Epoka Kosmiczna: Tytan - komentarze

Auraya

Hrabia
na starcie 500 za 1000 EP
twoja matematyka przypomina tę z ręczników papierowych, 2=4. rozumiem, że handlujemy w górę, a nie w dół, także ten...

kosztowne? nie. Czasochłonne? tak.
porzekadło głosi: czas to pieniądz

Dalej za 10 każdego towaru moge zrobić z 2 negi, niezależnie od epoki. 10 jednostek z epoki? w Ep, jowiszu, wenus, pasie, nieskończoność, W wirtualu, marsie - zależy od układu, różnie, ale więcej niż kilka walk na 0 oporze, w tytanie? Góra 3-4 niezależnie od wojska. Zawsze coś ginie.
a więc mamy sprawiedliwość, bo towar negocjowany przepada, a chore jednostki mogłeś sobie uzdrowić z czasem. a jak zginą, to też przepadną
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
twoja matematyka przypomina tę z ręczników papierowych, 2=4. rozumiem, że handlujemy w górę, a nie w dół, także ten...
w jowiszu. 500 Marsa (jest to epoka produkowana przez perły) daje nam na rynku 1000 EP - teraz to samo jest z pasem asteroid. Ten przelicznik jest stały co każdą epokę.

Czy jest jakiś inny wartościowy towar? (pro tip - epoki od Arktycznej do Wenus aktualnie są bezwartości bo nigdzie się ich nie wydaje, na gpc zapasy w skarbcu zawsze wystarczą bo tylku kilku graczy w gildii jest w takiej epoce) Może troche EJ lub WSP, ale ten towar jest wart średnio kilka razy więcej niż EP i chyba tylko Tytan aktualnie jest warty epoki jutra i wsp 1:1 (a i tu nie jestem taki pewny)

a więc mamy sprawiedliwość, bo towar negocjowany przepada, a chore jednostki mogłeś sobie uzdrowić z czasem. a jak zginą, to też przepadną
what xD
sprawiedliwe, ze w EP moge zrobic 100 walk na 0 oporze bez wymiany wojska, a w Jowiszu 3-4? xDDDDDD no turbo sprawiedliwie xDDDDD
porzekadło głosi: czas to pieniądz
głupota i niechęć zrozumienia problemu tak głosi ;)
 

Auraya

Hrabia
nie wiem o czym ty piszesz, ja piszę o negocjacjach... te twoje rynkowe obliczenia tracą sens
sprawiedliwy jest kierunek, w jakim zmiana podąża; nie bardzo mogą robić kolejny re-work czołgów
przysłowie prawdę Ci powie
 

LimakT

Baronet
what xD
sprawiedliwe, ze w EP moge zrobic 100 walk na 0 oporze bez wymiany wojska, a w Jowiszu 3-4? xDDDDDD no turbo sprawiedliwie xDDDDD
Grzechu nie przesadzaj. Nie zrobisz 100 walk bez podmiany wojska w EP przy 0 oporze. Mam jedno z silniejszych miast w EP i nie da rady tak zrobić chyba ,że by mi się 100xtrafiła pod rząd odpowiednia armia.
Średnio 30 walk bez podmiany się robi na 0 oporu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Góra 3-4 niezależnie od wojska. Zawsze coś ginie.
Czym walczysz? Dzisiaj zrobiłam mały test u siebie. Nie wymieniałam rannych jednostek, leciałam na jednej armii dopóki "żyły" regularne jednostki. Przy zaledwie 2517/1589 zrobiłam 8 walk przy rosnącym oporze. O co tu tak naprawdę chodzi?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czym walczysz? Dzisiaj zrobiłam mały test u siebie. Nie wymieniałam rannych jednostek, leciałam na jednej armii dopóki "żyły" regularne jednostki. Przy zaledwie 2517/1589 zrobiłam 8 walk przy rosnącym oporze. O co tu tak naprawdę chodzi?
no to nie jest zbyt dobry wynik, czyż nie?
skoro w EP możesz zrobić ich 30?

a walcze 8 szybkich. Na początku próbowałem snajperami (ciśnieniowce) w róznych konfiguracjach z łotrami i wychodziło jeszcze gorzej.

Arta jest fajna i dopóki nie ma szybkich to teoretycznie bez strat, ale wystarczy jedna jednostka szybka u wroga i wszystko ginie xd

Przeprowadź ten test, przy tym samym oporze używając 8 latających z Jowisza.
Jowisz jest wgl dramatyczny, próbowałem, w pierwszej próbie po resecie wczoraj padły mi 4 szybkie
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przed chwilą zrobiłam (8 szybkich bez uzupełniania armii) 8 walk, startując z 16 oporu. Jowiszem nie walczę, bo jednak AO nie służy głównie do generowania pr. Rano walczyłam 4 szybkie + 4 łotry.

no to nie jest zbyt dobry wynik, czyż nie?
skoro w EP możesz zrobić ich 30?
Nie porównuję epok, ale wyniki walk Tytanem

Edit: Kolejne 8 bez wymiany armii. Przy tak dużej różnicy w %, to warto chyba przeanalizować temat. Być może przy Waszym ataku nie likwidujecie jednostki 1 uderzeniem i zaczyna grać większą rolę obrona? Jutro puszczę walki na półautomacie i pooglądam :)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jak widać wiele zależy od ataku i obrony
2648/1784
Przed chwilą zrobiłam (8 szybkich bez uzupełniania armii) 8 walk, startując z 16 oporu. Jowiszem nie walczę, bo jednak AO nie służy głównie do generowania pr. Rano walczyłam 4 szybkie + 4 łotry.


Nie porównuję epok, ale wyniki walk Jowiszem
nie rozumiem :D
w sensie to są istotne kwestie, dlatego nie chce sie pomylić w rozumieniu, czy walczyłaś EP, czy Jowisze, czy Tytanem, czy czym :D

w jowiszu na 0 oporze spokojnie się robiło z 10 walk bez konieczności zmiany jak nie więcej, w EP totalnie dużo, w Pasie też, Wenus nie pamietam :<
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
w jowiszu na 0 oporze spokojnie się robiło z 10 walk bez konieczności zmiany jak nie więce
Spójrz na różnice w ilości %, a ilości walk na automacie.
w sensie to są istotne kwestie, dlatego nie chce sie pomylić w rozumieniu, czy walczyłaś EP, czy Jowisze, czy Tytanem, czy czym
Tytanem
1 wersja 4 szybkie + 4 łotry
2 i 3 8 szybkich
Wszystkie na rosnącym oporze

Edit: sorki, oczywiście Tytanem. Zakotwiczyłam się na nieszczęsnym Jowiszu, ale cóż się dziwić, jak od ponad roku była to jedyna używana armia ;)
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
Grzesiu musisz sobie zbudować nowe perły po prostu, bo trójca na 100 poziomie to za mało na tak nowoczesną epokę
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Spójrz na różnice w ilości %, a ilości walk na automacie.

Tytanem
1 wersja 4 szybkie + 4 łotry
2 i 3 8 szybkich
Wszystkie na rosnącym oporze

Edit: sorki, oczywiście Tytanem. Zakotwiczyłam się na nieszczęsnym Jowiszu, ale cóż się dziwić, jak od ponad roku była to jedyna używana armia ;)
próbuje wszystkie i wszędzie jest średnio :D
Grzesiu musisz sobie zbudować nowe perły po prostu, bo trójca na 100 poziomie to za mało na tak nowoczesną epokę
jakby tak było z każdą kolejną epoką to bym nie narzekał ;)
 

chemik12

Wicehrabia
A tak z czystej ciekawości: czy ktoś może wrzucić jak ma ustawioną swoją kolonię? Idziecie z produkcją na maksa, czy też dostawiacie jakieś inne budynki oprócz mieszkalnych i produkcyjnych?
 

midh

Wójt
A tak z czystej ciekawości: czy ktoś może wrzucić jak ma ustawioną swoją kolonię? Idziecie z produkcją na maksa, czy też dostawiacie jakieś inne budynki oprócz mieszkalnych i produkcyjnych?
eeeeee chyba odrobinkę za szybko na kolonię :))) poza garstką ludzi, którzy władowali mnóstwo diamentów w przyspieszanie produkcji i ukończenie drzewka nikt do kolonii jeszcze nie doszedł ...ba ...i długo nie dojdzie
 
eeeeee chyba odrobinkę za szybko na kolonię :))) poza garstką ludzi, którzy władowali mnóstwo diamentów w przyspieszanie produkcji i ukończenie drzewka nikt do kolonii jeszcze nie doszedł ...ba ...i długo nie dojdzie
E no.
Kolonie to masz od razu jak przejdziesz do Tytana.
Pierwsza technologia to budynek mieszkalny z kolonii.
I tylko mieszkalne.
Do produkcji towarów potrzebne są skrystalizowane węglowodory a to towar specjalny.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
eeeeee chyba odrobinkę za szybko na kolonię :))) poza garstką ludzi, którzy władowali mnóstwo diamentów w przyspieszanie produkcji i ukończenie drzewka nikt do kolonii jeszcze nie doszedł ...ba ...i długo nie dojdzie
że co?
produkcja na kolonii już od dłuższego czasu działa, jadę na 7 budynkach i dzisiaj dostawię jeszcze 8, oczywiście pilnuje, żeby podtrzymanie życia było na zielono i żeby zniżka do produkcji wynosiła 75%, bo inaczej z młotkami nie wyrobię, a i nie wydawałem masy diaksów, no po za wydaniem na rozszerzenia terenu
a co do kolonii chcą utrzymać bonus 75% do produkcji to chyba więcej niż 9 budynków produkcyjnych nie da się ustawić i to tych, gdzie potrzeba najmniej ludności( ja mam te gdzie trzeba najwięcej ludności)
 

midh

Wójt
że co?
produkcja na kolonii już od dłuższego czasu działa, jadę na 7 budynkach i dzisiaj dostawię jeszcze 8, oczywiście pilnuje, żeby podtrzymanie życia było na zielono i żeby zniżka do produkcji wynosiła 75%, bo inaczej z młotkami nie wyrobię, a i nie wydawałem masy diaksów, no po za wydaniem na rozszerzenia terenu
a co do kolonii chcą utrzymać bonus 75% do produkcji to chyba więcej niż 9 budynków produkcyjnych nie da się ustawić i to tych, gdzie potrzeba najmniej ludności( ja mam te gdzie trzeba najwięcej ludności)
no dobrze wyjaśnij nam mądralo, skoro nie wydałeś tysiecy , podkreślam tysięcy diamentów skąd masz :

1. skrystalizowane wodory potrzebne do produkcji w kolonii, bo do tego potrzebna jest skończona mapa a bez diaksów właśnie zaczynam jej drugą część, z pierwszej wiele produktów do produkcji nie ma
2. skąd masz teren pod kolonie ? do tego potrzebne jest skończone drzewko na które z kolei potrzebne są skrystalizowane wodory ( koło 10k )
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no dobrze wyjaśnij nam mądralo, skoro nie wydałeś tysiecy , podkreślam tysięcy diamentów skąd masz :

1. skrystalizowane wodory potrzebne do produkcji w kolonii, bo do tego potrzebna jest skończona mapa a bez diaksów właśnie zaczynam jej drugą część, z pierwszej wiele produktów do produkcji nie ma
2. skąd masz teren pod kolonie ? do tego potrzebne jest skończone drzewko na które z kolei potrzebne są skrystalizowane wodory ( koło 10k )
no mape za diaxy to podstawy na starcie epoki ;D ie potrzeba tego aż tyle, ile tam jest sektorów z 1k diaxów chyba styknie, moze 2k

drzewko nie musi być skonczone. w sumie gdyby nie perły, miałbym już całe drzewko skonczone.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
1. skrystalizowane wodory potrzebne do produkcji w kolonii, bo do tego potrzebna jest skończona mapa a bez diaksów właśnie zaczynam jej drugą część, z pierwszej wiele produktów do produkcji nie ma
na mapie masz 37 prowincji, czyli potrzeba 1850 diaksów na odkrycie całej mapy z czego po drodze dostajemy 750 diaksów z mapy, więc jeśli dla Ciebie 1100 diaksów to są tysiące to niech tak będzie, wchodząc do nowej epoki od razu odrywasz mapę za diaksy, bo inaczej nie ma sensu wbijanie do niej, jak chcesz to robić normalnie to czekasz 2 miesiące i dopiero zmieniasz epokę

drzewko nie musi być skonczone. w sumie gdyby nie perły, miałbym już całe drzewko skonczone.
mi zostały 2 badania, przy postawionych 2 perłach to i tak źle nie jest, na ich opracowanie i tak muszę trochę dłużej poczekać, bo specjalnej surki mało co zostaje
niestety dla niektórych graczy takie tempo gry widocznie wiążę się w wydawaniem tysięcy diaksów, inni potrafią to ogarnąć wydając 1k
 

midh

Wójt
mi zostały 2 badania, przy postawionych 2 perłach to i tak źle nie jest, na ich opracowanie i tak muszę trochę dłużej poczekać, bo specjalnej surki mało co zostaje
niestety dla niektórych graczy takie tempo gry widocznie wiążę się w wydawaniem tysięcy diaksów, inni potrafią to ogarnąć wydając 1k
taaa a u mnie na dachy wylądowali kosmici :)
 
Do góry