Hobbit: Pustkowie Smauga

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4428
  • Data rozpoczęcia

podobał ci się hobbit?

  • nie byłem, ale zamierzam iść

    Głosy: 6 20,7%
  • nie byłem i nie zamierzam iść

    Głosy: 4 13,8%
  • byłem, ale nie podobał mi się

    Głosy: 2 6,9%
  • byłem i podobał mi się

    Głosy: 15 51,7%
  • a co to hobbit?

    Głosy: 2 6,9%

  • W sumie głosujących
    29

DeletedUser7261

Guest
Tolkien <3
Pisałam z niego pracę magisterską i dorwałam praktycznie wszystko co tylko było do dorwania po polsku i angielsku.
Póki co nie mam jak się wybrać na film, ale koniecznie muszę go obejrzeć.

Już nie musisz iść, w necie znajdziesz już film :> Ja też miałem się wybierać, ale jak znalazłem w necie to uznałem, że lepiej jest obejrzeć siedząć w domku i zajadać kanapki :D
 

DeletedUser8110

Guest
Już nie musisz iść, w necie znajdziesz już film :> Ja też miałem się wybierać, ale jak znalazłem w necie to uznałem, że lepiej jest obejrzeć siedząć w domku i zajadać kanapki :D

Tu się nie zgodzę :) Są filmy, które naprawdę warto zobaczyć w kinie i dla mnie należą do nich wszystkie części LoTR, a także Hobbit :) Jak tu odczuć rozmach z jakim film był kręcony, a także piękno krajobrazu, oglądjąc film na tak małym ekranie? Gdzie ta 'wielkość' Smauga? No i do tego Kili i Fili w HD <3
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
stworzenie silmarilionów przez Feanora
Chyba Silmarillów :)
Ja film widziałem wczoraj. No niestety, nie powalił mnie na łopatki. Już nawet nie chodzi o nikłą wierność książce. Ale jak dla mnie, całkowicie niepotrzebny był wątek Tauriel, nic do filmu nie wniosła, a na "scenach miłosnych" chciało mi się śmiać. Walka ze smokiem i ten odlew krasnoluda wywołał u mnie efekt wielkiego WTF. Legolas driftujący po ciałach orków to też jakieś nieporozumienie. Wielka szkoda, że głos Cumberbatcha był na tyle zmodyfikowany, że gdybym nie wiedział, że podkłada Nekromantę i smoka, to bym go nie poznał. Czekałem na to, żeby go posłuchać, bo zaiste głos ma chłopak świetny, ale nieco się zawiodłem w tym wydaniu :(
Za to niewątpliwy plus za Thranduila, kawał (tu wstaw odpowiednie słowo, bo przeklinać nie będę ^^), jakim być powinien :) Całkiem ok wyglądał Beorn, choć nie podobało mi się to jak zmienili scenę, kiedy drużyna dociera do jego domu, gdyby pozostali w zgodzie z oryginałem mógłby się wkraść całkiem fajny przerywnik humorystyczny.

I oczywiście fajnie by było zobaczyć ekranizację Silmarillionu, Dzieci Hurina i innych dzieł, ale obawiam się, że przez ekranizację stracone by zostało wiele magii tych książek.
 

DeletedUser3220

Guest
Tu się nie zgodzę :) Są filmy, które naprawdę warto zobaczyć w kinie i dla mnie należą do nich wszystkie części LoTR, a także Hobbit :) Jak tu odczuć rozmach z jakim film był kręcony, a także piękno krajobrazu, oglądjąc film na tak małym ekranie? Gdzie ta 'wielkość' Smauga? No i do tego Kili i Fili w HD <3

No właśnie coś takiego miałam pisać. Prawdopodobnie skończę na oglądaniu w domu, ale bardzo chciałabym iść na to do kina.
 

szachimat

Wicehrabia
Ja bardzo chcę zobaczyć to w kinie, w 3D, na dużym ekranie, ale ponieważ raczej nie było mi dane tego dokonać, to na swoich 15 calach laptopa obejrzałem go. I nawet na tak małym ekraniku Smok robi imponujące wrażenie. :)
 

DeletedUser11909

Guest
Film strasznie długi... Wszystko przeciągnięte. Z 3 tomów władcy Pierścieni zrobili 3 filmy, a teraz z 1 książki robią 3?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
A tak naprawdę jest jeden tom WP, bo podział na trzy jest sztuczny, niezamierzony przez autora, który musiał ulec w tej kwestii wydawcy :)
 
Do góry