Jakie macie poglądy polityczne?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4257
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pkt 1, na to wpływu nikt nie ma, tylko sami menele.
Pkt 2, na szczęście coraz mniej jest takich sytuacji.
Trzeba też rozgraniczyć sytuacje, w których policja ma prawo (zamieszki, nadzwyczaj agresywna grupa osób), a w których ich władza jest nadużywana. Poza tym dworce też już są ładniejsze, czystsze. Kończąc wypowiedź, jest to pokłosie niechlubnego (ale też nijak można było tego uniknąć) okresu w dziejach.
 

DeletedUser2632

Guest
Pkt 1, na to wpływu nikt nie ma, tylko sami menele.
nie chodziło mi o meneli tylko o fałszywość i hipokryzje religijną... zresztą Pan Kazik to najlepiej ujął:

[video=youtube;EriTqb98--s]http://www.youtube.com/watch?v=EriTqb98--s[/video]
 

DeletedUser629

Guest
- na historię możemy psioczyć, możemy wytykać błędy poprzedników, ale dzięki nim i niej możemy teraz mówić po polsku

Ja bym dodała jeszcze, że pozwala uniknąć błędów poprzedników, ale to tylko pod warunkiem, że się ją zna.

- każdy ustrój jest dobry, ale na żaden ludzie nie są gotowi ;)

Myślę, że wiele racji jest w tym stwierdzeniu..niestety:(
 

DeletedUser

Guest
Religia to temat na inny wątek. A z Kazikiem zgadzam się w 100%. A fałsz i obłuda była, jest i będzie.
 

DeletedUser388

Guest
Jeśli chodzi o moje poglądy polityczne, to niestety jestem za dyktaturą. I to nawet pomimo tego, że jestem jeszcze dość młody. Ja (na razie częściowo) uważam, że demokracja wyniszczyła naszą gospodarkę (wiele hut, kopalń, stoczni, cukrowni albo poszło w ręce obcokrajowców, albo upadły, a wielu ludzi straciło pracę), ale również dzięki niej możemy mówić to, co chcemy (to nie to samo co stan wojenny w 1981). Myślę, że totalitarny, ale i nowy rząd mógłby przynieść Polsce korzyści. Bo co teraz mamy? Nasi rodacy uciekają na zachód, bo nie mają za co żyć z 1500 zł pensji, nasz rząd (z być może znienawidzonym Tuskiem na czele) kompletnie nic z tym nie robi, tylko 'in vitro', 'związki homo', 'legalizacja marihuany', itd... A poza tym, 'kradną' pieniądze, mamy teraz rozwalony system edukacji i jeszcze czego? Może piąty rozbiór? :(
 

DeletedUser388

Guest
@up

Niestety, nie słucham polskiego rocka. Moja mama - owszem. Ale ja już nie. Jak już, to troszkę mocny, ale nie taki heavy metal ;)
 

DeletedUser9945

Guest
a jak ktoś jest anarchistą?? Anarchiści to idealiście jak ja
Niestety z przykrością stwierdzam jak Piłsudki że ludzie to k**** i żaden anarchizm nigdy nie nastanie bo ludzie będą się buntować złorzeczyć a komunizm w czystym założeniu też jest dobry tylko że ludzie pragną włądzy...
 

DeletedUser

Guest
Moje poglądy trudno zakwalifikować do jakiejś ideologii czy grupy doktrynalnej. Na różne tematy mam różne zdanie, koncepcje, pomysły z różnych stron sceny politycznej. Dlatego też trudno jest mi się określić i nie sądzę, abym zagłosował na jakąkolwiek partię już istniejącą (prawdopodobnie oddam głos nieważny).
 

DeletedUser2632

Guest
Jasne że Komunizm! :p

[video=youtube;30hNQxkYUgI]http://www.youtube.com/watch?v=30hNQxkYUgI[/video]

[video=youtube;P2AcXY1Jz2I]http://www.youtube.com/watch?v=P2AcXY1Jz2I[/video]

fakt ze masz dopiero 11 lat trochę Cię tłumaczy, ale zanim coś napiszesz poczytaj trochę i zainteresuj się historią najnowszą:) (pragnę zwrócić uwagę ze obie piosenki są ironiczne, sprawdź na wikipedii co do znaczy)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11771

Guest
[video=youtube;30hNQxkYUgI]http://www.youtube.com/watch?v=30hNQxkYUgI[/video]

[video=youtube;P2AcXY1Jz2I]http://www.youtube.com/watch?v=P2AcXY1Jz2I[/video]

fakt ze masz dopiero 11 lat trochę Cię tłumaczy, ale zanim coś napiszesz poczytaj trochę i zainteresuj się historią najnowszą:) (pragnę zwrócić uwagę ze obie piosenki są ironiczne, sprawdź na wikipedii co do znaczy)
Wendrowiec może to żle zrozumiał, bo bardzo interesuje się historią Rosji, a więc i komunizmem
 

DeletedUser2632

Guest
Skoro interesuje się historią Rosji to tym bardziej powinien wiedzieć co komunizm zrobił Rosją Carską (rewolucja bolszewicka) A potem co komunizm robił z państwami bloku wschodniego. Podam 2 przykłady

1. Polska Rzeczpospolita Ludowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Rzeczpospolita_Ludowa
z tego wspaniałego ustroju do dziś nie możemy się pozbierać...

2.Kolektywizacja rolnictwa na Ukrainie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_G%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie

że już nie wspomnę o tym co działo się w samej Rosji pod rządami Lenina a potem Stalina...

wiec zanim ktoś napisze że komunizm jest taki wspaniały niech się zastanowi...
 

DeletedUser8507

Guest
że już nie wspomnę o tym co działo się w samej Rosji pod rządami Lenina a potem Stalina...

wiec zanim ktoś napisze że komunizm jest taki wspaniały niech się zastanowi...
Hej, Lenin i Stalin nie byli dobrzi! no.... Stalin przynajmiej z państwa rolniczego zrobił super mocarstwo. I nie pisałem o tym że jest wspaniały
 

DeletedUser2632

Guest
Hej, Lenin i Stalin nie byli dobrzi! no.... Stalin przynajmiej z państwa rolniczego zrobił super mocarstwo. I nie pisałem o tym że jest wspaniały

kosztem milionów istnień ludzkich i zrujnowaniem gospodarki innych państw bloku wschodniego... normalnie mistrz...
 

DeletedUser388

Guest
I może jeszcze dodajmy 'śmierć wszelakim nacjonalistom, katolikom, faszystom, nazistom i innym zbrodniarzom'. Tak się (niestety) składa, ze ja jestem nacjonalistą. Nie... Oczywiście, że nie należę do tych narodowców (którzy są widziani jako "polscy faszyści"). Ale mam negatywne zdanie na temat Niemców (mieliśmy z nimi wiele wojen, a teraz im tyłki i buty czyścimy za kilka euro) oraz Żydów (chyba nie muszę mówić, dlaczego). Do tego, widzę, jaki ma nasz naród problemy. (Po raz drugi) Ale nie zamierzam coś z tym robić, bo każdy za przeproszeniem ma gdzieś, czy my jako naród przetrwamy dalej ze swoim własnym państwem (które chyli się ku kolejnemu upadkowi), czy staniemy się po raz drugi mniejszością etniczną.
 

DeletedUser9456

Guest
I może jeszcze dodajmy 'śmierć wszelakim nacjonalistom, katolikom, faszystom, nazistom i innym zbrodniarzom'. Tak się (niestety) składa, ze ja jestem nacjonalistą. Nie... Oczywiście, że nie należę do tych narodowców (którzy są widziani jako "polscy faszyści"). Ale mam negatywne zdanie na temat Niemców (mieliśmy z nimi wiele wojen, a teraz im tyłki i buty czyścimy za kilka euro) oraz Żydów (chyba nie muszę mówić, dlaczego). Do tego, widzę, jaki ma nasz naród problemy. (Po raz drugi) Ale nie zamierzam coś z tym robić, bo każdy za przeproszeniem ma gdzieś, czy my jako naród przetrwamy dalej ze swoim własnym państwem (które chyli się ku kolejnemu upadkowi), czy staniemy się po raz drugi mniejszością etniczną.

O nacjonalistach nic nie mówiłem. Mówiłem tylko o tych skrajnych czubasach, co wyznają poglądy Hitlera. W Polsce też takich nie brakuje.

Ale zgodzę się z tym. Ze powinniśmy dawno z UE wyjść i kierować się ku wschodowi. Co jak co ale lepsze stosunki mieliśmy z Rosjanami niż z Niemcami.
 

DeletedUser11643

Guest
Jestem nacjonalistą, nie należę do żadnego ruchu ale w pełni popieram organizacje narodowe. Światopoglądowo konserwatysta, gospodarczo liberał. Anty-lewak :)

O nacjonalistach nic nie mówiłem. Mówiłem tylko o tych skrajnych czubasach, co wyznają poglądy Hitlera. W Polsce też takich nie brakuje.

Ale zgodzę się z tym. Ze powinniśmy dawno z UE wyjść i kierować się ku wschodowi. Co jak co ale lepsze stosunki mieliśmy z Rosjanami niż z Niemcami.

A kiedy to lepsze stosunki mieliśmy z Rosjanami? Za czasów Katarzyny II? A może 17 IX 1939? Albo za czasów komuny, gdy Rosja pasożytowała na naszym kraju? Albo może teraz, gdy mamy najdroższy gaz w Europie?
Rząd Rosyjski, nie mówię o Rosjanach bo to w sumie w porządku ludzie i nie można generalizować, jest do nas nastawiony wrogo. Zawsze był, jest i będzie. Jakieś mam dziwne wrażenie, że kiedy w Europie doszłoby do rozpadu NATO i konfliktu zbrojnego jak w '39 pierwsze wojska z Rosji pojechałyby w kierunku Polski ;) Rosja jako rząd, to nasz wróg, przy pierwszej okazji wbije nam nóż w plecy i wykorzysta każdą okazję. Zresztą historia już to zna;)
 

DeletedUser388

Guest
@mi4al

Zauważ, że jednak ze względu na podobną mentalność nam będzie łatwiej dogadać się z Rosjanami. Zauważ, że to Niemcy nie znają wstydu - jak niedawno ponoć był protest Polaków z Pomorza Zachodniego, bo gadali, że zaczyna za dużo Niemców przybywać i się osiedlać na naszym terenie. A ja niestety (jak zwykle) widzę w tym jedynie czarny scenariusz - że Niemcy w końcu "wykupią" Pomorze Zachodnie od nas.

Rosjanie - no cóż.. Zauważ, że tak naprawdę są tu zdania podzielone na temat Dumy (Duma = rosyjski parlament): jedni uważają, ze to "mafia, tam wszyscy są ustawieni i nie wolno im włazić w drogę, bo potem jest katastrofa", zaś drudzy (tak jak ty uważasz), że to tak naprawdę normalni ludzie. A to, że mamy najdroższy gaz, to prawdopodobnie wina Moskwy (próbują jakoby ekonomicznie na nas naciskać, wywierać jakieś wpływy). Na miejscu tego głupkowatego "pręsytenta" zaproponowałbym wschodnim braciom drobny układ: mogą przewozić gaz przez nasze terytorium, ale nie za darmo. A pewnie pozwalamy im na ten proceder, ponieważ boimy się ich. I chyba wiadomo dlaczego:
1. Armia (ich armia to tak naprawdę pozostałości po kiedyś "wspaniałej" Armii Czerwonej),
2. Groźba, że inne kraje też mogłyby na tym skorzystać, a to równałoby się z V rozbiorem Polski,
3. Nikt do Rosjan nie fika.

P.S Również jestem anty-lewakiem, chociaż z drugiej strony lewica = postęp
 

DeletedUser2632

Guest
[video=youtube;ZpXm_xFZHeI]http://www.youtube.com/watch?v=ZpXm_xFZHeI#t=111[/video]
 

DeletedUser11643

Guest
@mi4al

Zauważ, że jednak ze względu na podobną mentalność nam będzie łatwiej dogadać się z Rosjanami. Zauważ, że to Niemcy nie znają wstydu - jak niedawno ponoć był protest Polaków z Pomorza Zachodniego, bo gadali, że zaczyna za dużo Niemców przybywać i się osiedlać na naszym terenie. A ja niestety (jak zwykle) widzę w tym jedynie czarny scenariusz - że Niemcy w końcu "wykupią" Pomorze Zachodnie od nas.

Zauważ, że to Niemcy i Rosjanie dogadują się bardzo dobrze :) Jak ciągnęli sobie gazociąg przez Bałtyk mieli głęboko w d... co my o tym myślimy. Takie właśnie mamy znaczenie w Europie, musimy w końcu stworzyć sobie bombę atomową, może wtedy ktoś spojrzy na nas inaczej;)

@mi4al
Rosjanie - no cóż.. Zauważ, że tak naprawdę są tu zdania podzielone na temat Dumy (Duma = rosyjski parlament): jedni uważają, ze to "mafia, tam wszyscy są ustawieni i nie wolno im włazić w drogę, bo potem jest katastrofa", zaś drudzy (tak jak ty uważasz), że to tak naprawdę normalni ludzie. A to, że mamy najdroższy gaz, to prawdopodobnie wina Moskwy (próbują jakoby ekonomicznie na nas naciskać, wywierać jakieś wpływy).
P.S Również jestem anty-lewakiem, chociaż z drugiej strony lewica = postęp

Nie mam nic do nich, ani do Putina, jakoś zbytnio nie szkodzą swojemu krajowi a to że szkodzą nam no nie i ingerując zbrojnie to już wina naszych ciot w rządzie. Przed 89 lizali d... Moskwie teraz ue.

Lewica=postęp hahahaha teraz to pojechałeś:D USA, UK, Irlandia itp. wszystkie te kraje rozwinęły się dzięki PRAWICOWEMU i liberalnemu rządzeniu. Socjalizm to system dla nierobów, nieudaczników i pasożytów społecznych. Pójdziesz do pracy, zobaczysz ile kasy rząd kradnie Ci z wypłaty to przejrzysz na oczy. Lewactwo to zaraza Europy i gospodarcza i mentalna, kiedyś przebierze się miarka i ludzie pogonią tych złodziei raz na zawsze, mam nadzieje że prosto na szubienice.
 

DeletedUser9456

Guest
Tylko że prawica w Polsce, od czasu katastrofy Smoleńskiej jest upośledzona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry