[Poradnik do gry] Event Rocznicowy 2023

Ponieważ już kilka osób napisało do mnie z prośbą o poradnik do Eventu Rocznicowego 2023, zamieszczam go tutaj, by każdy mógł sobie przeczytać.
Życzę powodzenia!


Za chwilę wejdzie Event Rocznicowy z całkowicie zmienioną mechaniką i wyglądem.
Napiszę krótki poradnik jak grać by wyciągnąć jak najwięcej.
Niemniej jednak ze względu na nerf jaki Inno zrobiło w tym evencie podczas testów na Becie, nie daję gwarancji że uda się osiągnąć wszystko.
Poradnik będzie więc "Jak grać" ale nie "Jak wygrać".
Celem jest 3750 punktów na głównej, darmowej linii zadań. Osiągając tyle punktów, nazbierasz po drodze budynek na 10 poziomie+ złote ulepszenie. Będzie to: poziom 1 + 2 ulepszenia z zadań, dodatkowy poziom 1 + 7 ulepszeń + złote ulepszenie z postępu punktowego.



1679926505405.png
Zrzut tablicy jest sprzed nerfa, teraz skrzynie kosztują 3x więcej kluczy.

Jak widać są 3 kolory kamieni a co za tym idzie, dają 3 rodzaje / kolory kluczy:
- czerwony "Ogień" - tych będziecie dostawać najwięcej, tak jest ustawiony RNG, co za tym idzie, najwięcej będzie czerwonych kluczy
- niebieski "Woda"
- zielony "Wiatr"
Każdy z kamieni ma 4 poziomy "złożoności" od pojedynczego do poczwórnego.
By uzyskać wyższy poziom kamienia, należy połączyć dwa takie same kamienie niższego poziomu.
Jednak uwaga! Łączenie kamieni 4 poziomu nie daje więcej kluczy!
Jeśli chodzi o klucze - przy kamieniach "za szkłem" widać symbole kluczy a właściwie połówek kluczy.
Zabawa polega na takim łączeniu kamieni aby uzyskać jak najwięcej pełnych kluczy, które służą do otwierania skrzyń z nagrodami.

Można składać kamienie:
- 2 kamienie niższego poziomu z górną i dolną połówką klucza by uzyskać 1 kamień wyższego poziomu z 1 pełnym kluczem
- 2 kamienie niższego poziomu z taką samą połówką klucza by uzyskać kamień wyższego poziomu z tą samą połówką klucza
- "pusty" kamień z kamieniem z połówką klucza by uzyskać kamień wyższego poziomu z połówką klucza
- "pusty" kamień z kamieniem z pełnym kluczem by uzyskać kamień wyższego poziomu z pełnym kluczem

Jak widać, można łączyć kamienie dowolnie z tym że muszą być tego samego koloru i poziomu (kształtu)

Nie ma kamieni 1 poziomu z pełnym kluczem, tak więc minimalnie może być kamień 2 poziomu z 1 kluczem.
Klucze są w ilościach:
- 2 poziom kamieni - 1 klucz
- 3 poziom kamieni - 1 klucz
- 4 poziom kamieni - 3 klucze

Dalsze łączenie kamieni nie zwiększa ilości kluczy, będzie to nadal kamień na 4 poziomie z 3 kluczami.
Można jednak je wciąż wykorzystać do "uwolnienia" kamieni spod szkła.


Rozgrywka wygląda następująco:

Klikasz na "Spawner" (nie wiem jak to przetłumaczą), czyli złoty kwadrat po lewej stronie z symbolem 10 Energii (tyle kosztuje 1 "Wyrzut") i spawner wyrzuca pusty kamień (bez klucza), jeśli klikniesz na ten kamień, możliwe do połączenia kamienie podświetlą się na fioletowo. Możliwe do połączenia są tylko kamienie tego samego poziomu i tego samego koloru.
"Wyrzucony" pusty kamień pozwala na połączenie z kamieniem "pod szkłem" i tym samym "uwolnienie" go. Kamienie pod szkłem można uwolnić tylko łącząc je z kamieniami "uwolnionymi" czy to ze spawnera, czy też "uwolnionymi" spod szkła wcześniej.

Kliknięcie na wolny kamień podświetla go na fioletowo, podświetlone zostają również kamienie z którymi można go połączyć. Kliknięcie w któryś z podświetlonych pozostałych kamieni połączy je. Kliknięcie w pustą kratkę przeniesie kamień do tej kratki. Powtórne kliknięcie w ten sam kamień wyłączy podświetlenie.

Po połączeniu kamieni by mieć pełne klucze, wrzucacie je do "Konwertera" (złoty kwadrat po prawej stronie) by dostać klucze do otwarcia skrzyń.
Najlepiej wrzucać do Konwertera kamienie z 3 kluczami (4 poziom kamienia)

Pamiętajcie! Tylko kamienie na 4 poziomie dają 3 klucze! Pozostałe tylko 1!

Każde połączenie wolnego kamienia z kamieniem pod szkłem daje 1 punkt postępu na głównej linii zadań zaś uwolnienie kamienia poziomu 4 spod szkła daje 2 punkty. Uwalnianie kamieni daje też nagrody.
Otwarcie skrzyni za pomocą kluczy daje nagrody i postęp na głównej linii zadań, zależnie od skrzyni od 3 do 27 punktów.


Do otwarcia skrzyni potrzebne będą 1, 2 lub 3 rodzaje / kolory kluczy w dowolnej kombinacji np.: 3 niebieskie, 6 czerwonych i 9 zielonych lub tylko 6 czerwonych, albo 9 niebieskich i 6 zielonych.

W zależności od tego, jaki jest Twój cel na event, powinieneś dokładnie przemyśleć, jaką skrzynię wybrać.
Brązowe skrzynie są świetne, aby wydać klucze na wspaniałe nagrody, w tym najwięcej szans na Nagrodę Dnia, jednak zapewniają mniejszy postęp w kierunku nagrody głównej eventu ( Wieży Koniunkcji).
Złote skrzynie zapewniają mniejszą ilość nagród, w tym szans na Nagrodę Dnia jednak dają największy postęp w kierunku nagrody głównej eventu (Wieży Koniunkcji).
Srebrne skrzynie stanowią równowagę pomiędzy obydwoma wariantami.

Nagrody za skrzynie są podwajane tylko raz dziennie!

Każdego dnia, pierwsza otwarta skrzynia zapewni podwójne nagrody, w tym postęp w kierunku nagrody głównej. Upewnij się więc, że otwierasz co najmniej jedną skrzynię dziennie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Ponadto, w takich przypadkach powinieneś otworzyć największą skrzynię. Dobrym rozwiązaniem może być również otwarcie kilku skrzyń poprzedniego dnia, aby uzyskać lepszą skrzynię do podwojenia na następny dzień.
Pamiętaj: Skrzynie zmieniają się tylko wtedy, gdy otwierasz jedną z nich, przez noc pozostają takie same!

Konwersja jest lepsza niż ukończenie planszy


Powinieneś zawsze konwertować swoje kamienie 4 poziomu na klucze przed zakończeniem swojej planszy (zresetowaniem jej). A to dlatego, że kończąc ją, otrzymujesz tylko 1 klucz za każdy pełny klucz na planszy, nieważne czy są to kamienie poziomu 4 czy nie.
Więc aby nie tracić kluczy, upewnij się że przekonwertowałeś wszystkie kamienie z 3 kluczami, które masz, przed ukończeniem swojej planszy.


Kończenie planszy za wszelką cenę jest nieopłacalne, wydacie dużo energii a możecie nie dostać odpowiednich kamieni by skończyć tą planszę.

Reset planszy:
- darmowy po jej ukończeniu (uwolnieniu wszystkich kamieni)
- 1 darmowy dziennie (jeśli plansza nie jest ukończona)
- następne resety kosztują energię - drugi reset 20 energii, następne x2 cena poprzedniego (czyli 40, 80, 160 i tak dalej)

Wersja skrócona:

1. Kliknij przycisk Spawner (lepiej "wyrzucić" od razu więcej kamieni, ułatwia to przemyślenie jak je połączyć)
2. kliknij na nowo wyrzucony kamień
3. pasujące kamienie podświetlą się na fioletowo
4. kliknij pasujący kamień, by je połączyć
5. wybierz ten nowy kamień, patrz krok 3
5.5 jeśli masz kamień z 1 kluczem (2 lub 3 poziom), możesz go połączyć z pustym kamieniem lub takim z połówką klucza by uzyskać kamień z 3 kluczami
6. rób to, aż do uzyskania kamienia z 3 kluczami (4 poziom)
7. kliknij kamień z 3 kluczami i wrzuć do Konwertera, aby zebrać te klucze.
8. Spójrz na skrzynie po prawej stronie, w większości przypadków kup najdroższą skrzynię.
9. ZRESETUJ PLANSZĘ I POWTÓRZ
10. nie próbuj za wszelką cenę ukończyć planszy, to się nie opłaca.


Screenshot_59.png

Powyżej zrzut ze statami "Mistrza Kluczy"

Klucznik ma 4 poziomy, na 3 poziomie produkuje 1 fragment zestawu Wieży Koniunkcji (tak, łącznie ze "złotym" ulepszeniem) a na 4 poziomie 2 fragmenty.
Potrzebne jest 100 fragmentów na zestaw.

Choć budyneczek (tylko 3x2!) jest naprawdę fajny, niestety jest schowany za paywallem - górna, płatna linia nagród.

Na Becie udało mi się zdobyć 2 Wieże Upiora (plus kilka zestawów i ulepszeń) oraz 3,75 Mistrza Kluczy (czyli 3x 4 poziom i 1x 3 poziom).

Tutaj tak dobrze niestety nie będzie, nerf zrobił swoje. ;/

To jeszcze fotka z Wieżą Upiora:

Screenshot_60.png

Credits: Juber, GateKeeper z Forum Beta.
Mój poradnik częściowo oparłem na Jubera wpisie na Forum Beta (zrzut tablicy minigry i część tekstu).
Wersja skrócona w oparciu o wpis GateKeeper
 
Ostatnia edycja:

Azulena

Baron
Ponieważ już kilka osób napisało do mnie z prośbą o poradnik do Eventu Rocznicowego 2023, zamieszczam go tutaj, by każdy mógł sobie przeczytać.
Życzę powodzenia!
...........
............
Credits: Juber, GateKeeper z Forum Beta.
Mój poradnik częściowo oparłem na Jubera wpisie na Forum Beta (zrzut tablicy minigry i część tekstu).
Wersja skrócona w oparciu o wpis GateKeeper
Wielkie dzięki za Twoją pracę, nawet jeśli w oparciu na wcześniejszych wpisach innych Graczy, to nadal dużo pracy. :)

Natomiast ja patrząc na te klejnoty, klucze, bla, bla, bla, bla (mówię o planszy i opisach od gry, NIE od Graczy) dostaję oczopląsu i załamania nerwowego. :(
Jestem wciąż jeszcze chora, już 14 dni, nawet nie wiem na co, katar, kaszel, plus kilka innych atrakcji, męczę się wszystkim... więc całkowicie sobie daruję ten event, bo nawet próba zrozumienia też mnie męczy. Szkoda trochę tych Wież, NIE WYMAGAJĄCYCH DROGI (!!!!), ale cóż... siła wyższa.

Mam nadzieję, że za rok powtórzą część budynków, a event dadzą normalny.... oby...
 
Do góry