Epoka Kosmiczna: Tytan - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
taaa a u mnie na dachy wylądowali kosmici :)
ja zrobiłem 2 perły (Hydra i centaur) i zostalo mi 5 badan....

kręci się CHF przy wrzutkach cały czas to i towar leci.

diaxy wydane tylko na mapę i raz na największą placówkę wydobywczą jak było zadanie zbierz 150 towaru specjalnego i nie chciałem czekać.
z zadań dostajesz z 1000 diaxów, 750 z mapy, wiec wychodzi się mniej więcej na zero.
 

Marik

Książę
zapominacie o chf, z samych zadań wpadło mi ponad 3k diamentów, na mapie są 2 prowincje po 250, nie mówiąc już o tym że przez brak czasu miałem tydzień opóźnienia, pereł nie stawiałem zostały mi 3 badania do zrobienia, obecnie w kolonii brakuje już tylko ostatniego rozszeżenia, potrzymywanie życia 75% zniżki i 8 budynków z kapsułami
 

chemik12

Wicehrabia
Jedyne przyspieszenie diamentami to zwiad na mapie - a tak wiekszość robi po wejsciu nowej epoki. Mając wysoko podniesione ChF z poczatkowych zadań wpada sporo diamentów (u mnie na 100 lvl). Do tego diamenty z mapy. Co już po kilku godzinach z bilansem wydanych/zdobytych diamentów wyszedłem na 0. Kolejne zadania i jestem na +. Dotarcie do zadań powtarzalnych to max 24 h, pomijając zbędne po drodze w których wiemy co dostaniemy (wojsko, monety, młotki). Robiłem tylko te gdzie była szansa na diamenty, surki. Nie idę w perły, więc z technologiami jestem do przodu. A co za tym idzie kolejny teren do kolonii. Na początku nie stawiałem budynków potrzymania życia, licząc się z zwiększonymi kosztam produkcji (zapas monet 76 G, młotków prawie 4 G). Co do surki specjalnej z mapy - jak się dobrze zorganizuje czas to mozna wyciągnąć około 700-750 szt. skrystalizowanych węglowodorów i to bez diamentów, I to nie one są hamulcem a właśnie surowce z tytana. A surowce produkuje na kolonii od około tyg, najpierw na 5 budynków co 4 h (4x na dobę), teraz już na 9. Wiecej wydaje mi się że nie da się postawić, by dostać zniżkę, byc może się myle...
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
nie opłaca się marnować terenu w kolonii na systemy podtrzymywania życia. tylko domki i towarowe
jak masz czas pilnować zbiorów węglowodorów z mapy w szczególności 8h i 4h to tak, bo jak nie masz to wtedy nie wydolisz, bo jak nie będziesz robił punktualnie co 8h i punktualnie co 4h to Ci ich braknie do produkcji towaru, no chyba, że raz w tygodniu poświęcisz 90 diasków na szybkie zrobienie 24h zbiorów, ale wtedy Ci zarzucą, że wydajesz tysiące diamentów, bo jak można oganiać 10 czy 11 budynków produkujących towary
 

retusa

Szlachcic zagrodowy
zostało mi 5 badań,na kolonii 6 budynków produkcyjnych,jedna perła i wydane może trochę ponad 400 diaxów
 

Devine111

Baron
Wymiana dróg na najnowsze na większej ilości za jednym razem powoduje zawieszenie się gry. Po restarcie zostaje stara droga, a z rankingu znikają punkty. Support nie widzi problemu.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Czy ktoś przeszedł wg5 na automacie w tytanie?
Mam marne 1200/1200 i nie daje rady
Tak. Aktualnie jestem po małej *przebudowie, ale poprzednie staty, miałem coś (chyba?)~1600/2000. Wykorzystywalem Virgo na ostatnich 3-4 wysepkach oraz stawiałem dodatkowo budynek na ostatniej.

*właściwie to nadal trwa. Wymieniam gów... rozszerzenie Pandy, na konkretne budynki, które oprócz niebieskich %, dają cokolwiek innego. Fakt, że te rozszerzenie, pozwoliły mi, po ewencie przechodzić 5 lvl WG w 3/4 wojskiem ;)
 
Ostatnia edycja:
Ucichły protesty, że Tytan zbyt słaby na GPC.
Czyżby poprawiło się bicie w tytanie na gpc, czy ludzie się przyzwyczaili do nowej epoki?
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Ucichły protesty, że Tytan zbyt słaby na GPC.
Czyżby poprawiło się bicie w tytanie na gpc, czy ludzie się przyzwyczaili do nowej epoki?
bicie jak było do bani tak dalej jest, tylko przyszło przyzwyczajenie, tak samo jak przyzwyczailiśmy się do zmian związany z grupowaniem jednostek, czyli mieszanie rannych jednostek ( beznadzieja)
 

koordi

Wójt
a kt owalczy ciężką jendostką? xD która nie ma zasięgu xDDDD
tylko drony
Walczę tylko drogami, ale jak mi się pojawiają losowe jednostki to się ich pozbywam jako pierwszych na GPC, żeby się nie kumulowały
I wyszło jak wyszło, pokazuje to tragizm całego przeliczania bonusów w tytanie
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Walczę tylko drogami, ale jak mi się pojawiają losowe jednostki to się ich pozbywam jako pierwszych na GPC, żeby się nie kumulowały
I wyszło jak wyszło, pokazuje to tragizm całego przeliczania bonusów w tytanie
po porstu niektore jednostki są po porstu kijowe w kazdej epoce. Ciezkozbrojny w kazdej kosmicznej lezy i kwiczy
 

deliryk

Wicehrabia
Walczę tylko drogami, ale jak mi się pojawiają losowe jednostki to się ich pozbywam jako pierwszych na GPC, żeby się nie kumulowały
I wyszło jak wyszło, pokazuje to tragizm całego przeliczania bonusów w tytanie
po porstu niektore jednostki są po porstu kijowe w kazdej epoce. Ciezkozbrojny w kazdej kosmicznej lezy i kwiczy
ludzie, ale on ma 12x większe statystyki - to nie powinno nawet 1 czołga zdjąć
powinno zawsze minimalne rany zadawać, a czołg na 1 strzał zdmuchiwać cokolwiek tam po drugiej stronie jest

zróbmy zabawę w screeny z najbardziej absurdalnymi przegranymi

rzuciłem okiem na statystyki zasięgu ruchu i zasięgu strzału
@koordi chyba nie zwróciłeś uwagi, że wszystkie inne jednostki w tytanie sumarycznie mają "skuteczny zasięg" większy niż lodziki
teoretycznie i praktycznie jest to możliwe, żeby lodziki nawet ani razu nie strzeliły
 

koordi

Wójt
Ok nie zauważyłem

W sumie ostatnio to mam wrażenie, że jednak wielu rzeczy nie zauważyłem

W e.przyszłości nie wiedziałem nawet, że lot to zdolność obronna (...), która niwelowana jest przez działa z tej epoki. Krótko mówiąc działa nawalają do lataczy w tej epoce... a inne działa tak nie mają ;) powoli odkrywam grę na nowo
 

hlnrys

Baron
Mam pytanie odnośnie koloni/portów.
Jak ustawiacie produkcję?
Dotychczas starałem się mieć produkcję na 120% i stykało miejsca na 4 x 2 budynki towarowe (te z bonusem).
Brakujące towary uzyskiwałem z wymiany na targu.
Teraz zastanawiam się, czy nie dać towary bonusowe pojedynczo (2 x 1) plus te bez wspomagania podwójnie (3 x 2).
Ilościowo to wychodzi gorzej, ale jestem niezależny od kaprysów rynku.
A może nie ciągnąc produkcji na 120%, styka czerwona fiolka na 80%?
A wolne miejsce przeznaczyć na dodatkową produkcje towarów?
Jak to wygląda u Was?
 
Do góry