Dzień Św. Patryka 2023 - komentarze

Ale jakim cudem masz dziś zrobionych 425 zadań, skoro nie podnosisz poziomu managerów powyżej 3, a więc nie zrobisz w każdym mieście 38 zadań?
A kto powiedział że w każdym mieście trzeba zrobić 38 zadań? Dokładnie mam 417. Pisałeś że wydaję na miasta ponad 1000 garnków. Oszczędzę ci liczenia , zresztą już ktoś inny pisał wcześniej. Miasto1- 700, miasto 2- 710 , miasto 3 -630 garnków na menagerów. Więcej już mi się tłumaczyć nie chce. Odsyłam do filmików, one nie są długie. Tam sobie licz wszystkie potrzebne kwestie , Ja nie potrzebuję cię przekonywać. Jeszcze ponad 8 dni eventu . Kto wie może jeszcze coś na tym zyskasz.
 

JrzyMrk

Szlachcic
A kto powiedział że w każdym mieście trzeba zrobić 38 zadań? Dokładnie mam 417. Pisałeś że wydaję na miasta ponad 1000 garnków. Oszczędzę ci liczenia , zresztą już ktoś inny pisał wcześniej. Miasto1- 700, miasto 2- 710 , miasto 3 -630 garnków na menagerów. Więcej już mi się tłumaczyć nie chce. Odsyłam do filmików, one nie są długie. Tam sobie licz wszystkie potrzebne kwestie , Ja nie potrzebuję cię przekonywać. Jeszcze ponad 8 dni eventu . Kto wie może jeszcze coś na tym zyskasz.
A co mnie obchodzą twoje garnki? Przecież ja nie o garnkach...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A co mnie obchodzą twoje garnki? Przecież ja nie o garnkach...
Litości, a za co kupujesz managerów?
Ten event nie polega na zrobieniu wszystkich zadań z jak największej ilości miast. Trzeba tak zaplanować wydatki (określona ilość waluty eventowej ogranicza ilość miast), żeby móc wykonać jak najwięcej zadań. Przyda się też trochę pomyśleć nad kolejnością ich robienia.
 
Litości, a za co kupujesz managerów?
Ten event nie polega na zrobieniu wszystkich zadań z jak największej ilości miast. Trzeba tak zaplanować wydatki (określona ilość waluty eventowej ogranicza ilość miast), żeby móc wykonać jak najwięcej zadań. Przyda się też trochę pomyśleć nad kolejnością ich robienia.
Dokładnie. Jeśli można robić miasto średnio 1/dziennie to nie trzeba być super inteligentnym żeby policzyć ile miast można zrobić w evencie. Z każdego miasta ok 32 zadania..... i już wiadomo gdzie się na linii nagród dojdzie. A to wszystko z menagerami 1,2,3. Gdybym miał więcej diamentów ( bo kupować nie zamierzam) kupił bym jeszcze więcej garnków by z eventu wycisnąć jeszcze więcej. A do tego pamiętamy że z każdego miasta można trafić na ulepszenie rezerwatu czy tawerny.
A co najciekawsze. Ten event nie zależy od rozwoju konta. Innymi słowy każdy kto gra minimum 2-3 miesiące , w zależności od intensywności, może trochę dłużej i jest w stanie na bieżąco robić zadania z linii zadań to ma dokładnie te same możliwości co gracz z wieloletnim stażem w foe. No ale nie każdy to ogarnia :)
ps . ile miast już zrobiłem przestałem liczyć , jeszcze dziś powinno być 450 zadań i kolejne 50 puzzli do arcydruida
 

Ghost Diamond

Szlachcic zagrodowy
ja mam 8 miasto i 275 zadań jakim cudem ktoś ma już około 425 , raczej siedzi cały czas a grze, albo wydaje dużo siana.
 
12 miasto 400 zadań - 0 siana, rozsądne gospodarowanie zadaniami i czasem
No wreszcie ktoś kumaty :) Brawo. Jak się okazuje nawet jak wszystko jest opisane , w filmikach podyktowane , czasy podane .....i tak niektórzy nie rozumieją.
ps , do gracza wyżej. Włącz sobie filmik jeszcze raz , to tylko 10minutowy skrót z całego dnia tworzenia miasta, Tam po dwóch godzinach następuje 14godzinny drugi etap w którym nie musisz siedzieć przed kompem, A na koniec ponad 6godzinny etap zbierania 8.4Q przy którym również nie musisz siedzieć przed kompem. I może pojmiesz ile czasu trzeba żeby robić ten event.
 

JrzyMrk

Szlachcic
Litości, a za co kupujesz managerów?
Ten event nie polega na zrobieniu wszystkich zadań z jak największej ilości miast. Trzeba tak zaplanować wydatki (określona ilość waluty eventowej ogranicza ilość miast), żeby móc wykonać jak najwięcej zadań. Przyda się też trochę pomyśleć nad kolejnością ich robienia.
No właśnie, litości. Ani ty, ani ten, któremu odpowiadałem, nic nie zrozumieliście. Więc drukowanymi: jak zrobić 32 zadania w każdym mieście nie podnosząc menedżerów do 4. poziomu, skoro zawsze pojawia się co najmniej jedno takie zadanie, poświęcając ze trzy-cztery setki złota za każdym razem na 3. poziom "nieistotnych" menedżerów i jeszcze mieć za co grać dalej?
Co do reszty twojego wpisu - gratulacje za odkrycie Ameryki.
 
No właśnie, litości. Ani ty, ani ten, któremu odpowiadałem, nic nie zrozumieliście. Więc drukowanymi: jak zrobić 32 zadania w każdym mieście nie podnosząc menedżerów do 4. poziomu, skoro zawsze pojawia się co najmniej jedno takie zadanie, poświęcając ze trzy-cztery setki złota za każdym razem na 3. poziom "nieistotnych" menedżerów i jeszcze mieć za co grać dalej?
Co do reszty twojego wpisu - gratulacje za odkrycie Ameryki.
hmm...więc drukowanymi literami. Ten któremu odpowiadałeś przeczytał wszystkie twoje komentarze i nie ma w nich takiego pytania które teraz zadajesz. To po pierwsze. Po drugie. Podał filmik który prowadzi za rączkę krok po kroku , w którym nie ma podnoszenia ani jednego menagera na 4poziom , ale ty mając pełne prawo postanowiłeś robić po swojemu, nawet jeśli świadomie lub nie, jak się okazuje, popełniasz błędy, które niosą określone konsekwencje, pozostając zdziwionym że ktoś inny potrafi zrobić więcej. Na filmie cały czas widać z prawej strony poziomy poszczególnych menagerów. Odnośnie pytania, już w opisie eventu masz napisane, że nie ma obowiązku robienia wszystkich zadań. Ja się nie zastanawiam tylko robię tyle zdań ile wychodzi. W szczegóły już nie wchodzę bo to za trudne.... Widząc listę zadań ,( na kanale autora filmu) mógłbym pomyśleć o zrobieniu kolejnych ale to się nie opłaca czasowo. bo trzeba na nie przeznaczyć koniczynki które już się zbierają na 8,4Q i zbierać na kolejne . Ale jak się uprzesz to możesz....nikt ci nie zabroni błądzić. I to by był na tyle bo widzę ze z lekka ciśnienie ci skoczyło, a ja nie mam w tym przyjemności...mówiąc oględnie.
Koniec rozmowy
 

Endriu*

Baron
No właśnie, litości. Ani ty, ani ten, któremu odpowiadałem, nic nie zrozumieliście. Więc drukowanymi: jak zrobić 32 zadania w każdym mieście nie podnosząc menedżerów do 4. poziomu, skoro zawsze pojawia się co najmniej jedno takie zadanie, poświęcając ze trzy-cztery setki złota za każdym razem na 3. poziom "nieistotnych" menedżerów i jeszcze mieć za co grać dalej?
Co do reszty twojego wpisu - gratulacje za odkrycie Ameryki.
Masz przykład z mojego poprzedniego, rano powinienem skończyć aktualne, to też mogę wrzucić. W tym dojechałem do 33. Jak widać kierowniki sobie wiszą
 

Załączniki

  • Screenshot_20230309-231850_Chrome.jpg
    Screenshot_20230309-231850_Chrome.jpg
    223,6 KB · Wyświetlenia: 13
Ostatnia edycja:

JrzyMrk

Szlachcic
Już czterem osobom udało się nie zrozumieć, o co pytałem, więc szkoda czasu na tłumaczenie jeszcze raz. Mimo wszystko bawcie się dobrze w swoim gronie, ja się stąd definitywnie wylogowuję.
 
W pierwszym mieście zadanie na menagera portu poziomu 4 pojawia się jako 25. Po nim już do końca nie ma zadania na 4 poziom jakiegokolwiek menagera. Odpowiedź jest zatem prosta. Pomijasz to zadanie tzn nie wbijasz 4 poziomu. To zadanie wisi nie wykonane w slocie. A w kolejnych slotach robisz kolejne zadania do 33 w kolejności tak by mieć zaliczone 32 z tego miasta. Chyba już prościej się nie da.
Miasta nr2 i 3 są jednak inne , mają inne zadania lub inną kolejność. W drugim, zadanie na menagera 4lvl pojawia się jako 35 co oznacza że robiąc 32 do niego nie dojeżdżasz. No chyba że chcesz robić po swojemu , to się da. W mieście nr3 zadanie nr23 to menager festiwalu lvl 4. I tu tak jak wcześniej pomijamy to zadanie , ono wisi w slocie i nie zaprzątamy sobie nim głowy. ufff
 

midh

Wójt
Prince prosze- przestan promowac i wypisywac bzdury

ta wioska z filmiku nie jest wcale optymalnie wykonana ..dam rade zrobic to szybciej i przy mniejszej ilosci garnkow ale......nie zmieni to 3 prawidel w tym evencie o ktorych raczysz w o gole nie wspominac albo udawac wariata a mianowicie :

1. braknie ci czasu na wykonanie tylu wiosek, zeby miec 2 druidow na 9 levelu
2,braknie ci garnkow nawet gdyby ci dolozyli czasu
3. zeby wykonywac wioski w 26 - 27 godzin trzeba wszystko robic idealnie, w odpowiednim momencie klikac co oznacza ustawianie w nocy budzika co jakis czas bo naprawde nie wiem gdzie zauwazyles -- bo na filmiku nie ma == 14 godzin bez klikania :)



aaaa i na koniec, zeby ci nie przyszlo do glowy wspomniec ze mozna dokupic garnki ...noooo jesli zaczniemy dokupywac to dyskusja jest bezcelowa bo i 7 moge zrobic dokupujac a nie tylko 2
 
Prince prosze- przestan promowac i wypisywac bzdury

ta wioska z filmiku nie jest wcale optymalnie wykonana ..dam rade zrobic to szybciej i przy mniejszej ilosci garnkow ale......nie zmieni to 3 prawidel w tym evencie o ktorych raczysz w o gole nie wspominac albo udawac wariata a mianowicie :

1. braknie ci czasu na wykonanie tylu wiosek, zeby miec 2 druidow na 9 levelu
2,braknie ci garnkow nawet gdyby ci dolozyli czasu
3. zeby wykonywac wioski w 26 - 27 godzin trzeba wszystko robic idealnie, w odpowiednim momencie klikac co oznacza ustawianie w nocy budzika co jakis czas bo naprawde nie wiem gdzie zauwazyles -- bo na filmiku nie ma == 14 godzin bez klikania :)



aaaa i na koniec, zeby ci nie przyszlo do glowy wspomniec ze mozna dokupic garnki ...noooo jesli zaczniemy dokupywac to dyskusja jest bezcelowa bo i 7 moge zrobic dokupujac a nie tylko 2
Bzdury powiadasz? Nie wiem co uważasz za bzdury? Czy czas wykonania miast? No wiesz, czas jest na filmiku widoczny. Możesz oczywiście mimo to temu zaprzeczać ale musiałbym w takim wypadku właśnie ciebie uznać za wariata. Czas jest częściowo wynikiem użycia określonych menagerów co również jest na filmiku. Temu też chcesz zaprzeczać? I być może twierdzić że ja na pewno mam menagerów wyższego poziomu. Wtedy całość zrobiona byłaby szybciej. Czas mojego podglądnięcia w filmik i wprowadzenia kolejnego kroku oczywiście przedłuży minimalnie wykonanie miasta w porównaniu do autora filmu , ale to są w porywach minuty nie rzutujące na całość. Z powyższego wynika ile miast można by zrobić.
Jeśli robisz miasto nr1 szybciej.....to tyko ci pogratulować. To raczej powinno skłonić cię do refleksji że się da zrobić 2x 9lvl budynku. Ty to podważasz.
7druidów uważasz że można zrobić? ......no nie próbuję tego podważać , zadowolę się 2 :) Oczywiście nigdzie nie pisałem że nie trzeba dokupić garnków. Pisałem że mogą być za free jeśli garnki kupujesz za diamenty zdobyte w grze. Wówczas jedyną rzeczą którą mógłbyś kontestować jest czas , a mianowicie czy go wystarczy. Pamiętamy że na początku wielu uważało że 1arcydruid jest nie do zdobycia bez kasy ...i to jest nasz pkt odniesienia.
Nie chce mi się pisać tu wypracowań , więc na tym poprzestanę. Czy ja tu coś promuję? Człowieku . możesz się ze mną nie zgadzać. Możesz robić swoje wyliczenia. Wrzuciłem i podpowiadam tu różne kwestie bo większość uważała że arcydruida nie da się zrobić wkurzając się na inno że robią sobie P2W. Więc traktuj moje wrzutki jako pomoc z której możesz skorzystać lub nie , rób swoje , a ile zdobędziesz czy ja to się okaże.
Nie mam również zamiar ci niczego udowadniać i przekonywać. Graj sobie jak chcesz i ile chcesz. Miłego dnia.
 

Marik

Książę
Da się zrobić 2 czy się nie da... Szczerze nawet 2 bym w mieście nie postawił, już wolałbym 2 czekoladki teda czy jak to się tam nazywało z poprzedniego eventu ze względu na fragmenty. Drzewa witalności i cierpliwości nadają się tylko na sprzedaż.
 
Da się zrobić 2 czy się nie da... Szczerze nawet 2 bym w mieście nie postawił, już wolałbym 2 czekoladki teda czy jak to się tam nazywało z poprzedniego eventu ze względu na fragmenty. Drzewa witalności i cierpliwości nadają się tylko na sprzedaż.
No jeśli uważasz że Drzewko Witalności które może dać z przestrzeni 4x4 ( przykład dla porównania który jest bardziej zbliżony do budynków eventowych ale nie tylko) 16x2 ataku czyli 32 , obrony 32 i pr 16 nadaje się tylko do sprzedania ...to sprzedawaj. Strażnica Dziadka do Orzechów( bo to miałeś na myśli mówiąc o czekoladkach) na takiej samej przestrzeni daje na Jowiszu ( nie wiem w jakiej jesteś erze) 20, 28, 12 :)
I uprzedzając , oba budynki potrzebują drogę , więc niech każdy sobie skalkuluje.
Przecież ja tu nie mam zamiaru tłumaczyć komukolwiek że się myli.....
baw się dobrze
 

Bożka123

Hrabia
Drzewko daje 4% z 1,5 pola, a Dziadek 12% z 5 pól. To bardziej prawidłowe porównanie. Niewątpliwie drzewko jest ciut lepsze.
 

Marik

Książę
No jeśli uważasz że Drzewko Witalności które może dać z przestrzeni 4x4 ( przykład dla porównania który jest bardziej zbliżony do budynków eventowych ale nie tylko) 16x2 ataku czyli 32 , obrony 32 i pr 16 nadaje się tylko do sprzedania ...to sprzedawaj. Strażnica Dziadka do Orzechów( bo to miałeś na myśli mówiąc o czekoladkach) na takiej samej przestrzeni daje na Jowiszu ( nie wiem w jakiej jesteś erze) 20, 28, 12 :)
I uprzedzając , oba budynki potrzebują drogę , więc niech każdy sobie skalkuluje.
Przecież ja tu nie mam zamiaru tłumaczyć komukolwiek że się myli.....
baw się dobrze
Jestem w żelazie i drzewko się nie opłaca
Ps. Nie uzyskasz z 4x4 16% bo wymagają drogi, a w mieście dróg ma być jak najmniej
 
Ostatnia edycja:
Jestem w żelazie i drzewko się nie opł
To ty rzuciłeś wybór Dziadek do orzechów czy drzewko, uważając że drzewko nadaje się do sprzedaży czytaj wyrzucenia. Dla mnie obydwa budynki są bardzo dobre które powinny wypierać mnóstwo innych budynków , czego jak widać nie wziąłeś pod uwagę skoro masz takie zdanie o nim. Twój wybór.
Przykład budynek eventowy 5x4 kontra drzewko witalności w niskiej epoce. Drzewko da 20x1atak , 20x1obrona, 20pr . Nie wiele jest budynków które dają podobne bonusy. Kolejny przykład Góra Orła w żelazie daje, 14, 19, 10 , budynek jest jeszcze większy bo 6x4 to ile drzewek by w nim weszło? Nadal uważasz ze drzewko do niczego się nie nadaje? No masz prawo.....

Ad twój ps. Powiedzenie że w mieście dróg ma być jak najmniej uważam za tylko połowę prawdy. Generalnie tak, ale druga połowa to.... a co jeśli dzięki temu uzyskasz większe bonusy? Rozumiem oczywiście że trudno ogarnąć wyobraźnią budynki o różnej wielkości , dlatego trzeba je przemnożyć i przeliczyć (albo narysować na kartce w kratkę :) )oczywiście wkalkulowując drogę , o czym wcześniej pisałem. Podałem przykład tarasów. Budynek 6x5 dobrze się liczy. Zwykle gracze budują je w linii , czyli mają pociągniętą jedną drogę. Załóżmy że ona zostaje a w poprzek tarasów przecinamy drogami i mamy linia drzew 5szt, droga, 5drzew, 5drzew , droga, 5drzew. Tarasy dają 12pr. Wypełniona przestrzeń daje 20 drzew x1 atak x1obrona x1pr (w wyższych epokach atak i obrona x2).Co wybierasz? Nie będę oczywiście rozpisywał ci każdego budynku jakie są w tej grze. Może jeszcze jeden przykład powszechnie uważany za bardzo dobry. Plac zwycięzców poz 2 ( szachownica podobnie). 3x3 więc łatwo go policzyć. Przecinamy go drogą w środek, a on nadal potrzebuje drogi gdy drzewka już dodatkowo nie. Więc mamy 6drzewek x 1, 1, 1 ( dla ciebie w żelazie) a więc drzewka dają 6,6,6 , plac ci da 5 ataku i tylko ataku!!! Na jowiszu plac da 15 ataku ale drzewka 12,12,6. Co wybierasz?
Dziadka mi się nie chce liczyć. Ale ja nie wypieram dziadka drzewkami. Jest ogrom budynków do wymiany również eventowe. Będzie co robić :)
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
To ty rzuciłeś wybór Dziadek do orzechów czy drzewko, uważając że drzewko nadaje się do sprzedaży czytaj wyrzucenia. Dla mnie obydwa budynki są bardzo dobre które powinny wypierać mnóstwo innych budynków , czego jak widać nie wziąłeś pod uwagę skoro masz takie zdanie o nim. Twój wybór.
Przykład budynek eventowy 5x4 kontra drzewko witalności w niskiej epoce. Drzewko da 20x1atak , 20x1obrona, 20pr . Nie wiele jest budynków które dają podobne bonusy. Kolejny przykład Góra Orła w żelazie daje, 14, 19, 10 , budynek jest jeszcze większy bo 6x4 to ile drzewek by w nim weszło? Nadal uważasz ze drzewko do niczego się nie nadaje? No masz prawo.....

Ad twój ps. Powiedzenie że w mieście dróg ma być jak najmniej uważam za tylko połowę prawdy. Generalnie tak, ale druga połowa to.... a co jeśli dzięki temu uzyskasz większe bonusy? Rozumiem oczywiście że trudno ogarnąć wyobraźnią budynki o różnej wielkości , dlatego trzeba je przemnożyć i przeliczyć (albo narysować na kartce w kratkę :) )oczywiście wkalkulowując drogę , o czym wcześniej pisałem. Podałem przykład tarasów. Budynek 6x5 dobrze się liczy. Zwykle gracze budują je w linii , czyli mają pociągniętą jedną drogę. Załóżmy że ona zostaje a w poprzek tarasów przecinamy drogami i mamy linia drzew 5szt, droga, 5drzew, 5drzew , droga, 5drzew. Tarasy dają 12pr. Wypełniona przestrzeń daje 20 drzew x1 atak x1obrona x1pr (w wyższych epokach atak i obrona x2).Co wybierasz? Nie będę oczywiście rozpisywał ci każdego budynku jakie są w tej grze. Może jeszcze jeden przykład powszechnie uważany za bardzo dobry. Plac zwycięzców poz 2 ( szachownica podobnie). 3x3 więc łatwo go policzyć. Przecinamy go drogą w środek, a on nadal potrzebuje drogi gdy drzewka już dodatkowo nie. Więc mamy 6drzewek x 1, 1, 1 ( dla ciebie w żelazie) a więc drzewka dają 6,6,6 , plac ci da 5 ataku i tylko ataku!!! Na jowiszu plac da 15 ataku ale drzewka 12,12,6. Co wybierasz?
Dziadka mi się nie chce liczyć. Ale ja nie wypieram dziadka drzewkami. Jest ogrom budynków do wymiany również eventowe. Będzie co robić :)
Wybieram pola z gospodarstwa i wieże wartownika na 2lvl bez zabawy z drogą. Pszenica, ławka, strach + wartownik bez tracenia miejsca na drogę. I teraz policz sobie co jest lepsze ;) Dziadek i tak jest tymczasowo postawiony bo docelowo poluje na pola z gospodarstwa, nie mówiąc już o tym że zanim nazbiera się jaką sensowną ilość tych drzew to mnie emerytura zastanie
 
Ostatnia edycja:
Wybieram pola z gospodarstwa i wieże wartownika na 2lvl bez zabawy z drogą. Pszenica, ławka, strach + wartownik bez tracenia miejsca na drogę. I teraz policz sobie co jest lepsze ;) Dziadek i tak jest tymczasowo postawiony bo docelowo poluje na pola z gospodarstwa, nie mówiąc już o tym że zanim nazbiera się jaką sensowną ilość tych drzew to mnie emerytura zastanie
1. pole pszenicy 2x3 , przecinasz drogą w środek i chcesz liczyć bonusy?
2. tak to prawda , trochę potrwa , ale pole trafić to myślisz masz codziennie? Właśnie ze względu na to poświęcam się żeby uzbierać 2x arcydruida i żałuję że nie miałem więcej diamentów i nie wiedziałem wcześniej że się da bo spróbowałbym zdobyć 3go.
3. ty ciągle porównujesz , jak nie dziadka do drzewka teraz pole.....Czas kiedy te budynki konkurowałby między sobą jest na samym końcu wymiany budynków. Wszystkie trzy są bardzo dobre i lepsze od wielu budynków i o to tu chodzi....żeby z miasta wypadły najgorsze a nie dziadek kosztem drzewa czy pola.
4. A teraz skoro na każdy z tych budynków czeka się długo , to jak wszystkie trzy będą przybywały "jednocześnie" to o ile wzmocni się miasto i o ile szybciej?
 

Marik

Książę
1. pole pszenicy 2x3 , przecinasz drogą w środek i chcesz liczyć bonusy?
2. tak to prawda , trochę potrwa , ale pole trafić to myślisz masz codziennie? Właśnie ze względu na to poświęcam się żeby uzbierać 2x arcydruida i żałuję że nie miałem więcej diamentów i nie wiedziałem wcześniej że się da bo spróbowałbym zdobyć 3go.
3. ty ciągle porównujesz , jak nie dziadka do drzewka teraz pole.....Czas kiedy te budynki konkurowałby między sobą jest na samym końcu wymiany budynków. Wszystkie trzy są bardzo dobre i lepsze od wielu budynków i o to tu chodzi....żeby z miasta wypadły najgorsze a nie dziadek kosztem drzewa czy pola.
4. A teraz skoro na każdy z tych budynków czeka się długo , to jak wszystkie trzy będą przybywały "jednocześnie" to o ile wzmocni się miasto i o ile szybciej?
Graj jak chcesz, ja tego nie kupuje
 
Do góry