FoE Soccer Cup 2018 - komentarze

Fifi2013

Rycerz
dlaczego tak uważasz ?
zaraz na samym początku dostajesz też studnie życzeń (no prawie zaraz, trzeba strzelić 2 gole)
 

DeletedUser18754

Guest
Jeśli nie będzie ulepszenia do wylosowania, to pomniejszenie studni będzie jedyną sensowną nagrodą. Jakby trafić takich z 10, to troche miejsca się zwolni.
 

DeletedUser4282

Guest
Mam pytania co do przejścia z ligi do ligi.
1) Ile bramek trzeba strzelić by przejść z ligi Hobii do Amatorskiej i do kolejnych lig. Prosił bym o tabele lub przedział ile bramek to która liga.(w spoilerze lub w prywatnej wiadomości)
2) Jeśli dobrze rozumiem liga jest liczona dla serwera-świata a nie tylko dla sąsiadów.
3) Czy Nagroda za zajęte miejsce w lidze będzie dopiero po zakończeniu evetu ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
1. To zależy od ambicji i aktywności graczy całego serwera, określony procent największej ilości bramek to najwyższa liga a potem analogicznie niższe ligi.
Aktualna sytuacja na testowym:

Magnum_Opus.png

2. Tak
3. Tak
 

DeletedUser4282

Guest
Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania , to pozwala mi lepiej zrozumieć jakie są szanse na nagrodę w ewencie za zajecie dobrego miejsca w lidze. ;)
 

DeletedUser17530

Guest
Jak przejść do wyższej ligi (lub uzyskać spadki)?
Ligi są podzielone na podstawie procentu liczby bramek zdobytych przez wszystkich graczy. Przykładowo, 1% najlepszych graczy pojawi się w Złotej Lidze, a 50% graczy, którzy zdobyli najmniej goli, pojawi się w Lidze Hobby.
Jeśli pozostaniesz aktywny, prawdopodobnie awansujesz na wyższą ligę, a niższy poziom aktywności spowoduje spadek.
 

DeletedUser7795

Guest
Z takim eventem nie mam co liczyć na nagrody, które chciałbym zdobyć. Nagrody zależne od aktywności. Kto to wymyślił?
 

DeletedUser13517

Guest
Z takim eventem nie mam co liczyć na nagrody, które chciałbym zdobyć. Nagrody zależne od aktywności. Kto to wymyślił?

No ja liczę na galerie i na to się nastawiam czyli jest OK

Jest jedna rzecz która zawsze mnie dziwi. W większości event nie wymaga nie wiem jak wielkiego wysiłku aby go zrobić a zawsze można wylosować jakąś ŚW Galerię lub cokolwiek co komu się spodoba.

p.s. na becie jak do tej pory nie było w nagrodzie dnia zestawu do podnoszenia poziomu głównej nagrody więc raczej trzeba celować w inne nagrody
 

DeletedUser7795

Guest
Zobaczymy jak mi pójdzie w tym evencie ale już wiem, że nie będzie tak kolorowo.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po najechaniu na Puchar ligi, widoczny jest procent graczy, którzy graja w danej lidze
i tak:

Hobbystyczna - 50%
Amatorska - 50%
Brązowa - 20%
Srebrna - 5%
Złota - 1%

Razem mamy 126% graczy, to jakieś cudowne rozmnożenie.
Oczekuję od autora wytłumaczenie tego matematycznego fenomenu.

I tu nasuwa się pytanie, czy aby być zaliczanym do tabeli ligowej wystarczy:
1. Grać na serwerze, nie robiąc zadań i podań;
2. Trzeba zrobić jedno zadnie lub określona ich ilość;
3. Wykonać jedno podanie lub określoną ilość podań;
4. Jednocześnie 2 i 3
5. Strzelić bramkę.

Osobiście uważam, ze prawidłowa odpowiedź to 5.
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
7% (aby otrzymać słynne 133%, czyli maksimum FoE) to osoby, które nie zaliczają się nawet do ligi Hobbystycznej :D

...

A tak na poważnie - wystarczy dokładniej przyjrzeć się opisowi. Dla ułatwienia wyjaśnień, założę, że serwer liczy 100tyś. Graczy.

50% najgorszych (czyli 50tyś.) znajdzie się w lidze Hobbystycznej.
Ci z "lepszej 50", czyli pierwsze 50% - będzie w lidze Amatorskiej ("Znajdź się w czołowej 50% uczestników").
Natomiast Ci, co będą wśród "Czołowych 20% uczestników" (czyli wśród pierwszych 20 tyś. Graczy), znajdą się w lidze Brązowej. - tym samym, w lidze Amatorskiej tak naprawdę będą Gracze z pozycji 20001 do 50000.
Dalej idzie analogicznie - będąc w czołówce 5% Graczy (czyli pierwszych 5 tyś.) będzie w lidze Srebrnej - liga Brązowa zatem będzie miejscem dla Graczy z pozycji 5001-20000.
Aby być w lidze Złotej, trzeba być w pierwszym 1% Graczy na serwerze (czyli na pozycjach 1-1000). Tym samym, liga Srebrna to pozycje 1001-5000.

(btw. podobna zasada tyczy się podawania "Topki" rankingów - jak ktoś jest w TOP50, to znaczy, że jest na pozycji 1-50. Do TOP50 wliczają się osoby z TOP1, TOP5, TOP10.. chociaż jak się tylko do nich odnośni, to nie używa się stwierdzeń TOP50 czy TOP100) ;)
 

schwimmen

Wójt
Czy można liczyć na całkowite przetłumaczenie tekstów na język polski? Gdzieniegdzie występują teksty w języku angielskim(w wersji mobilnej, na pc nie sprawdzałem) np. Jeśli potwierdzamy, że v chcemy wydav napoje energetyczne na boisku.
 

kasia2389

Arcyksiążę
7% (aby otrzymać słynne 133%, czyli maksimum FoE) to osoby, które nie zaliczają się nawet do ligi Hobbystycznej :D
I to było właśnie drugie pytanie, czy, a jeżeli tak to jakie są warunki nie zaliczania się nawet do ligi hobbystycznej.

Wydaje się, że w lidze hobby są wszyscy i nikt, czyi gracze, którzy nie strzelili nawet jednej bramki.

Co do procentów, doszłem ("doszłem" bo miałem blisko - to bautroczyzm) dokładnie do takich samych wniosków.

ALE

To aktualna sytuacja z 3 serwera

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Nie ma podanej ilości graczy w lidze hobystycznej.

Z całą pewnością na c ilość graczy jest większa niż 170 (2x85),
Ale to jest jeszcze lepsze:
50 % to 85 => całość to 170
20% to 19 => całość to 95
5% to 11 => całość to 55
1% to 5 => całość to 500

Oczywiście to co wyżej napisałem jest totalną bzdurą, a przedziały ligowe tworzy się w zupełnie inny sposób, co ciekawe na testowym ilość graczy w ligach została utajniona,
Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg
 

hddk

Hrabia
Oczywiście to co wyżej napisałem jest totalną bzdurą, a przedziały ligowe tworzy się w zupełnie inny sposób, co ciekawe na testowym ilość graczy w ligach została utajniona,
Może jakiś chwilowy bug, bo teraz liczbę graczy widać. Ale na początku rozgrywek była podana także ilość graczy w lidze hobbystycznej, potem utajnili, żeby nikt nie wnikał w poprawność wyliczeń albo żeby nie znał liczby uczestników eventu :)
 
Do góry