Historia Gandhiego - dyskusja

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
No to ja tłumaczę właśnie, że się nie PRZYDA. Bo kultury i tak jest za dużo - chyba, że masz w mieście sam zestaw barokowy? Innych budynków nie stawiasz? Bo ja mówię o utylitarności, a Ty o wartości kolekcjonerskiej... może zacznij czytać ze zrozumieniem?

Nie przyda się, względem całości, zresztą, jak każdy inny budynek dający zadowolenie dla osób, które w mieście posiadają tylko świątynie wiedzy, tarasy rolne i inne najwydajniejsze pod względem PRowym budynki.
Dla osób, dla których liczy się posiadanie wszelkiej maści budynków unikalnych, nie będzie miało znaczenia, czy jest to budynek kulturalny czy też nie - i tak go postawią. Dla tych, dla których frajdą jest, posiadać coś, czego nie ma w swoim mieście większość Graczy z kolei, będzie lepszą wiadomością, że jest to budynek mało opłacalny pod względem ekonomicznym, bo oznaczać będzie, że jeszcze mniej osób postawi go w swoim mieście.

Odnośnie czytania ze zrozumieniem - polecam zapoznać się z różnicą pomiędzy eventami sezonowymi, specjalnymi a zwykłą, prostą, historyczną linią zadań - w razie problemów polecam się na PW, chętnie wyjaśnię różnice. Wymieniając powyżej listę budynków eventowych, to pochodziła ona właśnie z historycznych linii zadań - do której de facto zalicza się również historia o Gandhim. Tym samym, chciałem pokazać niewielką zasadność narzekania na KOLEJNY budynek dający zadowolenie pochodzący z tego "mini eventu" (historycznej linii zadań).

A przypomnij mi... to jest gra "konkurs na najładniejszą wiochę" czy gra strategiczna? Bo sorry, ale jeśli to drugie, to większość patrzy na cechy budynku, jego funkcjonalność i to, jak poprawi wydajność wiochy.

Większość, nie wszyscy. Dlatego większość nie postawi tego budynku, ale jednak będą osoby, które traktują tę grę w inny sposób i będą cieszyć się z kolejnego budynku do swojego zestawu. Powtórzę się kolejny raz - nie odbieraj przyjemności tym, którzy nie wpasowują się w zasadę - im więcej PR tym weselej.

Czy ładne, czy nie, rzecz gustu

Otóż to, rzecz gustu - w moim mniemaniu ładnie się prezentuje, zwłaszcza stojąc przy wodnej autostradzie.

Inna sprawa - wiesz, czemu jest coraz większe parcie na budynki przede wszystkim użyteczne, a nie tylko ładne...? BO MIEJSCA NA TE BUDYNKI SPECJALNE, ZESTAWY KLOCOWATE JEST CORAZ MNIEJ w każdej wiosce.
Kwestia tego, jak kto gra, jak długo gra i w jakich ilościach stawia inne budynki - jak ktoś posiada kilkadziesiąt Świątyń wiedzy, Studni Życzeń, kilka Tarasów Rolnych, po kilka różnych zestawów Ogrodu Japońskiego, Pałacu Maharadży, to oczywiście będzie takiej osobie brakowało miejsca w mieście na inne budynki. Jak ktoś je buduje tylko po to, żeby ładnie wyglądały i po jednej sztuce, po to żeby mieć, to problemu z ulokowaniem kolejnych budynków eventowych mieć nie powinien.
 

DeletedUser12062

Guest
Dorzućmy do tego miliony wrót i twarzy i mamy komplet. FNN - fanty nikomu niepotrzebne. No chyba, że FNNZKCSŻ - fanty nikomu niepotrzebne z których cieszy się Żyleta.
Akurat część tych budynków przydaje się do wykonywania zadań dotyczących zadowolenia (jest ich sporo, w krótkim czasie zadanie ukończone). Inne w zadaniach dotyczących zbierz monety i młotki można też wykorzystać. Niewątpliwie każdy w Grze znajdzie coś dla siebie wedle własnej koncepcji na Grę. Dzisiaj wchodzi kolejna perła dająca PR..... Problem, że niedługo część Graczy stanie przed pytaniem po co mi jeszcze więcej Punktów Rozwoju (nasze perły będą tak rozwinięte, że podwyższanie ich poziomów będzie zupełnie niepotrzebne i nic nie da poza zalegającymi planami i medalami).
 

DeletedUser16730

Guest
Odnośnie czytania ze zrozumieniem - polecam zapoznać się z różnicą pomiędzy eventami sezonowymi, specjalnymi a zwykłą, prostą, historyczną linią zadań

Strasznie mnie to nurtuje, na jakiej podstawie wyknułeś z tego tekstu, że chodziło o eventy historyczne.

Na becie mam postawione wszystkie budynki eventowe z ostatniego roku


Dzisiaj wchodzi kolejna perła dająca PR..... Problem, że niedługo część Graczy stanie przed pytaniem po co mi jeszcze więcej Punktów Rozwoju (nasze perły będą tak rozwinięte, że podwyższanie ich poziomów będzie zupełnie niepotrzebne i nic nie da poza zalegającymi planami i medalami).

Załóżmy na chwilę, że masz rację. Że gracze porobią zaraz wszystkie perły na 200 poziom i nie będą już chcieli dalej bo to nie ma sensu. Oczywiście to bzdura, bo nie ma takiego pułapu, może się najwyżej znudzić robienie tej samej czynności na dłuższą metę.
Ale załóżmy, że masz rację. No i co? Lekiem na to są zalegające w schowku budynki z zadowoleniem których nawet nie da się wykorzystać na zadania? Ja ich nawet na zadania nie wykorzystuje bo mi się nie chce po schowku łazić i szukać tylko wolę szybko z menu budowy kliknąć.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Strasznie mnie to nurtuje, na jakiej podstawie wyknułeś z tego tekstu, że chodziło o eventy historyczne.

Nie całkiem z tego tekstu, lecz z miejsca, w którym nastąpiło narzekanie na kolejny zbędny budynek dający zadowolenie. Dla wyjaśnienia - jest to temat dotyczący Historycznej linii zadań o Gandhim.
 

DeletedUser16730

Guest
Nie całkiem z tego tekstu, lecz z miejsca, w którym nastąpiło narzekanie na kolejny zbędny budynek dający zadowolenie. Dla wyjaśnienia - jest to temat dotyczący Historycznej linii zadań o Gandhim.

Tyle sam zrozumiałem. Ale event o Gandhim jest nadal aż eventem, lub tylko o Gandhim.
Tekst był prosty i chodziło o budynki eventowe. Ty sobie frywolnie przyjąłeś, że zajmiesz się eventami historycznymi. Dlaczego nie eventami historycznymi z miesięcy nieparzystych, albo tylko o Gandhim, albo tylko o mężczyznach, albo coś jeszcze?
W sumie to nawet bym się tym nie zainteresował gdybyś w tym kontekście nie tłumaczył groteskowo innym zasady
czytania ze zrozumieniem


Nie będziesz narzekał, że Ci zalegają, skoro nie chcesz z nich korzystać

Ale ja nie narzekam, że zalegają tylko, że je dostaję w dużo za dużym nadmiarze. Zaleganie było wyłącznie w kontekście poprawy sytuacji kiedy jest za dużo PR którą tak kasandrycznie przedstawiłeś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Nie całkiem z tego tekstu, lecz z miejsca, w którym nastąpiło narzekanie na kolejny zbędny budynek dający zadowolenie. Dla wyjaśnienia - jest to temat dotyczący Historycznej linii zadań o Gandhim.

Twoje wyjaśnienie jest absurdalne. Przecież ja mówię właśnie o nagrodzie z tej "Historycznej linii zadań o Gandhim", czyż nie? Ten budynek z tego eventu należy po prostu do większego zbioru "budynków eventowych" z wszystkich eventów: sezonowych, historycznych, urodzinowych, z okazji barmicwy i zaćmienia słońca... jasne? No już bardziej logicznie nie umiem, eot po prostu...

A tak swoją drogą... co mam zrobić ze swoimi 9 tarasami, wg Ciebie? Trzymać je w inwentarzu? Po to producent wprowadził je w takiej ilości do gry? Bo mam ich wyłącznie tyle, ile producent umożliwił mi do zdobycia w trakcie normalnej gry - nie mogę kupować losów za diaxy, żeby je wygrywać w eventach w nieograniczonej praktycznie ilości i to nie jest moja "wina", że tyle ich mam... to co, mam je kasować w inwentarzu? Nie, są użyteczne, więc je stawiam. Tylko to nie mój wymysł, że są wielkie jak krowy i w związku z tym brakuje miejsca na pierdoły typu Pawilon. To nie mój wymysł, że Pereł w grze jest tyle, że muszę wybierać, jakie postawić, bo miejsca brakuje. To nie mój wymysł, że dwa kolekcjonerskie zestawy z eventu letniego zajmują tyle miejsca, co trzy perły, w związku z czym nie mam miejsca na normalne domki i produkcję... już nawet nie mówię o niezliczonej ilości fontann do wygrania w WG, a o studniach i ŚW z eventów "sezonowych" to już w ogóle, bo mam je w ilościach homeopatycznych akurat.

A tak jeszcze: w każdym sprawnym systemie, który działa w miarę sprawiedliwie oraz ma szanse powodzenia, zdanie większości ma pierwszeństwo przed zdaniem mniejszości. Demokracja przetrwała kilka tysięcy lat i wciąż ma się dobrze.
Ta gra może nie jest demokratyczna (no raczej...), tym niemniej zasada ta sama: w grze strategicznej owszem, jest miejsce dla osób, które grają poza głównym nurtem, ale to margines - producent wprowadził do gry pokaźny element rywalizacji w postaci różnych rankingów i jeśli większość jest zdania, że budynek eventowy to partactwo to jest to partactwo, chociażby 5 graczy na 1000 uważało to za ósmy cud świata.

A posiadanie specjalnej rzeczy, której nie posiada nikt inny - ponieważ nie chce jej posiadać... przypomina mi to Zenka z parteru, tak dumnego ze swojej kolekcji znaczków z podobiznami koreańskich generałów...

@al1984 - niedługo to znaczy kiedy? Bo jakoś po pięciu latach gry nikt jeszcze nie stanął przed tym problemem. Masz jakieś dane, które umożliwiają Ci takie prognozowanie czy to po prostu jasnowidzenie...?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Większość, nie wszyscy. Dlatego większość nie postawi tego budynku, ale jednak będą osoby, które traktują tę grę w inny sposób i będą cieszyć się z kolejnego budynku do swojego zestawu. Powtórzę się kolejny raz - nie odbieraj przyjemności tym, którzy nie wpasowują się w zasadę - im więcej PR tym weselej.

Ale gra nie jest z serii simcity. Gra ma pewne założenia które powinny być konsekwentnie stosowane we wprowadzanych atrybutach. A to co sobie każdy z tym zrobi to jego sprawa.

Ujmując inaczej, widelec służy do jedzenia. Ty oczywiście możesz sobie zrobić z niego świecznik, to jednak nie znaczy, że z tego powodu powinni montować na widelcach okapniki.
 
Do góry