[Gildie] Gildyjne pola chwały - Proponuję zmianę innego doboru Gildii

Kto jest za zmianą systemu doboru Gildii na PCh

  • Tak

    Głosy: 4 22,2%
  • Nie

    Głosy: 14 77,8%

  • W sumie głosujących
    18
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

dawid17612

Hrabia
to jest jak z Robotą, twoja gildia i inne pracują 8h ( GPC ) ale inne Gildie pracują dodatkowo nadgodziny ( GvG ),
na koniec miesiąca twoja gildia jest zdziwiona że przy wypłacie (rankingu) zarobiła mniej i chce dostać tyle samo kasy co pozostali bo robili 8h, i ich nie obchodzi to że inni pracowali dodatkowo.

tak to wygląda na przykłądzie, jak dla mnie zabawnie HAHAHAHAHAAHa
 

Markiz.

Książę
Uczepił się? Próbował wyjaśnić, że skoro gildia na 1 miejscu ma około 30 000 prestiżu, to 18 000 pochodzi z ostatnich Pól Chwały, a reszta to gvg i (niewielka część) za poziom gildii
Nic się nie zmieniło? Nadal mamy dzielić gildie na grupy w GPC według ich siły/mocy/możliwości przedstawionej w rankingu, gdzie większość punktów rankingowych czyli prestiżu pochodzi z gvg?
 

midh

Wójt
zabawne jest to ze zaglosowalem na tak w ankiecie, bo ankieta nijak sie ma do pomyslu w pierwszym poscie a ja faktycznie jestem za zmiana losowania grup gpch, zeby bylo jeszcze smieszniej na taki jaki wydaje sie pomyslodawcy , ze jest teraz czyli podzialu na koszyki
uwazam ze jest najbardziej sprawiedliwy- nie idealny, ale lepszy wiazalby sie z koniecznoscia zbyt wielu zmian a tego sie spodziewac nie mozemy :))

i nei jest to w zadnym razie zwiazane z moimi indywidualnymi potrzebami bo akurat jestem w gildii z topki gpch i bez wiekszego znaczenie jest dla mnie z kim bede walczyl - prawie niemozliwe zeby byly 2 mocniejsze gildie na polach
 

Borisel

Hrabia
AD 4 Już to pisałem. Chcę wyrównania szans. Chcę by toczyła się równorzędna walka na polach. By nie było tak, że jedna Gildia zagarnia całe pola w 15 minut.
Nie - chcesz po prostu tłuc gildie z mniejszą ilością ludzi (co nie zawsze znaczy że są słabi) by mieć większe prawdopodobieństwo uzyskania przewagi na pch - a to już nie wiąże się z wyrównaniem szans . Teraz losowanie wyglada tak że nie patrzy czy masz 40 czy 80 ludzi - masz diament to losuje grupe diamentowa i już . A że masz mniej ludzi od innych gildii to już wasza wina . Jak jedna gildia zgarnia całe pola w 15 minut to znaczy :
1.Gildia przeciwnika ma ludzi , którzy są w grze o tej aktualnej godzinie
2.Gildia przeciwnika ma większe morale i ambicje
3.Twoja gildia nie posiada ludzi , którzy mogliby zajmować sektory
4.Twoja gildia nie potrafi zorganizować pch
 

kasia2389

Arcyksiążę
i nei jest to w zadnym razie zwiazane z moimi indywidualnymi potrzebami bo akurat jestem w gildii z topki gpch i bez wiekszego znaczenie jest dla mnie z kim bede walczyl - prawie niemozliwe zeby byly 2 mocniejsze gildie na polach
W końcu przecież nie chodzi o zajecie całej mapy, tylko o zrobienie jak największej ilości walk jak najmniejszym kosztem. Do tego jest odpowiedni przeciwnik/partner potrzebny.
Jak jedna gildia zgarnia całe pola w 15 minut to znaczy :
Generalnie to znaczy, że ta gildia i jej członkowie dysponują zasobami (wojsko, towary i diamenty) to umożliwiającymi.
Jeśli losowanie będzie pomyślne to na mapie znajdą się jedna lub dwie podobne gildie i wtedy można robić szachownice i przez 10 dni czerpać profity.
No cóż jest taka ogólna zasada, że lepiej być zdrowym i bogatym niż biednym i chorym.
Wydaje się, że w topowe gildie skupiają ludzi, którym się chce, maja ambicje i czas, bo ci, co im się nie chce wylatują robiąc miejsce dla takich co im się chce, z drugiej strony ci, co im się chce szukają gildii w której otrzymają najwięcej profitów. Tym sposobem silni są coraz silniejsi, słabi są tam gdzie ich miejsce.
Chcę wyrównania szans. Chcę by toczyła się równorzędna walka na polach. By nie było tak, że jedna Gildia zagarnia całe pola w 15 minut.
Nikogo to, po za Toba, nie obchodzi co chcesz, nikt nawet palcem nie ruszy.
 
Uczepił się? Próbował wyjaśnić, że skoro gildia na 1 miejscu ma około 30 000 prestiżu, to 18 000 pochodzi z ostatnich Pól Chwały, a reszta to gvg i (niewielka część) za poziom gildii
Nic się nie zmieniło? Nadal mamy dzielić gildie na grupy w GPC według ich siły/mocy/możliwości przedstawionej w rankingu, gdzie większość punktów rankingowych czyli prestiżu pochodzi z gvg?
Ani razu nie pisałem "że skoro gildia na 1 miejscu ma około 30 000 prestiżu, to 18 000 pochodzi z ostatnich Pól Chwały, a reszta to gvg i (niewielka część) za poziom gildii"
Nie - chcesz po prostu tłuc gildie z mniejszą ilością ludzi (co nie zawsze znaczy że są słabi) by mieć większe prawdopodobieństwo uzyskania przewagi na pch - a to już nie wiąże się z wyrównaniem szans . Teraz losowanie wyglada tak że nie patrzy czy masz 40 czy 80 ludzi - masz diament to losuje grupe diamentowa i już . A że masz mniej ludzi od innych gildii to już wasza wina . Jak jedna gildia zgarnia całe pola w 15 minut to znaczy :
1.Gildia przeciwnika ma ludzi , którzy są w grze o tej aktualnej godzinie
2.Gildia przeciwnika ma większe morale i ambicje
3.Twoja gildia nie posiada ludzi , którzy mogliby zajmować sektory
4.Twoja gildia nie potrafi zorganizować pch
"chcesz po prostu tłuc gildie z mniejszą ilością ludzi (co nie zawsze znaczy że są słabi) by mieć większe prawdopodobieństwo uzyskania przewagi na pch - a to już nie wiąże się z wyrównaniem szans . Teraz losowa" - Według mojej propozycji moja Gildia znalazła by się w ósemce na pozycjach od 32-41 i byłaby najmniej liczną gildią.
AD 1. - Moi ludzie też są w grze o umówionej godzinie,
AD 2. - morale i ambicja nie pomogą przy tak olbrzymiej dysproporcji sił - I to chcę właśnie wyrównać.
AD 3. AD 4. - Nic nie wiesz o mojej Gildii poza danymi statystycznymi. Obecny system preferuje Topowe Gildie i odbiera przyjemność z Gry.

Wasze kontrargumenty wciąż są takie same w większości: Cytujecie to czego nie powiedziałem a o czym sami pisaliście. Dla określenia Siły Gildii nie jest istotne skąd bierze się prestiż, tylko jego ilość określa miejsce zajmowane w Rankingu.
1. Ta zmiana spowoduje zwiększenie ilości Gildii w Ligach,
2. Ta zmiana spowoduje, że Gildie będą się szybciej rozwijać,
3. Ta zmiana spowoduje, że gracze też będą się szybciej rozwijać,
4. Ta zmiana spowoduje, że gracze zaczną się cieszyć z Gry.
5. Z punktu widzenia twórców gry ta zmiana spowoduje, że będzie więcej graczy, bo mniej osób będzie rezygnować.
6. Ta zmiana spowoduje, że Gildia, która w rankingu znajduje się na pozycji 3XX na 7400 gildii na moim świecie, znajdzie się w lidze diamentowej czyli lepszej od Gildii z pierwszej ósemki która spadła do ligi platynowej. Poprawi to morale i wzrośnie ambicja takiej Gildii!
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ani razu nie pisałem "że skoro gildia na 1 miejscu ma około 30 000 prestiżu, to 18 000 pochodzi z ostatnich Pól Chwały, a reszta to gvg i (niewielka część) za poziom gildii"
... a szkoda, bo to akurat prawda. Może nie tyle z ostatnich Pól Chwały, ale z ilości punktów ligowych zdobytych na Polach Chwały (max. 1000*18)
morale i ambicja nie pomogą przy tak olbrzymiej dysproporcji sił - I to chcę właśnie wyrównać.
... równaj w górę do najsilniejszych, nic nie stoi na przeszkodzie. Każda gildia może mieć 80 członków
Poza tym ta zmiana niczego nie spowoduje. Gildia z drugiej 10 (rzadko gosciliśmy w top 10) była jedną z czterech najsilniejszych na GPCh. Ranking niczego nie mówi o mocy gildii i tego nie potrafisz zrozumieć.
 

dawid17612

Hrabia
powiedz nam tylko jedno skoro uważasz że liczba członków w gildi niema znaczenia, ile czasu bijecie sek któy jest za darmo, na 4 obozach, a ile czasu bijecie sek na plaży gdzie jest jeden obóz,
 
... a szkoda, bo to akurat prawda. Może nie tyle z ostatnich Pól Chwały, ale z ilości punktów ligowych zdobytych na Polach Chwały (max. 1000*18)
Nie ma znaczenia dla mojej propozycji!
... równaj w górę do najsilniejszych, nic nie stoi na przeszkodzie. Każda gildia może mieć 80 członków
Poza tym ta zmiana niczego nie spowoduje. Gildia z drugiej 10 (rzadko gosciliśmy w top 10) była jedną z czterech najsilniejszych na GPCh. Ranking niczego nie mówi o mocy gildii i tego nie potrafisz zrozumieć.
Znów błąd, nie chodzi o najsilniejsze na GPCh tylko o siłę wynikającą z Rankingu
powiedz nam tylko jedno skoro uważasz że liczba członków w gildi niema znaczenia, ile czasu bijecie sek któy jest za darmo, na 4 obozach, a ile czasu bijecie sek na plaży gdzie jest jeden obóz,
Nie zaciemniaj sprawy to jest nie istotne.
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Ta zmiana spowoduje zwiększenie ilości Gildii w Ligach,
2. Ta zmiana spowoduje, że Gildie będą się szybciej rozwijać,
3. Ta zmiana spowoduje, że gracze też będą się szybciej rozwijać,
4. Ta zmiana spowoduje, że gracze zaczną się cieszyć z Gry.
5. Z punktu widzenia twórców gry ta zmiana spowoduje, że będzie więcej graczy, bo mniej osób będzie rezygnować.
6. Ta zmiana spowoduje, że Gildia, która w rankingu znajduje się na pozycji 3XX na 7400 gildii na moim świecie, znajdzie się w lidze diamentowej czyli lepszej od Gildii z pierwszej ósemki która spadła do ligi platynowej. Poprawi to morale i wzrośnie ambicja takiej Gildii!
To są bzdury, nie masz żadnych argumentów na poparcie swoich tez, a ta zmiana niczego nie spowoduje, bo takiej zmiany nie będzie.
 

midh

Wójt
Ręce opadają. Według mojego projektu grupy mają być dobierane na podstawie Rankingu i Lig. Jak tego nie rozumiesz to przestań brać udział w tej dyskusji.
dobrze..zrozumielismy Twoj pomysl
jestem na nie bo jest niesprawiedliwy, nielogiczny i bedzie promowal gildie nieudacznikow ..to moja odpowiedz na Twoj pomysl - sugeruje innym zrobic to samo bez zbednej dyskusji
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zagłosowałam na nie, bo też nie widzę sensu. Ranking wynika z osiągnięć gildii i zmienia się dynamicznie. Dobór gildii na GPCh jest całkowicie losowy i taki niech pozostanie. Każda gildia powinna mieć szansę i być w stanie zmierzyć się z innymi gildiami w tej samej lidze. Czy każda gildia powinna być w najwyższej lidze? O tym niech decydują jej możliwości, a nie jakaś mityczna siła wynikająca ponoć z rankingu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
dobrze..zrozumielismy Twoj pomysl
Właśnie, rozumiemy ten pomysł lepiej niż jego twórca i właśnie dlatego, ze go doskonale zrozumieliśmy i wyobrażamy sobie jego konsekwencje, uważamy, że to bzdura.
To są właśnie argumenty, Gdybyś nie wiedział! Kłopoty z logiką?
Tak, to co powiesz na takie argumenty?
1. Ta zmiana spowoduje zmniejszenie ilości Gildii w Ligach,
2. Ta zmiana spowoduje, że Gildie będą się wolniej rozwijać,
3. Ta zmiana spowoduje, że gracze też będą się wolniej rozwijać,
4. Ta zmiana spowoduje, że gracze zaczną się nudzić w Grze.
5. Z punktu widzenia twórców gry ta zmiana spowoduje, że będzie mniej graczy, bo więcej osób będzie rezygnować.
6. Ta zmiana spowoduje, że Gildia, która w rankingu znajduje się na pozycji 3XX na 7400 gildii na moim świecie, znajdzie się w lidze diamentowej czyli lepszej od Gildii z pierwszej ósemki która spadła do ligi platynowej skąd w następnym sezonie spadnie do platyny z prędkością światła Pogorszy to morale i zmaleje ambicja takiej Gildii!



To nie są argumenty tylko tezy.
 
Teza – twierdzenie, dla którego przedstawia się uzasadnienie. W ujęciu matematycznym jest to część twierdzenia, którą należy udowodnić, opierając się na przyjętym założeniu. Wikipedia

@kasia2389 napisał:
1. Ta zmiana spowoduje zmniejszenie ilości Gildii w Ligach,
2. Ta zmiana spowoduje, że Gildie będą się wolniej rozwijać,
3. Ta zmiana spowoduje, że gracze też będą się wolniej rozwijać,
4. Ta zmiana spowoduje, że gracze zaczną się nudzić w Grze.
5. Z punktu widzenia twórców gry ta zmiana spowoduje, że będzie mniej graczy, bo więcej osób będzie rezygnować.
6. Ta zmiana spowoduje, że Gildia, która w rankingu znajduje się na pozycji 3XX na 7400 gildii na moim świecie, znajdzie się w lidze diamentowej czyli lepszej od Gildii z pierwszej ósemki która spadła do ligi platynowej skąd w następnym sezonie spadnie do platyny z prędkością światła Pogorszy to morale i zmaleje ambicja takiej Gildii!


Uzasadnij swoją tezy.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W ujęciu matematycznym jest to część twierdzenia, którą należy udowodnić, opierając się na przyjętym założeniu.
Moje wielkie uznanie dla Twojej umiejętności korzystania z Wikipedii (;)) chociaż wolę bardziej tradycyjne i pewne źródła wiedzy.
Z niecierpliwością czekam więc na udowodnienie Twoich tez :haha:
 
Ostatnia edycja:
Nie chce mi się już z wami gadać! Potraficie tylko czepiać się słówek i nieistotnych spraw, By tylko uwalić komuś projekt. Nie macie żadnych argumentów poza zakamuflowanymi sugestiami że jestem: głupi i mało inteligentny. Przekręcacie moje słowa, cytujecie nawet to czego nie powiedziałem. Nie wiem jaki macie w tym cel. Nigdy w moim życiu a w przyszłym miesiącu skończę 68 lat nie spotkałem takich ludzi jak Wy. Mój przyjaciel z tego samego rocznika twierdzi: "Całe życie z Wariatami" Miłego dnia
 

Markiz.

Książę
Bardzo mi przykro, że w tym sześćdziesięsięcioośmioletnim życiu nikt nie nauczył słuchać, pytać jeśli się czegoś nie wie, przyznawać do błędów, które się popełnia, oraz wyciągać wniosków z tego co inni próbują grzecznie przekazać (nie chodzi tu o informacje na temat stanu zdrowia psychicznego).
 
Status
Zamknięty.
Do góry