Event rocznicowy 2024 - dyskusja

Borisel

Hrabia
Ok szybkie przypomnienie - pamiętam , że warto robić raz dziennie ten event by otworzyć najwyższą dostępną skrzynię - 2x punktów raz dziennie , nie warto czyścić całej planszy na siłę jeśli zużyło się więcej energii niż to było warte. Ile energii trzeba było używać optymalnie - 150 (15 kamieni) na jedną planszę?
 

Marik

Książę
Mój ulubiony event, teraz z ułatwieniami nagrody spoko.

Ps. Ktoś wie czy w dziennych mają być też złote upy w zestawach budynków?
 

Borisel

Hrabia
View attachment 7840
Może się komuś przyda pod strategię Rywala. Nagrody pewnie ulegną pewnej korekcie jak w poprzednich.
Co było pierwotnie w nagrodzie za zadanie 32? Bo ślepy jestem i nie wiem co to jest. Mam tylko nadzieję, że rywal nie będzie wymagał użycia tych nowych narzędzi bo już użyłem na paru planszach. Pierwotnie chciałem zrobić 2 plansze (1 dzienna + darmowa po tym) po 160 energii (16 kawałków) ale dzięki tym narzędziom udaje mi się czyścić całą planszę i robię już 4 planszę. Nie wiem czy tak powinienem robić no ale hej - w końcu to zabawa. Przy okazji - szkoda że ta nowa scena epok nie ma animacji ruchu - jest tak jakby martwa.
 
Ostatnia edycja:

Marcin Wódz Śremu

Szlachcic zagrodowy
Jest problem z prawidłowym działaniem okna eventowego. Ilekroć chcę podświetlić dowolny klejnot, wygenerowany z kwadratu energii, nie mogę tego zrobić, by połączyć go z innymi klejnotami, będącymi już na planszy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 

Marik

Książę
uwaga kuźnia wyverntide (tłumaczenie i używanie polskich nazw wykracza poza poziom inteligencji osób za to odpowiedzialnych..) nie działa w evencie, błąd zgłoszony
 
Jest problem z prawidłowym działaniem okna eventowego. Ilekroć chcę podświetlić dowolny klejnot, wygenerowany z kwadratu energii, nie mogę tego zrobić, by połączyć go z innymi klejnotami, będącymi już na planszy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
U mnie ten sam błąd. Ciasteczka/pamięć podręczna już czyszczona i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Kilka razy trzeba otwierać i zamykać apkę i liczyć na szczęście, że tym razem zadziała, co sprawia, że event jest dla wyjątkowo cierpliwych.
 

Koral11

Szlachcic zagrodowy
Mam to samo, zróbcie coś, bo nie można grać

Pomogła aktualizacja, zobaczymy czy nie będzie się powtarzać
 
Ostatnia edycja:

Don Flamingo

Baronet
Nie no rozwala mnie jak widzę, że budynek sceny epok na POZIOMIE DRUGIM jest tak mocny jak zimowa piramida, której potrzeba aż 12 zestawów do złożenia max poziomu. To nowe metro, którego trzeba bodaj 12 zestawów też wygląda mizernie przy nowej scenie epok, NA POZIOMIE DRUGIM, podkreślmy to aby miało odpowiedni wydźwięk XD
Kilka skrzynek się kupiło w zeszłym roku, żeby miasto było samowystarczalne. A tu cyk - 1 złota skrzynka, stawiasz sobie farme ze scen epok na 2 poziomie i masz wszystko bez większego wysiłku :haha:
Ludzie odpowiadający za tworzenie nowych budyneczków wykonali dobrą robote z aktualizacją statystyk budynków z osad.
Ale to co robią z nowymi, to już jakiś obłęd :) są strasznie OP
 

Marik

Książę
Nie no rozwala mnie jak widzę, że budynek sceny epok na POZIOMIE DRUGIM jest tak mocny jak zimowa piramida, której potrzeba aż 12 zestawów do złożenia max poziomu. To nowe metro, którego trzeba bodaj 12 zestawów też wygląda mizernie przy nowej scenie epok, NA POZIOMIE DRUGIM, podkreślmy to aby miało odpowiedni wydźwięk XD
Kilka skrzynek się kupiło w zeszłym roku, żeby miasto było samowystarczalne. A tu cyk - 1 złota skrzynka, stawiasz sobie farme ze scen epok na 2 poziomie i masz wszystko bez większego wysiłku :haha:
Ludzie odpowiadający za tworzenie nowych budyneczków wykonali dobrą robote z aktualizacją statystyk budynków z osad.
Ale to co robią z nowymi, to już jakiś obłęd :) są strasznie OP
Metro jest gorsze od sceny? Coś Ci chyba nie pykło. Scena II daje atak(zwykły/gpch) 13/24 zaś metro 18/20. Metro jest bardzo dobrym zamiennikiem pod starsze budynki, a tutaj mam na myśli np. produkcję monet oraz ludność i najważniejsze metro nie wymaga drogi. Osobiście sceny na II poziomie uważam za nieopłacalne. Dla porównania (tak znowu mój ulubiony) resort ogrodowy 5x4 bez drogi 31/40 (atak obrona) a scena łacznie (37 ataku) + droga.

Czy budynki z tego eventu są strasznie op? Hmm czasami IG troche się zagalopuje i z jakąś eventówką przesadzi, jednak mam wrażenie że nie w tym evencie ;p

Nie zmienia to jednak faktu, że to najlepszy event pod nagrody dodatkowe, bo sypią się one na lewo i prawo, a nawet studnie wpadają ;D
 

koordi

Wójt
Jak chcesz postawić farmę ze scen epok jak upgrade do 2lvl wcale nie masz tak dużo - chyba, że mnie coś ominęło

Popatrz sobie lepiej na nowego kolosa lvl 10 - nawet drogi nie potrzebuje. To najsilniejszy specjal zaraz po kulturowych.

Każde NK to 1 taki budynek. Czyli co 2tyg masz taki
 

Don Flamingo

Baronet
Metro jest gorsze od sceny? Coś Ci chyba nie pykło. Scena II daje atak(zwykły/gpch) 13/24 zaś metro 18/20. Metro jest bardzo dobrym zamiennikiem pod starsze budynki, a tutaj mam na myśli np. produkcję monet oraz ludność i najważniejsze metro nie wymaga drogi. Osobiście sceny na II poziomie uważam za nieopłacalne. Dla porównania (tak znowu mój ulubiony) resort ogrodowy 5x4 bez drogi 31/40 (atak obrona) a scena łacznie (37 ataku) + droga.

Czy budynki z tego eventu są strasznie op? Hmm czasami IG troche się zagalopuje i z jakąś eventówką przesadzi, jednak mam wrażenie że nie w tym evencie ;p

Nie zmienia to jednak faktu, że to najlepszy event pod nagrody dodatkowe, bo sypią się one na lewo i prawo, a nawet studnie wpadają ;D
Oczywiście, że scena epok na 2 poziomie jest lepszą opcją od tego marnego metra... już Ci tłumaczę - gdy ktoś gra w Jowiszu i nie zamierza ruszać się z tej epoki, to na spokojnie może skasować alcatraz, gdyż 1 taka scena produkuje 12 grenadierów harpunowych. 10 takich scen i masz produkcje alcatraz na 120 poziomie + mase bonusów do ataku, o ktorych juz wspomnialeś ;)
Największą siłą nowych scen epok jest produkcja woja, 12 jednostek strzeleckich. To jest potężny boost względem budynkow z poprzednich eventów. Dla osób z Jowisza będzie to najlepszy budynek jaki dotąd wyszedł i kolejny argument za tym, aby nigdy nie wychodzić z tej epoki xD
Jakby to było z 4-5 jednostek, to jeszcze dałoby się przejść obok tego budynku obojętnie. Ale to jest 12 (słownie: DWANAŚCIE JEDNOSTEK) rozumiecie ? xD I teraz wyobraź sobie, że ktoś ma w mieście 40 takich scen epok, a znam kilka takich osób, to po rozwinięciu każdej takiej sceny na poziom 2, (BG + zakończ produkcje specjalną... myśle że więcej niż 2-3 miesiące mu to nie zajmie) taki człowiek ma dziennie 480 JEDNOSTEK ZE ZBIORÓW.
Przecież to jest chore. Przesadzone. Totalnie broken :)
Dla ludzi z Jowisza ten budyneczek to jest złoto.
 
Ostatnia edycja:

deliryk

Wicehrabia
hezeli bedzie jakis boost perelek to pewnie alcatraz bedzie w 1st grupie do zmian

eventowki daja tez bonusa do innych jednostek i ogolnie tego robi sie sporo, co sprawia ze az sie zastanawiam na co je bedziemy tracic :)
 

Marik

Książę
Oczywiście, że scena epok na 2 poziomie jest lepszą opcją od tego marnego metra... już Ci tłumaczę - gdy ktoś gra w Jowiszu i nie zamierza ruszać się z tej epoki, to na spokojnie może skasować alcatraz, gdyż 1 taka scena produkuje 12 grenadierów harpunowych. 10 takich scen i masz produkcje alcatraz na 120 poziomie + mase bonusów do ataku, o ktorych juz wspomnialeś ;)
Największą siłą nowych scen epok jest produkcja woja, 12 jednostek strzeleckich. To jest potężny boost względem budynkow z poprzednich eventów. Dla osób z Jowisza będzie to najlepszy budynek jaki dotąd wyszedł i kolejny argument za tym, aby nigdy nie wychodzić z tej epoki xD
Jakby to było z 4-5 jednostek, to jeszcze dałoby się przejść obok tego budynku obojętnie. Ale to jest 12 (słownie: DWANAŚCIE JEDNOSTEK) rozumiecie ? xD I teraz wyobraź sobie, że ktoś ma w mieście 40 takich scen epok, a znam kilka takich osób, to po rozwinięciu każdej takiej sceny na poziom 2, (BG + zakończ produkcje specjalną... myśle że więcej niż 2-3 miesiące mu to nie zajmie) taki człowiek ma dziennie 480 JEDNOSTEK ZE ZBIORÓW.
Przecież to jest chore. Przesadzone. Totalnie broken :)
Dla ludzi z Jowisza ten budyneczek to jest złoto.
Fakt, pisałem to z perspektywy ep. Zaiste w Jowiszu jest mega op.

Polecam czyścić plansze do końca, bo można dostać takowy zestaw szachownic
 

Atli

Hrabia
baron bełkoce. o co tu chodzi?

Baron zabalował i język mu się plącze. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze/lenistwo. No i jest to też dowód na powolną agonię FOE - bo o ile idiotyczne parametry budynków i dziwne ruchy Inno można jakoś sobie "wytłumaczyć" to brak poprawnego tłumaczenia jest po prostu olewaniem graczy i traktowanie pracy jako pańszczyzny.
 
Do góry