[Gildie] Gildyjne pola chwały - Proponuję zmianę innego doboru Gildii

Kto jest za zmianą systemu doboru Gildii na PCh

  • Tak

    Głosy: 4 22,2%
  • Nie

    Głosy: 14 77,8%

  • W sumie głosujących
    18
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Po raz ostatni próbuję wytłumaczyć.
Wasze informacje są przestarzałe bo pochodzą z WIKI,
Nasze informacje pochodzą z umiejętności analizowania gry. Wiki jest jakąś pomocą dla początkujących.
Dzięki temu najsilniejsze Gildie przestaną się nudzić na polach!
Najpierw ty mi wytłumacz co potencjał i prestiż oraz poziom Gildii mają do mojej propozycji zmiany algorytmu doboru gildii do GPCh w oparciu o Ranking,
Na tej podstawie tworzony jest ranking (ilość prestiżu), przeliczany codziennie o godz. 20:00. Ranking nie odzwierciedla faktycznych możliwości gildii na GPC. Nie gwarantuje rywalizacji gildii o porównywalnej sile.
Gdzie niby mam sprawdzić wasze informacje i w jakim celu.
W panelu gildii ( to potencjał), jak sprawdzić algorytm naliczania prestiżu znajdziesz w którymś z poprzednich postów.
Over and out.
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego niby mam zmieniać Gildię, nie chcę i nie potrzebuję nowej Gildii ja po prostu chcę Grać czy to tak trudno zrozumieć?
Nasze informacje pochodzą z umiejętności analizowania gry. Wiki jest jakąś pomocą dla początkujących.
Wątpię w waszą umiejętność analizowania.
Na tej podstawie tworzony jest ranking (ilość prestiżu), przeliczany codziennie o godz. 20:00. Ranking nie odzwierciedla faktycznych możliwości gildii na GPC. Nie gwarantuje rywalizacji gildii o porównywalnej sile.
Oczywiście, że odzwierciedla faktyczne możliwości na GPCh!
We wszystkie poniedziałki dodawana jest nagroda za wyprawę gildyjną (za 1, 2, i 3 miejsce) potencjał do poziomu Gildii a w co drugi poniedziałek dodawany jest potencjał za GPCh. A prestiż jest naliczany między innymi na podstawie poziomu Gildii.
[/QUOTE]
W panelu gildii ( to potencjał), jak sprawdzić algorytm naliczania prestiżu znajdziesz w którymś z poprzednich postów.
Over and out.
Nie mam zamiaru zmieniać naliczania Prestiżu
Co za różnica czy będziemy liczyć na podstawie kolejności w Rankingu czy na podstawie prestiżu? Moim zdaniem żadnej.

Ja zgłosiłem wniosek o zmianę algorytmu doboru Gildii na GPCh a Wy usiłujecie zrobić ze mnie idiotę przy okazji się kompromitując hahahaha
 
Ostatnia edycja:
No dobrze jak mnie macie za takiego Głupka to wyjaśnijcie mi co odzwierciedla siłę Gildii? Bo z waszych wypowiedzi wynika, że Ranking jej nie odzwierciedla!
 

midh

Wójt
No dobrze jak mnie macie za takiego Głupka to wyjaśnijcie mi co odzwierciedla siłę Gildii? Bo z waszych wypowiedzi wynika, że Ranking jej nie odzwierciedla!
sile gildii w jakiej sferze ? gpch ? to dosc proste -- wygrywanie
sile gildii na gvg - ranking
jest jeszcze jedna sila - ukryta - grupa koksow, ktorzy maja militarne i gospodarcze mozliwosc zamiesc wszystkich ale nei maja czasu lub checi choc nei przestawaja sie wzmacniac -- maja arke na 180, perly wystrzelone w kosmos, 2000 ataku nierzadko ale nie walcza - ale ta grupe mozemy poki co wykreslic w mysl zasady niewazne jak jezdzisz samochodem, wazne czy wygrywasz rajdy
 
Moja propozycja zmiany algorytmu doboru Gildii na GPCh nie ma nic wspólnego z GvG, tam nic się nie zmieni więc dlaczego wspominacie ciagle to GvG?
Siła Gildii jest określona w Rankingu i tyle. Filozofujesz kolego :p Ten wątek dotyczy tylko GPCh!
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Moja propozycja zmiany algorytmu doboru Gildii na GPCh nie ma nic wspólnego z GvG, tam nic się nie zmieni więc dlaczego wspominacie ciagle to GvG?
Nie wiem, co jest trudnego do zrozumienia, że RANKING gildii od 1 - 70 (mniej więcej) jest uzależniony od skuteczności na GvG i poziomu gildii (czyli sumy potencjału, jaki wypracowała gildia od momentu jej założenia). Nie zależy natomiast od GPC, bo wszystkie te gildie mają TAKĄ SAMĄ ilość PL czyli prestiżu wynikającego z tego faktu. Czasem pojawi się tam nawet gildia z platyny, z mniejszą ilością prestiżu z GPC. Po prostu tak jest i to bez względu na to czy to się komuś podoba czy nie.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
dobra zostawmy ten nieszczesny ranking, zalozmy dla potrzeb chwili ze da sie zmierzyc moc gildii na gpch ( w sumie sie da - wyniki z powiedzmy 10 ostatnich gpch jakis poglad moga dac ) i ocenmy sam pomysl dobierania gildii w grupy 1-8, 9-16 itd ..i od razu nasuwa mi sie pytanie, czy gildia np 33 ktora bedzie najmocniejsza w swoijej grupie ma zyskac wiecej profitow z gpch niz gildia 8 czyli najslabsza w swojej grupie, ta pierwsza zdominuje mape, ta druga pewnie nie opusci sztabu, wiec 8 gildia kontra 33 hm ......roznica conajmniej 2 klas, w tej pierwszej lepsi gracze, aktywni i zdeterminowani, w tej drugiej gracze drugiego sortu ....wg Ciebie to jest sprawiedliwe tak ? bo dla mnie to mniej wiecej tak jakby w plce noznej krol strzelcow ekstraklasy dostawal taka sama nagrode jak krol strzelcow ligi okregowej a 8 najlepszy zawodnik w tejze ekstraklasie byl sporo mniej ceniony niz gwiazda ligi niedzielnej :))
 

Borisel

Hrabia
Muszę sie zapytać bo mnie zastanawia - ty chcesz robić ligę diamentową , platynową , złotą czy rankingowa 1-10 , 11-20 itd ? Nie możesz lub nie chcesz zrozumieć że siła gildii zależy tylko od was ? Kurde ile razy ludzie mają tobie tłumaczyć że gildia z 50 miejsca może powalczyć z gildią 1 miejsca - bo mają więcej ludzi i więcej wchodzi do pch . I wtedy to będzie niesprawiedliwie - czemu gildia z 1 miejsca z mała ilością ludzi ma walczyć z gildia 50 miejsca z większą przewagą w ludziach - przecież to niesprawiedliwe !!
 

kasia2389

Arcyksiążę
Uwaga poniższy tekst zawiera trudnie zagadnienia i skomplikowane wyliczenia, przed przeczytaniem proszę skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Moja propozycja zmiany algorytmu doboru Gildii na GPCh nie ma nic wspólnego z GvG,
Zgadza się, opiera się na rankingu, a ten jak wiadomo w ogóle nie zależy od GvG.
Na Twoim serwerze pierwsza gildia ma 37547 pkt prestiżu:
1625920909282.png

W tym 46% to prestiż za GPCh, 6% za poziom a reszta to coś co nie za bardzo wiadomo z czego wynika, legenda głosi, ze to prestiż za posiadane sektory na mapach GvG.
Twoja gildia odpowiednio ma:
1625921078313.png
99% to prestiż za GPCh, 1% za poziom.
Masz racje, ranking w żadnym przypadku, jak by tego nie liczyć, nie zależy od GvG.

Pytałeś o siłę gildii, bardziej zasadne było by mówić o mocy gildii, to jak wiadomo jest ilość pracy jaka wykonać można w jednostce czasu.
W innych wątkach dyskutowaliśmy nad tym, i wydaje się, że najbliższe prawdzie było by stwierdzenie, że moc gildii to ilość walk jakie może zrobić dziennie.

Sama gildia nie ma żadnej mocy czy siły, to jej członkowie tworzą te moc.

Pytałem Cię kilkukrotnie dlaczego chcesz, żeby poziom gildii i walki GvG wpływały na dobór gildii do grup. Nie odpowiedziałeś, ponadto z Twoich licznych wypowiedzi można wywnioskować, że nie chciałbyś aby te czynniki miały wpływ. W taki przypadku, jeśli zrobimy ranking w oparciu tylko o wyniki w GPCH, to gidie zostaną uszeregowane w/g PL, najpierw duża grupa tych z 1000 PL, potem 999, 998, i tak dalej. Ponieważ w grupie 1000 znajduje się kilkadziesiąt gildii i trzeba je jakoś podzielić, wydaje się że najsprawiedliwszy byłby przydział losowy. Tym sposobem doszliśmy do rezultatu jak dobierać gildie w/g Twojego pomysłu, muszę Cię zmartwić nie trzeba nic zmieniać, tak właśnie jest teraz.
 
@kasia2389
"Koszyk X: 1 albo 2 Gildie z X dziesiątki rankingu
itd itp z uwzględnieniem Lig" - To jest cytat z pierwszego posta.
Nie rozumiem, dlaczego cały czas ględzicie o GvG i podkreślacie, że ranking to GvG, to nie ma żadnego znaczenia skąd bierze się ranking Gildii!
Nikt mi nie wmówi, że miejsce w tym rankingu nie świadczy o sile Gildii!
@kasia2389 może zrobisz taką analizę dla wszystkich Gildii nie tylko dla mojej. Wtedy przekonamy się jaki % Gildii gra w GvG.
Poza tym twierdzenie, że moja Gildia ma 99% prestiżu z GPCh jest kłamliwe bo Gildia Nasza Polska powstała dużo wcześniej, gdy GPCh jeszcze nie było!
Od samego początku (patrz cytat z pierwszego posta) chciałem by dobór Gildii był oparty o Ranking Gildii z uwzględnieniem Lig.
Wszyscy wiedzą, że z każdej ósemki z diamentową ligą (i pozostałymi ligami) co najmniej 1 Gildia spadnie niżej do ligi w której są niższe premie.
Najwyraźniej nie czytasz ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje wielokrotnie zadawane pytanie!
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To się bardziej postaraj, bo to Twój podstawowy błąd. Brak wiedzy nie usprawiedliwia ignorancji. Ten wątek przegląda wielu graczy, dla których system naliczania prestiżu, a więc pozycji w rankingu, nie jest żadną nowiną. Ranking nie ma nic wspólnego z różnicą mocy na GPCh (niech to określenie pozostanie, bo faktycznie chodzi o ilość walk/24h, jaką gildia jest w stanie wykonać) między gildiami w grupie 1000 PL.
 

Markiz.

Książę
Ręce opadają. Znów ataki personalne, zamiast analizy tego, co gracze mający pojęcie o temacie próbują przekazać.
1 Przeczytać
2 Zrozumieć
3 W razie gdyby nie zrozumieć, to pytać a nie atakować
;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Jest tylko jeden ranking:
1625945749496.png
Nie ma innego, co składa się na prestiż, wytłumaczyli już Ci w tym wątku, więc nie będę tego powtarzał.

2. Prestiż Twojej gildii to 18000 z GPCH i 1650 za poziom, więc to odpowiednio około 99% i 1% z 19650, no chyba, że coś ostatnio w matematyce zmieniono przy obliczeniach procentów a ja o tym nie wiem.
Gdyby nie było GPCH Twoja gildia miała by 1650 prestiżu tylko za poziom, całe 100%

3. To oczywiste, i nie jest to żadna tajemnica, że z każdej ósemki w diamencie spadają do platyny dwie gildie, tak było jest i będzie.

4. Jednak chcesz aby poziom gildii i wyniki w GvG wpływał na przydział do grup, wiec racz nam powiedzieć DLACZEGO tego chcesz.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
O ile w poprzedniej edycji zajęli 1 miejsce w lidze diamentowej lub mają 1000 PL
1625947862916.png

Nie grają wcale na GvG, a chcą by to miało wpływ na GPCH, pewnie myślą, że jeśli będą w grupach z innymi co nie grają w GvG, będzie im łatwiej.
Niekoniecznie tak może być, gildie grające na poważnie w GvG poświęcają pewnie przez to mniej uwagi na GPCH, niż te grające tylko na GPCH.
Albo sobie coś ubzdurał, nawet tego nie przemyślał i teraz idzie w zaparte.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
ta cala dyskusje mozna zobrazowac nastepujaco :

pokazujesz komus zdjecie krzesla - on twierdzi ze to sofa
pokazujesz mu opis krzesla w encyklopedii - on twierdzi, ze to stara encyklopedia
10 osob tlumaczy mu, ze to jednaK krzeslo - on twierdzi, ze sie nie znaja
i w tym momencie moim zdaniem dochodzimy do momentu w ktorym uprawnione staje sie popularne stwierdzenie :

Z ABSURDEM SIE NIE DYSKUTUJE
 
To się bardziej postaraj, bo to Twój podstawowy błąd. Brak wiedzy nie usprawiedliwia ignorancji. Ten wątek przegląda wielu graczy, dla których system naliczania prestiżu, a więc pozycji w rankingu, nie jest żadną nowiną. Ranking nie ma nic wspólnego z różnicą mocy na GPCh (niech to określenie pozostanie, bo faktycznie chodzi o ilość walk/24h, jaką gildia jest w stanie wykonać) między gildiami w grupie 1000 PL.
Wiem skąd się bierze Ranking ale to jest nieistotne dla tego tematu
Miejsce w Rankingu świadczy o sile (mocy) Gildii na GPCh i GvG
Ręce opadają. Znów ataki personalne, zamiast analizy tego, co gracze mający pojęcie o temacie próbują przekazać.
1 Przeczytać
2 Zrozumieć
3 W razie gdyby nie zrozumieć, to pytać a nie atakować
;)
Jakie ataki personalne? To są odpowiedzi do konkretnych osób.
1 Przeczytać
2 Zrozumieć
3 W razie gdyby nie zrozumieć, to pytać a nie atakować
Czy to przypadkiem nie jest atak personalny?
1. Jest tylko jeden ranking:
View attachment 6236
Nie ma innego, co składa się na prestiż, wytłumaczyli już Ci w tym wątku, więc nie będę tego powtarzał.

2. Prestiż Twojej gildii to 18000 z GPCH i 1650 za poziom, więc to odpowiednio około 99% i 1% z 19650, no chyba, że coś ostatnio w matematyce zmieniono przy obliczeniach procentów a ja o tym nie wiem.
Gdyby nie było GPCH Twoja gildia miała by 1650 prestiżu tylko za poziom, całe 100%

3. To oczywiste, i nie jest to żadna tajemnica, że z każdej ósemki w diamencie spadają do platyny dwie gildie, tak było jest i będzie.

4. Jednak chcesz aby poziom gildii i wyniki w GvG wpływał na przydział do grup, wiec racz nam powiedzieć DLACZEGO tego chcesz.
AD 1 już pisałem, że to skąd się bierze prestiż jest nieistotne.
AD 2 Czy napisałem, że nie wiem jaki jest prestiż mojej Gildii?
AD 3 To nie jest żadna tajemnica, że z 8 spadają jakieś Gildie, Bo mogą to być przy niesprzyjającym układzie nawet 3 Gildie
AD 4 Już to pisałem. Chcę wyrównania szans. Chcę by toczyła się równorzędna walka na polach. By nie było tak, że jedna Gildia zagarnia całe pola w 15 minut.
O ile w poprzedniej edycji zajęli 1 miejsce w lidze diamentowej lub mają 1000 PL
Piszesz o lidze Diamentowej a pozostałych lig to też dotyczy

For all:
W tym wątku chodzi o zmianę algorytmu doboru grup na GPCh na podstawie Rankingu i Lig.
Skąd się bierze prestiż Gildii jest nieistotne, Ranking już jest i nie ma potrzeby rozpatrywania skąd pochodzi.
Nigdzie nie napisano, że nie może być używany do algorytmu doboru grup w GPCh

For Kasia2389 Coś się tak uczepił tego Prestiżu?
 
Status
Zamknięty.
Do góry