Historia Galileusza.

DeletedUser17201

Guest
@aerrae towary z brązu nie są używane w GvG więc ich nie zalicza. Musisz wejść do epoki żelaza i wpłacić towary z żelaza.
Ale ja NIE CHCĘ wchodzić do żelaza. Nie po to rozwijam sobie wioskę i stawiam wyłącznie klimatyczne budynki, żeby wszystko zepsuć wejściem do żelaza. Najwyżej oleję ten event na tym świecie, bo i tak wieża siedziałaby w inwentarzu, ale wkurza mnie takie traktowanie. Niby damy alternatywę, ale jednak nie. Z drugiej strony, skoro alternatywy nie da się zrobić to powinno być zaliczone od kopa, tak jak chociażby ze zwiadem. Bo w końcu ja mogę wpłacić surowce z mojej obecnej epoki, czemu nie - to Inno nie przewidziało takiej opcji, więc to ich błąd.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To jest wyjątkowo kijowe i darujcie sobie odpowiedzi jak powyżej - permanentny brak rozszerzenia terenu powoduje, że ta gra już nie cieszy.
Ja gram może ze 2 mce, zostawiłam już trochę kasy, więc dla mnie nie jest ta gra taka darmowa......a w inwentarzu mam 3 strony różności, których nie mogę ustawić....
Skoro wydajesz prawdziwą kasę na grę to musi Cię cieszyć.

A rozszerzeń w grze jest bardzo dużo, należy zauważyć, że wszystkie rozszerzenia medalowe są dla gracza dostępne, rozszerzenia z mapy świata również są dostępne wszystkie, wystarczy zdobyć wszystkie prowincje, podobnie jak rozszerzenia technologiczne, wystarczy odkrywać technologię, tylko kolejne diamentowe są dostępne w kolejnych epokach ale to z kolei zależy od postępów technologii.

Absolutnym priorytetem Dla Ciebie powinno być postawienie Alkatraz, to rozwiąże wszystkie Twoje problemy. (oraz zdobycie w ewencie kryjówki łotrów)
Na świecie G dam Ci komplet towarów do postawienia Alkatraz



Ale ja NIE CHCĘ wchodzić do żelaza
Skoro chcesz trwać w zacofanym brązie to budynek produkujący PR na nic Ci się nie przyda.
Najbardziej klimatyczne budynki to Studnie i Fontanny, gdyby można było to w miastach* mych stały by tylko one i perły.

* nie dotyczy świata C
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12625

Guest
Ale ja NIE CHCĘ wchodzić do żelaza. Nie po to rozwijam sobie wioskę i stawiam wyłącznie klimatyczne budynki, żeby wszystko zepsuć wejściem do żelaza. Najwyżej oleję ten event na tym świecie, bo i tak wieża siedziałaby w inwentarzu, ale wkurza mnie takie traktowanie. Niby damy alternatywę, ale jednak nie. Z drugiej strony, skoro alternatywy nie da się zrobić to powinno być zaliczone od kopa, tak jak chociażby ze zwiadem. Bo w końcu ja mogę wpłacić surowce z mojej obecnej epoki, czemu nie - to Inno nie przewidziało takiej opcji, więc to ich błąd.
Ja rozumiem siedzenie w jednej epoce, ma to swoje duże plusy, ale na litość Boską dlaczego w brązie? Tam wgl można wpłacać PR w perły?
 

DeletedUser17201

Guest
Bo tak, taką mam filozofię gry i założenia. Na A mam wioskę w brązie i już. I nie, nie można wpłacać PR w perły, tzn można w swoje. Więc Babel (bo Zeus W OGÓLE nie pasuje do tej epoki) mam już na całkiem zabawnym poziomie :p Postawię sobie za to kiedyś Gaję, bo to z kolei pasuje mi idealnie.

kasia2389: przecież pisałam, że budynek do inwentarza. Z budynków eventowych, to jedynie jesienny event, część zimowego, niektóre stare letnie i niektóre ozdoby z innych (chwasty na przykład z indyjskiego) pasują klimatem. Tym niemniej zrobiłabym zadania, ale skoro tak, to nie zrobię i z automatu ocena eventu: pała na szynach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tagera

Baronet
a ja się bawię jak gram. jak mam ewent to też. Po latach gry na podobnych zasadach mam dystans. cieszy mnie przejście na wyższy poziom, cieszę się jak pomogę komuś choć jednym punktem w budowie pereł a punkty to skarb. co do terenu to mogłabym to porównać do ogrodu. Masz ileś m2 coś zasiejesz, potem masz więcej i stare rośliny wyrzucasz i nowe sadzisz itd... itp.. :)
 

Kaluta

Wójt
Tym niemniej zrobiłabym zadania, ale skoro tak, to nie zrobię i z automatu ocena eventu: pała na szynach.

oceniasz coś w czym nie bierzesz udziału :o a książki oceniasz po okładce czy tytule ;)
Ok, masz swoją strategię i się jej trzymasz, tak z drugiej strony to trochę to dziwne - gra strategiczna a Ty stoisz w jednym miejscu...no ale Twój wybór :)

U mnie po evencie, budynek czeka na miejsce w mieście.
Jak tam u Was? Ogólnie chyba jak dotąd ewent najbardziej lajtowy, bez spiny można łatwo przejść :)
 

DeletedUser17201

Guest
Oczywiście, że oceniam - i nie coś, w czym brałam udziału, a coś w czym udział chciałam wziąć, ale nieprzemyślane zadania mi to uniemożliwiły - nie mówiąc o tym, że rozmawiamy tylko o jednym świecie, a ja gram nie tylko na A.

A już abstrahując od tego jak ja gram, to FOE obok porządnej strategii nigdy nawet nie stało ;)
 

DeletedUser17201

Guest
kasia2389: ja akurat gram na testowym, ale uznałam - na wyrost jak widać - że ten warunek miał wykluczyć to, że ludzie wpłacają surkę z żelaza czy z wczesnego będąc w aktycznej czy oceanicznej. Nie przyszło mi do głowy, że zablokują też wpłatę surki z WYŻSZEJ epoki niż miasto. Trudno, jeszcze mam parę technologii do odkrycia, jak nagrody będą tego warte to może będę brać udział (ten event nie był tego wart). A jak nic się nie da zrobić, to pewnie się znowu pożegnam z grą - zobaczymy czy tym razem na stałe, bo to nie pierwszy raz będzie jak mnie tu coś zirytuje na tyle, że rzucę w cholerę. Bo tak - A to jest mój GŁOWNY świat, mimo tego, że na wszystkich innych epoki są wyżej ;P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
@aerrae nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że wpłata towarów z wyższej epoki zadanie również zaliczy - jednoznacznie jest napisane, że chodzi o towary z epoki obecnej lub wcześniejszej.

Przyjmując tak skrajny styl gry powinieneś być świadomy, że rezygnujesz z wielu jej aspektów. Robisz to jednak na własne życzenie. W normalnej sytuacji zaliczenie podstawy do tego zadania dla Graczy z epoki brązu nie stanowi problemu - nie potrzebują więc alternatywy, która często w takim wypadku byłaby dla nich zdecydowanie bardziej kosztowna.
 

tagera

Baronet
o tych towarach i budynkach też raz miałam małą wpadkę, ale teraz dokładnie czytam i ewentualnie się pytam.
 

DeletedUser17497

Guest
No ładnie. Na jednym świecie już trzy razy jako nagrodę za zadanie dostałem diamenty. A nawet jeszcze nie ukończyłem eventu. :D
 

DeletedUser17201

Guest
@aerrae nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że wpłata towarów z wyższej epoki zadanie również zaliczy - jednoznacznie jest napisane, że chodzi o towary z epoki obecnej lub wcześniejszej.

Przyjmując tak skrajny styl gry powinieneś być świadomy, że rezygnujesz z wielu jej aspektów. Robisz to jednak na własne życzenie. W normalnej sytuacji zaliczenie podstawy do tego zadania dla Graczy z epoki brązu nie stanowi problemu - nie potrzebują więc alternatywy, która często w takim wypadku byłaby dla nich zdecydowanie bardziej kosztowna.

Pisałam już na jakiej podstawie stwierdziłam, że surowce z wyższej epoki zaliczy, przeczytaj starannie i ze zrozumieniem. Czniam te surowce, nie o to chodzi, trudno, przepadło, to przepadło.
Ale alternatywne zadanie to nie "alternatywa, ale tylko dla wybranych", a dla wszystkich. Jak gracz z brązu uważa, że bardziej opłaca mu się wpłacić surowce, to jego sprawa. Taki chyba był cel? Jeśli nie chcesz czegoś robić, MIMO TEGO, ŻE MOŻESZ to masz alternatywę, nawet jeśli jest kosztowna.
 

tagera

Baronet
z tą alternatywą to faktycznie dobre jest, bo jak nie mam surowców, to odkrywam i zdobywam... akurat ja nie miałam tyle surowca więc wybrałam drugą możliwość.
 

DeletedUser8577

Guest
Kolejny event w którym tradycyjnie nie skończę zrobić wszystkich zadań ;) :p
 

DeletedUser15836

Guest
Dla mnie absurdem jest wymóg 900 towarów z obecnej lub poprzedniej epoki... 300 w jednym z poprzednich było dużo. Nie możecie tego dać na normalnym pułapie, albo ew. dopuścić wkład z pereł?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dla mnie absurdem jest wymóg 900 towarów z obecnej lub poprzedniej epoki... 300 w jednym z poprzednich było dużo. Nie możecie tego dać na normalnym pułapie, albo ew. dopuścić wkład z pereł?

A ja uważam, że te zadania to żadne wyzwanie, wręcz są śmieszne.
Jeśli ktoś przebywa w jednej epoce i nie chce iść dalej to ma towarów w magazynie liczonych w tysiące i wtedy to żaden problem, a jeśli idzie drogą rozwoju to postępy mapowo-technologicznie nie są problemem.
A gildie tylko na tym zyskają.
 
Ostatnia edycja:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Z racji tego, że rozmowa znacznie odbiegła od tematu, część wiadomości została przeniesiona do bardziej odpowiedniego działu -> tutaj
 
Do góry