[Gildie] Historia wydarzeń na GvG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13910
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym aby historia wydarzeń na GvG została dokończona?

  • Tak

    Głosy: 18 81,8%
  • Nie

    Głosy: 2 9,1%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 9,1%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser13910

Guest
Moim pomysłem jest to aby w końcu historia wydarzeń na GvG została skończona. Żeby zawsze wyświetlało się kto i z jakiej gildii założył oblężenie itd. Żeby wyświetlały się wszystkie informacje a nie raz 20 a raz nic! Żeby ogólnie została poprawiona, dokończona i ulepszona!
 

Atli

Hrabia
Pytanie z cyklu "czy chcesz: podwyżki wynagrodzenia, więcej życzliwości w życiu, polityków dbających o wspólne dobro itp". Tak, chcę. Malutkiej wyspy na Pacyfiku też chcę :-D
P.S. Sprawa skopanej historii była już kilkakrotnie poruszana.
 

DeletedUser12062

Guest
Jedno tylko pytanie: a po co informacja kto (jaki Gracz)??? W GvG informacją nadrzędną jest, która gildia, a nie który Gracz z danej gildii... Informacje, który Gracz wstawił oblężenie znajdują się w historii GvG gildii atakującej.
 

DeletedUser5324

Guest
Jedno tylko pytanie: a po co informacja kto (jaki Gracz)??? W GvG informacją nadrzędną jest, która gildia, a nie który Gracz z danej gildii... Informacje, który Gracz wstawił oblężenie znajdują się w historii GvG gildii atakującej.
a po to, że skoro pokazują się Gracze z sąsiedztwa i znajomych (wyraźnie wtedy widać nicki) - to niech się pokazują wszyscy.
co to jakaś tajemnica? ktoś się boi, że potem go splądrują?
często w ten sposób różni "niedocenieni" i wyrzuceni z gildii, mszczą się - atakując z jednoosobowej gildii, podgryzając (płacąc po 5 surowców za atak) i uciekając... i tak w kółko... jeśli taki gagatek zrobi to odpowiednio często (najlepiej w nocy) - potrafi nieźle nabroić - na przykład udostępniając innym wrogim gildiom łatwe przejęcie tego nadgryzionego sektora (bo już tam może obrony być bardzo mało)...
dość już tchórzliwych, anonimowych ataków...
walczysz? podgryzasz? to miej odwagę się przyznać, że to TY...
 

DeletedUser12062

Guest
I co zmieni ta informacja?? Skoro bije z gildii jednoosobowej i taki komunikat będzie się pojawiał i tak będzie wiadomo kto. Przepraszam, ale dla mnie jest to informacja absolutnie zbyteczna. Gildia ok, Gracz nie.
 

DeletedUser5324

Guest
z wielu powodów taka informacja jest bardzo cenna - często była mi potrzebna, lecz jej nie było widać...
jeśli ktoś jej nie potrzebuje - jego sprawa... ale idę o zakład, że zdecydowana większość Graczy wolałaby widzieć dokładnie kto atakował... jednostka z Teamu nie powinna mieć decydującego głosu w tej sprawie...
 

DeletedUser15643

Guest
idę o zakład, że zdecydowana większość Graczy wolałaby widzieć dokładnie kto atakował... jednostka z Teamu nie powinna mieć decydującego głosu w tej sprawie...

I zakład byś wygrał, bo też chcę wiedzieć (z imienia i nazwiska, a nie tylko, do której partii należy) kto atakuje moją gildię.

(Panie @al1984 - można to przyrównać do moderowania forum: gracz chce wiedzieć, który moderator kasuje jego posty, nie wystarczy mu wiedza, że to ktoś z "team'u", bo to akurat jest oczywiste - no chyba że kasujący się wstydzi swojej roboty...)
 

DeletedUser12464

Guest
Dla Ciebie zbyteczna, dla mnie pożądana. Znając agresora łatwiej mu się dobrać do skóry.

No muszę zapytać: jak zamierzasz się dobrać takiemu delikwentowi do skóry? Sektorów nie zajmiesz bo pewnie takowych na mapie GvG nie ma, możesz mu splądrować budynek jak jest w sąsiedztwie tylko żeby robić to "skutecznie" czyli żeby zabolało to musiałby być nawiedzany przez 30-40 osób i tyle razy musiałby mieć plądrowane budynki :)

Pomysł na "nie", bo najpierw należy połatać GvG od strony systemowej, a później możemy się bawić w kosmetykę.
 

DeletedUser5324

Guest
to nie kosmetyka - historia GvG jest od bardzo dawna i od samego początku jest kulawa... powinna być naprawiona i z pewnością łatwiej to zrobić niż połatać całe GvG, które psuto regularnie od jego powstania...
 

Atli

Hrabia
No muszę zapytać: jak zamierzasz się dobrać takiemu delikwentowi do skóry? Sektorów nie zajmiesz bo pewnie takowych na mapie GvG nie ma, możesz mu splądrować budynek jak jest w sąsiedztwie tylko żeby robić to "skutecznie" czyli żeby zabolało to musiałby być nawiedzany przez 30-40 osób i tyle razy musiałby mieć plądrowane budynki :)

Pomysł na "nie", bo najpierw należy połatać GvG od strony systemowej, a później możemy się bawić w kosmetykę.

A skąd wiesz, że nie ma? Nie wiedząc kto jest atakującym nic nie zrobię, wiedząc - mam jakąś szansę. Nawet na zwykłe splądrowanie, jeśli nie przeze mnie to może przez kogoś z gildii, znajomych. Aha, i miłego czekania na "połatanie GVG od strony systemowej"
 

DeletedUser13910

Guest
I co zmieni ta informacja?? Skoro bije z gildii jednoosobowej i taki komunikat będzie się pojawiał i tak będzie wiadomo kto. Przepraszam, ale dla mnie jest to informacja absolutnie zbyteczna. Gildia ok, Gracz nie.

Nie jest zbyteczna, tak samo powinno być na forum, czyli jak już ktoś kasuje czyjś post to powinno się wyświetlać: kto, z jakiego powodu i kiedy. Zobacz na wyniki ankiety na dzień dzisiejszy 8 do 1 czyli większość głosujących osób chce tej zmiany. W tej sprawie nie masz podwójnego czy decydującego głosu.
 

DeletedUser12062

Guest
Jak zapewne widzisz nawet nie głosowałem (wcześniej ktoś się przyznawał do głosu na nie). Mój ewentualny głos absolutnie nie jest liczony podwójnie czy jak tam uważasz, nie wiem skąd Ty wziąłeś takie informacje... Uważam za to, że taka informacja jest absolutnie zbyteczna i będzie prowadziła do niepotrzebnych zatargów. Wyraziłem tylko swoje zdanie tak jak i Ty...

W jednych tematach chcecie żeby GvG było wojnami gildii (jak sama nazwa wskazuje), po czym w kolejnych pomysłach, że konieczna jest informacja, który dokładnie Gracz atakuje. Przepraszam, ale to się kupy nie trzyma...
 

DeletedUser13910

Guest
Chyba nie zrozumiałeś co mam na myśli. Poza tym zauważyłem, że to nie ty głosowałeś na nie tylko wacławpl. GvG powinno być walkami i gildii i jest nimi. Obecnie jest wiele gildii liczących około 30-50 osób a walczy tylko 1 w danej epoce co i tak nie zmienia tego że walczy dla gildii a nie dla siebie, jak masz informację kto atakuje to wiesz z kim negocjować a nie wysyłasz PW do 30 osób. Poza tym jak już istnieje opcja że wyświetla się kto zaatakował jeśli mamy tego gracza w znajomych to dlaczego nie sprawić żeby była użyteczna?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5324

Guest
po prostu - jak ktoś gra aktywnie w GvG, to rozumie do czego jest potrzebna dokładna historia tych zdarzeń, nie poobcinana - gdzie widać ostatnich 5 lub 20 zdarzeń, nie ułomna - gdzie widać tylko niektórych walczących... a jak ktoś gra ECO lub od wielkiego dzwonu raz powalczy - to nie rozumie i potem takie dziwne rzeczy pisze...
a już argument, że sprawna historia GvG, z pełnymi informacjami byłaby niezgodna z ideą walk gildii - jest jakimś absurdem - bardzo dobry przykład podał pawe17 - wiadomo z kim rozmawiać - jeśli jest taka potrzeba...lub kogo lać...lub czyje miasto obserwować...lub trylion innych powodów
jaka by nie była walka i w jakiej by nie była formie - zawsze podstawą jest dowiedzieć się kim jest przeciwnik...
weźmy na przykład ataki terrorystyczne - anonimowy samobójca wysadza się w metrze - czy nie jest ważną informacją kto to był? wystarczy tylko wiedzieć z jakiej grupy pochodził?
 

DeletedUser11123

Guest
... Przepraszam, ale to się kupy nie trzyma...

A fakt, że obecnie wyświetla tylko nicki graczy z sąsiedztwa albo spośród znajomych, to się kupy trzyma? Czemu jest to potrzebne koledzy napisali wcześniej. A zresztą zorientowanym i zaangażowanym w GvG tłumaczyć nie trzeba a reszcie jak widać historia jest zbędna , to i tłumaczenie tego nie warte zachodu.
 

DeletedUser12062

Guest
A fakt, że obecnie wyświetla tylko nicki graczy z sąsiedztwa albo spośród znajomych, to się kupy trzyma? Czemu jest to potrzebne koledzy napisali wcześniej. A zresztą zorientowanym i zaangażowanym w GvG tłumaczyć nie trzeba a reszcie jak widać historia jest zbędna , to i tłumaczenie tego nie warte zachodu.
Bynajmniej nie jest zbędne, jest potrzebna ale tylko jeśli chodzi o informację, która gildia. Cóż macie swoje argumenty, ja swoje ;). Ale głosować nie będę, bo 50% pomysłu gorąco popieram ;).
 

DeletedUser14352

Guest
Mnie denerwuja plazowicze,bo nawet nie wiadomo kto leje i kiedy.
Za ulepszeniem na tak i zeby pokazywalo kazda gildie a nie te co sa na mapie
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
jednostka z Teamu nie powinna mieć decydującego głosu w tej sprawie...
Nigdy tak nie było, jeśli ktokolwiek z Teamu pisze jakieś uwagi do poszczególnych pomysłów to pisze je wtedy jako gracz i tak też jest traktowany.

(Panie @al1984 - można to przyrównać do moderowania forum: gracz chce wiedzieć, który moderator kasuje jego posty, nie wystarczy mu wiedza, że to ktoś z "team'u", bo to akurat jest oczywiste - no chyba że kasujący się wstydzi swojej roboty...)
Dlatego poszliśmy za radą graczy i tak jest. Podpisujemy się w powodzie (czasem zdarzy się zapomnieć). Niestety ten skrypt ma tą wadę, że tego sam nie wyświetla (w niektórych miejscach pokazuje tylko, że moderator coś zrobił) i trzeba to zrobić samemu.

tak samo powinno być na forum, czyli jak już ktoś kasuje czyjś post to powinno się wyświetlać: kto, z jakiego powodu i kiedy.
Tak jak wyjaśniłem wyżej - jest tak. W powiadomieniu masz powód (z podpisem) i widać też godzinę powiadomienia, czyli czynności którą wykonał mod.

zeby pokazywalo kazda gildie a nie te co sa na mapie
Tego brakuje na bank :p

Co do pomysłu, na GvG nie walczę, ale info jest przydatne, a nie, że trzeba być szpiegiem i zapraszać do znajomych :D
 

DeletedUser15227

Guest
Uważam podobnie jak Kolega pawe17. Historia wydarzeń w GvG powinna być znacznie bardziej rozbudowana. Jestem na tak.
 

DeletedUser13172

Guest
Jedno tylko pytanie: a po co informacja kto (jaki Gracz)??? W GvG informacją nadrzędną jest, która gildia, a nie który Gracz z danej gildii... Informacje, który Gracz wstawił oblężenie znajdują się w historii GvG gildii atakującej.
Czemu potrzebna jest informacja, który gracz? Aby poznać aktywność wrogiej gildii. Jak biją się 2 duże gildie to dobrze byłoby wiedzieć, kto i w jakich godzinach u "wrogów" bije, aby móc zaplanować odwet/obronę oraz mieć pojęcie jakie straty poniósł i za ile może najwcześniej zrobić ponowny atak (wyleczenie rannych jednostek). Podobno FoE jest grą strategiczną...
 

DeletedUser12062

Guest
I to jest pierwszy argument za tą zmianą, który w jakiś sposób do mnie przemawia. Serio :). Bo argumenty o negocjacjach z bijącym aktualnie Graczem tudzież ściganie bijących po sąsiedztwach w ramach odwetu są dość dziwne ;). Ale Twój jak najbardziej racjonalny. Widać trafił się ktoś kto faktycznie tego potrzebuje i wie jak wykorzystać ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
Argument? Za zmianą? Człowieku o czym Ty piszesz!? W tym temacie mowa o dokończeniu i/lub naprawieniu historii wydarzeń GvG!
Choć w sumie morze i chodzi tu o zmianę. O zmianę nastawienia IG do graczy i nie karmienie ich niedoróbkami. Ten temat to krzyk rozpaczy nad paździerzem jakim jest GvG (kulawa - właściwie beznoga trzeba by rzec - historia GvG, darmowe oblężenia i brak historii skarbca, to tylko te ważniejsze...)
 

DeletedUser12062

Guest
Argument? Za zmianą? Człowieku o czym Ty piszesz!?

O tym aby podawany był każdy Gracz i każda gildia (nawet ta, której nie ma na mapie). Skoro nie pojawiały się w historii GvG gildie, których na mapie nie ma, to widać takie było założenie. Czyż nie??? A skoro tak, to tematem jest też zmiana tego. Czyż nie??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry