Event Rocznicowy 2023 - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tego nie wytłumaczysz.Masz przykład z tematu o V lvl. Brak logiki niestety cechuje wielu piszących. Stanowczo za dużo "bo ja...".
Kolejny dzień z "kluczami":
czerwone 51%
zielone 24 %
niebieskie 25 %
ciężko jest kupić skrzynie najtanśżą, która prawdopodobnie chce albo zielony/czerwony lub sam czerwony?

To że nie potraficie nie znaczy, że się nie da. Foe od zawsze było BANALNĄ grą - co słusznie jeden kolega podkresla. Więc tu nie ma żadnego rocket science.
A jak Ci sie nie chce myśleć to wybieraj tą skrzynke któa wymaga najwięcej kluczy, których masz najwięcej. Wtedy dojdziesz gdzieś do sytuacji 0-10-10 albo coś takiego.
Ale to trzeba siąść, spojrzeć na skrzynki, pomyśleć co się stanie jak kupie tą, a co jak kupie tamtą, kurde same niebieskie, dobra wezmę, mam ich malo - musze uważac, kolejne niebieskie wszędzie, kurde nie fajnie. kolejny zestaw 3 niebieskie 3 zielone 9 ognistych lub 6 ognistych za najtanśzą - gro pewnie wybierze droższą, a powinno się pierw ściągnąć te czerwone. Etc etc.
Event zamiast klikac w 5 minut musi zająć 15 i sie robi problem :D
 
Tego nie wytłumaczysz.Masz przykład z tematu o V lvl. Brak logiki niestety cechuje wielu piszących. Stanowczo za dużo "bo ja...".
Kolejny dzień z "kluczami":
czerwone 51%
zielone 24 %
niebieskie 25 %
Ale czego nie wytłumaczysz? To o czym piszesz jest właśnie powodem tego żeby zrobić tak jak piszę. Jak każdy chcę zdobyć budynek max lvl ale przydało by się również parę dobrych nagród dnia. Tylko jeśli nagroda dnia którą chcę wypadnie w jednych z pierwszych dni ev(kiedy nie ma jeszcze większej ilości kluczy) to właśnie z powodu o którym piszesz rezygnuję z niej po to by zostawić sobie klucze na to co jest w tym momencie ważniejsze. Wniosek z tego dodatkowy , najlepiej żeby nagroda dnia wypadła ostatniego dnia, ale na to wpływu nie mamy. Mamy natomiast wpływ na to czy wydamy klucze wcześniej czy później. Ja mam aktualnie klucze n-125, z-128, c-170. Nie wydawałem ich na rezerwat mimo że jak wspomniałem 2 jeszcze potrzebuje. Wyrównywałem, a bardziej należało by w tym momencie powiedzieć kupowałem brązowe lub srebrne skrzynie (łącznie chyba 5x) po to by koszt na złotej był po resecie ( każdy zakup skrzyni resetuje koszt kolejnej) był najniższy w kluczach których mam najmniej. Tu nie ma czarnej magii. Jeśli ktoś nie ma możliwości takiego wyboru/wyrównywania tzn że wydał swoje klucze na nagrody dnia lub postęp. Ja to uważam za błąd w kontekście możliwości zdobycia budynku gł, Cały czas liczę ile energii sumarycznie jeszcze będę miał , cały czas liczę ile postępu mi wychodzi z planszy by po przemnożeniu przez kolejne dni oszacować czy dojadę do 3750. Możesz się złościć że wypadają ci nie te klucze które najbardziej potrzebujesz , ale gdybyś zachował klucze nie musiałbyś tego robić.
No i faktycznie .....nie wytłumaczysz....tym którzy popełniają błędy i nie chcą się do nich przyznać.
Ale jest jeszcze dużo czasu , zbieraj klucze żeby powrócić do stanu z przed ich wydania by jak najszybciej uzyskać znowu wybór. Może jeszcze się uda , może jeszcze nic nie jest stracone. Może trafisz z incydentów 500ki i będziesz większym wygranym mając i nagrody dnia i budynek gł.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ale czego nie wytłumaczysz? To o czym piszesz jest właśnie powodem tego żeby zrobić tak jak piszę. Jak każdy chcę zdobyć budynek max lvl ale przydało by się również parę dobrych nagród dnia. Tylko jeśli nagroda dnia którą chcę wypadnie w jednych z pierwszych dni ev(kiedy nie ma jeszcze większej ilości kluczy) to właśnie z powodu o którym piszesz rezygnuję z niej po to by zostawić sobie klucze na to co jest w tym momencie ważniejsze. Wniosek z tego dodatkowy , najlepiej żeby nagroda dnia wypadła ostatniego dnia, ale na to wpływu nie mamy. Mamy natomiast wpływ na to czy wydamy klucze wcześniej czy później. Ja mam aktualnie klucze n-125, z-128, c-170. Nie wydawałem ich na rezerwat mimo że jak wspomniałem 2 jeszcze potrzebuje. Wyrównywałem, a bardziej należało by w tym momencie powiedzieć kupowałem brązowe lub srebrne skrzynie (łącznie chyba 5x) po to by koszt na złotej był po resecie ( każdy zakup skrzyni resetuje koszt kolejnej) był najniższy w kluczach których mam najmniej. Tu nie ma czarnej magii. Jeśli ktoś nie ma możliwości takiego wyboru/wyrównywania tzn że wydał swoje klucze na nagrody dnia lub postęp. Ja to uważam za błąd w kontekście możliwości zdobycia budynku gł, Cały czas liczę ile energii sumarycznie jeszcze będę miał , cały czas liczę ile postępu mi wychodzi z planszy by po przemnożeniu przez kolejne dni oszacować czy dojadę do 3750. Możesz się złościć że wypadają ci nie te klucze które najbardziej potrzebujesz , ale gdybyś zachował klucze nie musiałbyś tego robić.
No i faktycznie .....nie wytłumaczysz....tym którzy popełniają błędy i nie chcą się do nich przyznać.
Ale jest jeszcze dużo czasu , zbieraj klucze żeby powrócić do stanu z przed ich wydania by jak najszybciej uzyskać znowu wybór. Może jeszcze się uda , może jeszcze nic nie jest stracone. Może trafisz z incydentów 500ki i będziesz większym wygranym mając i nagrody dnia i budynek gł.
Całkowicie się nie zrozumieliśmy. Ja osobiście nie mam problemów z tym eventen, więc nie rozumiem po co Twój "instruktaż" skierowany do mnie, tym bardziej, że Twoje wypowiedzi akurat do logicznych należą. Jednak cieszy mnie tak skrupulatne wytłumaczenie, bo może się komuś przydać ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
View attachment 7338

Pytanie : Czego brakuje na załączonym screenie ? Tyle , jeśli chodzi o zrównoważoną liczbę kolorów ;)
podręcznikowy przykład jak nie grac w vent xD
wydać tyle energi by wyczyścic plansze xD Po co?

w tym evencie sie płaci za przemieszanie - 20/40 bądź MAX, ale to już naciągany - 80 energii.
Do końca plansze się nie opłaca robić. A potem płacz ze mało energii i kluczy.... Jak tak energie marnujesz.
 

Borisel

Hrabia
Szanuję za cięty dowcip ;)

Pokazałem jednak , jak wygląda ten event z losowością tych kamyczków . Z ciekawości poświęciłem trochę energii na sprawdzenie tego - no i efekt widać jak na obrazku . O ten event nawet niespecjalnie się staram - i tak nigdzie nie upchnę tego budynku w mieście , więc pójdzie na przemiał .
 
View attachment 7338

Pytanie : Czego brakuje na załączonym screenie ? Tyle , jeśli chodzi o zrównoważoną liczbę kolorów ;)
Uczestnictwa w evencie. Masz małą ilość kluczy i ligę amatorską. Stawiam że niewiele grałeś, na co również wskazuje ilość energii. Niestety dla ciebie to nie jest event w którym można zrobić wszystkie zadania ostatniego dnia ev i na raz wydać zgromadzoną "walutę eventową. Straciłeś bezpowrotnie postęp uzyskiwany każdego dnia ze złotej skrzyni.
Pojedyncza plansza niczego nie udowdnia bo innym razem możesz mieć pojedynczy kamień innego koloru. Zresztą % ich wypadania nie jest jednolity o czym w opisie eventu jest napisane.
No i jeśli uważasz że nie masz miejsce na ten budynek tzn ze nie masz zielonego pojęcia o bonusach jakie on daje.
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Kurde, czyli jak napiszę poradnik, w którym wyjaśnię, że każdy może wejść na Empire State Building, skoczyć i machając odpowiednio szybko rękami bezpiecznie polecieć i wylądować w Chicago, to MUSI TO BYĆ PRAWDA, a zdjęcia ludzi, którzy skakali i rozplaskali się na chodniku będą kłamstwem...
Serio współczuję ci.
 

Marik

Książę
To pierwszy event w którym wykupiłem tą bonusową skrzynie i nie żałuję, do tego wpadło sporo nagród dnia, a celowałem w gospodarstwo, więc atak mocno podskoczył. Ogólnie poszedłem bardziej w dzienne, niż w nagrodę główną bo jej zdobycie na maksa wydało mi się mocno wątpliwe. Bez diamentów te 14-17 nagród dnia wpadało więc elegancko. Mechanika nowa, jednak bardzo mi się spodobała; prosta więc nie trzeba było zbytnio kombinować. Z minusów to dysproporcja kluczy, istny spam czerwonych oraz bardzo duży brak niebieskich. Dużą wadą jest też warsztat mistrza kluczy, bo znajduje się tylko w złotej linii i bez kasy nie ma opcji składać ulepszenia, tak jak to było w poprzednim evencie. Ale ogólnie event na +. Takiego wysypu eventówek podczas jednego wydarzenia jeszcze nie było.
 

Borisel

Hrabia
Też mi się spodobał event . Jestem na etapie 2600 punktów , więc za niedługo kolejne ulepszenie wpadnie . Więc w sumie prawie pełny budynek główny będzie , który chcę sprzedać (tak znam wartość - dlatego go sprzedaję ;) ) . Grając od niechcenia , robiąc zadania eventowe i otwierać skrzynkę złotą codziennie by podwoić ilość punktów - w moim mniemaniu całkiem dobry wynik . Mnóstwo śmieci , pr , towarów , butelek wpadło przy okazji . O dziwo nawet % nagród głównych był chyba wysoki - bardzo często mi wpadały. Minusem były nieodpowiednie dysproporcje kolorowych kamyczków - co już pokazałem w poprzednim screenie .
 
Event, świetny. Zero wydanych diamentów zero wydanej kasy. Jestem na ostatniej prostej do 3750. W zapasie wciąż ok 3500energii będzie do wydania nie licząc tego co może wpadnie z incydentów. Kilkanaście zestawów gospodarstwa . Jeszcze nie wszystkie klucze wydane. Efekt zdecydowanie powyżej oczekiwanego :)
 
:O
dziwny wybór ;d

u mnie 10 zestawów góry orła wpadło
Jak będę liczył mój staż gry w latach a nie w miesiącach to być może znajdę czas na dokładniejsze wyliczenia bonusów. Na razie rezerwat/góra orła oczywiście wiem że ma dużo bonusów ale wydaje mi się że za dużo miejsca pochłania. Wydaje mi się że im mniejsze "budynki" tym lepszy przelicznik bonusów mają. Więc , pola, drzewka, strażnica itd . w tym kierunku będę szedł. Ja wciąż na dorobku jestem, jak to nie dawno ktoś napisał w płaczliwym wątku o WG . Na pewno nie wszystko jeszcze wiem....
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jak będę liczył mój staż gry w latach a nie w miesiącach to być może znajdę czas na dokładniejsze wyliczenia bonusów. Na razie rezerwat/góra orła oczywiście wiem że ma dużo bonusów ale wydaje mi się że za dużo miejsca pochłania. Wydaje mi się że im mniejsze "budynki" tym lepszy przelicznik bonusów mają. Więc , pola, drzewka, strażnica itd . w tym kierunku będę szedł. Ja wciąż na dorobku jestem, jak to nie dawno ktoś napisał w płaczliwym wątku o WG . Na pewno nie wszystko jeszcze wiem....
nie no, czy na starcie czy na końcu robi się tak samo, bierzesz tą statystyke, która Cie interesuje i dzielisz przez ilość kratek. A gospodarstwo jest dość duże i mocno średnie, chyba ze to jest ten zestaw z polami uprawnymi - to one akurat są spoko.
Złotego środka nie ma, ważne ze przemyślanie więc super ;)
Szanuje za miasto, Super zrobione.
 
nie no, czy na starcie czy na końcu robi się tak samo, bierzesz tą statystyke, która Cie interesuje i dzielisz przez ilość kratek. A gospodarstwo jest dość duże i mocno średnie, chyba ze to jest ten zestaw z polami uprawnymi - to one akurat są spoko.
Złotego środka nie ma, ważne ze przemyślanie więc super ;)
Szanuje za miasto, Super zrobione.
pola pszenicy , ochry itd .....Miasto ....nie przywiązuję wagi do wyglądu , upycham jak najlepiej się da i tyle ...ale dzięki :)
 
Na F jest szansa na 3750 pkt ew srebrną L ligę, ale się nie napalam, żeby się nie zawieść. Oprócz tego cała góra orła od zera + 8 zestawów gospodarstwa. Na K bardzo mała szansa na złoty eventowy, ale za to tam prów nałapałem obrzydliwe ilości. Ogólnie event fajny. Coś nowego, nagrody ciekawe. Nawet bez złotego ulepszenia eventówki jestem zadowolony.
 

Bożka123

Hrabia
Od początku eventu byłam nastawiona na wydanie sporej części rezerwy diaxowej i zdobycie dwóch głównych budynków. Nagrody dnia średnio mnie interesowały.
To pierwszy event w którym wykupiłem tą bonusową skrzynie i nie żałuję
Nie pierwszy, ale po bardzo długiej przerwie uznałam tę linię za must have. Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania w związku ze złośliwością gry. W ostatnich 3 dniach znalazłam ponad 2k energii w śmieciach. Dwa budynki główne będą. Na 90% dwie części trzeciego. Do tego 3 mistrzynie/mistrzowie? (może są niebinarni) kluczy + jeszcze jedna podstawka.
Do tego kilka tysięcy PR, ponad 250 niebieskich trzydziestek (teraz jak znalazł).
 

Borisel

Hrabia
Drugi raz w mojej 11-letniej grze zakupiłem . Kupiłem ten pakiet drugiej linii nagród . Przekonałem się do tego budynku głównego , a żeby mieć tego więcej warto odblokować klucznika - grosz do grosza i uzbierze się planów na drugą wieże a potem kolejną . Więc w dłuższej perspektywie , opłacał się zakup tego . Event już mogę ocenić na 8/10 - minusem są do niczego rng kolorowych kamyczków .
 

LimakT

Baronet
Od początku eventu byłam nastawiona na wydanie sporej części rezerwy diaxowej i zdobycie dwóch głównych budynków. Nagrody dnia średnio mnie interesowały.

Nie pierwszy, ale po bardzo długiej przerwie uznałam tę linię za must have. Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania w związku ze złośliwością gry. W ostatnich 3 dniach znalazłam ponad 2k energii w śmieciach. Dwa budynki główne będą. Na 90% dwie części trzeciego. Do tego 3 mistrzynie/mistrzowie? (może są niebinarni) kluczy + jeszcze jedna podstawka.
Do tego kilka tysięcy PR, ponad 250 niebieskich trzydziestek (teraz jak znalazł).
Ile diamentów wydałaś?
 
Do góry