Historia Jurija Gagarina - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2833

Guest
nagroda -- wieża zwycięstwa-gratuluje poczucia humoru,Statua astronauty dostępna jest za kase
wysilcie się trochę i wprowadźcie coś nowego jako nagrodę,albo coś o co warto powalczyć np.świątynia wiedzy czy studnia życzeń
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
nagroda -- wieża zwycięstwa-gratuluje poczucia humoru,Statua astronauty dostępna jest za kase
wysilcie się trochę i wprowadźcie coś nowego jako nagrodę,albo coś o co warto powalczyć np.świątynia wiedzy czy studnia życzeń
W takich mini eventach raczej nie doświadczysz nagród wyższej kategorii, przeważnie będą to same badziewia typu statua astronauty.
Szczerze mówiąc wolałbym już ten pędzel, przynajmniej jakiś pożytek z tego jest.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na testowym było 11 zadań bez czekania w tym nasze ulubione zdobycie sektora (bez walki) i zdobycie prowincji.

Za zadania są losowe nagrody plus te opisane wyżej.

I nie dworujcie sobie ze statuły astronauty bo we wczesnych etapach rozwoju 300 zadowolenia z 4 pól to nie jest mało.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12942

Guest
Ja się cieszę z mini ewentu :) , grunt że coś się dzieje i nie ma zastoju w grze.:)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Widzę że powoli FoE będzie nam zapewniać rozrywkę mało eventową. Na początku Juri potem event majowy. Liczę że i polskie święta będą zrobione w postaci eventu.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser14832

Guest
uważam, że ten event psują:

1) nagrody - dla mnie bedącego w epoce jutra zupełnie nietrakcyjne (a możnaby dać plany Canaveral na przykład - tak tematycznie związane ; )
2) zadania - wykupując prowincję za towary więcej będę musiał stracić, niż zyskam przez cały event

W mojej opinii o wiele lepiej prezentowały się zadania z eventu świątecznego, które często miały wersję alternatywną
 

DeletedUser2833

Guest
Na testowym było 11 zadań bez czekania w tym nasze ulubione zdobycie sektora (bez walki) i zdobycie prowincji.

Za zadania są losowe nagrody plus te opisane wyżej.

I nie dworujcie sobie ze statuły astronauty bo we wczesnych etapach rozwoju 300 zadowolenia z 4 pól to nie jest mało.
zanim coś napiszesz pomyśl Statua jest dostępna dopiero w postmodernizm 2x2 zad.300 np kościół z Rozkwitu 3x3 zad.520 Zbywca egzotycznych towarów z kolonialnej 3x2 zad.400
 

DeletedUser3

Guest
Dzięki za Wasze opinie :).
Jeżeli chodzi o nagrody, to nasze małe, historyczne linie zadań nie będą miały raczej żadnych specjalnych nagród, tj. specjalnie im dedykowanych budowli. To tak naprawdę element urozmaicający dla zainteresowanych, czyli fajnie zaliczyć, ale nie ma ciśnienia :). Jeżeli ktoś nie chce, można skutecznie zignorować i tak naprawdę wiele się nie straci.

Natomiast pomysł z planami Pereł pasującymi do danej historii jest dobry, naturalnie przekażemy game designerom :).
 

kasia2389

Arcyksiążę
2) zadania - wykupując prowincję za towary więcej będę musiał stracić, niż zyskam przez cały event
NIe chodzi o prowincje ale o sektor (!)
zanim coś napiszesz pomyśl Statua jest dostępna dopiero w postmodernizm 2x2 zad.300 np kościół z Rozkwitu 3x3 zad.520 Zbywca egzotycznych towarów z kolonialnej 3x2 zad.400
Obawiam się, że źle zrozumiałeś moją wypowiedź.
Rozkwit i kolonialna to nie są wczesne etapy i nie mieszaj ozdób z budynkami kulturowymi.
 

DeletedUser2833

Guest
Dzięki za Wasze opinie :).
Jeżeli chodzi o nagrody, to nasze małe, historyczne linie zadań nie będą miały raczej żadnych specjalnych nagród, tj. specjalnie im dedykowanych budowli. To tak naprawdę element urozmaicający dla zainteresowanych, czyli fajnie zaliczyć, ale nie ma ciśnienia :). Jeżeli ktoś nie chce, można skutecznie zignorować i tak naprawdę wiele się nie straci.

Natomiast pomysł z planami Pereł pasującymi do danej historii jest dobry, naturalnie przekażemy game designerom :).

chciałem tylko dodać że dla kogoś kto ma skończone drzewko to taka linia zadań jest mało interesująca dla kogoś kto zaczyna,pewnie tak ale raczej nie skończy zadań żeby zaliczyć nagrody - dlatego napisałem jakie nagrody były by atrakcyjnie dla większości

Obawiam się, że źle zrozumiałeś moją wypowiedź.
Rozkwit i kolonialna to nie są wczesne etapy i nie mieszaj ozdób z budynkami kulturowymi.
dobrze zrozumiałem tylko powtarzam że nie wiesz co piszesz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Kolejny nic nie wnoszący do gry event. Marne nagrody.
Jak dla mnie to brakuje przycisku "wyłącz event" dzięki któremu zniknęły by te zadania.
 

DeletedUser14862

Guest
No wreszcie Portret więcej jest wart (oryginalny) odbiega od pozostałych, niż nagrody dodatkowe ;D
Za zadania są losowe nagrody plus te opisane wyżej.
I nie dworujcie sobie ze statuły astronauty bo we wczesnych etapach rozwoju 300 zadowolenia z 4 pól to nie jest mało.
Lepszy był "Pomnik Pokoju" z poprzedniego mini eventu 2x1 (po motywacji 300) wszędzie można wcisnąć. a 4 pola lepiej zostawić dla "świątyni wiedzy", lub we wczesnych epokach nawet dla chałupy.
uważam, że ten event psują:
1) nagrody - dla mnie bedącego w epoce jutra zupełnie nieatrakcyjne (a można by dać plany Canaveral na przykład - tak tematycznie związane ; ) ......
Jeszcze lepiej do "Obserwatorium". te są rzadkie i też związane z kosmosem.

Podsumowując event dla portretu i losowych nagród.
 

DeletedUser15149

Guest
@Chodzonce Zuo trzeba zignorować event i tyle. Ja chyba tak zrobię, szkoda np. towarów na wykup sektora.

A czy ktoś mógłby coś napisać o nagrodach z poszczególnych zadań? Warto czy dostaje się np. 5 szt. jakiegoś towaru?
 

kasia2389

Arcyksiążę
A czy ktoś mógłby coś napisać o nagrodach z poszczególnych zadań? Warto czy dostaje się np. 5 szt. jakiegoś towaru?
Przecież już napisałem o nagrodach.

Nagrody są losowe takie jak za zadania powtarzalne.
monety, zaopatrzenie, towary, plan, PR, diamenty.
 

DeletedUser7795

Guest
@kasia2389 jeśli chodzi o diamenty to ja chyba jednak te zadania będę wykonywał...
Diamenty przydadzą mi się aby dokupić brakujące plany do odblokowania kolejnych poziomów Arki.
 

DeletedUser2776

Guest
Dokladnie. W zadaniach powtarzalnych diamenty praktycznie w ogole sie nie pokazuja. W mini-eventach wypadaja z prawdopodobienstwem okolo 10%, wiec robiac ten mini-event na 5 swiatach mozna spodziewac sie okolo 100 diamentow + bonus z Chateau. Dla kogos kto nie kupuje diamentow jest to ilosc nie do przecenienia.
 

DeletedUser12062

Guest
@kasia2389 jeśli chodzi o diamenty to ja chyba jednak te zadania będę wykonywał...
Diamenty przydadzą mi się aby dokupić brakujące plany do odblokowania kolejnych poziomów Arki.

Czyli jednak są nagrody godne uwagi....

zanim coś napiszesz pomyśl Statua jest dostępna dopiero w postmodernizm 2x2 zad.300 np kościół z Rozkwitu 3x3 zad.520 Zbywca egzotycznych towarów z kolonialnej 3x2 zad.400

Różnica jest taka, że statua jest dekoracją czyli nie musi być połączona drogą. I jakby nie było w niższych epokach daje to dużego kopa do zadowolenia.
 

DeletedUser11123

Guest
To w innym wątku było już wyjaśniane, diamenty w poszczególnych zadaniach powtarzalnym pojawiają się tylko raz w każdej epoce, potem ich miejsce zajmują medale.

w innym? raczej powinno się napisać w kilkunastu innych wątkach :haha:

portret Juriego ok ale jestem niebywale zdumiony obyczajową wpadką Niemców. gdzie równouprawnienie płci? gdzie portret Walentiny Władimirownej ?
 

DeletedUser8110

Guest
Skąd myśl, że to wpadka? W każdej z dotychczasowych historycznych linii zadań był do wygrania jeden portret, głównego bohatera danej historii (lista z opisami historycznych linii zadań).
Tak jak nie było portretu Papieżycy Joanny, Elizabeth Blackwell (walczyła o prawa kobiet oraz zniesienie niewolnictwa) czy Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz (pierwsza kobieta, która samodzielnie opłynęła glob), nie będzie portretu Walentiny Władimirownej. Będą za to w przyszłości historie konkretnie poświęcone postaciom kobiecym i wtedy też będzie można wygrać damski portret. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
To w innym wątku było już wyjaśniane, diamenty w poszczególnych zadaniach powtarzalnym pojawiają się tylko raz w każdej epoce, potem ich miejsce zajmują medale.

Niestety ale jesteś w błędzie :)
Mi już ze 3 razy wpadło 50 diamentów z zadań powtarzalnych. Jakby nie te diamenty to bym nie odblokował 11 i 12 poziomu Arki ;)
 
Do góry