Forge Bowl 2023 - komentarze

hddk

Hrabia
System jest ten sam, po prostu gracze wydali więcej diamentów i podbili progi lig. Na Becie brąz był od 1916 pkt. :)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
System jest ten sam, po prostu gracze wydali więcej diamentów i podbili progi lig. Na Becie brąz był od 1916 pkt. :)
Raczej nie. Spójrz na to, gdzie tym razem wylądowała kolejna podstawa do głównego budynku oraz jak zostaly ustawione nagrody za kasę. Pomijam fakt, że kiedyś, przynajmniej części graczy, mogla je kupić za diamenty. No ale to inny temat ;-)
 

Borisel

Hrabia
Jeszcze małe advocem : zawsze uważałem , że nagroda główna powinna być gwarantowana za aktywność w grze - zrobienie wszystkich zadań w evencie oraz wystarczająca waluta eventowa na komplet nagrody głównej . Liga i inne sprawy powinna być traktowana jako dodatek i zachęta dla graczy , którzy chcą mieć kolejną nagrodę główną - a nie jako jeden z czynników potrzebnych do osiągnięcia nagrody głównej .
Liga ma mechanikę , która premiuje graczy z zasobnym portfelem a nie aktywnych - wystarczy zobaczyć w tegorocznym evencie .
 
A ja wydałam diamenty na najlepszego trenera, w momencie, gdy piłek miałam już wiele tysięcy (co prawda głównie po to, żeby zdobyć nagrody dzienne), a efekt był taki, że i tak musiałam na ostatnie ulepszenie czekać, aż dostanę je za srebrną ligę. A piłki ze znajdziek wokół miasta wpadały dosyć często, nawet jeśli niewielkie ilości. Ostatecznie wyszłam jak zwykle - pełen budynek i podstawa kolejnego, ale to kolejny event, gdy niepewność jest do samego końca. Ci, którzy diamentów nie wydali, a byli w wysokiej lidze, mogli w ostatnie dwa dni bardzo spaść, gdy na nagrody rzucili się ci, którzy zbierali piłki od samego początku i dopiero wykupili trenerów.

Ale też i krzyczenie, że to niesprawiedliwość i tym, którzy są w brązie, też należy się budynek na maksymalnym poziomie, nie jest w porządku. Każdy event to swego rodzaju zawody, a ligi tylko i wyłącznie to potwierdzają. Ktoś, kto w zawodach zajmie 15 miejsce, nie dostanie nagrody takiej jak ten, który zajął 1. Gdyby tak było, wtedy można by krzyczeć o niesprawiedliwości, bo czyjś większy wysiłek, większe zaangażowanie i intensywniejszy trening zostałyby po prostu zlekceważone. Analogicznie tutaj - grasz codziennie, logujesz się, zbierasz wydarzenia wokół miasta, analizujesz ruchy piłkarzy i wyliczasz którymi podaniami będzie lepiej, to masz większą szansę na "podium". Wydasz na "super trening" w postaci diamentów, to masz prawie pewność, że będziesz w czołówce. A jak jesteś niedzielny graczem, który udział w zawodach wziął tylko dlatego, że akurat obok przechodził, to masz nagrody pocieszenia.
I owszem, mogłabym narzekać, że wydałam diamenty, a nie utrzymałam się w złotej lidze, ale trudno. Widocznie byli "lepsi, silniejsi", czy też przekładając na język gry, bardziej zasobni w diamenty lub gotówkę, by te diamenty kupić. Zainwestowali więcej ode mnie, więc więcej dostali. A im więcej osób wydało więcej, tym więcej osób pospadało niżej. Niefajne to, ale tak się dzieje, niestety.

To nie słusznie miniony ustrój, że "od każdego według możliwości, każdemu według potrzeb".
 

niepokorny76

Szlachcic
Pewnie sprzed zamiany w evencie nagród linii głównej :v
Mogę prosić o rozwinięcie tematu.
Czy to kolejny argument za tym, że ktoś z decydentów jednak dał <cenzura> z tym eventem i zamieniał sobie w jego trakcie nagrody linii głównej? A jeżeli tak to jaki był powód zmiany nagród linii głównej w trakcie eventu? Czy może IG zorientowało się, że można bardziej doić graczy na diamenty i dlatego w trakcie zamieniało linię nagród głównych tj. usunęło jeden dodatkowy zestaw pergoli? Ile było takich zmian w trakcie eventu - jedna czy więcej?
 

Marik

Książę
Nazbierałem diamentów na wg i pch, na J i B wykupiłem raz trenera za diamenty - srebrna liga i 1 dodatkowe ulepszenie na B, na J wpadły odziwo 2 dodatkowe, na A szedłem w dzienne i trener był 5% do dziennej i tam maxa nie ma ale to logiczne. Wystarczyło nazbierać diamentów z gry, nawet farmy nie są potrzebne i spokojnie wymaxować budynek z tym skąpym trenerem
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
@Marik ale tu nie chodzi, co Ty zdobyłeś, czy ja. Czy ktoś zdobył, czy nie zdobył, chodzi o zmiany w "systemie". Skoro wydałem ponad 6k diamentów (świadomie) na nagrody dzienne, z czego jestem bardzo zadowolony (2 x Fiora i pos.wart.), ale przy okazji ledwo co zdobyłem główny budynek, to cos jest "nieteges". Wiem mogłem stosować metody tu opisane, ale nie stosowałem i nigdy się jakoś nimi nie interesowałem (przy różnych eventach), to jednak pierwszy raz jak gram w FoE, wylądowałem w lidze Amatorów Zawsze byłem na granicy Brązu i Srebra , w zależności czy przetapialem diamenty. Czasami nawet więcej, co owocowało byciem nawet w Złotej. To raz, a dwa, że nie pamiętam tak ogromnej rozpiętość punktowej pomiędzy ligami. Ktoś napisał, że to przez graczy. Zgoda, ale COŚ to spowodowało, w właściwie ktoś
Pewnie skończy się tym, bo do tego moim zdaniem zamierza IG, że budynki z eventów będą "rozwarstwione", o czym poniekąd orzekonamy się w nadchodzącym evencie.
Moim zdaniem docelowo, będzie tak, że budynek główny będzie : podstawowy , za ukończenie eventu (10lvl). Ulepszony , z jakimś lekkim bonusem za złożenie kompletu (np. 11lvl) i wymaksowany (np. 12) za zdobycie ligi.
Pogadamy za rok
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
@Marik ale tu nie chodzi, co Ty zdobyłeś, czy ja. Czy ktoś zdobył, czy nie zdobył, chodzi o zmiany w "systemie". Skoro wydałem ponad 6k diamentów (świadomie) na nagrody dzienne, z czego jestem bardzo zadowolony (2 x Fiora i pos.wart.), ale przy okazji ledwo co zdobyłem główny budynek, to cos jest "nieteges". Wiem mogłem stosować metody tu opisane, ale nie stosowałem i nigdy się jakoś nimi nie interesowałem (przy różnych eventach), to jednak pierwszy raz jak gram w FoE, wylądowałem w lidze Amatorów Zawsze byłem na granicy Brązu i Srebra , w zależności czy przetapialem diamenty. Czasami nawet więcej, co owocowało byciem nawet w Złotej. To raz, a dwa, że nie pamiętam tak ogromnej rozpiętość punktowej pomiędzy ligami. Ktoś napisał, że to przez graczy. Zgoda, ale COŚ to spowodowało.
Im więcej eventów tym mniej mnie to dziwi. Inno idzie pełną parą w p2w i z każdym eventem będzie gorzej. Tak masz racje, że z tymi ligami jest coś nie tak, tak samo jak z tymi diamentami które gracze wydali, poniekąd bez sensu( chodzi mi o brak eventówki na maxa). Zmienili nagrody i nie chcą oddać diamentów, zrobić jakieś porządnej rekompensaty. Widząc ile czasu zajmuje naprawa najistotniejszych błędów w grze, jak znikający mieszkańcy, to cieszmy się że tego eventu szlag jasny w połowie nie trafił jak te zmiany wprowadzali. Jak gracze zaczną rezygnować z gry, to może się obudzą.
 

Azulena

Baron
Przeczytałam wszystkie komentarze od początku - wszystko co miałam do powiedzenia, zostało już napisane przez Graczy.

Ode mnie tylko jedno - jak tak dalej pójdzie, to zrezygnuję z robienia eventów, żeby się nie denerwować, bo w moim wieku to już zdrowiu szkodzi.

No i już nigdy nie kupię diamentów, ponieważ bardzo, bardzo stara zasada brzmi: "Jak płacę, to wymagam". A jak płacę i dostaję figę z makiem, to sorry, następnym razem, to Inno Games dostanie ode mnie figę.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Niestety, i tak i nie. IG tak to wymyśliło (nie tylko oni), że kupujesz "walutę w grze", a co Ty zrobisz, to już Twoja sprawa. Możesz ją kupić i trzymać ;-)
Ja kupiłem może z dwa razy jak gram w FoE i to metodą "na nowe miasto", bo to jedyna sensowna(?) oferta-sposob , pomimo zeszłorocznych podwyżek :-)
Zbierajmy diamenty z tego co wypadnie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ogólnie już w Św. Patryku zrobili tak, że max eventowego, czyli The Archdruid Hut zdobywa się za PLN, bądź fragmenty, które nie tak łatwo zdobyć. Mi osobiście się nie udało.
 

piotresz

Hrabia
Ogólnie już w Św. Patryku zrobili tak, że max eventowego, czyli The Archdruid Hut zdobywa się za PLN, bądź fragmenty, które nie tak łatwo zdobyć. Mi osobiście się nie udało.
Akurat fragmenty zdobywa się łatwo bo produkuje je Druid Hut, jeden fragment dziennie, jak podłączysz pod zbiór z BG to czasami wpadną 2 kawałki. Potrzebujesz 50 fragmentów więc zbierasz minimum 25 dni, max 50 czyli średnio ok 37 dni. Dla mnie nie problem, na Becie Archdruid się buduje (sorki za szybko napisałem, że stoi). Taki system zdobywania ulepszonej nagrody głównej jest dla mnie do przyjęcia.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jeszcze małe advocem : zawsze uważałem , że nagroda główna powinna być gwarantowana za aktywność w grze - zrobienie wszystkich zadań w evencie oraz wystarczająca waluta eventowa na komplet nagrody głównej . Liga i inne sprawy powinna być traktowana jako dodatek i zachęta dla graczy , którzy chcą mieć kolejną nagrodę główną - a nie jako jeden z czynników potrzebnych do osiągnięcia nagrody głównej .
Liga ma mechanikę , która premiuje graczy z zasobnym portfelem a nie aktywnych - wystarczy zobaczyć w tegorocznym evencie .
i nagroda główna była gwarantowana....

kwestia wybierania właściwych zawodników.... i trenera... bez diaxów mozna było to zrobić

do tego kiedys w brązowej lidze nie było ulepszenia, a teraz potrzeba było jedynie jednego ulepszenia z ligi by mieć full i brązowa liga była z palcem w nosie.
 
Na wejściu miałem:
12100 piłek (razem ze zdarzeniami, bez kupowania dodatkowych)
Diamentowy trener
Wydawałem w ostatnich godzinach

Efekt:
26 Epickich zestawów
Liga złota
Główna na max poziomie (+2 zestawy z ligi)
 

piotresz

Hrabia
Akurat fragmenty zdobywa się łatwo bo produkuje je Druid Hut, jeden fragment dziennie, jak podłączysz pod zbiór z BG to czasami wpadną 2 kawałki. Potrzebujesz 50 fragmentów więc zbierasz minimum 25 dni, max 50 czyli średnio ok 37 dni. Dla mnie nie problem, na Becie Archdruid się buduje (sorki za szybko napisałem, że stoi). Taki system zdobywania ulepszonej nagrody głównej jest dla mnie do przyjęcia.
Z tzw. ostatniej chwili - na Becie zrobili upgrade Druid Huta na 9 levelu i ten fragment do budowy Archdruida zniknął. Podobno to błąd.
Ano zobaczymy
 

PoooniK

Szlachcic zagrodowy
Akurat fragmenty zdobywa się łatwo bo produkuje je Druid Hut, jeden fragment dziennie, jak podłączysz pod zbiór z BG to czasami wpadną 2 kawałki. Potrzebujesz 50 fragmentów więc zbierasz minimum 25 dni, max 50 czyli średnio ok 37 dni. Dla mnie nie problem, na Becie Archdruid się buduje (sorki za szybko napisałem, że stoi). Taki system zdobywania ulepszonej nagrody głównej jest dla mnie do przyjęcia.
Małe sprostowanie, do zdobycia Archdruid Up Kit potrzeba 150 fragmentów. Mniejsza liczba wymaganych fragmentów była na początku eventu, ale później została zwiększona.
Z oficjalnego ogłoszenia na forum bety:
  • The required amount of Fragments for Golden Druid Hut Upgrade Kits has been increased to 150.
  • We have added a new production to the Druid Hut Level 9: It now produces 1 Fragment for the Archdruid Hut Upgrade Kit every day
Tak więc wychodzi 150 dni zbierania fragmentów bez BG. Oczywiście może to być przyspieszone przez dojście do 275 zrobionych zadań (tam jest 50 fragmentów, lub jak będziesz miał szczęście i dostaniesz w możliwość wykupienia tego w skrzynkach po zakończonym mieście. Mnie udało się złożyć wszystkie elementy podczas eventu, ale wymagało to zrobienia chyba ok. 12-14 miast.
Ogólnie to nie jest temat do poruszania przy wątku o Forge Bowl, więc może wrócimy to tego w odpowiednim wątku i jak przyjdzie na to czas i fimalna wersja eventu ^^
 

piotresz

Hrabia
Małe sprostowanie, do zdobycia Archdruid Up Kit potrzeba 150 fragmentów. Mniejsza liczba wymaganych fragmentów była na początku eventu, ale później została zwiększona.
Z oficjalnego ogłoszenia na forum bety:
  • The required amount of Fragments for Golden Druid Hut Upgrade Kits has been increased to 150.
  • We have added a new production to the Druid Hut Level 9: It now produces 1 Fragment for the Archdruid Hut Upgrade Kit every day
Tak więc wychodzi 150 dni zbierania fragmentów bez BG. Oczywiście może to być przyspieszone przez dojście do 275 zrobionych zadań (tam jest 50 fragmentów, lub jak będziesz miał szczęście i dostaniesz w możliwość wykupienia tego w skrzynkach po zakończonym mieście. Mnie udało się złożyć wszystkie elementy podczas eventu, ale wymagało to zrobienia chyba ok. 12-14 miast.
Ogólnie to nie jest temat do poruszania przy wątku o Forge Bowl, więc może wrócimy to tego w odpowiednim wątku i jak przyjdzie na to czas i fimalna wersja eventu ^^
Tak, tak, łącznie 150 ale z eventu spokojnie powinno się mieć 2 razy po 50 fragmentów z zadań dlatego pisałem o brakujących 50 sztukach
 

Natalia1984

Rycerz
Na wejściu miałem:
12100 piłek (razem ze zdarzeniami, bez kupowania dodatkowych)
Diamentowy trener
Wydawałem w ostatnich godzinach

Efekt:
26 Epickich zestawów
Liga złota
Główna na max poziomie (+2 zestawy z ligi)

Nawet JEŚLI to prawda, to możliwe było to tylko na serwerze, na którym mało kto już gra. Na wielu serwerach potrzeba było DUŻO więcej diamentów, żeby załapać się do ligi złotej, nie mówiąc w ogóle o nowych serwerach gdzie w ruch szły absurdalne ilości diamentów. Oczywiście nic mi do tego, jak kogoś stać to jego sprawa, ale kolega trochę fałszuje rzeczywistość pisząc że na jego serwerze możliwe było zdobycie ligi złotej bez kupowania piłek za diamenty, bo praktycznie na wszystkich serwerach w złotej lidze byli tylko Ci, którzy wydali dużo więcej diamentów, niż tylko na trenera.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie wydał. Dla mnie wydanie diaxów to wydanie z 5-10 k. Taki zakup trenera to w ogóle mus jak się chcę porządnie podejść do tematu. Nie bądź taki mądry, bo już zgłaszam Twój post o docinkę umiesz czytać.
o nie, docinka jest obraźliwa? xD
wydanie diaksów to wydanie diaksow. Czy to jest 500 czy 15k.
Ten event dało się zrobić z max budynkiem bez wydania diaxów nawet na trenera.
Nawet JEŚLI to prawda, to możliwe było to tylko na serwerze, na którym mało kto już gra. Na wielu serwerach potrzeba było DUŻO więcej diamentów, żeby załapać się do ligi złotej, nie mówiąc w ogóle o nowych serwerach gdzie w ruch szły absurdalne ilości diamentów. Oczywiście nic mi do tego, jak kogoś stać to jego sprawa, ale kolega trochę fałszuje rzeczywistość pisząc że na jego serwerze możliwe było zdobycie ligi złotej bez kupowania piłek za diamenty, bo praktycznie na wszystkich serwerach w złotej lidze byli tylko Ci, którzy wydali dużo więcej diamentów, niż tylko na trenera.
nie do końca tak. Kwestia tego kiedy się kupiło się trenera za diamenty.
Ja np zrobilem to na początku jak była wioska fiore. Więc bonus do ligi otrzymałęm za około 5k piłek.
Wszystko co potem wydałem z jednym trenerem + yard.

Jak koleda wydał wszystkie piłki ostatniego dnia z diamentowym trenerem, to zdobył maksymalną ilość punktów do ligi. (oczywiście tak samo można było zrobić kilkukrotnie kupując trenera do ligi - ale to średnio opłacalne), dlatego nie można porównywać sytuacji gdy ktoś wydawał piłki kilkukrotnie do sytuacji gyd ktoś wydał WSZYSTKIE na raz.
Możliwe, że dlatego byłoby to możliwe na jakimś "biednym" serwerze.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Na wejściu miałem:
12100 piłek (razem ze zdarzeniami, bez kupowania dodatkowych)
Diamentowy trener
Wydawałem w ostatnich godzinach

Efekt:
26 Epickich zestawów
Liga złota
Główna na max poziomie (+2 zestawy z ligi)
Nie ma takiej opcji i nie w ten sposób. Na 100% nie mogłeś, przy takiej liczbie piłek, wylądować w Złocie.
@Grzechu Junior Wierz mi , że nie. Oczywiście istnieje szansa, że ktoś zrobił przy wszystkich sprzyjających warunkach, ale nie zawsze one sprzyjały , nawet tym co grali "rozsądnie". Poprostu tym razem IG namieszało w evencie testując "nowe rozwiązania". Patrz posty wyżej.
...
 
Ostatnia edycja:
Do góry