Dzień Św. Patryka 2024 - komentarze

Landberg

Rycerz
Spośród wielu Event'ów na FOE, to jeden z tych, który kompletnie mi nie leży ;/
Pomysł, mechanika i mała ilość nagród w porównaniu z innymi, to tylko niektóre minusy, na jakie zwróciłem uwagę.
Tym razem na luzie, chwilami na wstecznym, a czasami do przodu ;)
 
Ostatnia edycja:

Zopi

Szlachcic
W Codziennych wyzwaniach nie pojawiły się dziś zadania związane z eventem. Czy była na ten temat jakaś informacja, bo może mieć to znaczenie przy planowaniu wydawania garnków złota. I drugi temat. Rywale. Czy mogę się dowiedzieć o której godzinie wystartują te zadania. W ostatnim evencie startowały o 8 rano i to było wygodne a w przedostatnim raczej bliżej południa. Byłaby to przydatna informacja dla graczy i w przypadku rozgrywania wypraw i planowania rozwoju miast.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
W Codziennych wyzwaniach nie pojawiły się dziś zadania związane z eventem. Czy była na ten temat jakaś informacja, bo może mieć to znaczenie przy planowaniu wydawania garnków złota. I drugi temat. Rywale. Czy mogę się dowiedzieć o której godzinie wystartują te zadania. W ostatnim evencie startowały o 8 rano i to było wygodne a w przedostatnim raczej bliżej południa. Byłaby to przydatna informacja dla graczy i w przypadku rozgrywania wypraw i planowania rozwoju miast.
Z tego co pamiętam, to w ostatnim wydarzeniu, Rywal wystartował w drugim tygodniu trwania eventu, we wtorek, razem z WG.
 

deliryk

Wicehrabia
nie podają tego, co wiadome, że może być totalną niespodzianką ;)
kto wie, może to wcale nie będzie wtorek? :)

po prostu musisz być tak przygotowany, że lada chwila może coś wyskoczyć - i tak jest zawsze bezpieczniej ;)
 

Zopi

Szlachcic
A o której startuje WG?
Gdybyś dokładnie przeczytał co napisałam to nie byłoby pewnie z Twojej strony takich odpowiedzi. Pisałam, że "W ostatnim evencie startowały o 8 rano i to było wygodne a w przedostatnim raczej bliżej południa." - a z tego co czytałam to cztery mini wyzwania na becie były jednocześnie więc być może wystartują też jednocześnie. Nie mam ochoty tu prowadzić dyskusji. Wpisując komentarz do eventu miałam po prostu nadzieję, że odpowie mi ktoś kto wie. I tyle z mojej strony.
 

anaconda8

Baron
Nie wiem która nazwa portrecików do zdobycia jest gorsza: Karmazynowy Urok (przedstawiający rudą Irlandkę z dwoma warkoczami) czy Szałwia Koniczyny (starszy gościu z siwą brodą). Jest jeszcze Szmaragdowy Sonet... hmmmm... czyli nie wiem, napisany szmaragdowym atramentem? Wyryty w szmaragdzie? Tłumacze Inno nigdy nie przestaną mnie rozśmieszać - pozdrowienia dla ich wszystkich!!!
 

deliryk

Wicehrabia
Gdybyś dokładnie przeczytał co napisałam to nie byłoby pewnie z Twojej strony takich odpowiedzi. Pisałam, że "W ostatnim evencie startowały o 8 rano i to było wygodne a w przedostatnim raczej bliżej południa." - a z tego co czytałam to cztery mini wyzwania na becie były jednocześnie więc być może wystartują też jednocześnie. Nie mam ochoty tu prowadzić dyskusji. Wpisując komentarz do eventu miałam po prostu nadzieję, że odpowie mi ktoś kto wie. I tyle z mojej strony.
a nie było tak, że w przedostatnim to wystartowało razem z eventem i stąd ta godzina, bo event startuje o 10:30? oczywiście gdybam, bo nie wiem :)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Gdybyś dokładnie przeczytał co napisałam to nie byłoby pewnie z Twojej strony takich odpowiedzi. Pisałam, że "W ostatnim evencie startowały o 8 rano i to było wygodne a w przedostatnim raczej bliżej południa." - a z tego co czytałam to cztery mini wyzwania na becie były jednocześnie więc być może wystartują też jednocześnie. Nie mam ochoty tu prowadzić dyskusji. Wpisując komentarz do eventu miałam po prostu nadzieję, że odpowie mi ktoś kto wie. I tyle z mojej strony.
Dałeś sobie sam odpowiedź: około ósmej, koło południa, jednocześnie razem... Jak widzisz, nie ma konkretów Twojego "wystartowania". Cała zabawa(?) polega na zaskoczeniu, co oczywiście jest dyskusyjne, no ale to IG.
 

deliryk

Wicehrabia
Nie wiem która nazwa portrecików do zdobycia jest gorsza: Karmazynowy Urok (przedstawiający rudą Irlandkę z dwoma warkoczami) czy Szałwia Koniczyny (starszy gościu z siwą brodą). Jest jeszcze Szmaragdowy Sonet... hmmmm... czyli nie wiem, napisany szmaragdowym atramentem? Wyryty w szmaragdzie? Tłumacze Inno nigdy nie przestaną mnie rozśmieszać - pozdrowienia dla ich wszystkich!!!
nie zawsze tłumaczenie nazw ma sens
przetłumaczone też nie brzmi fajnie, a czasem w drugą stronę, lepiej brzmi przetłumaczone
Princess Show White, a Królewna Śnieżka :)
Charles Dickens (pisarz) - Karol Licho
albo imię, Granola :)
 

bambik2023

Szlachcic zagrodowy
Ja tak zastanawiam się na ile wiarygodne są te ligi w evencie. Według mnie, powinien być jakiś wykaz graczy, którzy zajmują kolejno miejsca w tych ligach wraz z wykazem punktów zdobytych w lidze. Bo tak to dla mnie trochę "sztucznie robione" te statystyki procentowe.
 

deliryk

Wicehrabia
gdzieś już to liczyliśmy jak to wygląda z aktywnością w eventach
właściwie im mniej ludzi aktywnie gra na serwerze tym trudniej być w 1%
jeżeli na danym serwerze 1000 osób robi event, to tylko 10 dostanie lige złotą

niestety, na discordach piszą, że ten licznik jest sztucznie podkręcany, ale wątpię by taka była prawda
po prostu dużo ludzi wydaje diaxy na sam koniec eventu gdy myśli, że ma faktycznie realne szanse na to

czy ktoś wie, czy zawsze jak zamykam miasto i wezmę wszystkie skrzynie to dostaję szklarza?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ja tak zastanawiam się na ile wiarygodne są te ligi w evencie. Według mnie, powinien być jakiś wykaz graczy, którzy zajmują kolejno miejsca w tych ligach wraz z wykazem punktów zdobytych w lidze. Bo tak to dla mnie trochę "sztucznie robione" te statystyki procentowe.
Czasami można zaobserwować fajny "przyrost ligowy" między 4, a 5 rano ;)

Chcialem też bardzo podziękować za usunięcie postu (koniczynka na papierze toaletowym) Miało być śmiesznie i zabawnie, a wyszło...
Drodzy moderatorzy, trochę więcej luzu, przy tej garstce tu piszących.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Pytanko. Jeśli w Rywalu będzie zadanie (przykładowo): ulepsz Kierownika portu do 2 poziomu, a ja będę miał już na 3, to zadanie zaliczy automatycznie?
Nie wiem, czy zamykać miasto i mieć nowe "redy", czy czekać z tym co mam, gdzie mam prawie koniec wszystkich zadań.
 
Do góry