Gildyjne Pola Chwały Aktualizacja 2021 - komentarze

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Gildyjne Pola Chwały Aktualizacja 2021 - Często zadawane pytania (FAQ)

PytanieOdpowiedź
Czy stara mapa zostanie zastąpiona nową? Nie, będzie jedną z możliwości. Mapa będzie zmieniała się co sezon. Po rundzie na jednej mapie - w kolejnym sezonie będzie grali na drugiej.
Czy dalej będą mógł zdobyć Statuę Honoru i Drogę do Zwycięstwa? Tak, na starej mapie (Archipelag wulkaniczny), będziecie mogli zdobyć zarówno jedno, jak i drugie. Zestaw powiązany z Wielkim Słoniem będzie dostępny wyłącznie na nowej mapie.
Czy nagrody personalne za walki/negocjacje będą takie same jak na starej mapie? Nie, na nowej mapie (Archipelag nad wodospadem) do zdobycia będą nagrody z zupełnie nowego zestawu nagród. Zagrajcie, żeby dowiedzieć się więcej!
Dlaczego w dzienniku nie ma 'Wtargnięcia', a na oznaczonym sektorze były akcje? Obecnie tylko pierwsza walka Gracza danego świata jest logowana. Oznacza to, że jeśli ktoś już wykonywał działania tego dnia na ten sektor - nie pojawią się kolejne wpisy. Jeśli atak zostanie przeprowadzony kolejnego dnia, pojawi się kolejny wpis o 'Wtargnięciu'.
Co konkretnie jest widoczne w profilu gildii i czemu liczby, które się pojawiają w wyskakującym oknie różnią się od tych z profilu?Profil gildii został zaktualizowany, pokazuje teraz ile Pól Chwały zostało wygranych w każdej lidze.

W wyskakującym oknie widoczna jest ilość wszystkich rozgrywek na polach chwały, w których brała udział gildia.
 

PEliks

Baron
Technicznie nie bardzo duża zmiana ale powiało świeżośćą i no... ładna mapka tylko ten słoń taki... słoniowaty. Statua jednak tak... trochę bardziej pasuje mi do miasta.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Normalnie to ręce opadają.
To naprawdę takie trudne jest dla programistów, żeby etykietki zapalały się bez kasowania kłodek i flag?
Jakoś ze wskaźnikami ataku i ignorowanie sie udało. Popracujcie trochę może i kłódki i flagi uda się zachować po właczeniu etykietek.
Dacie radę?
 

Gozur

Wójt
Kolejna rzecz, która uderza w małe gildie. Na tej mapie mała gildia praktycznie nie ma szansy na zbicie oblężeńia poprzez zajęcie sektora, tak jak wcześniej to można było zrobić.
 
kiedyś jedno zauważyłem że twórcy gildyjnego pola chwały nie przewidzieli że dla pracowitych gildii pole chwały będzie tylko kopalnią prezentów
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Nigdzie nie znalazłem info, że zmieniły się nagrody. Doszło zaopatrzenie, monety, łotry - jedna akcja i kilka mln zaopatrzenia
 

sir tatar

Baron
tak, jak na starej mapce na lagi na mobilu klęły pojedyncze osoby, to na nowej mapce wcieklizny dostawało już3/4 gildii ..... łącznie, ze mną, któremu do tej pory też nie lagowało !!!!!!!!!!!!
 

Feandil

Wójt
Czyżby losowy rozrzut punktów za pole się zwiększył? Nigdy chyba nie widziałem tak małej ilości na trzecim polu od brzegu:

gpch.png

Dla odmiany, w drugą stronę pole za 120 punktów, na tej samej odległości:

gpch1.png

Gdzieś kiedyś widziałem rozpiskę (dotyczącą ofc tylko Wulkanu), jakie widełki punktowe są na danych polach - tylko nie pamiętam gdzie. Ale nie kojarzę, również z doświadczenia, żeby losowość miała AŻ TAKIE znaczenie.

W tej chwili mi to pasuje - akurat to bardziej aktywny somsiad ma te słabsze pole xD Ale imho jednak dość to niesprawiedliwe...
 

hddk

Hrabia
Też to zauważyłem. Wczoraj np. na 7 sektorach robiłem 15 negów. Miałem 0-1 negów na 4-5 towarach, reszta non stop na 6. Na Becie na kilkunastu sektorach 1-2 sektory były na 4-5 towarów, reszta na 6... Udane negi, nowe losowanie i to samo. Nie wiem czy to zła passa, czy namieszali coś w prawdopodobieństwie. Oczywiście seria kilku prostych negów z rzędu mi się jakoś nie trafia na nowych polach :)
 
ja zauważyłem, że jedna gildia zajmuje środek i wszystko wokół i wygrywa - można to zrobić nawet 1 graczem

w poprzedniej mapie było trudniej zająć środek i wokoło
 

Gandalf Szary

Szlachcic zagrodowy
Właśnie w tej samej sprawie miałem pisać, ale miałem odczucie że mimo wielu negocjacji tylko mi się wydaje, a jednak nie. Negocjacji ponad trzy cyfrowa ilość i ewidentnie daje zbyt często 6 opcji towarów. Jak wcześniej było to całkiem w porządku zbalansowane, przypuśćmy 1/3 szansy na 4/5/6 opcji towarowych tak teraz 6 różnych towarów to jakieś 3/4 albo i 4/5 nawet. Jakby tego było mało, zbyt perfidnie daje do nego towary z epoki niższej, co w moim przypadku jest dość bolesne. Ze swojej epoki spokojnie wytwarzam satysfakcjonującą dla mnie ilość, z epoki niżej można kupić lub wymienić 2:1 jednak dużo z tym zamieszania bywa w praktyce. Jak wcześniej miałem trochę ponad po 100 surki z epoki niższej i po 500 ze swojej, to mogłem zrobić i kilkadziesiąt negocjacji, teraz z podobną ilością mogę się wypchać; raz że daje często 6 opcji = dużo pomyłek i straty surowców, dwa za często daje surowce z epoki niższej a jej mam zawsze mniej niż ze swojej, trzy na tym wszystkim tracę czas i nerwy. Niestety mimo kilku sektorów do zmiany towarów, na niewiele się to zdaje. Przyjemniej mi się robiło nego edycję temu na dwucyfrowym mnożniku, niż teraz na x2, x3.
 

hddk

Hrabia
Jakby tego było mało, zbyt perfidnie daje do nego towary z epoki niższej, co w moim przypadku jest dość bolesne.
He he, o tym już nie pisałem, ale też mam takie wrażenie. Wcześniej zapasy surki z poprzedniej epoki mimo wszystko delikatnie rosły, bo wpada z nieulepszonych budynków eventowych, a teraz w najlepszym razie stoi, a częściej pomału ale jednak maleje.
 

Bożka123

Hrabia
Nego na tych polach to sytuacja wyjątkowa. W zasadzie tylko wyjście z bazy. Potem wszystko jest na 4+ obozach. Pierwszego dnia pomyślałam, że zrobię 20k walk i będzie super. Super nie jest bo jest za łatwo i przez to nudno.
 
Do góry