Dziesiąte urodziny Forge of Empires - komentarze

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Mi tam też scena epok pasuje, jako, że stawiam budynki z bonusem do ataku bądź obrony, które dają dodatkowo PRy, tak więc mogłem schować sobie parę statu honoru, postawić parę sztuk scen epok i budynek eventowy
 

Odpadlo

Baronet
kolejnosc wypadania oczek dzis, wczoraj przedwczoraj: 1..1...2...4....1....2.....6...1...1... nie mowcie ze to nie jest ustawione, czemu tak z 5 czy z 6 nie jest??? kolejny oszukany event do nabijania kasy.... szkoda
czy realne jest zdobycie glownej nagrody z 10 ulepszeniami, bez wydawania diaxow? bo zaczynam szczerze watpic, na wszystkich swiatach nie widze mozliwosci dojscia do konca , a zbeiram wydarzenia ,zadania na biezaco itd....
 
Ostatnia edycja:

LimakT

Baronet
kolejnosc wypadania oczek dzis, wczoraj przedwczoraj: 1..1...2...4....1....2.....6...1...1... nie mowcie ze to nie jest ustawione, czemu tak z 5 czy z 6 nie jest??? kolejny oszukany event do nabijania kasy.... szkoda
czy realne jest zdobycie glownej nagrody z 10 ulepszeniami, bez wydawania diaxow? bo zaczynam szczerze watpic, na wszystkich swiatach nie widze mozliwosci dojscia do konca , a zbeiram wydarzenia ,zadania na biezaco itd....
Jest możliwe zdobycie nagrody głównej bez wydawania diaxów. Ja będę miał na maxa ale nie miałem tak jak Ty samych 1 tylko normalnie mi losowało. Niestety jeżeli ma się pecha w kostce i często spada 1 to faktycznie będzie problem ze zdobyciem nagrody głównej. Bez sensu dają tak dużą losowość w eventach. Powinno być tak ,że jak ktoś robi wszystkie zadania i loguje się codziennie to ma mieć na 100% nagrodę główną a nie ,że szczęście decyduje o tym kto będzie miał nagrodę główną na maxa a kto nie.
 

gandi1911

Szlachcic zagrodowy
Ta gra to nie to co kiedys , teraz juz nie ma opcji na pelne plany do budowy , trzeba zaplacic , chociaz mialem nadzieje , ze chociaz na 10 cio lecie, bedzie normalnie , a tu kiszka jak widze , administratorzy , to chyba dzieci , zwracajac sie o pomoc , jeden lub jedna pisal mi oszczesciu w tej grze ( od kiedy jest szczescie w programie komputerowym ), a drugi , napisal mi , ze nie moze dac mi kodow do gry (na cholere mi kody do gry. co za debilizm ) wiec , ode mnie to wszystko ,szukam zastepstwa tej gry , zrteszta i tak sie nie rozwija , utkneli w kosmosie , kosmiczny mars , wenus , kosmiczne to i tamto itp. zwiedzaja cala galaktyke , czyli to samo tylko obrazki inne , mnostwo ewentow ale gdzie to budowac , parodja....
 
Ostatnia edycja:

Odpadlo

Baronet
poczekaj jak znowu bedziesz musial kamyki układac w linii jak na jednym evencie, co te łapy sie zbeiraly to bylo dziadostwo totalne..... na 10 lecie dali gorszy budynek niz skarbiec czy psychiatryk.....
moze znowu zmienia 1 dzien przed koncem i dodadza jakis bonus jak poprzednio do wioski Firoa
 

dawid17612

Hrabia
Akurat Ewent w spadające kafelki pomogłem zrobić jeszcze 7 osobom, i każdy zyskał 150-180% z tego ewentu, ja zyskałem tylko 150%, ale moim zdaniem spoko Ewent jeden z łatwiejszych wystarczy trzymać sie 2 zasad i nikt w tym ewencie nie przegra :)

i to bez wydawania diaksów,

każdy ewent działa według określonego wzoru czy systemu i mozna łątwo rozgryść, ale Ewent na rocznice ten obecny czy Ewent dzień św. patryka ma 2 wielkie wady które ograniczają graczy bardzo mocno przez co jest poand 60-80% zę gracze nie zrobią ewentowych na max
 
Akurat Ewent w spadające kafelki pomogłem zrobić jeszcze 7 osobom, i każdy zyskał 150-180% z tego ewentu, ja zyskałem tylko 150%, ale moim zdaniem spoko Ewent jeden z łatwiejszych wystarczy trzymać sie 2 zasad i nikt w tym ewencie nie przegra :)

i to bez wydawania diaksów,

każdy ewent działa według określonego wzoru czy systemu i mozna łątwo rozgryść, ale Ewent na rocznice ten obecny czy Ewent dzień św. patryka ma 2 wielkie wady które ograniczają graczy bardzo mocno przez co jest poand 60-80% zę gracze nie zrobią ewentowych na max
Ja zauważyłam coś wręcz przeciwnego - na św. Patryka da się zrobić z łatwością i przed czasem, trzymając się właśnie zasad, którymi ten event się rządzi. Za to ten Wildlife, czy jakoś tak, to była tragedia. W tego typu grę grywało się kiedyś namiętnie, dla zabicia czasu i zwykłej rozrywki, i nigdy się tak nie naprzeklinałam, jak wtedy :D
Obecny z kolei jest przyjemny, ale nic poza tym. Nie zaskakuje niczym, nie powala, nie wciąga aż tak, a na taką rocznicę powinno być coś, co zachwyca i sprawia, że chce się grać jeszcze, i jeszcze, i jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
event powinien być wyczekiwany i dawać frajdę z brania w nim udziału, ale z racji tego że te eventy mamy co miesiąc (o ile można je jeszcze eventami nazwać) mam już odruch wymiotny jak słyszę o evencie, są za często i tyle, zamiast zrobić 3 w roku z dobrymi nagrodami to robią co miesiąc z przeciętną nagrodą, o 10-leciu nie mówiąc, no chyba że to jasny sygnał dla graczy że ta gra się sypie i idzie na dno. Mechanika bardzo przyjemna, tylko zmarnowany potencjał
 

aza III

Wójt
Zgadzam się, za dużo eventów. Mogliby ograniczyć np. Do zimowego(święta) i jakiegoś w obecnym czasie. Plus jakiś 1,2 eventy związane z ważnymi wydarzeniami czyt. IO, MŚ czy rocznice Foe. Wtedy przy 3,4 eventach rocznie to faktycznie byłby wydarzenia na które czekają gracze.
 

dawid17612

Hrabia
Zgadzam się, za dużo eventów. Mogliby ograniczyć np. Do zimowego(święta) i jakiegoś w obecnym czasie. Plus jakiś 1,2 eventy związane z ważnymi wydarzeniami czyt. IO, MŚ czy rocznice Foe. Wtedy przy 3,4 eventach rocznie to faktycznie byłby wydarzenia na które czekają gracze.

i tak właśnie mamy, 4 ewenty sezonowe, oraz 3-5 ewentów okazyjnych, oraz czasami jakiś ewent specialny :)

o tych błędach w ewentach nie będe pisał poniewaz to może zaszkodzić graczom :)
 
Ja z kolei uważam odwrotnie. W zasadzie oprócz GPC, bo wyprawy to już na rozwiniętych graczach nie robią wrażenia to w grze za dużo do roboty nie ma. Eventy dają też dodatkowe budynki z nagrody dnia, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do potrzeb jakie mamy, żeby postawić w mieście. GvG jest tylko na komputer, więc na dłuższą metę odpada, nie wspominając już o braku konkretnych nagród. Reszta to kwestia paru minut dziennie. Nie dawajcie eventów rzadziej, bo uważam, że dobrze, że są często. Uwielbiam gry z częstymi aktualizacjami i to sprawia, że gra się przyjemnie. A jak ktoś nie chcę to nie musi robić eventów.
 

Midi

Baronet
Ja z kolei uważam odwrotnie. W zasadzie oprócz GPC, bo wyprawy to już na rozwiniętych graczach nie robią wrażenia to w grze za dużo do roboty nie ma. Eventy dają też dodatkowe budynki z nagrody dnia, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do potrzeb jakie mamy, żeby postawić w mieście. GvG jest tylko na komputer, więc na dłuższą metę odpada, nie wspominając już o braku konkretnych nagród. Reszta to kwestia paru minut dziennie. Nie dawajcie eventów rzadziej, bo uważam, że dobrze, że są często. Uwielbiam gry z częstymi aktualizacjami i to sprawia, że gra się przyjemnie. A jak ktoś nie chcę to nie musi robić eventów.
Zgadam się z przedmówcą - ja również uważam, że eventy są dobrze planowane - jak komuś za dużo to przecież nie musi uczestniczyć i po sprawie. Mnie samo klepanie poziomów pereł szybko by zniechęciło do gry - dlatego mam nadzieję, że IG w zakresie terminarza eventów nic nie zmieni bo obecny system jest OK
 
Eventy dają też dodatkowe budynki z nagrody dnia, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do potrzeb jakie mamy, żeby postawić w mieście.
A to akurat prawda. Może i często to nic nie warte śmieci, ale co jakiś czas wpadnie coś, co się przyda, czego mi brakowało, a wcześniej nie miałam szczęścia, albo coś, co po prostu zawsze chciałam mieć.
 

dawid17612

Hrabia
Pytanko o Ewent :
jako nagroda za przejście startu, jest ulepszenie ewentowe czy nic sie nie zmieniło z listą z wiki fandom FOE, i nagroda 8 to podstawa czy jest może wcześniej ???
 

anaconda8

Baron
Event taki sobie. Nagroda taka sobie. Bez fajerwerków a szkoda - jak napisali inni gracze na 10-lecie przydało by się coś ekstra, coś co długo by każdy pamiętał, a ci, co nie brali udziału by żałowali... a przy okazji, właśnie dostałam, i tu cytat, '3 fragmenty budynku '10% premii dla atakujących'' i nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać z tej pokracznej nomenklatury. Od kiedy to premia jest budynkiem? Nie dało rady nazwać tego inaczej? Nicht verstehen, meine Damen und Herren...
 

chemik12

Wicehrabia
A ja napiszę tak: 4 światy, wszędzie budynek glowny na maksa. Do tego upatrzona nagroda dnia x ileś tam razy...oczywiście mogło być lepiej ale jak się patrzy że nie wydałem choćby 1 diamentu to jest ok. Oczywiście nagroda na 10 lecie nie powala na kolana ale tez nie jest najgorsza. Np dla mnie słaba nagroda były piekarnie z zimowego. Mam je jeszcze w na jednym z światów pobocznych. Pewnie czesc graczy że mną się nie zgodzi że to słaba nagroda. Mają do tego prawo. I to jest właśnie fajne że każdy coś innego dla siebie znajdzie...
 

Borisel

Hrabia
Event skończony - w planszy doszedłem do epoki jutra . Nie wydałem żadnych diaxów mimo obaw wypadnięcia 1-oczek w kościach . Nagroda główna może być - ani za mocna ani za słaba, sceny epok też mogą być . Dla każdego coś się znajdzie .
 

mrMaras

Szlachcic
W sumie jedyną wadą tego eventu to to, że nagroda główna jest na poziomie zwykłego eventu (wcale nie jest słaba, nie jest po prostu jakaś super), co do nagród dnia, to jestem nawet bardzo zadowolony bo były place, szachownice, sceny epok. Sama mechanika eventu fajna, ciekawa, przyjemna. Wydaje mi się, że narzekanie jest trochę zbyt duże, oczywiście również liczyłem na jakąś mega nagrodę główną bo 10 lecie, bo takie chwile warto szczególnie celebrować, ale dostaliśmy po prostu normalny event który nie wychodzi lepiej/gorzej na tle innych
 
Ostatnia edycja:

aza III

Wójt
W sumie jedyną wadą tego eventu to to, że nagroda główna jest na poziomie zwykłego eventu (wcale nie jest słaba, nie jest po prostu jakaś super)
100% racji. Gdyby inno pomyślało to zamiast tych nieszczesnych fragmentów daliby np. możliwość zdobycia surki 80proc, 15proc na kilka PR i 5proc na diaxy. Tak aby ten budynek przetrwał w miastach graczy na wiele lat. Takie upamiętnienie 10 rocznicy, w koncu jest się czym chwalić. Ale jak to oni musieli coś zepsuć;).
Pozostałe nagrody fajne, zarówno sceny, król, królowa, szachownica, brama...jest co stawiać:)
 
Diaxy - nie wydane.
Nagroda główna - jest. Średniak. Szkoda, że nie daje takich możliwość jak np. bocianie gniazdo, czy chociażby kryjówka piratów.
Epoka na mapie - jutro.
Jakiś wielki bal to nie był, ot zwykła imprezka urodzinowa :)
Duży plus za możliwość ustrzelenie wszystkich dużych budowli dających atak. Jak ktoś chciał to i kilka studni z pomniejszeniami wpadło. Do tego komplety na budowle dające pr.
Myślę, że każdy złapał jakiegoś wróbla i nie czekał na gołębia :]
 
13 scen, 6 szachownic, brama, ulepszenie posterunku wartownika, główna nagroda na max poziomie.
Łatwy, lekki i przyjemny event, choć zgodzę się z przedmówcami, że brakowało tego błysku na 10-lecie. Może postanowili dać te budynki z bonusem do ataku pod wpływem wcześniejszych narzekań? Zwłaszcza, że niedawno pojawiły się dodatkowe rozszerzenia terenu!
Tak, czy inaczej jestem zadowolony,
 

dawid17612

Hrabia
na 10-lecie mógłby mieć bonus 50 do każdego i napewno każdy by to uznał za mega okazje :)
oraz zablokowana opcja kupna za diaksy, albo możliwośc ale wtedy to juz bonusy po 25 :D
 
Do góry