Handel na całym Serwerze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser446
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser446

Guest
Nie wiem jak inni ale jeśli się to nie zmieni i nie zrobią handlu z całym serwerem to prawdopodobnie zakończę grę gdyż wchodzić tylko po to aby klikać na wzrost golda i narzędzi a nie iść do przodu to bezsensowna gra . Mam już po ponad 100K golda i narzędzi a badania mnie wstrzymują do dalszego rozwoju bo nikogo nie ma co się zamieni na surowce tam gdzie gram to 3/4 nie gra a ci co graja około 8 ludzi to pewnie wchodzą 1 dziennie na grę i nikt nie wystawia nic a przelicznik 1/10 to poroniony pomysł .Jest zbyt duża potrzeba brakujących surowców których nie mogę produkować a tym bardziej że mam akurat takie co nie idzie zamienić tylko jednym surowcem zamieniam i to już od kilku dni a pkt badań uciekają codziennie bo nie są wykorzystywane więc jestem zdany na bezczynność. Ta gra zamiast przynosić rozrywkę to daje nam stres i zaczyna nudzić człowieka .:mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

dałem taki temat w propozycjach juz dobre kilka dni temu
dziś także dałem zapytanie kiedy bedzie globalny handel

dobrze , że nie tylko ja uważam ,że bez globalnego handlu ta gra nie ma przyszłości -albo nawet możliwość kupienia towarów za kase lub narzędzia ( zaopatrzenie)

naprawdę nie rozumiem tego- bez tego nie da się grać!!!- takie coś wychodzi po kilku dniach grania i gracze to widzą , pisza a tu zero reakcji- twórcy chyba liczą na to , że masa ludzi bedzie wydawać diamenty za odblokowanie technologii- ojjj bardzo się zdziwią, jak zostaną bez graczy a nastąpi to szybciej niż się spodziewają - kto bedzie wchodził do gry jak nic nie bedzie mógl zrobić?- zebrać kase z budynków i zaopatrzenia- owszem można raz , drugi, dziesiąty, po 11 już nie wejdzie do gry, bo jak policzy , że musi przez następne 10 dni produkowąc 60 szt czegoś tam to pomyśli- a po kiego ja się tu mam męczyć?

jak przedmówca napisał - zamiast rozrywki jest stress- jest coś na handlu czy nie ma??, oj nic , pusto , to co tu zrobić..?

szkoda, bo jedna rzecz a pozwoli bardzo dużej liczbie graczy zostac przy grze bo ogólnie ona jest fajna
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Okej... propozycja jest, ale po co kolejne tematy. Po 24h można przecież odświezać temat..
Co do propozycji waszej to jestem z wami!!!
Handel na calym serwerze musi być.
Chyba, że poprawią żeby nie kupywało się np 1 wina za 10 kamienia bo to bez sens;/
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Sadze, ze ruch by sie wiekszy z handlem zrobil jakby zlikwidowac bzdurny -1pkt rozwoju za wymiane handlowa...
 

DeletedUser222

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Z tego co piszą modki na międzynarodowym, handel na całym serwie będzie wprowadzony prędzej czy później :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Z tego co piszą modki na międzynarodowym, handel na całym serwie będzie wprowadzony prędzej czy później :)

Zapewne zostanie wprowadzony ale zanim to zrobią to połowa osób już zakończy grę bo nie będą mieli jak się rozwijać ..
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Też jestem za wprowadzeniem handlu na całym serwie.Aczkolwiek gdydy oferty handlu były inne niz przeważnie 10:1 to ten handel też może byłby inny. Komu -oprócz oferenta - się połaca wymienić dziesięć kamienia za jedno wino- to jest czysta kpina a nie handel.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Zapewne było to przemyslane, ze jest oferta 1:10 a nie 1:1 od NPC.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

a ja nie jestem za wprowadzeniem handlu na cały serwer bo gra bęzie po prostu za ŁATWA. Coś Ci trzeba to szybko handel i będzie pewnie ze 100 ofert jakich chcesz. Ograniczać będzie tylko czas, to bezsensu. Teraz trzeba myśleć odpowiednio wcześniej, planować co będzie potrzebne na pół epoki przed (ja tak robie i nie mam żadnych problemów) i dogadywać się z sąsiadami. Nawet jeśli coś kilka dni trzeba budować to potem jest satysfakcja że długo się do tego dążyło a tak sie w sekunde wszytskie surowce kupi i gdzie tu przyjemnośc z gry? Ja sobie chwale twórców za to, myślę że myślą w podobny sposób do mnie, dlatego nie ma i nie będzie handlu na cały serwer bo to sie moja z celem.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

W sumie widze, ze handel sie odbywa, co rusz moje oferty znikaja i tak naprawde, spokojnie mozna produkowac nawet po 2 szt. czegos i to przy 2-3 budynkach daje znaczne przyspieszenie, ludzie jacys zrobili sie niecierpliwy, wszystko najlepiej zeby było od prztyknięcia w palce, to proponuje kupowac diamenty i bedzie, skoro myslenie boli.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

@zychoo
piszesz , że handel z całym serwerem niepotrzebny bo zbyt ułatwi rozgrywkę i jednocześnie piszesz, że dogadujesz się z sąsiadami i coś tam handlujecie- jeśli niepotrzebny w ogóle handel- przestań handlować- sam rób wszystko z wyprzedzeniem pół epoki jak piszesz - ale tylko tak- żadnego handlu!!!

ooo- nie da się tak bez handlu - juz to zauważyłeś ?

teraz jesteś mądry bo MASZ Z KIM handlowac- graj na kontynecie , gdzie NIE MA Z KIM handlowac i pisz swoje przemyślenia, jak to gra byłaby za latwa - ja gdybym miał z kim handlować też nie chciałbym handlu na całym serwerze- po co?- żeby inni rozwijali się szybko?- nie chcę tego , zwłaszcza , że ma być niedługo ranking ogólny- niech inni mają pod gorkę a ja mam fajniutko :)
o to ci chodzi?- chyba tak - ale jesteś sprytny :)

to jest gra online i każdy powinien mieć równe szanse- niestety na chwilę obecną tak nie jest , bo są kontynenty z kilkunastoma aktywnymi , a są takie , gdzie jest 2-3, z czego handluje 1 osoba i tu jest problem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

@zychoo
piszesz , że handel z całym serwerem niepotrzebny bo zbyt ułatwi rozgrywkę i jednocześnie piszesz, że dogadujesz się z sąsiadami i coś tam handlujecie- jeśli niepotrzebny w ogóle handel- przestań handlować- sam rób wszystko z wyprzedzeniem pół epoki jak piszesz - ale tylko tak- żadnego handlu!!!

ooo- nie da się tak bez handlu - juz to zauważyłeś ?

teraz jesteś mądry bo MASZ Z KIM handlowac- graj na kontynecie , gdzie NIE MA Z KIM handlowac i pisz swoje przemyślenia, jak to gra byłaby za latwa - ja gdybym miał z kim handlować też nie chciałbym handlu na całym serwerze- po co?- żeby inni rozwijali się szybko?- nie chcę tego , zwłaszcza , że ma być niedługo ranking ogólny- niech inni mają pod gorkę a ja mam fajniutko :)
o to ci chodzi?- chyba tak - ale jesteś sprytny :)

to jest gra online i każdy powinien mieć równe szanse- niestety na chwilę obecną tak nie jest , bo są kontynenty z kilkunastoma aktywnymi , a są takie , gdzie jest 2-3, z czego handluje 1 osoba i tu jest problem

Myślisz, że łatwo znaleźć kogoś do handlu? Myślisz ze mam wszytskie surowce od nich? Myślisz, że mam zapewniony każdy budynek i pisze swoje posty bo jestem szcześliwy że mnie ten temat nie dotyczy? Raz na kilka dni lika surowców nie robi mi wielkiej różnicy, jest trudno ale o to właśnie chodzi. Też sie musze uzbroić w cierpliwośc. Nie zrozumiałeś meritum mojego postu. Chodzi o to, że byłoby łatwiej gdybyś wszytskie surowce miał na wyciągnięcie ręki bo jest to bezsens. Nie napisałem że jestem przeciw całkowitemu handlowi, tylko ogólnemu, trzeba sobie znaleźżć odpowiednie osoby u siebie, też trzeba włożyć w to czasu i wysiłku i jest trudniej. Te nierówne szanse to czynnik losowy, jak Ci się tak trafiło to czekaj aż wyjdzie update, nieaktywni gracze znikną i będziesz miał z kim handlować. Mogę Ci udowodnić że da się grać bez handlu i może takie "płaczki" jak Ty by dały sobie spokój z tą grą bo tylko piszecie jak to wam cięzko i narzekacie. Głupi tego nie wymyślił. Mi też jest ciężko i jakoś sobie radzę budując 3 budynki tego samego typu. Skonczcie już płakać z tym handlem bo to śmieszne jest. Kupa ludzi sobie z tym radzi bez handlowania z sąsiadami nawet i nie mają problemu, ale zawsze się ktoś musi znaleźć.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Ogólnie, gdyby usunęli nieaktywnych graczy, gra tylko by zyskała ...
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

przeżywacie tymi nieaktywnymi graczami....
skoro bd system przenoszenia aktywnych do aktywnych i nieaktywnych do nieaktywnych to wszystko bd dobrze. powstanie kilka kontynentów graczy nieaktywnych które bd mogly odejść w zapomnienie i tyle a reszta bedzie szczęśliwa ;D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

trzeba sobie znaleźżć odpowiednie osoby u siebie, też trzeba włożyć w to czasu i wysiłku i jest trudniej. Te nierówne szanse to czynnik losowy, jak Ci się tak trafiło to czekaj aż wyjdzie update, nieaktywni gracze znikną i będziesz miał z kim handlować. Mogę Ci udowodnić że da się grać bez handlu i może takie "płaczki" jak Ty by dały sobie spokój z tą grą bo tylko piszecie jak to wam cięzko i narzekacie. Głupi tego nie wymyślił. Mi też jest ciężko i jakoś sobie radzę budując 3 budynki tego samego typu. Skonczcie już płakać z tym handlem bo to śmieszne jest. Kupa ludzi sobie z tym radzi bez handlowania z sąsiadami nawet i nie mają problemu, ale zawsze się ktoś musi znaleźć.

przede wszystkim MĄDRALO nie jestem płaczkiem- mam 1,1 miliona pkt i jakoś sobie radze z towarami , skoro zaszedlem tak daleko mimo , że na moim kontynencie gramy właściwie we 2 osoby- buduje po 4-5 takich samych budynków i jakoś idzie- wiec nie TŁUMACZ mi jak trzeba grać w tę grę
ja tylko zauważam fakt, że takie cwaniaki jak ty OBAWIAJĄ się handlu z całym serwerem, bo teraz im dobrze , bo mają z kim się wymieniac i im na CHWILĘ OBECNĄ nie jest on potrzebny - żenada

tak kupa ludzi radzi sobie bez handlowania i ja tak robię od początku, gdybym sobie nie radził juz bym nie grał - ja tylko piszę o pewnych niesprawiedliwościach wynikających z błędów wersji beta ( tworcy nie przewidzieli , że na jednych kontynentach bedzie grało 2 osoby a na innych 20 )
i tyle
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Czy na prawdę na każdy temat muszą być kłótnie? Bo wybaczcie, ale dyskusją ani wymianą argumentów tego nazwać nie można.

Handel z całym serwerem ma swoje plusy. Oprócz wymienianych to chociażby taki, że na jednym kontynencie, jeżeli jest na nim więcej aktywnych osób, to znaczna część z nich ma podobny poziom rozwoju i wszyscy potrzebują tego samego. Co za tym idzie, mają odblokowaną produkcję tylko kilku towarów, reszty brak. To szczególnie widać w dwóch początkowych epokach.
Ja mam na przykład sporo aktywnych osób i każdy jest bardzo chętny do wystawiania ofert, ale do ich akceptowania to ze świecą ludzi szukać :) Sama od początku ich wszystkich grabię, dlatego teraz właściwie wiem, kto ma jakie źródła surowców, więc codziennie praktycznie od każdego (13-15 graczy, powiedzmy) mogę zagrabić 5-10szt. jakiegoś surowca (zwykle 10). Co nawet bez handlu daje niezły zysk. Czasami oczywiście sobie przypilnują i mi się nie udaje, ale to taka alternatywa, bo niby są aktywni, a nie handlują. Inaczej by wyglądało, gdyby miasta były opuszczone, bo wtedy nikt nie zlecałby produkcji i nie byłoby czego kraść. I tutaj też przydałby mi się handel z całym serwerem z innego powodu - często potrzebuję surowców, których oni jeszcze nie produkują, dlatego muszę sobie radzić sama albo handlować z NPC, jednak ta ostatnia opcja jest bolesna, jak każdy pewnie przyzna.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

...ja tylko piszę o pewnych niesprawiedliwościach wynikających z błędów wersji beta ( tworcy nie przewidzieli , że na jednych kontynentach bedzie grało 2 osoby a na innych 20 )
i tyle

i tu się z tym zgodzę, faktycznie w tego typu sytuacjach jest kicha bez kontynentalnego...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Wydaje mi się że cały temat pożarła kłótnia zychaa i lordypa, a tymczasem temat jest prosty. Moim zdaniem powinien istnieć handel globalny, a im szybciej go wprowadzą tym lepiej. Sam niedawno zacząłem grać i napotkałem problem właśnie z surowcami, bo u mnie osoby grające (ok. 13) jedyne o czym myślą to żeby być nr.1 w wieży pvp, a o handlu chyba nawet nie wiedzą. Podawaliście takie rozwiązania jak kilka budynków, ale tu pojawia się kolejne ale - brak miejsca. Aby zdobyć miejsce należy je opracować za surowce i koło się zamyka. :? A wymiana w stosunku 1:10 to jakaś masakra. Mogliby zmniejszyć przynajmniej o połowę (1:5).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

1;5 -> to się równa temu co produkujesz surowiec z bonusem = wymiana na 1 jednostke surowca bez bonusa. W chwili obecnej się to nie opłaca i to 1;5 byłoby sprawiedliwe. Ale np dalej. 10 kamieni - 1 cegła i już się bardziej opłaca wymienić,szczególnie jak brak miejsca,ludnosci i surowców oraz technologii zeby postawic cegłówkę :)

@edit, a co do handlu na całym serwerze? za i przeciw jednoczesnie, za bo by to ulatwilo, nie , bo by było za prosto. od tego niech będą sojusze. Wtedy pojawią się wartościowi gracze np z innej gildii których trzeba będzie przekonać do zmiany sojuszu za jakieś profity ;)

i tak dalej i dalej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser437

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Przyglądam się od jakiegoś czasu temu nieszczęsnemu handlowi na moim kontynencie i zauważyłem że odbywa się on na zasadzie - znajdzie się głupi co towar kupi ;) O co chodzi ? Ano o to że prawie wszyscy wystawiają towary,ale nie kupują od innych , bo przecież szkoda pkt. rozwoju.
Takich ,,cwaniaczków '' na innych kontynentach jest zapewne też wielu , i właśnie dlatego ów handel wygląda jak wygląda :zzz: , choć wszyscy płaczą na forum że chcą handlować . Żeby nie być gołosłownym ; od kilku dni mam wystawione kilka ofert.W tym czasie dokonałem paru wymian myśląc że jak ja komuś to ktoś i mnie ,ale niestety. Każdy trzęsie się za tym punkcikiem żeby tylko udało się go nie wydać, bo przecież najlepiej jest się i rozwijać i handlować. Tak się nie da, coś za coś . I nic nie znieni wprowadzenie handlu na całym serwerze dopóki nie zmieni się podejście do niego.
 

DeletedUser730

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Dobrze piszesz ..ale.
Np. na moim kontynencie jest tylko kilku aktywnych graczy i jestem "uziemniony" :/
Nawet jak stać mnie na budynek produkcyjny , to nie ma miejsca ,żeby go postawić itp.
Haracz punktowy za handel powinien być zniesiony , przynajmniej dopóki nie ma wymiany pomiędzy serwerami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Widać trzeba mieć szczęście. my mamy wystawione oferty w różnych proporcjach, ale na priv się dogadujemy ze sobą na zasadzie raz jeden płaci punkt, raz drugi. Też w zależności kto zgłasza potrzebę, ale najczęściej jednak robimy to na zmianę.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Nie wiem na czym polega problem, skonczylem wczesne sredniowiecze a ani jednej wymiany hanlowej od poczatku gry nie zrobilem, skoro dalo sie to chyba nie jest tak zle jak malujecie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

Nie wiem na czym polega problem, skonczylem wczesne sredniowiecze a ani jednej wymiany hanlowej od poczatku gry nie zrobilem, skoro dalo sie to chyba nie jest tak zle jak malujecie...

tylko grzecznie zapytam

ja dużo diamentów użyłeś w grze?

wiem , to nie moja sprawa, ale jak ktoś się chwali jak mu idzie , chcialbym pełne informacje , czy jest sam taki "super" , czy czasami musi się lekko "wspomagac"- bo to trochę wyjasnia niektóre rzeczy :)
 

DeletedUser442

Guest
Odp: Handel na całym Serwerze

od dwóch tygodni nie zbieram pkt rozwoju, bo mam ich 10 i nie mam co z nimi zrobić. produkuję masowo żelazo i bizuterię, żeby wymienić 10:1 za tkaninę i wapień, bo na moim kontynencie handluja drzewem (posiadam 300sztuk) i kamieniem (posiadam 400sztuk). Bez handlu globalnego/między serwerowego jeszcze kilka dni i chyba sobie podaruję tą grę - straciłem ciężkie dziesiątki tysięcy złoto i surowców na kupno/sprzedaż budynków, które sa potrzebne do rozwoju.
 
Do góry