż tyle nie zmienią, bo zawsze jakaś zginie i potem trzeba za diaxy wskrzeszać xd
nie jest to opłacalne pod tym kątem.
+ wyłącza to działanie AO
Ponad 30k walk tysiące diamentów i tysiące pr, czyli pola po przejściu z żelaza do ep(zdobycie antygrawitacyjnych wystarczy)
Powiedz to jeszcze raz że się nie opłaca...
 
Do góry