[Inne] Historia zmiany nickow...

Podoba Ci sie wprowadzenie mozliwosci wgladu w zmiany nickow innych graczy?

  • Tak

    Głosy: 62 93,9%
  • Nie

    Głosy: 1 1,5%
  • Jest mi to obojetne

    Głosy: 3 4,5%

  • W sumie głosujących
    66

Selfir

Szlachcic
Mowiac krotko przydalaby sie mozliwosc wgladu w historie zmiany nickow, zarowno globalna na serwerze jak i przejrzenie historii zmiany konkretnego gracza.

Komenda /rename pokazywalaby ogolny spis zmian graczy na serwerze

Komenda /rename Selfir pokazywalaby np ile razy i kiedy ja zmienialem nick

Coraz wiecej osob, ktore wczesniej jakos kojarzylismy zmienia nicki i czasem trudno nam odnalezc osobe, ktorej szukalismy ...
To jeszcze pol biedy ... nicki zmieniaja tez oszusci z wymian miedzyswiatowych lub oszusci towarowi. Proponowana przeze mnie funkcjonalnosc pozwolilaby sledzic te sprawy.

Ps. Moglyby byc tez inne komendy nie zwiazane z tematem ale to juz inna sprawa.
 

Fatherland

Książę
Zacznijmy od tego, że w ogóle nie powinno być takiej możliwości jak zmiana nicków, ale jak już to wprowadzili to od początku powinni dać opcje historii tych zmian i to w prosty sposób do przejrzenia. Dlaczego wprowadzili to oficjalnie, każdy kto grę dłużej i zna temat, to wie czego to jest pokłosie że teraz jest możliwość zmiany nicków. Totalnie absurdalne i właśnie efekt typowy kolesiostwa i mamy zmiany nicków oficjalnie... Przy takiej ingerencji, opcja podglądu historii zmian powinna być od razu wprowadzona.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Za, i to nie tylko ze względu na oszustów. Są gracze, których nie chcielibyśmy widzieć w gildii. Z różnych względów. Rozumiałam potrzebę zmiany automatycznie nadanych nicków, ale to już pole do popisu dla różnego rodzaju hochsztaplerów.
 

Selfir

Szlachcic
Zacznijmy od tego, że w ogóle nie powinno być takiej możliwości jak zmiana nicków, ale jak już to wprowadzili to od początku powinni dać opcje historii tych zmian i to w prosty sposób do przejrzenia. Dlaczego wprowadzili to oficjalnie, każdy kto grę dłużej i zna temat, to wie czego to jest pokłosie że teraz jest możliwość zmiany nicków. Totalnie absurdalne i właśnie efekt typowy kolesiostwa i mamy zmiany nicków oficjalnie... Przy takiej ingerencji, opcja podglądu historii zmian powinna być od razu wprowadzona.
Tez tak uwazam a jesli juz taka opcja mialaby byc mozliwa to mega droga (jakby ktos sie uparl i chcial zmienic). Natomiast zmiany nickow za darmo, nawet z polrocznym cooldownem to moim zdaniem jakies nieporozumienie. Podejrzewam, ze wszelkiego rodzaju oszusci i osoby majace cos za skora najbardziej ucieszyly sie z takiej funkcjonalnosci ... takze chyba cos nie teges xD
 
W tym przypadku jestem na tak. Ktoś napisał że nie chcieli byśmy mieć graczy w gildii z różnych względów. Tylko ludzie też zmieniają się co sprawiło by że gracze odpowiadali by nam po dłuższym czasie. Według mnie powinna być jeszcze opcja raczej tak do zagłosowania.
 

Jake Long

Baron
Zdecydowanie za. Ale odpuściłbym sobie jakieś komendy. Wystarczyłoby mi po prostu wyświetlanie ostatnio używanego nicku w nawiasie obok nicku gracza. Albo po kliknięciu profilu, żeby wyświetliła się opcja "Wyświetl poprzednie pseudonimy/nicki". Pisanie jest fajne dla programistów, ale 95% osób w to grających tego nie robi na codzień.
 

Selfir

Szlachcic
W tym przypadku jestem na tak. Ktoś napisał że nie chcieli byśmy mieć graczy w gildii z różnych względów. Tylko ludzie też zmieniają się co sprawiło by że gracze odpowiadali by nam po dłuższym czasie. Według mnie powinna być jeszcze opcja raczej tak do zagłosowania.
Jak "raczej tak" to pewnie i "raczej nie" ... ale juz nie bede zmienial zasad glosowania po tym jak rozpoczalem. Tak czy inaczej juz teraz widac jakie jest zapotrzebowanie zmiany w tej kwestii ...
 

Pogrom11

Zablokowany
Wprowadzenie takiej zmiany jest koniecznie.
Samo wprowadzenie możliwości zmiany nicków co pół roku jest bezsensownym pomysłem i taka możliwość powinna być zablokowana.
Można zmienić nick raz w całej grze a po co to robić co pół roku albo jak ktoś zapłaci i ma taką fantazję to nawet codziennie? (pytanie retoryczne)
 

Stan

Baron
Teraz po zmianie nicku nie ma żadnej możliwości identyfikacji gracza. Można zacząć od nowa, z czystą kartą. Jestem na tak.
 

Selfir

Szlachcic
Bez zewnętrznych narzędzi? Opisz jak.
Wyrecze kolege, no chyba, ze bedzie mial cos do dodania.

Historia inwestycji w perlach jesli wiedzielismy, ze gdzies komus cos kiedys wrzucil. Rankingi ... zazwyczaj osoby z czolowki latwo znalezc, szczegolnie po ukladzie miasta ... no chyba ze ktos zrobi gruntowna przebudowe... Tak czy inaczej tego typu zabawy wymagaja pewnego zachodu ... a tak ... pyk komenda, pyk serwer zwraca zwrotna i gitarka. Nikomu to raczej nie szkodzi .... tzn .. nikomu uczciwemu ...
 
Super, będę spisywać każdego co gdzie wrzuca. Lecę kupić brulion by to spisywać.
Komenda, ok na pc da się, o ile ktoś wie jaka to komenda, a i to wątpię czy takie info jest dostępne bez hasła.
W takim razie apka, pewnie też zostanę zarzucony magicznymi sposobami?
Bez grzebania się nie da, ustalmy to od razu. Nie każdemu chcę się/może/umie, i takie info powinno być dostępne po najwyżej 2-3 kliknięciach. Nie po krótkich czy długich komendach, nie przez zewnętrzne strony a już na pewno nie przez mozolne szukanie komu dany pacjent gdzieś wpłacał, bo to już jest naprawde szalone panie @Selfir Gdyby gracze byli krystalicznie czyści i nie robili oszustw, nie byłoby tej rozmowy. Ja robię rzadko wymiany, a i to zawsze zakładam że moge zostać oszukany, ot tak, nie ufam nikomu ani w grach ani w życiu, ale weźmy kogoś kto robi wymianki non-stop, oszukano go już kilka razy, ma liste takich pajaców, i nagle znów Ci sami mogą kolejny raz oszukać, tylko dlatego że jednym wystarczy "prosta komenda" a drudzy będą szukać po perłach kto gdzie wpłacał i prowadził zapiski z całego serwera.
 

DMJK

Szlachcic
Pytanie trochę nie na temat, ale widziałem tu na forum wątek z oszustami gdzie gracze wrzucają screeny z tymi graczami. Czy mógłby ktoś podlinkowac albo powiedzieć gdzie jest bo przegrzebalem wszystko i nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję.
 

Selfir

Szlachcic
Zapomnialem powiedziec o jeszcze innej istotnej kwestii. Jesli gracz zmieni nicka a wczesniej go ignorowalismy to nadal na nowym nicku jest ignorowany, dlatego mozna to wykorzystac do zabezpieczania sie przed "cfaniakami".
 

BlackHunter77

Szlachcic zagrodowy
A ja myślę, że powinna być informacja na skrzynce od "Inno", że taki i taki gracz zmienił nick. Byśmy wiedzieli jaki gracz zmienił nicka.A tak to jak wyżej, śledztwa i dochodzenia kto, gdzie i kiedy. Ja zmieniłem jeszcze przed tą nowelizacją przez support i zdziwiłem się, że nikt nic nie wie, nikt nie dostał info.
 

GoodSensi94

Szlachcic zagrodowy
Jak najbardziej powinni dodać historię zmiany nicków. W gildii jak w gildii da się rozpoznać ludzi, który zmienili nicki. Ale niestety oszuści nie śpią i coraz częściej na grupkach są informacje o nich. A tak to nakradną się, zmienią nick i po sprawie
 

soa77

Rycerz
Można sprawdzić na foestats.com dany nick i jego 6 ostatnich gildii, nawet po zmianie nicka.
 
Do góry