[Inne] GPC - zmiana w ekranie nagród

Czy jesteś za wprowadzeniem opisanej zmiany?

  • Tak

    Głosy: 11 64,7%
  • Nie

    Głosy: 5 29,4%
  • Wszystko jedno

    Głosy: 1 5,9%

  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .

Dixaroc

Baron
Wykonując walki GPC mamy szansę na otrzymanie nagrody. Pojawia się wtedy ekran z nią. Ma to taką wadę, że w przypadku wszelkich wyścigów, spowalnia i de facto zmniejsza szanse na wygranie wyścigu.

Propozycja dotyczy przeniesienia okna z nagrodami na powrót do miasta. Niech się one zsumują i pokażą po wyjściu z GPC (podobnie do okien z perłami i zyskami z nich), a nie w trakcie walk.
 

deliryk

Wicehrabia
ja jestem niestety na nie
bo te wyskakujace onienko spowalnia troche wszystkich graczy ;) jaknje wywalisz to ci co robią szybko, zrobią to jeszcze szybciej ;))
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ja jestem niestety na nie
bo te wyskakujace onienko spowalnia troche wszystkich graczy ;) jaknje wywalisz to ci co robią szybko, zrobią to jeszcze szybciej ;))
? XD
to klikaj szybciej xD

Spodziewałem się wiele przeciwargumentów - najprostszy w postaci ryzyka klikerów, ale takie coś

Bo ci co umieją będą umieć jeszcze bardziej XDDD
 

laki9799

Szlachcic
Wbrew pozorom likwidacja klikania w wyskakujące okno poprawi sytuację graczy bez botów bo klikery na pewno zatwierdzają to szybciej.
 

koordi

Wójt
? XD
to klikaj szybciej xD

Spodziewałem się wiele przeciwargumentów - najprostszy w postaci ryzyka klikerów, ale takie coś

Bo ci co umieją będą umieć jeszcze bardziej XDDD
Oj Grzesiu Grzesiu

Pomyśl czasem co autor miał na myśli. Argumentem Dixaroc było to, że okienko spowalnia wyścigi. Tylko skoro ono spowalnia wyścigi, to (tak zauważył deliryk ) teraz wyścigi będą jeszcze szybsze i jeszcze trudniej będzie wygrać.

Prosty kontrargument i moim zdaniem najsłuszniejszy. Klikacze w tej grze nie mają sensu. Prosty bot na restach załatwią sprawę w ułamek sekundy i jest niewrażliwy na pozycję myszki i oczekiwanie na odpowiedź. Nie będę tu się na ten temat rozwodził, bo używanie botów to dno.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Oj Grzesiu Grzesiu

Pomyśl czasem co autor miał na myśli. Argumentem Dixaroc było to, że okienko spowalnia wyścigi. Tylko skoro ono spowalnia wyścigi, to (tak zauważył deliryk ) teraz wyścigi będą jeszcze szybsze i jeszcze trudniej będzie wygrać.
CO XD

jeszcze trudniej będzie wygrac xD to może zebrac i ogarnąć się? XDDDD

każdy ma taką samą szanse klikać i każdy ma szanse klikać tak samo szybko.

Jak ktoś ma problem z szybkim klikaniem i nie ma pamięci mięśniowej to jest jego problem i jego wada.


to przyspieszy grę każdemu.

sam widzę kilka argumentów przeciwko, ale to jest najgłupszy i jednocześnie najśmieszniejszy i całkowicie oderwany od sensu GPC....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

deliryk

Wicehrabia
Dixaroc podaje argument, że okienko zmniejsza szanse na wygraną w wyścigach, ale zmniejsza ją wszystkim, a nie jednej wybranej gildii

tym samym zmiana całości pod tym pretekstem nie zmieni tej sytuacji w wyścigach w ogóle
zmieni się tylko tyle, że wyścigi będą jeszcze szybsze i jeszcze trudniejsze, bo wszyscy będą mogli szybciej klikać
przejęcie potrwa jeszcze krócej

nie każde przyśpieszenie ma sens

prywatnie nienawidzę wyskakujących okienek gdziekolwiek
nie będę udawał jednak, że pod pretekstem wygody i własnych zysków z gpc warto zmienić to na rzecz popsucia wielu innych spraw
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
tym samym zmiana całości pod tym pretekstem nie zmieni tej sytuacji w wyścigach w ogóle
zmieni się tylko tyle, że wyścigi będą jeszcze szybsze i jeszcze trudniejsze, bo wszyscy będą mogli szybciej klikać
przejęcie potrwa jeszcze krócej
Dalej porownanie sił jest takie samo

jeżeli wyścig dla jednych i drug trwa 5 minut
a po zmianie będzie trwał 2,5 minuty, to nadal będzie równo... Każdy będzie miał identyczne przyspieszenie....
 

deliryk

Wicehrabia
Dalej porownanie sił jest takie samo

jeżeli wyścig dla jednych i drug trwa 5 minut
a po zmianie będzie trwał 2,5 minuty, to nadal będzie równo... Każdy będzie miał identyczne przyspieszenie....

ja proponuję zatem by wszystkie koszty PR w badaniach i perłach zmniejszyć o 50%, bo przecież wszystkim będzie po równo i szybciej

aktualne rozwiązanie nie jest dobre, ale przyśpieszenie tego stworzy szereg problemów
bo chyba, że limit oporu zrobią tak jak kiedyś na 66% :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
A czy to nie jest czasem pewien paradoks?

Ten, kto najwięcej zyskuje, jednocześnie najwięcej traci?

Im więcej komuś wyskakuje nagród, tym wolniej robi walki. Przyjmijmy, że walka o sektor odbywa się pomiędzy Graczem A i Graczem B. Załóżmy, że obaj Gracze z jednakową prędkością przeklikiwują wszystkie okna, mają jednakową ilość walk 1 i 2 falowych i w ogóle nie muszą wymieniać wojska.

Natomiast Gracz A zdobył 5% więcej nagród (ilościowo) niż Gracz B. Ponieważ z tego powodu miał więcej okienek do przeklikania, przegrał wyścig.

Czy więcej wygrał Gracz A, czy Gracz B w tej sytuacji?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A czy to nie jest czasem pewien paradoks?

Ten, kto najwięcej zyskuje, jednocześnie najwięcej traci?

Im więcej komuś wyskakuje nagród, tym wolniej robi walki. Przyjmijmy, że walka o sektor odbywa się pomiędzy Graczem A i Graczem B. Załóżmy, że obaj Gracze z jednakową prędkością przeklikiwują wszystkie okna, mają jednakową ilość walk 1 i 2 falowych i w ogóle nie muszą wymieniać wojska.

Natomiast Gracz A zdobył 5% więcej nagród (ilościowo) niż Gracz B. Ponieważ z tego powodu miał więcej okienek do przeklikania, przegrał wyścig.

Czy więcej wygrał Gracz A, czy Gracz B w tej sytuacji?
i wyjątkowo się muszę zgodzić z żyletą.

to jest akurat słaby punkt gpc, ze czasem jedna gildia dostanie same walki 2-falowe, a druga 1 falowe i z góry mają przewagę xd totalnie niezależną od niczego, tylko od farta xd

ja proponuję zatem by wszystkie koszty PR w badaniach i perłach zmniejszyć o 50%, bo przecież wszystkim będzie po równo i szybciej

aktualne rozwiązanie nie jest dobre, ale przyśpieszenie tego stworzy szereg problemów
bo chyba, że limit oporu zrobią tak jak kiedyś na 66% :)
widzę, że robimy jednak pannę lekkich obyczajów z logiki.

Gpc polega na prędkości. Ten tryb ma śmigać z prędkością światła, a sektory mają znikać w jak najkrótszym czasie. Na starych GPC dało rade zejść poniżej 10 sekund. Teraz mało kto mierzy czas, bo już nie jest to tak imponujące, a sektory mają różne ilości punktów do zdobycia (przez budynki)



okno podsumowania walki też bym wywalił w powietrze i do tego wprowadził szablony armii by nie musieć tyle razy klikać i móc walki robic jeszcze szybciej.
 

deliryk

Wicehrabia
@koordi zglosilem twoj post do usuniecia, nic nie wnosi

do @Grzechu Junior trzeba mowić jezykiem trola, bo wtedy może zrozumie

to jest akurat słaby punkt gpc, ze czasem jedna gildia dostanie same walki 2-falowe, a druga 1 falowe i z góry mają przewagę xd totalnie niezależną od niczego, tylko od farta xd


widzę, że robimy jednak pannę lekkich obyczajów z logiki.

Gpc polega na prędkości. Ten tryb ma śmigać z prędkością światła, a sektory mają znikać w jak najkrótszym czasie. Na starych GPC dało rade zejść poniżej 10 sekund. Teraz mało kto mierzy czas, bo już nie jest to tak imponujące, a sektory mają różne ilości punktów do zdobycia (przez budynki)



okno podsumowania walki też bym wywalił w powietrze i do tego wprowadził szablony armii by nie musieć tyle razy klikać i móc walki robic jeszcze szybciej.

wydawało mi się, że nic śmieszniejszego i głupszego jednak nie przeczytam w tym temacie, a jednak przebijasz

na jakiej podstawie uznajesz, że sektory mają znikać w jak najszybszym czasie?
może na podstawie limitu oporu 80%? a może na podstawie zwiększonej liczby ataków do przejęcia pola? a może na podstawie tego, że potem czekasz 4h ?

przypominam, że IG chciało wprowadzić opór 66% (bodajze), żeby wcale nie było takie ssybkie przejmowanie sektorów i wymusić więcej akcji na całej gildii a nie jej polowie
po płaczu graczy wyszło 80%

poczytaj trochu, rozeznaj się
szybkie gpc wcale nie jest dobrym pomysłem bo promuje wąskie grono graczy

głęboko liczę, że jak będą uruchamiać nowy serwer to na nim wprowadzą 66% opór jako stała cecha danego serwerwa
nie tylko do testów
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
na jakiej podstawie uznajesz, że sektory mają znikać w jak najszybszym czasie?
może na podstawie limitu oporu 80%? a może na podstawie zwiększonej liczby ataków do przejęcia pola? a może na podstawie tego, że potem czekasz 4h ?
na podstawie tego, że o to chodzi w GPC? xD

Ograniczenie oporu, czy też wprowadzenie górnego capa wózków nie ma znaczenia dla prędkości XDDDDDDDDDDDDD
To sprawa, że wymagana jest większa ilość aktywnych graczy na każdy sektor by to lepiej się rozłożyło XDDDDDDDDD

gpc to jest wojna, napierdzielanka, sektory furczą, znikają w sekundy. O to chodzi w tym trybie.
szybkie gpc wcale nie jest dobrym pomysłem bo promuje wąskie grono graczy
XDDDDDD

Dobra widzę, że Ty z tych, dla których ktoś kto siedzi 12h na gre jest problemem bo biedny nie masz jak nabić sobie walk XD
"promuje wąskie grono graczy" xD
skisne xD


to ze gpc nie nadaje się do tej gry z uwagi na to, że 95% graczy nie chce w to grać to jest inny problem. GPC niestety wymaga budzików, timerów, dowodzenia, diaxów, zbiórek, wchodzenia na zawołanie.

Na gpc nie bijesz "jak możesz", nie jest tak, że masz czas na gierke więc wchodzisz i patrzysz czy jest cos do bicia,
tylko wchodzisz na gre wtedy kiedy masz wejść by bić sektor. Tak się gra gpc.
 

deliryk

Wicehrabia
na podstawie tego, że o to chodzi w GPC? xD

Ograniczenie oporu, czy też wprowadzenie górnego capa wózków nie ma znaczenia dla prędkości XDDDDDDDDDDDDD
To sprawa, że wymagana jest większa ilość aktywnych graczy na każdy sektor by to lepiej się rozłożyło XDDDDDDDDD

gpc to jest wojna, napierdzielanka, sektory furczą, znikają w sekundy. O to chodzi w tym trybie.

XDDDDDD

Dobra widzę, że Ty z tych, dla których ktoś kto siedzi 12h na gre jest problemem bo biedny nie masz jak nabić sobie walk XD
"promuje wąskie grono graczy" xD
skisne xD


to ze gpc nie nadaje się do tej gry z uwagi na to, że 95% graczy nie chce w to grać to jest inny problem. GPC niestety wymaga budzików, timerów, dowodzenia, diaxów, zbiórek, wchodzenia na zawołanie.

Na gpc nie bijesz "jak możesz", nie jest tak, że masz czas na gierke więc wchodzisz i patrzysz czy jest cos do bicia,
tylko wchodzisz na gre wtedy kiedy masz wejść by bić sektor. Tak się gra gpc.
ja piszę, że gpc jest dla wąskiego grona graczy
ty piszesz, że 95% osób nie chce w to grać, zatem zostaje 5%
dzięki za potwierdzenie moich słów liczbami

tak się składa, że uważam siebie za osobę w gronie tych 5% i jestem bardzo aktywny na gpc
nie zmienia to faktu, że widzę dlaczego wspomniane 95% nie chce w tym uczestniczyć

gpc się trochę zagalopowało i próbują to znormalizować co widać po zmianach i to się chwali

nie maksuj gry pod siebie, bo wpadasz w bańkię
to, że ktoś się z tobą nie zgadza wcale nie oznacza, że jest farmerem

gpc uwielbiam, ale widzę wady

przyśpieszenie gpc jeszcze bardziej zniechęci i zrobi parcie

wiemy już, że dla ciebie liczą się 2-3 gildie na serwerze a reszta to plankton

bardzo liczę, że twórcom jednak chodzi o danie frajdy większemu gronu ludzi
i pewnie dlatego QI będzie dla ciebie tak nudne jak to nie raz pisałeś
 

koordi

Wójt
QI będzie nudne dla niektórych bo tam cały potencjał trzeba zbudować na nowo i nie ma tej ekscytacji szybkimi walkami.

Ograniczona ilość akcji wymusza dzienną aktywność większej grupy ludzi w gildii. Czyli takie gpc dla farmerów.

Niech i tak będzie.
 

Dixaroc

Baron
@Grzechu Junior jestem ciekawy Twoich argumentów przeciw. Podasz?

@Zyleta1991 zależy czy gracz stawia dobro gildii ponad swoim czy nie. Do tego, jak ktoś zauważył, gracz B i tak mógł przegrać wyścig, jeżeli trafił na więcej walk dwuetapowych. To osobna kwestia akurat i moim zdaniem też wymaga poprawy.

@deliryk myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie liczby walk, które można przeprowadzić na minutę. Już nie wspomnę o tym, że niejednokrotnie lag jest taki, że widzę tylko jak moja walka jest przeliczana, a w tym czasie liczniki lecą jak szalone.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
i pewnie dlatego QI będzie dla ciebie tak nudne jak to nie raz pisałeś
QI będzie nudne bo będe co 11 dni robić to samo, wedle tego samego schematu xD Żadnych zmian. Nic. Ciągle to samo. zero wyscigów, zero walki z innymi. Tylko wymaganie od innych by dzień w dzień postępowali według najefektywniejszego modelu budowy miasta i tyle. Super zabawa.

QI byłoby super jako wyprawy gdzie walczysz swoim wojskiem i swoimi towarami.
albo by ta wioska była stała. a nie się resetowała co 11 dni....
jestem ciekawy Twoich argumentów przeciw. Podasz?
1. im mniej kliknięć tym łatwiej botom/klikerom
2. strata poczucia tego ile się faktycznie wygrywa. Jasne, że byłoby okno, ale jakoś jak co walke coś wyskakuje to bardziej się czuje, że się coś dostaje.
Np. przy zbiorach to okno jest tak długie, że od dawna nie sprawdzam co mi z czego wypadło i robię raz na tydzien lub rzadziej przegląd EQ patrząc ile mi się czego nazbierało
3. nie wiem czy to przeciw, bo nie wiem jak serwery by to traktowały, czy koniecznosć zapamiętania nagród i wyplucia ich po ułatwi im pracę czy nie. + warto mieć na uwadze fakt, że niektórzy przez długi czas nie wychodzą z mapy gpc.


ale ogólnie jestem za tym pomysłem.
 

deliryk

Wicehrabia
serwer nie musi nic zapamietywac, wystarczy okienko w lewym/prawym rogu informujace o historii nagrod
cos jak okienko czatu, male, zgrabne

bot killuje okienka z automatu, nawet ich nie zobaczysz

widzialem boty, ktore same graja i atakuja pola zaznaczone przez rade... po prostu trzeba miec otwarte okienko gpc i nic nawet nie ruszasz kompa - bez sensu, 0 frajdy

kilker to przezytek

@Dixaroc chyba ktos juz pisał, o limitach walk, koordi?

gpc ma namiastke strategii, czasem rada musi pokombinowac, ale calosc opiera sie o opór i obecność
czasem zrobisz 2-3walki i przejęta prowincja

max opór mógłby się zmieniać w zależności od tego im bliżej jest się środka
pomysłów byłoby wiele, ale problemem pozostają gracze
jakby mi zmniejszyli ilość ataków, ale cała gildia by więcej pracowała to bym nie narzekał
ludzie tak przyzwyczaili się do tych wyścigów, że nawet próba zmiany tego wywołuje złe emocje

ale tak to jest, jak gracze myślą, że top500 gra rolę a reszta to w sumie im przeszkadza w zabawie bo mają inne zdanie
 
A czy to nie jest czasem pewien paradoks?

Ten, kto najwięcej zyskuje, jednocześnie najwięcej traci?

Im więcej komuś wyskakuje nagród, tym wolniej robi walki. Przyjmijmy, że walka o sektor odbywa się pomiędzy Graczem A i Graczem B. Załóżmy, że obaj Gracze z jednakową prędkością przeklikiwują wszystkie okna, mają jednakową ilość walk 1 i 2 falowych i w ogóle nie muszą wymieniać wojska.

Natomiast Gracz A zdobył 5% więcej nagród (ilościowo) niż Gracz B. Ponieważ z tego powodu miał więcej okienek do przeklikania, przegrał wyścig.

Czy więcej wygrał Gracz A, czy Gracz B w tej sytuacji?
Jak ma to zaważyć o wygranej gildii i zdobyciu np. poziomu 2 wieży, która jest topowym budynkiem, to Gracz A jest w gorszej sytuacji.
 
Jestem na tak. Najcenniejszą walutą w życiu jest czas. I jeśli jest taka możliwość, to tego czasu chciałbym tracić na FoE trochę mniej Tym bardziej, że wejdą niedługo te Quantum coś tam. I będziemy tracić na grę jeszcze więcej czasu niż dotychczas :p
Niby to tylko 1 okienko więcej, ale jak się je pomnoży x400,500,600, to tracimy z ~10 min życia dziennie na przeklikanie tych dodatkowych okienek.
Po co? Nie wiem. Ale jeśli można to uprościć, to trzeba to zrobić :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
serwer nie musi nic zapamietywac, wystarczy okienko w lewym/prawym rogu informujace o historii nagrod
cos jak okienko czatu, male, zgrabne
lokalnie to ma być? XD by co sprytniejsi mogli top edytować? xD
ciekawy pomysł xD
widzialem boty, ktore same graja i atakuja pola zaznaczone przez rade... po prostu trzeba miec otwarte okienko gpc i nic nawet nie ruszasz kompa - bez sensu, 0 frajdy
też je znam. Kto ich nie widział. To jeszcze więcej uprości xd

kilker to przezytek
mówisz? xd

ludzie tak przyzwyczaili się do tych wyścigów, że nawet próba zmiany tego wywołuje złe emocje
ludzie przywykli do walki XD straszne XD
dalej mówimy o 5% czy jednak już o wszystkich?

Bo raz próbujesz pisać o ogóle a raz o top xd

GPC w tej postaci jest zbyt ambitne na tą gre. I żadna zmiana w nim tego nie zmieni. Żadne ograniczenia oporu. Nic. GPC w założeniu wymaga obecnosci najlepiej 80 graczy co otwarcie sektora. Nie ważne czy będzie opór 0% czy 100%. Zawsze to będzie wymagać tego samego.
 

Dixaroc

Baron
GPC w tej postaci jest zbyt ambitne na tą gre. I żadna zmiana w nim tego nie zmieni. Żadne ograniczenia oporu. Nic. GPC w założeniu wymaga obecnosci najlepiej 80 graczy co otwarcie sektora. Nie ważne czy będzie opór 0% czy 100%. Zawsze to będzie wymagać tego samego.
To prawda niestety. Są gildie, w których ludzie mogą sobie pozwolić na taką obecność i jest ona de facto ważniejsza niż to, ile walk / oporu dany gracz jest w stanie wyrobić. I rozumiem, że gra ma za zadanie angażować graczy, ale zaprojektowanie tego w ten sposób sprawia, że zawsze będą 2-3 gildie na serwer, które zgarną wszystkich takich graczy. Dlatego zmiana tych okienek praktycznie nic nie zmieni w ogólnym rozrachunku. Boty i tak będą szybsze niż ludzie. Natomiast ogarnięcie sprawy botów to już po stronie IG, które nie wiem czy coś z tym robi czy nie. Osobiście nigdy nie naciąłem się na kogoś, kto używa botów.
 

deliryk

Wicehrabia
lokalnie to ma być? XD by co sprytniejsi mogli top edytować? xD
ciekawy pomysł xD
lokalnie? co niby edytować? gdzieś fantazją poleciałeś, nie wiem gdzie :) opisz to proszę bardziej, bo ciężko na to cokolwiek odpowiedzieć

też je znam. Kto ich nie widział. To jeszcze więcej uprości xd
botom to nic nie uprości, uprości klikerom, dlatego to kolejny argument na "nie"
tak, kliker to przeżytek, bo dobry kliker kosztuje powiedzmy koło 100zł i jest wrażliwy na wiele spraw, lagów itp.

nie będę tu opisywał jak stworzyć prostego bota, bo mimo, że sam potrafię, to uważam to za bez sens, który sprawia, że odechciewa się grać
po co mi gra, gdzie bot gra za mnie :)
ludzie przywykli do walki XD straszne XD
dalej mówimy o 5% czy jednak już o wszystkich?

Bo raz próbujesz pisać o ogóle a raz o top xd
mieszasz wątki
gra opiera się o walkę lub czasem o negocjacje, które no nie są popularne
walki a wyścigi to 2 różne rzeczy
można dużo walczyć, a nie brać udziału w wyścigach

całe GPC mi się bardzo podoba, nawet w tej formie jaka jest, nawet z budzikami :)
próbuję jednak wejść w skórę takich graczy, których jest jednak więcej - czyli, którzy nie robią więcej niż 50 ataków dziennie
często walą cokolwiek byleby nie wylecieć z gildii :) to, że nie rozumieją jak dużą zaletą jest walka w GPC
wszystko kręci się wokół GPC, ja jestem jedynie zwolennikiem tego, by było w tym więcej kombinowania na dłuższą metę niż wyścigów i żeby więcej osób brało w tym udział

jest tylko kilka powodów, czemu ktoś nie bierze udziału w GPC
- jest farmerem na danym świecie i mu się nie chce (w gildii jest dla wątku 1.9 i ewentualnie bonusu z motywki)
- jest typem gracza, który nie ma frajdy w ogóle z walki (nie wiem czy tacy się uchowali i czy stanowią 1% ogółu czy mniej)
- ma mniej niż 100% att/def i jest totalnym początkującym, któremu nie wyjaśniono po co jest GPC

jeśli są jakieś inne sensowne powody to chętnie je poznam

jest też spore grono graczy, którzy chętnie by brali większy udział w GPC, ale co wchodzą to jest mało do bicia lub w ogóle brak, a budzik nie wchodzi w grę z różnych powodów (np. gość gra tylko o określonej godzinie, bo ma inne obowiązki albo nie chce być "niewolnikiem" gry)
dla takich osób powstaje QI, gdzie pewnie takie "spokojne" granie spodoba się wielu wielu osobom

dla maniaków GPC te nowe QI będzie dodatkiem do WG - coś co trzeba przeklikać, bo jakieś tam bonusy daje, ale nie wymusza dużego zaangażowania

niby każda strona zadowolona

tylko zawsze znajdą się takie osoby, co będą łkać, że coś tam na GPC jest przegięte/złe/niezbalansowane, bo skoro funkcja w grze jest, to dany gracz chce pograć, a nie może :) :) :) :)

GPC da się mocno jeszcze zmienić i na pewno to będzie
na bank trzeba szykować się na mocną zmianę i wykorzystywanie niebieskich statystyk, tylko jeszcze nie podali jak to będzie działać

w tej chwili większość stawia budynki tylko zmniejszające opór
budowanie wszelkich innych jest często uznawane za "nietakt" delikatnie mówiąc
każda gildia, która chce podejść do tematu bardziej strategicznie i pobawić się w dywersję czy pułapki już jako tako jest piętnowana :)
rozwój tego elementu bardzo by zmienił oblicze gry

tylko (to co pisałem nie raz), topka jesst tak zafiksowana na punkcie tego co ma, że nie widzi sensu w zmianach, bo dla wielu tak jest właśnie idealnie :)

w sumie to jest pytanie w drugą stronę, czemu zmniejszenie liczby walk (przez co wyścigi i przejmowanie mapy idą trudniej) jest takie fe?
czy gdyby gracze dostali w zamian jakieś lepsze nagrody, to by ich mniej bolała zmiana mechaniki?
odpowiedź, że punkty rankingowe jeszcze grają rolę, to nie jest odpowiedź, bo zakładam, że zmiana mechaniki też uwzględniałaby jakąś korzyść pod tym względem

podsumowując, jeżeli pierwotna wersja daje graczowi A 500 ataków dziennie i jakieś tam nagrody (diaxy, fragmenty, ranking), a nowa wersja GPC sprawiłaby, że gracz robi mniej ataków, a ma równie cenne nagrody to co w tym złego w sumie?

czasem mam wrażenie, że niektórzy traktują GPC jako element dla elity - albo się poświęcasz i grasz i masz bajery, albo nie
sprawienie, że więcej osób by grało w GPC jest, hmm, nie wiem, czymś w rodzaju ujmą? że dany element gry jest już zbyt powszechny?

mi się wydaje, że IG powinno dążyć do tego, żeby jak najwięcej ludzi było zaangażowanych w grę, a nie tylko top500 serwera
bo ni ukrywajmy, w wielu innych gildiach nawet jak jest jakieś zamieszanie na gpc, to kiedy nie wejdziesz, to prawie zawsze jest co bić ;)
pomijam farmerów, bo oni to często przy plaży tylko biją

Boty i tak będą szybsze niż ludzie. Natomiast ogarnięcie sprawy botów to już po stronie IG, które nie wiem czy coś z tym robi czy nie. Osobiście nigdy nie naciąłem się na kogoś, kto używa botów.
nie da się ograniczyć botów nie uprzykrzając zwykłym graczom zabawy
dla zwykłego gracza wysłanie ataku to czasem kilka ruchów
dla bota to przesłanie odpowiedniej komendy do przeglądarki - z pominięciem całej tej otoczki wizualnej
pierwszy lepszy programista webowy wie jak to zrobić, dlatego tak łatwo pisze się boty do gier

jedynym sensownym rozwiązaniem w walce z botami jest wdrożenie takiej mechaniki walk, że używanie botów bo prostu nie daje przewagi lub będzie to marginalne

To prawda niestety. Są gildie, w których ludzie mogą sobie pozwolić na taką obecność i jest ona de facto ważniejsza niż to, ile walk / oporu dany gracz jest w stanie wyrobić. I rozumiem, że gra ma za zadanie angażować graczy, ale zaprojektowanie tego w ten sposób sprawia, że zawsze będą 2-3 gildie na serwer, które zgarną wszystkich takich graczy. Dlatego zmiana tych okienek praktycznie nic nie zmieni w ogólnym rozrachunku.

jeżeli ustawisz opór max 66% to wierz mi, wyścigi będą się szybko kończyć, bo opór szybko poleci w górę
podejście do GPC zmieniłoby się mocno, bo trzeba bardziej pokombinować
nie masz nieograniczonego oporu, co z tego, że rano będzie 80 chłopa, jak wytracą swój opór do połowy dnia
po prostu potem nie będą mogli przejąć całej mapy ponownie, a inne gildie zajmą się odbijaniem

w przypadku gdy 1 gildia dominuje, to po prostu inne mają jakieś szanse coś tam pograć
gdy jest pojedynek miedzy 2 gildiami, to dalej inni mogą coś pograć
a jak nie ma 2 wyraźnych lideerów, to wszyscy muszą kombinować

bardziej problemem jest to, że gdy próbowali to wprowadzić, to gracze zapłakali, że to za dużo i że "gra nie ma sensu"
no nie ma, bo dla nich wyścigi były najważniejsze :) i jak najszybsze przejęcie mapy

wydaje mi się, że IG po prostu przestraszyła się mocnej reakcji graczy i dlatego dali narazie 80% :)

dlatego ja obstaję przy tym, żeby otworzyli nowy serwer, gdzie tylko na nim będzie 66% i zobaczymy ile ludzi tam się przeniesie
raczej nie ma co liczyć, że będzie on tak popularny jak starsze serwery, ale jeżeli będą ustawiać, że nowi gracze automatycznie wchodzą na nowy serwer (a nie losowo jak do tej pory) to nowy narybek będzie uczony nowych zasad
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
lokalnie? co niby edytować? gdzieś fantazją poleciałeś, nie wiem gdzie :) opisz to proszę bardziej, bo ciężko na to cokolwiek odpowiedzieć
wiesz jak kiedyś działa większość cheatów? zmieniała dane w plikach gry, które były lokalnie zapisane na Twoim kompie/przeglądarce/kliencie.
w Leagie of Legends, kiedyś mogłeś programem zmieniac swoje CD na skillach, bo ich wartości były zapisane na Twoim kompie, a nie na ich serwerach.

w tej grze, co niektórzy potrafili za pomocą źródła strony edytować kod gry i czas serwera, niwelując blokadę oblegów na zwolnionym sektorze. Oczywiście bany tam były dość szybkie, bo łatwa weryfikacja, ale IG nie cofało zdarzeń, tylko dawało komus bana i tyle.

Ogólnie w źródle strony masz kopalnie wiedzy dostępnej pod ręką. Możesz znać dokładnie nicki graczy, którzy biją na mapie gpc w danej sekundzie etc. IG strasznie ma to w nosie. Kto ma minimum wiedzy informatycznej wyciągnie z tego mase informacji, która jest ogólnie dostępna i w żaden sposób nie jest ukryta - co wskazuje na to, że jest to dozwolone.
mieszasz wątki
gra opiera się o walkę lub czasem o negocjacje, które no nie są popularne
walki a wyścigi to 2 różne rzeczy
można dużo walczyć, a nie brać udziału w wyścigach
nie. Jak nie ma wyścigów to nie ma walki na mapie.
jest tylko kilka powodów, czemu ktoś nie bierze udziału w GPC
- jest farmerem na danym świecie i mu się nie chce (w gildii jest dla wątku 1.9 i ewentualnie bonusu z motywki)
- jest typem gracza, który nie ma frajdy w ogóle z walki (nie wiem czy tacy się uchowali i czy stanowią 1% ogółu czy mniej)
- ma mniej niż 100% att/def i jest totalnym początkującym, któremu nie wyjaśniono po co jest GPC
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

sam mam teraz wybitny kryzys chęci i motywacji do gry bo mam dużo zmian w życiu i nie wyrabiam się na sektory i jestem w ogonku w gildii (robiąc około 2000-3000 walk) Ludziom się nie chce wchodzić na zawołanie - to jest 90% graczy FOE. na gpc masz wejść kiedy trzeba, a nie kiedy masz ochotę. To jest główny aspekt GPC.
każda gildia, która chce podejść do tematu bardziej strategicznie i pobawić się w dywersję czy pułapki już jako tako jest piętnowana :)
muzyka dla uszu.
mi się wydaje, że IG powinno dążyć do tego, żeby jak najwięcej ludzi było zaangażowanych w grę, a nie tylko top500 serwera
bo ni ukrywajmy, w wielu innych gildiach nawet jak jest jakieś zamieszanie na gpc, to kiedy nie wejdziesz, to prawie zawsze jest co bić ;)
pomijam farmerów, bo oni to często przy plaży tylko biją
a jak mają to zrobić? Skoro gracze nie chcą wchodzić i bić xD


wydaje mi się, że IG po prostu przestraszyła się mocnej reakcji graczy i dlatego dali narazie 80% :)
80% jest idealne. 500 walk dziennie jest zdrowym "limitem" 300 walk to byłoby zdecydowanie za mało.
 
Do góry