Elvenar - gra Inno

Hikari36

Polonista
Polonista
Kolejne screeny jeszcze bardziej pokazują, że to FoE w wersji fantasy może być :) Prowincje można negocjować/atakować - podobnie (nawet okienka są identyczne) jak tutaj, surowce to monety, młotki (dosłownie) i Diamenty, coś na wzór PR, ludność, w ogóle - górny pasek skopiowany z FoE :p
 

Mikekun

Książę
Hikari36, jedyna nowość w grze to sposób ulepszania budynków, konieczność posiadania normalnych surowców do budowy, oraz naturalnie podział na dwie rasy.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser6174

Guest
Co będzie następne, FoE w wersji Sci-Fi? Inno powiela pomysły zamiast stworzyć coś zupełnie nowego i oryginalnego, szkoda bo firma ma potencjał.

- - - Zaktualizowano - - -

Pewnie chodzi o to że FoE zbliża się już do finału, po ostatniej epoce w grze będą pojawiały się już tylko małe zmiany, więc trzeba dać dla stałych graczy jakąś alternatywę. Zaczną nudzić się w FoE to przejdą do Elvenaru bo to prawie to samo co FoE, ale tam jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia i nie wieje rutyną.
 

DeletedUser3

Guest
ZbigniewCHajzer napisał:
Pewnie chodzi o to że FoE zbliża się już do finału, po ostatniej epoce w grze będą pojawiały się już tylko małe zmiany, więc trzeba dać dla stałych graczy jakąś alternatywę.
Nie jesteśmy zaintersowani kanibalizowaniem własnych gier innymi swoimi produktami. Elvenar nie będzie żadnym następcą FoE. Gry te mają zupełnie inne grupy docelowe i inne klimaty. Ogólne założenia są obecnie jedynym podobieństwem (city builder z możliwością walki i rozwojem "technologii"). Poza tą jedną rzeczą projekty idą w zupełnie innych kierunkach.
BTW: FoE do żadnego finału się nie zbiera. Gry InnoGames jak już ruszą w paru językach, to generalnie działają przez wiele lat. Plemiona - 11 lat, The West - 6 lat, Grepolis - 5 lat itd. (i są dalej rozwijane - brak planów zamykania).
Nikt FoE nie zamierza kończyć, ani zwalniać z jego produkcją w nieco ponad dwa lata po jego powstaniu, bo gra jest wielkim sukcesem dla firmy (skoro, jak raczono zauważyć, tworzymy nawet grę insporowaną FoE), proszę więc nie wymyślać teorii nie mających żadnego pokrycia w rzeczywistości (nie mówiąc o logice).

ZbigniewCHajzer napisał:
Co będzie następne, FoE w wersji Sci-Fi?
Nie jest obecnie planowane, ale na pewno ktoś już o tym pomyślał ;].
 

DeletedUser11758

Guest
Nie jesteśmy zaintersowani kanibalizowaniem własnych gier innymi swoimi produktami. Elvenar nie będzie żadnym następcą FoE. Gry te mają zupełnie inne grupy docelowe i inne klimaty. Ogólne założenia są obecnie jedynym podobieństwem (city builder z możliwością walki i rozwojem "technologii"). Poza tą jedną rzeczą projekty idą w zupełnie innych kierunkach.
BTW: FoE do żadnego finału się nie zbiera. Gry InnoGames jak już ruszą w paru językach, to generalnie działają przez wiele lat. Plemiona - 11 lat, The West - 6 lat, Grepolis - 5 lat itd. (i są dalej rozwijane - brak planów zamykania).
Nikt FoE nie zamierza kończyć, ani zwalniać z jego produkcją w nieco ponad dwa lata po jego powstaniu, bo gra jest wielkim sukcesem dla firmy (skoro, jak raczono zauważyć, tworzymy nawet grę insporowaną FoE), proszę więc nie wymyślać teorii nie mających żadnego pokrycia w rzeczywistości (nie mówiąc o logice).


Nie jest obecnie planowane, ale na pewno ktoś już o tym pomyślał ;].

Rzeczywistości jest kopią forgeofempires. Potwierdza to InnoGames TV - odcinek grudniowy i pokazują tam jak wygląda gra Elvenar i dla każdego kto zobaczy jak ta gra wygląda jest oczywiste że jest kopią bo budujesz miasto i zbierasz surowce. Jedyna różnica jest wybór nacji i można wybrać Elfy i ludzi. To pokazuje że InnoGames naśladuje Simsy które tworzą nowe części a te części prowadzają niewielkie zmiany a gra wygląda tak samo i robisz to samo.
 

DeletedUser11123

Guest
...jest kopią bo budujesz miasto i zbierasz surowce.



idąc Twoim tokiem rozumowania wszystkie gry tego typu ( city-building video games )są kopią sim city z końca lat 80 o ile się nie mylę. A jak by się komuś chciało pogrzebać, to tam wcześniej był jeszcze Hamurabi i tego typu gry (ale to były chyba tekstówki) gdzie gromadziło się surowce. Mowa tu o latach 70, jak nie wcześniejszych.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Idąc tym tokiem myślenia wszystkie gry nie tylko internetowe sa kopiami,
np strzelanki są często na silniku powstałym parę lat wcześniej nie mówię ile gier korzystało z Half Life. Korzystanie z "sprawnego" kodu gry jest wygodą, unika się błędów a graficy zmieniają otoczkę mamy nową grę...
 

DeletedUser625

Guest
O tak Natalia ma rację ileż to gier powstało już na silniku Source. I ciągle powstają, a silnik jest już starusieńki, bo ma już 10 lat. Ba nawet z tego silnika korzysta kilka firm, a nie tylko jedna ta która go opracowała. Wcale bym się nie zdziwił gdyby Inno zaczęło sprzedawać innym firmom swój silnik FoE i nie tylko ten. :) Tylko najpierw muszą doprowadzić go do perfekcji. :)
 

DeletedUser3

Guest
Elvenar od dzisiaj w zamkniętej becie :).
Szczęśliwcom, którzy zdobyli klucz dostępu życzę miłej gry!
 

DeletedUser625

Guest
No właśnie, ja klucza nie dostałem mimo, że jak tylko usłyszałem że Elvenar się pojawił to się zarejestrowałem, a to było zaledwie parę dni po pojawieniu się wstępnej rejestracji. Nie ma sprawiedliwości. :( A tak chciałem zobaczyć te innowacje względem FoE. :p

PS: Od kiedy Elfy są niebieskoskóre? Twórcy chyba za dużo Avatara się naoglądali. :)
 

DeletedUser3

Guest
PS: Od kiedy Elfy są niebieskoskóre? Twórcy chyba za dużo Avatara się naoglądali. :)
Generalnie elfy są takie, jak sobie wymyśli autor. "Klasyczne", tolkienowskie ujęcie elfów, nie musi być jedynym poprawnym. Polecam także zapoznanie się z niesamowitą książką "Lyonesse" (właściwie to są 3 części), autorstwa Jacka Vance, gdzie elfy są małymi, złośliwymi i bardzo potężnymi magicznie stworkami.
 

DeletedUser625

Guest
A czy ja powiedziałem, że tylko Tolkienowskie ujęcie jest jedynym poprawnym? :p W wielu innych elfy są istotami człekopodobnymi różniącymi się tylko kształtem małżowiny. ;) Najprostszy przykład i najbardziej znany mamy we Wiedźminie albo Skyrimie. :) Spellforce elfy i mroczne elfy. :) King's Bounty i mogę wymieniać jeszcze tylko sobie przypomnę.

Ale znam też inne jak chociażby św. Mikołajowi kto pomaga? Odnośnie tego "małe, złośliwe i bardzo potężne magiczne stworki" tak jak powiedziałeś, to bardziej mi się kojarzy z gremlinami, a nie elfami, ale jeśli autor napisał, że to elfy to niech będą to elfy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
to klasyczne, "tolkienowskie" ujęcie swoje źródło ma w mitologii nordyckiej :)
google elfa w obrazach pokazuje zarówno te klasyczne, jak i małe, niezbyt urodziwe, złośliwe z japy kurdupelki w zielonych kubraczkach. czyli jak napisał Bryfft temat bardzo szeroki.
PS. Ale jak będziemy tak dalej dyskutować o elfach, to zaraz zawita tu krzewiciel jedynej słusznej wizji świata i objawi nam, nośnikiem jakich to dewiacji są elfy tak naprawdę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Tak jakoś dyskutujecie o kolorach jakby miało to największe znaczenie :)
Jak dla mnie mogłyby być nawet różowe w zielone kropki, skoro tak sobie miałby zażyczyć twórca :D Nie sugerujmy się tym, co do tej pory było znane, a po prostu weźcie pod uwagę, że to czysta inwencja programistów i grafików, bo mają do tego prawo :)
 

DeletedUser13644

Guest
Zgadzam się z ashantess :)

Szkoda że nie załapałem się na betę... z facebooka widzę, że było tylko 120 beta-kluczy. Czy to czasem nie za mało na światową premierę gry?

Edit: właśnie przeczytałem, że klucze nadal są rozsyłane na maile. Także kto pierwszy, ten lepszy! :D
 

DeletedUser3220

Guest
Zgadzam się z ashantess :)

Szkoda że nie załapałem się na betę... z facebooka widzę, że było tylko 120 beta-kluczy. Czy to czasem nie za mało na światową premierę gry?

Edit: właśnie przeczytałem, że klucze nadal są rozsyłane na maile. Także kto pierwszy, ten lepszy! :D

Klucze mogą się jeszcze pojawić w skrzynkach, ale też zdarzają się "gdzienietu" darmówki.
 

DeletedUser13644

Guest
ale mnie plecy bolą po wczorajszej siłce...

Gdzienietu darmówki, czyli?
 

DeletedUser3220

Guest
ale mnie plecy bolą po wczorajszej siłce...

Gdzienietu darmówki, czyli?

Cytując internety:

"Aby uzyskać dostęp do wersji Closed Beta, gracze powinni dokonać pre-rejestracji na oficjalnej stronie gry beta.elvenar.com, a następnie oczekiwać wiadomości e-mail z kodem umożliwiającym dostęp. InnoGames rozda też pulę kodów w kanałach społecznościowych, w tym na Facebooku."

"Po pierwsze: poprzez oficjalną stronę gry możecie cały czas zgłosić swoją chęć uczestnictwa – wystarczy podać adres e-mail. Po drugie, InnoGames podpowiada, że warto też śledzić Elvenar na portalach społecznościowych. Facebook, Google +, Twitter – wszędzie tam będziecie mogli spróbować zapolować na dziką kartę do elfiego lub ludzkiego (decyzja zależy od was) królestwa. "
 

DeletedUser13644

Guest
Nie wiem czy przeczytałaś moją sekcję Edit w pierwszym poście przed tym jak za pierwszym razem mi odpisałaś, ale tam już była o tym mowa :D pozdrawiam
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Bardzo mi się gra podoba. Przypomina FoE, ale jest bardziej fantastyczne :D
hcwmihbszofegzishfztznklwunoiqcjzsufaxqgskioehsebqyuhnfurkqounkilwfnfdsjpsboewhobjmssiblnanqgbmfzach


vzvmbpjrgrgqxmvbtxemgwrguxvmryvugdloxhvyywgannhiflnyxndyipsdtwzivljuahdlcfnjqrthqmhglxwsamghprecwxeb

EDIT:
Fajne jest to, że jeśli np. Domek produkuje 800 monet na 8h to nie trzeba czekać tych 8 godzin by zebrać całość, a np. można zebrać 80 po godzinie ;)
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
Ash, wiesz, ja się 2 razy nawet rejestrowałem na ten sam e-mail, a i dzisiaj znowu i system nie widzi problemu, że na jeden e-mail zgłosiłem się kilka razy :p A cierpliwości w czekaniu na klucz nie mam... :(

Pabloos - to drzewko jest tak bardzo różne od tego z FoE :o
 

DeletedUser12464

Guest
Mam mieszane uczucia...

Z jednej strony niby coś nowego, a jednak wszystko już gdzieś widziałem...

1) Drzewko technologii nie powala na kolana, ale tutaj ciężko oczekiwać cudów - nieco rzuca się w oczy że dalsze technologie nie wprowadzają zbyt wiele nowości, a jedynie służą rozbudowie istniejących budynków. W zasadzie trzyma się to obranemu kanonowi fantasy ale jakiś tam niedosyt czuję :)

2) Ustawianie budynków jak w innych grach, choć istotna różnica w stosunku do FoE to darmowe przestawianie struktur w obrębie osady. Graficznie jest ładnie i póki co nie zamula sprzętu (choć w początkowych epokach FoE też nie obciążało :p).

3) Walka na chwilę obecną jest monotonna - odblokowałem dopiero 2 typy wojaków więc szału nie ma. Pozytywnie zaskoczyło całkiem sensowne uciekanie wrogich strzelców i wykorzystywanie przeszkód terenowych do zasypywania mojej piechoty strzałami, ale póki co system nie powala na kolana.

4) Mapa i "sąsiedztwa" są ciekawe tzn. żeby dotrzeć do jakiegoś sąsiada trzeba wynegocjować/wywalczyć sektor neutralny bo w innym wypadku widzimy go na mapie ALE nie możemy nic zrobić.

To takie pierwsze wrażenia, ale póki co nie zwala na kolana. "Urocze" jest natomiast to, że można już kupować diamenty :)
 

DeletedUser

Guest
Mogli wcześniej napisać, że klucze dostają wybrańcy (jak widać supporterzy FoE) zamiast czekać w nieskończoność. Wypchajcie się :p Łaski bez!
 

DeletedUser14265

Guest
Też nie dostałam "klucza" choć rejestrowałam się jak tylko wspomniano o takiej możliwości, około 2 miesięcy temu. No cóż, na pocieszenie posłucham utworu Kuby Sienkiewicza pt. "Kto ma klucze", polecam wszystkim oczekującym :D
 
Do góry