Dziesiąte urodziny Forge of Empires - komentarze

Johnny McBride

Wicehrabia
Nie mów, że Scena epok, dająca od 7% do ataku w brązie, do 19% w Wenus, nie jest fajną rzeczą.

no właśnie, nie jest. Jest fajna dla osób które mają miejsce w mieście, albo dla osób które chcą przebudowywać miasto żeby zyskać kilka PR dziennie. Nowym graczom w ogóle się nie opłaca a starzy wyjadacze mają miasta obstawione placami zwycięzców czy szachownicami i dla nich to też żadne ulepszenie.
 

denis0011

Szlachcic zagrodowy
6k biletów i 2 nagrody dnia?
4k biletów i zero nagród?
5k biletów i znów tylko dwie?
3,5k biletów i jedna?

to tylko niektóre przykłady... ale co pytam znajomych to mają podobnie...

Robicie z ludzi idiotów czy jak? I to nie tylko moje zdanie. A niby % szans na nagrodę dnia jest większy niż w innych eventach na niektórych polach plus do tego te 5% pole, które zdecydowanie za często wypada po rzucie kostką jak jest aktywne to nic nie daje... Te prawdopodobieństwo to chyba celowo zafałszowane... plus oczywiście masa zbędnych pól typu bezwartościwe portrety, medale czy inne nikomu niepotrzebne dekoracje...
 
1900 biletów 6 nagród dnia, drugi świat, 1400 i 3 nagrody. Oczywiście ze zwiększoną szansą na wygraną nagrodę
 
no właśnie, nie jest. Jest fajna dla osób które mają miejsce w mieście, albo dla osób które chcą przebudowywać miasto żeby zyskać kilka PR dziennie. Nowym graczom w ogóle się nie opłaca a starzy wyjadacze mają miasta obstawione placami zwycięzców czy szachownicami i dla nich to też żadne ulepszenie.
Jeśli 19% w Wenus, 15 towarów z poprzedniej epoki i 4 PRy są słabe, to znaczy, że ta gra wypaczyła się już całkowicie i kompleksowo.
 
Scena Epok w Wenus wypada lepiej niż Ogród Japoński. Ogród ma 20% przy 25 kratkach, a scena 19 przy 16. Oczywiście jeśli zależy nam głównie na ataku w przeliczeniu na kratkę. Oczywiście to i tak gorzej od Placu Zwycięzców na poziomie 2, szachownicy, ba nawet lepsza jest strażnica piracka, jednak budynek jest warty uwagi.
 
Scena Epok w Wenus wypada lepiej niż Ogród Japoński. Ogród ma 20% przy 25 kratkach, a scena 19 przy 16. Oczywiście jeśli zależy nam głównie na ataku w przeliczeniu na kratkę. Oczywiście to i tak gorzej od Placu Zwycięzców na poziomie 2, szachownicy, ba nawet lepsza jest strażnica piracka, jednak budynek jest warty uwagi.
O to to. Nie jest najlepszy w grze, jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na ataku, by mieć jak najwyższy, ale łącząc wszystkie bonusy w jednym budynku, daje to nam dobrą rzecz wartą postawienia. Choć i tak przykro patrzeć na to, że bonus, który miał być ułatwieniem, staje się coraz wyższą koniecznością, jeśli w ogóle chce się cokolwiek w tej grze osiągnąć.
 

mastika

Wicehrabia
Mnie tam się podoba, scena jest (fajne, nowe, chciałem postawić), królewska brama jest, króla i królowej brak, bo peszek, więc w normie. Jeszcze dwa zestawy pagody i brzuszek będzie pełen :D
 

The Witcher.

Szlachcic zagrodowy
Ten event to jakaś totalna porażka, prawdopodobieństwo wylosowania głównej nagrody praktycznie znikome, jak można wydać 6k diaxa plus uzbierane wcześniej bilety i nie trafić nawet jednej głównej? Odechciewa się grać, Inno to jakieś dno, robicie z ludzi idiotów...
 
Ten event to jakaś totalna porażka, prawdopodobieństwo wylosowania głównej nagrody praktycznie znikome, jak można wydać 6k diaxa plus uzbierane wcześniej bilety i nie trafić nawet jednej głównej? Odechciewa się grać, Inno to jakieś dno, robicie z ludzi idiotów...
tylko zebrane bilety
 

Załączniki

  • scena.JPG
    scena.JPG
    16 KB · Wyświetlenia: 25

Amall

Szlachcic zagrodowy
Dla mnie nic fajnego w ty evencie, postawilem jedna scene w miejsce ostatniej nie schowanej pagody a wylosowalem ich 31. Po 8 latach czas chyba zakonczyc przygode z ta gra. Od jakiegos czasu gram w cos innego i z tego co widze jest tam o wiele wiecej mozliwosci rozwoju.
 

Borisel

Hrabia
Zauważyłem , że żeby zdobyć pełny budynek główny to trzeba przejść planszę do epoki postmodernizmu (w moim przypadku) - jedno za zadania oraz 2 jeszcze potrzebne (za plansze) . Aktualnie mam epokę postępową 16/32 , zostało 11 dni do eventu - i chyba mega pecha miałbym jakby mi kości rzuciły po jednym oczku . Jestem ciekaw czy uda się . A przez ten czas mam 4 sceny epok , 2 botaniczne rotundy i inne śmieci .
 

Blade1984

Książę
Mnie interesuje wartownik i jego ulepszenie, zamieniłem sobie nagrode dzienną no i była wieza wartownika, 5800 i 5 trafionych, za resztę będę próbował upolować ulepszenia.
 

LimakT

Baronet
Ten event to jakaś totalna porażka, prawdopodobieństwo wylosowania głównej nagrody praktycznie znikome, jak można wydać 6k diaxa plus uzbierane wcześniej bilety i nie trafić nawet jednej głównej? Odechciewa się grać, Inno to jakieś dno, robicie z ludzi idiotów...
Niestety inno robi coraz bardziej losowe eventy. Jednym spada po 12 nagród dnia innym nic nie poleci.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Jak na 10 urodziny to się w ogóle nie postarali, event jak każdy inny i nagrody na poziomie nagród jak w każdym innym evencie. Niby okrągła rocznica, a event taki powszechny, jak każdy jeden, tylko w nowej formule
 
Witam. W załączniku przesyłam zrzut ekranu z porównaniem szachownicy ze sceną epok. Szachownica zajmuje mniej pól, ale jak na początek myślę, że scena epok dająca dodatkowo prki i surkę nie jest zła i sam postawiłem na razie 2 sceny epok. Wpadły też 2 botaniczne rotundy. Główny budynek na razie mam na 8 poziomie, ale myślę, że do końca eventu na spokojnie zrobię na maxa. Fajna inicjatywa ze strony Inno Games, że dają nagrody. Na pewno starzy wyjadacze także trafią coś ciekawego, jak nie do ataku to chociażby przechowajki czy renowajki na nową epokę. Pozdrawiam serdecznie ze Świata K.
 

Załączniki

  • Szachownica vs scena epok.png
    Szachownica vs scena epok.png
    158,4 KB · Wyświetlenia: 23

Marik

Książę
Witam. W załączniku przesyłam zrzut ekranu z porównaniem szachownicy ze sceną epok. Szachownica zajmuje mniej pól, ale jak na początek myślę, że scena epok dająca dodatkowo prki i surkę nie jest zła i sam postawiłem na razie 2 sceny epok. Wpadły też 2 botaniczne rotundy. Główny budynek na razie mam na 8 poziomie, ale myślę, że do końca eventu na spokojnie zrobię na maxa. Fajna inicjatywa ze strony Inno Games, że dają nagrody. Na pewno starzy wyjadacze także trafią coś ciekawego, jak nie do ataku to chociażby przechowajki czy renowajki na nową epokę. Pozdrawiam serdecznie ze Świata K.
Porównanie nie na miejscu bo rozchodzi się o starych wyjadaczy, a w najwyższych epokach bonusy są inne, nie mówiąc już o tym iż bardziej porównałbym scenę epok z placem zwycięzców, a ta przy placu wypada blado, nie mówiąc o polach ( z gospodarstwa)
 
Starzy wyjadacze to nie jedyni gracze na serwerach, i nie tylko im ma pasować nagroda. Większość tak zwanych "starych wyjadaczy" w zasadzie ma już wszystko i raczej nic co ma poniżej 100% do ataku na 1 kratkę nie zadowoli tychże jegomościów, ale wielu osobom pasuje, i to jest najważniejsze.
 
Do góry