Handel na całym Serwerze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser446
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

od dwóch tygodni nie zbieram pkt rozwoju, bo mam ich 10 i nie mam co z nimi zrobić. produkuję masowo żelazo i bizuterię, żeby wymienić 10:1 za tkaninę i wapień, bo na moim kontynencie handluja drzewem (posiadam 300sztuk) i kamieniem (posiadam 400sztuk).
a nie pomyślałeś, że lepiej było wcześniej robić tkaninę zamiast produkować np. 300 drewna i 400 kamienia?
ciekawe jakim cudem z 5 aktywnymi graczami na kontynencie i praktycznie zerowym handlem nigdy nie miałem nadmiaru punktów rozwoju, a wręcz przeciwnie, ciągle mi brakuje w stosunku do surowców :rolleyes:
w tej grze trzeba myśleć a nie nastawiać i naprodukować co tylko się da a potem płakać, że czegoś z dalszego etapu gry brakuje/trzeba czekać długo
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Dlaczego mam dużo/sporo/nadmiar kamienia i drewna? Czy aż tak trudno to wymyślić (najpierw trzeba pomyśleć)? Ponieważ wymieniam z NPC na wino i barwnik, których niewielkie ilości - ale jednak - są potrzebne w dalszej fazie gry. Niby jak chcesz mądralo wynaleźć manufakturę tkaniny bez produkcji poprzednich surowców? Chyba, że ciągle tkwisz w epoce kamienia, to wtedy szacun i Twoja wypowiedź ma sens.
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

produkujesz kamienie i drewno by mieć wino i barwnik? a nie lepiej produkować barwnik i wino po prostu? ;>
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

do między innymi kamienia i drewna mam bonus, wiec sporo produkowałem. Mam duże zapasy i teraz wytwarzam inne materiały, co nie zmienia faktu, że brakuje miejsca i trzeba co jakiś czas cyklicznie sprzedawać budynek, aby móc wyprodukować co innego. Bez handlu globalnego rzeczywiście grać można nawet pół roku i stać w miejscu /przede mną końcowe badania wczesnego średniowiecza, a do odblokowania potrzeba po 50 sztuk złota, alabastru, miedzi, granitu czy miodu/. Bez handlu będę to tworzył bardzo długo, a punkty rozwoju przepadają. Pozostaje alternatywa w postaci zakupu diamentów i zakupu przestrzeni albo surowców.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Xittam, tylko że wymieniając produkty u npc jesteś 2 x stratny. Aby otrzymać od npc 1 towar w zamian za 10, musisz produkować towar do wymiany aż 8 godzin, zakładając, że masz produkcję 5 szt. na 4 godziny. Aby uzyskać towar, który chcesz otrzymać nie mając surowców do jego produkcji potrzebujesz na to 4 godziny. ;) Z badaniami też jestem pod koniec wczesnego średniowiecza a jedyny bonus do produkcji towarów mam jedynie do alabastru. Wystarczy kilka dni wcześniej wybudować budynki produkujące potrzebne towary. A przez ten czas zbierze się potrzebna ilość towarów do kolejnych badań. I jeszcze nigdy nie zablokowałem się z badaniami. ;)
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

do między innymi kamienia i drewna mam bonus, wiec sporo produkowałem.
no to trzeba było wyprodukować tyle ile potrzeba na daną epokę a potem postawić budynki produkujące te surowce do których bonusów się nie ma - nawet w większej ilości niż 1 - wymieniając z NPC wymieniamy 8h produkcji z bonusem na 4h zwykłej produkcji danego surowca - opłacalne tylko wtedy kiedy naprawdę brakuje nam miejsca/ludzi - a jak ktoś ma takie problemy już na początku to co będzie dopiero później?

Bez handlu globalnego rzeczywiście grać można nawet pół roku i stać w miejscu /przede mną końcowe badania wczesnego średniowiecza, a do odblokowania potrzeba po 50 sztuk złota, alabastru, miedzi, granitu czy miodu/. Bez handlu będę to tworzył bardzo długo, a punkty rozwoju przepadają. Pozostaje alternatywa w postaci zakupu diamentów i zakupu przestrzeni albo surowców.
bez handlu jestem w tym samym miejscu co Ty i jakoś nigdy punktów rozwoju za dużo nie miałem i wiem, że będzie tak do końca, bo tak mam zaplanowaną już produkcję - więc owszem, można pół roku stać w miejscu, albo można wytężyć móz****icę, pokombinować i po problemie - na tym ta gra polega (moim zdaniem) :)

i w końcówce wczesnego średniowiecza nie potrzeba po 50 sztuk złota, alabastru ani innych z tych produktów - potrzeba 4 granity, 20 miodu, 14 alabastru i 23 miedzi (badanie ze złotem nie jest potrzebne w tej epoce, można zostawić sobie na później kiedy będzie się mieć lepsze budynki i lepsze bonusy do zadowolenia) - wapień i żelazo można stosunkowo szybko zacząć robić i trzeba tak było zrobić to by teraz się miało 50+ a produkcja reszty nie zajmie raczej więcej czasu niż przyrost punktów rozwoju, tym bardziej, że po drodze jest nie jedno badanie tylko za złoto i zaopatrzenie i większym wyzwaniem może być produkcja narzędzi na budowy i badania niż produkcja surowców
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Plany mam odległe, usytuowanie manufaktur i domostw także, tylko ciągle nie rozumiem dlaczego nie miałbym handlować z całymi światami? Gra będzie żywsza i mniej stresująca, ponieważ w zamyśle ma to być gra czyli rozrywka czyli taki mały odmóżdzacz po całym dniu pracy, a nie katorga w postaci dwóch aktywnych graczy na mapie i sprzedaż/zakup potrzebnych budowli. Pomijam fakt, że nie da sie nazbierać surowców na zapas, ponieważ negocjując przejęcie przejęcie poszczególnych sektorów potrzebujemy mixu produktów z różnych epok.
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Pomijam fakt, że nie da sie nazbierać surowców na zapas, ponieważ negocjując przejęcie przejęcie poszczególnych sektorów potrzebujemy mixu produktów z różnych epok.
można też załatwić sprawę wojskiem - co jest bardziej opłacalne, bo wtedy "zużywamy" tylko złoto i zaopatrzenie
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

ale ja nie mam wojska i nie chcę mieć.
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

narzekam, bo powinien być dostepny handel ze wszystkimi graczami, bez względu na ścieżkę rozwoju tak jak w innych tego typu produkcjach.
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

narzekam, bo powinien być dostepny handel ze wszystkimi graczami, bez względu na ścieżkę rozwoju tak jak w innych tego typu produkcjach.
dyskusja z Tobą uświadomiła mi, że tak nie powinno być - handel ograniczony do kontynentu powinien wystarczyć - jedyne co należy poprawić to aby byli to aktywni gracze... handel globalny to by było zbyt duże ułatwienie i gra by dużo straciła na swojej atrakcyjności
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

jedyne co należy poprawić to aby byli to aktywni gracze
W tym celu należy wprowadzić handel ze wszystkimi, bo w przeciwnym razie gra umrze. Nie każdy chce mieć wojsko i z niego korzystać, są także tacy gracze których cieszy estetyka miasta i przez to powolny, ale skuteczny rozwój, a nie nadziubdziane domek na domu poganiany przez fabrykę farbowanych kółek z miodu.
Dyskusja z Tobą jeszcze bardziej determinuje do postulowania o pożądanych wprowadzenia zmian. Wytłumacz jeszcze dlaczego handel to zbyt duże ułatwienie i przez to gra traci na atrakcyjności - przecież głównym czynnikiem rozwoju każdego państwa czy przedsiębiorstwa to handel. Czy mam rozumieć, że idziesz i kradniesz w sklepie, bo jesteś głodny (wojna), kradniesz prąd z klatki schodowej (wojna), komputer/laptopa ukradłeś w szkole/sąsiadowi (wojna), ubrania wynosisz ze sklepu, bo zimno ci w tyłek i musisz się ubrać (wojna) czy też za wszystko ZAPŁACIŁEŚ lub rodzice ZAPŁACICLI - HANDEL?????????
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Problem w tym ze handel na kontynentach jest martwy. Jedyny znany przelicznik to 1:10. Na swoim jestem chyba jedyną osoba która oferuje nizsze ceny.
Handel globalny jest tu bardzo potrzebny.
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Ja staram się wymieniać 1:1 i zazwyczaj się udaje, ale rzadko udają wielkie transakcje w stylu 20 za 20. Zwykle kilka sztuk jest wystawiane.
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

W tym celu należy wprowadzić handel ze wszystkimi, bo w przeciwnym razie gra umrze.
w tym celu należy wprowadzić grupowanie aktywnych graczy na kontynentach i usuwanie z nich graczy nieaktywnych - co zresztą jest planowane :)

Wytłumacz jeszcze dlaczego handel to zbyt duże ułatwienie i przez to gra traci na atrakcyjności - przecież głównym czynnikiem rozwoju każdego państwa czy przedsiębiorstwa to handel. Czy mam rozumieć, że idziesz i kradniesz w sklepie, bo jesteś głodny (wojna), kradniesz prąd z klatki schodowej (wojna), komputer/laptopa ukradłeś w szkole/sąsiadowi (wojna), ubrania wynosisz ze sklepu, bo zimno ci w tyłek i musisz się ubrać (wojna) czy też za wszystko ZAPŁACIŁEŚ lub rodzice ZAPŁACICLI - HANDEL?????????
1. rodzice już od dawna za mnie nie płacą 2. to nie jest realny świat tylko gra - w realnym świeci nikt Ci za kilka książek nie odda mercedesa a przy globalnym handlu tak by właśnie wyglądało - każdy znajduje się na innym etapie gry i każdy oddawał by inne surowce, przez co produkcja surowców do których nie miałoby się bonusu nie miała by sensu a to z kolei odbiera tej grze dużo frajdy z kombinowania aby z ograniczonych zasobów (najczęściej miejsce i ludność) zrobić tak aby mieć za co robić badania - przy handlu ograniczonym do kontynentu czy gildii już tak łatwo nie będzie i trzeba będzie jednak trochę pokombinować by wszystko działało jak trzeba...
jak dla Ciebie to za trudne to proponuję zagrać sobie w zwykłych Settlersów czy jakieś Sim City gdzie na najłatwiejszym poziomie będziesz miał wszystkiego w brud i będziesz mógł skończyć grę w kilka tygodni :)
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Widzę, że dalej nie rozumiesz. No cóż, trudno, zrozumiesz jak nie będziesz miał z kim prowadzić wojny będąc jedynym na kontynencie, albo kiedy nagła i paląca potrzeba handlu/wymiany kilkunastu surowców, które przyspieszą Twój rozwój o kilkadziesiąt dni - zamiast sprzedawać wszystko i przebudowywać wioskę tak, aby jednak np, farbiarnia się zmieściła obok kopalni granitu - okaże się płonna jak papier w piecu do produkcji szkła. Ja mam tylko nadzieję, że handel taki jakiego wielu z Nas oczekuje zostanie wprowadzony. Natomiast z Settlersów grywam tylko w "settlers 2 dziesięciolecie", a SimCity3000 uważam za najlepszą i najtrudniejszą zarazem spośród ekonomicznych symulatorów.
 
Do góry