Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

  • Rozpoczynający wątek comando03
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

No nie potrafię widocznie formułować prostych pytań...

ZA CO?????????????????? Dostaje się medale???
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

gdybyście poczytali trochę wcześniejszych tematów to widzielibyście wszystko a nie zgadywali
wiec wyjaśnię:

sa 2 rankingi i są one niezależne

1. ranking ekonomiczny - to ten widoczny na dole - pkt są za zbieranie kasy z domków i zaopatrzenia z warsztatów- chcecie szybko lecieć w tym rankingu- miejcie domki 15 min i produkcje ustawwiajcie na 15 min- wymaga to oczywiście masę czasu i siedzenia przy kompie
2.ranking pvp-to ten widoczny w wieżach w prowincjach- tu pkt sa za zdobywanie prowincji ( im wiecej przeżyje naszych tym więcej pktów) plus pkty za ataki innych graczy

nie ma w tym więc żadnej filozofii- w sumie każdy sam decyduje , w co inwestuje

mały offtop:
@Pokusa , gram już kilkanaście lat w mmo- generalnie te płatne z abonamentem z klientem- Aoc, Aion, ( teraz free), Rift , teraz czekam na Guild Wars itp, w przeglądarkowe gram sporadycznie- niestety wszędzie jest jedna tendencja- kobiet ( dziewczyn ) jest znacznie mniej i w 90% bardzo lubią być w centrum zainteresowania- stosując rózne- często śmieszne lub żenujące metody
Ty właśnie robisz to samo - inna czcionka , inny kolor- myślisz , że fajnie się wyróżniasz- uwierz mi efekt jest zupełnie odwrotny
Siema
1. Zgadzam się z twoją opinią :p
2. Może i dobrze odpowiedziałeś na pytanie jakie przed wami postawiłem ale gra się cały czas zmienia i dochodzą nowe
możliwości zdobywania np. punktów rankingowych i dla tego ten temat założyłem i wiedziałem że był podobny temacik dawno dawno temu ;)
3. I ta gierka jak jest w tytule gry dopisane jest BETA i przez takie właśnie posty pomagamy w rozwoju gry.
Wczoraj mi wyskoczyła informacja od admina żeby tworzyć tematy pisać na nich i w ten sposób pomagać w rozwoju gry
więc zapomnij o tamtych starych tematach i zaczynaj odświeżać tematy 8>
4. Też grałem/gram w wiele gierek przeglądarkowych "Jak mam czas" i znam już takie przypadki że ludzi grają za prawdziwe pieniądze żeby
dojść szybciej do swojego celu :]
5. I po części zgadzam się że dziewczyny lubią być w centrum uwagi i wydają kasę wybłaganą od tatusiów na gierki
ale zdarzają się przypadki że chłopacy też wydają kasę na gierki :zzz:

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

MASAKRA !!!
Czy piszący tu czytają pytania?
Czy może jest tu gdzieś miejsce, gdzie można zadać proste pytanie i uzyskać na nie prostą odpowiedź?
Czy wszyscy "pomocni" tu, udzielający odpowiedzi, muszą szukać 2 dna w naszych głupich pytaniach?
I PO RAZ KOLEJNY - CZY TU KTOŚ WIE - JAK ZDOBYĆ MEDAL ???
Przepraszam, jeśli się naprzykrzam, ale będę na dostępne sposoby drążył temat, aż znajdzie się ktoś kto udzoeli odpowiedzi na moje pytanie.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

MASAKRA !!!
Czy piszący tu czytają pytania?
Czy może jest tu gdzieś miejsce, gdzie można zadać proste pytanie i uzyskać na nie prostą odpowiedź?
Czy wszyscy "pomocni" tu, udzielający odpowiedzi, muszą szukać 2 dna w naszych głupich pytaniach?
I PO RAZ KOLEJNY - CZY TU KTOŚ WIE - JAK ZDOBYĆ MEDAL ???
Przepraszam, jeśli się naprzykrzam, ale będę na dostępne sposoby drążył temat, aż znajdzie się ktoś kto udzoeli odpowiedzi na moje pytanie.

Pozdrawiam
Siema
Zgadzam się z twoją opinią przed twoją sugestią tłumaczyłem to samo ;)
''Jak zdobyć medal'' możesz np. wygrać turniej pvp w wierzy i wtedy w nagrodę zdobywasz medal
a więcej nie wiem
Jak widzisz twoje pytanie trochę odbiega od tematu a temat brzmi ''Jak zdobyć szybko punkty rankingowe''

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

''Jak zdobyć medal'' możesz np. wygrać turniej pvp w wierzy i wtedy w nagrodę zdobywasz medalcomando03

Nie "na przykład", ale TYLKO wygrywając turnieje wież PVP. A jak to zrobić? Kliknąć na nią i wybrać gracza którego chce się zaatakować... Tak, może to dziwne, ale trzeba atakować innych... Należy jednak pamiętać o odczekaniu 24 godzin na ponowną zabawę z ofiarą. Podczas zdobywania nowych prowincji również dostaje się punkty wchodzące w ranking wież PVP. Jak są naliczane? Tego w sumie nikt nie wie na 100%, ale z pewnością ma to związek z wojskiem, a dokładniej: jakim walczysz Ty, jakim przeciwnik, ile zadałeś obrażeń i strat, ile dostałeś obrażeń i truposzy. To chyba tyle.
 

DeletedUser8

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Nowe pytania - nowe tematy - proszę.
Ten zamykam, dawno z punktów rankingowych zeszliście.

Edit: otwieram na Waszą prośbę, ale przenoszę do dyskusji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Fajnie, że ktoś chce odpowiadać... ALE!!!

Skoro TYLKO walcząc w wieży z innymi graczami można zdobyć medale, TO:
1 - dlaczego mając 99 walk nie mam żadnego medalu - 1 raz przegrałem??????????????
2 - w jaki sposób gracz mający 19 bitew ma na koncie 27 medali?????????????
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

medale sa rozdawane raz na 7 dni, 1 miejsce 10 medali, itp ( reszta w FAQ). pierwsze 5 miejsc dostane tylko medale. i liczba walk nie ma wcale wplywu na to, tylko ilosc punktow.

a ta ilosc medali, ktora jest w rankingu, to ilosc, jaka gracz zdobyl od poczatku gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź od Danifae... Życie stało się prostsze :)
Ale żeby nie było, że traktuję temat powierzchownie...
Doczytałem się, że w obecnej wersji Beta, może być, że turnieje będą trwały po 14 dni, a nie 7 - docelowe... Obecny turniej w brązie na moim kontynencie zakończy się 25V... więc mogę zakładać, że wszystkie turnieje trwają tyle samo...? No i znów mi nie pasuje..., że ktoś ma 27 medali (pomijając w tm miejscu fakt, że medale mają tylko 2 osoby- a nie 5?)??? znaczy, że odbyły się już CZTERY turnieje!!! ??? 10+10+5+2 - jak wynika z tabeli medalowej...??? Nie chcecie mi chyba wmówić, że mój kontynent liczy sobie już ponad miesiąc ??? :(((

Ogarnia to ktoś?
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

pierwszy turniej trwa 7 dni, reszta narazie po 14. niewiem jak to mozliwe ze ma 27 medali. a gra chodzi od poczatku maja :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

pierwszy turniej trwa 7 dni, reszta narazie po 14. niewiem jak to mozliwe ze ma 27 medali. a gra chodzi od poczatku maja :p

Bo dostał też medale za wieże żelaza i może wczesnego średniowiecza.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Siema
Witam wszystkich jak widzieliście wcześniej temat był zamknięty ponieważ rozpoczęliśmy temat poboczny :D
udało mi się przywrócić temat i postaram się sprowadzić go znowu do głównego tematu pt. ''Jak zdobyć szybko punkty rankingowe'':p
Piszcie swoje odkrycia i przygody ale nie twórzmy znowu tematów pobocznych pt. ''Jak zdobyć medal'';<
Na temat poboczny uzyskaliście odpowiedź więc nalegam na powrócenie na temat główny :]
Jeśli komuś nie pasuje nie musi się udzielać 8>

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Eee, ale chyba wszystko jest już wyjaśnione? A jeśli nie, to od czego jest FAQ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Siema
Jak widzisz te jest temat w dziale dyskusji
i teraz tutaj się wymieniamy np. swoimi taktykami związanymi
z szybkością nabijania pkt. rankingowych
Jak chcesz podaj nam swoją taktykę jestem ciekaw

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Prawdę mówiąc nie czuję się uprawniony moim 3-dniowym pobytem w grze do udzielania rad...:) Ale jeśli jest to miejsce do dzielenia się swoimi doświadczeniami...
Po tych trzech dniach jestem nr 1 na swoim kontynencie prowadząc chyba dość prostą politykę... Nawalać wszystko co się da :)
Co prawda jeszcze z nikim nie udało mi się zamienić nawet słowa (nikt nie odpowiada na moje pisma:)), ale punktów przybywa dość szybko :)
Oczywiście nie nabijają się same... trzeba poświęcić czas...
I tak przy pierwszym logowaniu ustawiam 0 armii w obronie (bo i tak nie ma co wynosić). Ustawiam najsilniejszy skład ataku i lecę w prawo po kolei od nr 2 do 80 na kontynencie. Na razie na te 80 osób jest kilka, które ustawiają armię w obronie i wtedy zabawa jest przednia, bo fajnie jest pokombinować rozprawianie się z silnym przeciwnikiem :). Natomiast, kiedy wpadam do wioski pilnowanej przez tych dwóch "co księżyc ukradli" , to ustawiam "auto" i w parę sekund rozwalam przeciwnika.... Sabotaż, wymiana rannych, na nowych wojów, uzupełnienie braków (komp jest tak głupi, że nawet atakując pełnym składem 2 przeciwników zdarzają się straty:(). I lecimy do następnego sąsiada...
Przyznam się bez bicia, że po przegranej (raz) doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tracić wojska... i w obliczu klęski kliknąłem odświeżenie strony... (ale nie mówcie nikomu) i pomimo komendy "kontynuuj" walkę - rozpoczynamy walkę od nowa, na nowej mapce - z innym terenem i kombinujemy aż wygramy... Sądzę, że ta sprawa zostanie wyprostowana i skończy się ta "dyspensa" :(
Poza tym ... myślenie i wyważony rozwój gospodarczy :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość z tymi medalami :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Prawdę mówiąc nie czuję się uprawniony moim 3-dniowym pobytem w grze do udzielania rad...:) Ale jeśli jest to miejsce do dzielenia się swoimi doświadczeniami...
Po tych trzech dniach jestem nr 1 na swoim kontynencie prowadząc chyba dość prostą politykę... Nawalać wszystko co się da :)
Co prawda jeszcze z nikim nie udało mi się zamienić nawet słowa (nikt nie odpowiada na moje pisma:)), ale punktów przybywa dość szybko :)
Oczywiście nie nabijają się same... trzeba poświęcić czas...
I tak przy pierwszym logowaniu ustawiam 0 armii w obronie (bo i tak nie ma co wynosić). Ustawiam najsilniejszy skład ataku i lecę w prawo po kolei od nr 2 do 80 na kontynencie. Na razie na te 80 osób jest kilka, które ustawiają armię w obronie i wtedy zabawa jest przednia, bo fajnie jest pokombinować rozprawianie się z silnym przeciwnikiem :). Natomiast, kiedy wpadam do wioski pilnowanej przez tych dwóch "co księżyc ukradli" , to ustawiam "auto" i w parę sekund rozwalam przeciwnika.... Sabotaż, wymiana rannych, na nowych wojów, uzupełnienie braków (komp jest tak głupi, że nawet atakując pełnym składem 2 przeciwników zdarzają się straty:(). I lecimy do następnego sąsiada...
Przyznam się bez bicia, że po przegranej (raz) doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tracić wojska... i w obliczu klęski kliknąłem odświeżenie strony... (ale nie mówcie nikomu) i pomimo komendy "kontynuuj" walkę - rozpoczynamy walkę od nowa, na nowej mapce - z innym terenem i kombinujemy aż wygramy... Sądzę, że ta sprawa zostanie wyprostowana i skończy się ta "dyspensa" :(
Poza tym ... myślenie i wyważony rozwój gospodarczy :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość z tymi medalami :)

Siema
Nio widzę że twoja taktyka jest nastawiona militarnie ;)
Ja powiem tak ja dla tej gierki ostatnio i tak dużo czasu poświęciłem ale widocznie nie aż tyle
u mnie na wyspie jest 80 osób i dużo dobrych graczy więc trudno jest się wybić na sam szczyt
ale jestem na 2 miejscu najkrucej z wyspy gram ale prawie najwyżej zaszedłem
koleś grał przede mną z 4 dni i ma teraz 130 000pkt a ja tylko mam 40 000 pkt więc trochę mi zajmie pobicie go :D
Ale zeszłem z tematu ja swoją taktykę ponieważ za dużo nie gram nastawiłem na gospodarkę i z niej czerpie pkt.

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

A moja taktyka jest następująca: najpierw armia (2 x koszary + 2 x procarze) i jazda na graczy oraz prowincje. Potem lekko wchodzi ekonomia, później nowe koszary i miotacze kamieni (stajnie odpuścić!) i tym składem jechać aż do Wschodniego Nagach włącznie. Po podbiciu tej prowincji będzie chwilowy zastój, który warto wykorzystać na pakowanie w eko i to sporo, bo bez surowców dalej się nie zajdzie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Miło wymienić się poglądami z kolegami z wyższym wykształceniem :) Ja tam fizol jestem... :) :) :)
Prawdę mówiąc jeszcze nie wiem po co mi badanie winogron, kamieni itp.... Ale skoro mówicie, że bez tego za daleko nie dojadę... Rodzi się pytanie: "Czy wymiana handlowa (bo z racji drakońskich ograniczeń obszarowych nie da się być samowystarczalnym chyba?) jest możliwa pomiędzy graczami na różnych kontynentach???" Bo jeśli nie to lipa!!! Wtedy moi wrogowie (a mam ich tu paru:)) udupią mnie gospodarczo poprzez jakieś embargo:o???
 

Robin65

Zespół FoE
Co-Community Manager
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Bitwę wygrywa się armią, wojny wygrywa się głównie gospodarką, więc niestety musisz jednak te badania nadrobić. Co do ofert to zawsze możesz podejrzeć co tam jest, szału nie ma.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Zaraz wojnę...:?
Na rynku ... rozumiem, że to są stawki serwerowe? Przebitka 1:10 !!! Ładna promocja :? W takim razie faktycznie można zadyszki dostać pędząc w rankingu w wieży... ;/ Wracam do wioski, wieszam oręż na haku i idę orać w pole :shame:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Mam pytanko...?
Czy ktoś orientuje się tu - czy wspomniana przeze mnie wyżej sytuacja - podczas walki PvP, restart powoduje ponowne rozpoczęcie bitwy na nowej mapie i możliwość innego kombinowania strategii... - Czy to jest sytuacja przewidziana przez twórców, czy błąd, który zostanie usunięty?

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Podejrzewam, że jednak błąd który zostanie usunięty. Domyślną i jedyną opcja będzie pewnie "poddaj się" w w kwadracie po lewej stronie w trakcie walki.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

jesli walczysz, i odświeżysz gre, pojawia ci sie po zalogowaniu okno i masz do wyboru:
wyjscie z walki ( bez zadnych strat, nawet jesli w walce ktos Ci zginął)
albo kontynuowanie walki w poprzednim stanie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Mam pytanko...?
Czy ktoś orientuje się tu - czy wspomniana przeze mnie wyżej sytuacja - podczas walki PvP, restart powoduje ponowne rozpoczęcie bitwy na nowej mapie i możliwość innego kombinowania strategii... - Czy to jest sytuacja przewidziana przez twórców, czy błąd, który zostanie usunięty?
Pewnie nie przewidzieli tej sytuacji. Można ją wykorzystać na swoją korzyść. Nie idzie ci starcie, rozłączasz net, wchodzisz ponownie do gry i nie masz wtopy na koncie ;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak zdobyć szybko punkty rankingowe

Ale właśnie o to mi chodzi...
O ile w walkach o podbój prowincji bywało, że mnie wywalało :( , to kontynuując wracałem do dalszej walki, natomiast w walkach PvP... Przyznam się bez bicia, że kiedy trafiam na pełną obsadę w obronie, to zdarza mi się restartować w razie niekorzystnego ukształtowania terenu - każdorazowo restart i zaznaczenie opcji kontynuuj, wiąże się z rozpoczęciem walki od nowa, w nowej lokacji... A to dość znacznie przyśpiesz nabijanie punktów, bo wydatnie zmniejsza moje straty...:shame:
 
Do góry