Forge Bowl 2023 - komentarze

mastika

Wicehrabia
A za ostatnie zadanie policzyłeś ulepszenie? Grałem dokładnie według wzoru krótkie + treneiro +1 jard. Wyszedł budynek na maks, jedna podstawka górką, i zostało mi z 500 piłek na głupoty. Bez potrzeby nagród z ligi.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
IG ewidentnie i sukcesywnie przestawia wajchę w stronę KASA. W sumie, to ich interes, ale zaczyna być to irytujące, a w nadchodzącym evencie św. Patryka będzie jeszcze większe zgrzytanie i walenie pięścią w stół. Przynajmniej na to wskazują opinie na serwerze beta.
Nie pamiętam czasów, żebym przetopił 6k diamentów i wylądował w lidze Amatorskiej. Tak, grałem trenerem specjalnym (+5%)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Raczej nie będzie, jestem w amatorskiej, mam 1.108.
Brązowa od 1.180
wat dziwne xd
mi braknie jednego bo szedłem w dziennie a nie w główną wiec zobacze czy po 24 będą piłki i ile bede musiał dokupić, ale no świadome moje ryzyko. Srebrna liga jest 1923 pktów
 

Tomero

Szlachcic zagrodowy
Mi się udało, ostatnie ulepszenie wpadnie za ligę, jedyne diaksy wydałem na trenera, najbardziej boli jego cena z 150 podnieśli do 475
 

LimakT

Baronet
Nazbierałem 11.200 piłek.
Wziąłem trenera +1 i grałem najtaniej.
Piszecie, że ten układ pozwala na wymaksowanie pergoli.
Mam 2 podstawy, 1 zestaw i 8 ulepszeń.
Zabraknie jednego ulepszenia.
Co zrobiłem nie tak?
Niepotrzebnie posłuchałeś ludzi na tym forum :p Trzeba czasami samemu ogarnąć sytuacje i zmienić taktykę. Najlepszą taktyką żeby pergole ma maksa zdobyć za darmo było zużycie 1-1,5k piłek na trenera dającego 2xpkt do ligi a resztę piłek zużyć z trenerem +1 yard.
 

Natalia1984

Rycerz
No cóż, w tym evencie jest tyle pułapek, że naprawdę ciężko uzbierać komplet ulepszeń. Ale zapewne dokładnie o to chodzi, żeby dziś i jutro poszly w ruch diamenty i realna gotówka. Współczuję graczom którzy nie mają farm diamentów albo zachomikowanych zapasów, bo zmusza się ich do wydawania pieniędzy. A kto nie będzie chciał zapłacić to zostanie z niczym, czyli 80% graczy
 

Odpadlo

Baronet
na kazdym swiecie mam to samo, 2 podstawy , 7 ulepszen i 1 ulepszenie/podstawa, czyli na kazdym swiecie trzeba bylo manewrowac trenerami albo wydac diaxy/kase..... powodzenia
 

niepokorny76

Szlachcic
A co powiecie na taką ciekawostkę:
Gracz ma zrobione 1120 jardów. W inwentarzu ma: 9 pakietów ulepszeń, 1 zestaw i 2 podstawy. Policzcie sobie czy jest to możliwe.
A on tak właśnie ma. Nawet mi screeny wysłał bo mu nie wierzyłem. Skąd mu się wziął 1 pakiet ulepszeń to on sam nawet nie wie. Podejrzewam, że nawet Inno Games nie wie. Niezłe cuda się dzieją w tym evencie.
Edyta: nie jest to pakiet ulepszeń za ligę brązową bo ten pakiet (a dokładnie to zestaw) wpadnie dopiero po zakończeniu eventu.
 
Nazbierałem 11.200 piłek.
Wziąłem trenera +1 i grałem najtaniej.
Piszecie, że ten układ pozwala na wymaksowanie pergoli.
Mam 2 podstawy, 1 zestaw i 8 ulepszeń.
Zabraknie jednego ulepszenia.
Co zrobiłem nie tak?
Żeby zdobyć budynek max lvl trzeba było zrobić wszystkie zadania ( 3lvl) to każdy robi z automatu, + 1200 linia nagród ( 8lvl) lub 1040 linia nagród (7lvl) + liga brązowa. Wszystkie piłki "przepuściłeś" z trenerem +1jard? Myślę że to niemożliwe. Ja tego trenera użyłem 1x. gdzieś w połowie eventu. Nie pamiętam ile piłek na to poszło , myślę że nie więcej jak 2-3tys. Łącznie zrobiłem ponad 1040 na linii nagród co pozwala sądzić że gdyby wszystko poszło z tym trenerem z łatwością osiągnęło by się 1200 dla kolejnego udoskonalenia budynku wówczas można by nie martwić się ligą. Tylko że ligę robiło się o wiele łatwiej. Trener do ligi PODWAJA pkt do niej. No to ile byś miał w lidze? Skoro więc wynik ligi pokazuje że nie korzystałeś z trenera do niej , z linii nagród nie uzyskałeś min 1200 to.......to co robiłeś?
 

Borisel

Hrabia
Event skończony , nie zdobyłem jednego ulepszenia - za mało piłek było po prostu . Udało mi się zrobić tylko 960 jardów , liga brązowa (spadłem ze złotej , mimo wykorzystania trenera podwajającego ligę) . No ale nie ma złego - udało mi się zrobić drugi pełny komplet wioski fiore - więc wywalę tą nagrodę główna i stawię wioskę .
 

mastika

Wicehrabia
A co powiecie na taką ciekawostkę:
Gracz ma zrobione 1120 jardów. W inwentarzu ma: 9 pakietów ulepszeń, 1 zestaw i 2 podstawy. Policzcie sobie czy jest to możliwe.
A on tak właśnie ma. Nawet mi screeny wysłał bo mu nie wierzyłem. Skąd mu się wziął 1 pakiet ulepszeń to on sam nawet nie wie. Podejrzewam, że nawet Inno Games nie wie. Niezłe cuda się dzieją w tym evencie.
Edyta: nie jest to pakiet ulepszeń za ligę brązową bo ten pakiet (a dokładnie to zestaw) wpadnie dopiero po zakończeniu eventu.
Kliknij sobie listę nagród, przewiń do pierwszej strony - pierwszą nagrodą za 80 jardów jest właśnie Zestaw Pergoli.

Edit - Bistro w komplecie z Fiore, winnicą i Athlon wygląda kapitalnie. Choć fajnie by było, gdyby pojawił się budynek w nieco bardziej futurystycznym wydaniu. Coś, co można zestawić z Tropicielem, Bankiem czy KT. Wiem, wiem, pomarzyć to sobie można :)
 
Ostatnia edycja:

canisares

Szlachcic zagrodowy
Dla mnie ten cały event to lipa totalna. Nie dość, że człowiek traci czas na to żeby codziennie wszystkie zadania zaliczać ( i już za to powinna wpaść główna nagroda ) to jeszcze o ile dobrze policzyłem powinienem wydać ( zakupić ) 1995 diamentów żeby mieć 1200 dodatkowych piłek aby wygrać dziesiąte ulepszenie i skompletować całą tą poje....ą pergole. Wydawanie diamentów powinno być zarezerwowane dla tych co wpadają raz na ruski rok do tej gry. No ale dobrze, że to ja nie tworzę takiej głupiej gry tylko inni. Poziom inteligencji twórców tej gry niczym Zbyszek Ziobro, czyli ZERO !!!!

A za ostatnie zadanie policzyłeś ulepszenie? Grałem dokładnie według wzoru krótkie + treneiro +1 jard. Wyszedł budynek na maks, jedna podstawka górką, i zostało mi z 500 piłek na głupoty. Bez potrzeby nagród z ligi.
Napisz ile wydałeś kasy na diamenty i zakup dodatkowych piłek. Bo z tego co piszesz, to słaby z matmy jesteś, skoro grałeś według wzoru "krótkie + treneiro + 1 jard". Jedynie oprócz wydawania kasy to wytłumaczenie dla ciebie może być takie, że z podwórka-śmieci uzbierałeś pona 5k piłek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mastika

Wicehrabia
Nic nie wydałem, nie było takiej potrzeby. Liczba zebranych piłek w całym evencie + trener postępowy + same krótkie zagrania w zupełności wystarczyły. No muszę być wybitnie słaby z tej matmy, skoro umiałem sobie policzyć ile średnio piłek muszę wydać na pełne boisko żeby na spokojnie, bez ligi skompletować główną nagrodę, takie 4 z minusem, bo liczyłem 3,14 razy oko, a i tak z 500 górką mi wyszło :)
 

negatyvv88

Szlachcic zagrodowy
No cóż, w tym evencie jest tyle pułapek, że naprawdę ciężko uzbierać komplet ulepszeń. Ale zapewne dokładnie o to chodzi, żeby dziś i jutro poszly w ruch diamenty i realna gotówka. Współczuję graczom którzy nie mają farm diamentów albo zachomikowanych zapasów, bo zmusza się ich do wydawania pieniędzy. A kto nie będzie chciał zapłacić to zostanie z niczym, czyli 80% graczy
Mi zabraknie jednego rozszerzenia ale ani myślę kupować. Poczekam sobie do przyszłego roku.
 
No właśnie nie wiem.
Widać, że gdzieś coś pokpiłem. :(
Trudno.
Będą następne, lepsze nagrody.:)
Myślę że wykorzystałeś na nagrody dnia. To ostatnie sensowne wytłumaczenie. No chyba że nic nie robiłeś :)))Ostatnio eventy są robione trochę na styk. Ważne jest wykorzystanie każdego elementu w nim choćby takiego jak uzbieranie dodatkowych piłek w "znajdkach" Parę razy trafiłem po 200szt a łącznie myślę że z 1000 wpadło a tyle ok trzeba było wydać na kolejną nagrodę na linii nagród a to przekłada się na efekt końcowy.
 

niepokorny76

Szlachcic
Kliknij sobie listę nagród, przewiń do pierwszej strony - pierwszą nagrodą za 80 jardów jest właśnie Zestaw Pergoli.
Jeszcze raz. Gracz ma zrobione 1120 jardów. W inwentarzu ma: 9 pakietów ulepszeń, 1 zestaw i 2 podstawy. Jak dla mnie to ma za dużo o jeden pakiet ulepszeń. I nie jest to pakiet ulepszeń za ligę brązową bo event się jeszcze nie skończył. Reszta jest OK.
@mastika weź to sobie rozrysuj. Może wtedy zrozumiesz.
 

Futryna

Rycerz
Ja raz zakupiłem pakiet 1200 piłek i w sumie dostawiłem dwie dwie wioski, plus wartownik na 2 poziomie dwa razy. Do tego komplet budynku głównego (one zapasie podstawka oraz nagroda z ligi brązowej), do 1200 jardów brakuje mi dwóch podejść ale bez potrzeby. Głównie skupiony byłem na dziennych, dwa razy atakowałem z dużą ilością piłek (na wioskę), że dwa trzy razy na wartownika. Raz użyłem trenera za diax. Więc wydaje mi się, że to kwestia kombinowania. Grałem najtańszy i średni ruch. Event na plus
 

Urielek

Baron
Ex-Team
A co powiecie na taką ciekawostkę:
Gracz ma zrobione 1120 jardów. W inwentarzu ma: 9 pakietów ulepszeń, 1 zestaw i 2 podstawy. Policzcie sobie czy jest to możliwe.
A on tak właśnie ma. Nawet mi screeny wysłał bo mu nie wierzyłem. Skąd mu się wziął 1 pakiet ulepszeń to on sam nawet nie wie. Podejrzewam, że nawet Inno Games nie wie. Niezłe cuda się dzieją w tym evencie.
Edyta: nie jest to pakiet ulepszeń za ligę brązową bo ten pakiet (a dokładnie to zestaw) wpadnie dopiero po zakończeniu eventu.
Pewnie sprzed zamiany w evencie nagród linii głównej :v
 

Natalia1984

Rycerz
Jeszcze raz. Gracz ma zrobione 1120 jardów. W inwentarzu ma: 9 pakietów ulepszeń, 1 zestaw i 2 podstawy. Jak dla mnie to ma za dużo o jeden pakiet ulepszeń. I nie jest to pakiet ulepszeń za ligę brązową bo event się jeszcze nie skończył. Reszta jest OK.

A dlaczego uważasz, że tylko lidze brązowej i wyżej należy się nagroda główna na najwyższym poziomie? Cała reszta to jakiś gorszy sort i są niegodni budynku eventowego?
Kilka takich eventów i w tej grze zostaną tylko same forumowe mądrale, osoby które będą wydawały tysiące diamentów albo Ci dla których ta gra jest jedynym sensem życia i siedzą w niej 24h na dobę.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Wydałem ponad 6k diamentów i tak wylądowałem w Amatorach. Widać mechanizm IG się sprawdza. Dla tych, co nie analizują kodu źródłowego gry, pozostaje "płacz i płać". Nigdy nie widziałem takiej przepaści między Brązem i Złotem. No ale, cześć zadowolona, bo nawet jak nie wyrobili swojego, to i tak załapali się na "darmowego" upa przez zmiany...
 

hddk

Hrabia
U mnie na obu światach budynek wymaksowany bez diaksów. Dzięki znajdkom starczyło piłek na 15 boisk (1200 jardów) bez oglądania się na ligę, a skończyłem w Amatorach :) Gdyby nie starczyło, zostawała kombinacja kilku boisk z trenerem +1 jard i kilku z trenerem x2 pkt. (np. 8+5, 7+6). Wtedy 13 boisk i liga brązowa. Tak czy siak, dało się za darmo.

Na bonusowego upa na jednym świecie się załapałem, ale i tak został w zapasie.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
U mnie na obu światach budynek wymaksowany bez diaksów. Dzięki znajdkom starczyło piłek na 15 boisk (1200 jardów) bez oglądania się na ligę, a skończyłem w Amatorach :) Gdyby nie starczyło, zostawała kombinacja kilku boisk z trenerem +1 jard i kilku z trenerem x2 pkt. (np. 8+5, 7+6). Wtedy 13 boisk i liga brązowa. Tak czy siak, dało się za darmo.

Na bonusowego upa na jednym świecie się załapałem, ale i tak został w zapasie.
Tu nie chodzi o to, że "wydałem", bo mam 2 pełne Fiory i Bistro oraz kilkanaście Posterunek Wartownika i na to się nastawiłem. Chodzi o sam "system", który wydaje się być czymś nowym, niekoniecznie przyjaznym dla gracz, większości graczy. Nigdy, wydając, czy nie wydając diamenty, nie wylądowałem w Amatorach
Może czas się przyzwyczaić ;-)
 
Do góry