Elementy gry dostępne tylko dla nowych Graczy

Status
Zamknięty.

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Dyskusja wydzielona z innego tematu.

Zadania dzienne będą dostępne dla wszystkich, jak tylko zostaną zakończone nad nimi prace. Obecnie dostęp do nich mogą mieć tylko nowi Gracze i nie są to ''pomazańcy''.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17220

Guest
A jak wartościowy feedback spłynie od nowych graczy, którzy ledwo ogarniają grę?
Chyba że devsi liczą na to, że właśnie nie będzie zażaleń i zadania dzienne wejdą na serwery bez poprawek. A potem wszelkie uwagi będą mogli podsumować krótkim "Widziały gały co brały".
 

DeletedUser16730

Guest
A jak wartościowy feedback spłynie od nowych graczy, którzy ledwo ogarniają grę?
Chyba że devsi liczą na to, że właśnie nie będzie zażaleń i zadania dzienne wejdą na serwery bez poprawek.

No właśnie też zadałem to pytanie, ale doczekało się wyłącznie usunięcia.

Proszę o powrót do tematu. Posty od niego odbiegające zostały usunięte.

Mam pytanie formalne. Do każdej pierdoły zakładać osobny temat żebyście nie usuwali?
Gracze nie sprawiają w większości wrażenia, że się gubią jak temat ewoluuje. Wy macie z tym problemy mentalne, czy topograficzne?
W sensie przeszkadza, że zbaczamy czy krytykujemy ze zbaczaniem?
 

DeletedUser7795

Guest
Samo udostępnianie niektórych nowości tylko nowym graczom jest chamską zagrywką. Jeżeli coś nie jest w pełni zrobione to się tego nie dodaje! Dodaje się dla wszystkich, wtedy kiedy zrobione jest w całości.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Samo udostępnianie niektórych nowości tylko nowym graczom jest chamską zagrywką. Jeżeli coś nie jest w pełni zrobione to się tego nie dodaje! Dodaje się dla wszystkich, wtedy kiedy zrobione jest w całości.
A jak wartościowy feedback spłynie od nowych graczy, którzy ledwo ogarniają grę?
Chyba że devsi liczą na to, że właśnie nie będzie zażaleń i zadania dzienne wejdą na serwery bez poprawek. A potem wszelkie uwagi będą mogli podsumować krótkim "Widziały gały co brały".

Wydaje mi się że w całym tym problemie zadań/wyzwań jest inne dno, mianowicie beta... Która chyba się nie sprawdza skoro testy są prowadzone na żywym organizmie. Tu nie chodzi o feedback na temat zadań, a działanie ich w grze.

To takie moje przemyślenia, czysto domyślne.
 

DeletedUser16730

Guest
Zbyt mało ludzi tam czynnie gra, bo i po co?

Bo mają w głębokim poważaniu ich uwagi, to po co mają się starać wnieść coś do gry.

Ale tu nie o to chodzi raczej.
Wydaje mi się że w całym tym problemie zadań/wyzwań jest inne dno, mianowicie beta... Która chyba się nie sprawdza skoro testy są prowadzone na żywym organizmie. Tu nie chodzi o feedback na temat zadań, a działanie ich w grze.
Tylko o powtórzenie identycznej sytuacji której nie można powtórzyć dlatego, że zmiany wchodzą wcześniej do testowania.
Pisałem o tym tutaj.
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/dyskusja-o-wersji-1-105.14830/#post-175927
To wyciągałem wnioski na wyrost i bez znajomości tematu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja również nie znam tematu w sumie... Nie powinnam się więc chyba wypowiadać.

Dodam tylko że same wyzwania dzienne chyba tak to się nazywa, jakoś mi... Nie przeszkadza mi aktualnie że mają je gracze z niższych, że my dostaniemy w aktualizacji.

Pewnie będzie hejt, ale z doświadczenia wiem ze jest jak z tymi zdarzeniami losowymi, wszyscy czekali i zgrzytali zębami kiedy będą, tak samo jak wprowadzano poszukiwacza... Po 3 h były opinie dobre/złe, po tygodniu spora liczba osób miała to w dalekim zapomnieniu.

Dodatkowe zadanie, dlaczego nie. Poczekam, może zrobię :rolleyes: Nie mam ochoty przeżywać tego na forum że nie mam... Jeszcze.
 

DeletedUser12062

Guest
A co do zadań dziennych to jeśli ktoś myśli, że to będzie spacerek po starówce, to się srogo zawiedzie.
Fakt wykonanie niektórych jest albo bardzo czasochłonne albo wymaga znacznej przebudowy miasta. Tak szczerze to trafiają się niektóre dużo gorsze niż te w tradycyjnych Eventach.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Zarówno beta jak i udostępnienie nowych funkcjonalności mają zupełnie inną funkcję. Są rzeczy, których na becie zweryfikować się nie da. Decyzja o udostępnieniu pewnych elementów wcześniej jest efektem również Waszej opinii, że wprowadzane zmiany często są niewystarczającej jakości. Wprowadzenie wybranych funkcji dla części Graczy nie jest idealnym rozwiązaniem, ale przynosi efekty. Nie wpływa to w dużym stopniu na równowagę rozgrywki, a w znaczący sposób przyczynia się do poprawy efektu końcowego. Nie chodzi tutaj o feedback, który naturalnie w przypadku nowych Graczy jest ograniczony.

Również opinie zebrane na serwerze beta odgrywają istotną kwestię w procesie tworzenia nowości i nie są ignorowane. Wielokrotnie przyczyniły się do zmian przed wprowadzeniem nowości na serwery językowe. Zarówno jeżeli chodzi o balans, funkcjonalność jak i błędy.

Mam pytanie formalne. Do każdej pierdoły zakładać osobny temat żebyście nie usuwali?
Gracze nie sprawiają w większości wrażenia, że się gubią jak temat ewoluuje. Wy macie z tym problemy mentalne, czy topograficzne?
W sensie przeszkadza, że zbaczamy czy krytykujemy ze zbaczaniem?

Forum to nie czat. Napisane tutaj wiadomości zostają na dłuższy czas i mają służyć również osobom, które będą szukały informacji w przyszłości. Notoryczne odbieganie od tematu zdecydowanie temu nie służy i jest niezgodne z Zasadami forum. W zależności od sprawy, którą chce się poruszyć - od tego są działy Dyskusje i Pytania.
 

DeletedUser16730

Guest
Napisane tutaj wiadomości zostają na dłuższy czas i mają służyć również osobom, które będą szukały informacji w przyszłości.

No to jak się pousuwa to na pewno je znajdą.

Notoryczne odbieganie od tematu zdecydowanie temu nie służy

Odbieganie od tematu nie zmienia tematu, wyszukiwarka sobie poradzi, a wyodrębnienie jednego od drugiego nie jest wyzwaniem nawet dla kogoś z dwucyfrowym IQ.

niezgodne z Zasadami forum

Zasady tworzą ludzie, przeważnie starają się je dostosować do inteligencji, a nie inteligencję do nich. Chyba, że jestem niepoprawnym optymistą?

Ad rem.

Zarówno beta jak i udostępnienie nowych funkcjonalności mają zupełnie inną funkcję. Są rzeczy, których na becie zweryfikować się nie da. Decyzja o udostępnieniu pewnych elementów wcześniej jest efektem również Waszej opinii, że wprowadzane zmiany często są niewystarczającej jakości. Wprowadzenie wybranych funkcji dla części Graczy nie jest idealnym rozwiązaniem, ale przynosi efekty. Nie wpływa to w dużym stopniu na równowagę rozgrywki, a w znaczący sposób przyczynia się do poprawy efektu końcowego. Nie chodzi tutaj o feedback, który naturalnie w przypadku nowych Graczy jest ograniczony.

Ma to dla mnie sens i zmieniam zdanie. To jest mniejsze zło. Pomijając, że można by pokombinować żeby zrobić identyczną sytuację na becie to jest to jakieś wyjście.

Gdyby nie to, że informację tutaj można dostać jak wypłatę od męża pijaka to uniknęlibyśmy takich rzeczy.

''pomazańcy''
 
Status
Zamknięty.
Do góry