Dyskusja o wersji 1.93

Status
Zamknięty.

DeletedUser14109

Guest
U mnie natomiast po aktualizacji występują cuda przy rozpoczynaniu walk. Nie zawsze wszystkie jednostki zostaną załadowane, jeżeli tak się stanie i dojdzie do jednostki, która nie została wczytana to walka się zawiesza, tj.: czeka w nieskończoność na ruch jednostki widmo. Dopiero relog pomaga, a że bardzo często tak mam, to zaczyna mnie już szlag trafiać.
 

DeletedUser17098

Guest
Znajomi też zostali "ulepszeni". Teraz gdy ktoś przyśle mi zapkę i ją zatwierdzę w wiadomościach ( innej opcji już nie ma ), to znajomy pojawi się na liście dopiero gdy zrobię restart, trwa to już od dwóch dni. Pozdrawiam... i życzę dużo cegieł :p
 

DeletedUser16965

Guest
Dla wersji mobilnej ikonka z perłami architektury nie zawsze jest widoczna gdy klika sie awatar gracza w oknie rozmowy.. podczas gdy w tym samym oknie klikajac innego gracza taka ikonka jest aktywna.. obydwoje oczywiście mają perły..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16965

Guest
Raz jeszcze wersja mobilna..lista wkładów do pereł architektury, gdy przenoszę sie do miastagracza, u którego dokonałem wpłaty, a który nie jest juz moim sąsiadem to nie mam mozliwosci wejścia do jego perły i dorzucenia PR..
 

DeletedUser15643

Guest
U mnie natomiast po aktualizacji występują cuda przy rozpoczynaniu walk. Nie zawsze wszystkie jednostki zostaną załadowane, jeżeli tak się stanie i dojdzie do jednostki, która nie została wczytana to walka się zawiesza, tj.: czeka w nieskończoność na ruch jednostki widmo. Dopiero relog pomaga, a że bardzo często tak mam, to zaczyna mnie już szlag trafiać.

potwierdzam, mam to samo - to jakiś koszmar :/

(Cyberfox 50.1.0, Flash 24.0.0.194)
 

DeletedUser16965

Guest
na tym ale i na wielu innych forach pojawia się sporo różnych treści, cześć z nich to wyrazy nie zadowolenia i frustracji graczy (czasem mniej lub bardziej słuszne), cześć to dyskusje nie na temat, ale spora część to konkretne, sensowne pytania jak i również konkretne zgłaszane problemy.. o ile rozumiem, że jako support nie możecie ustosunkowywać się do każdego zarzutu i każdego wyrazu nie zadowolenia, o tyle nie mogę zrozumieć dlaczego tak wiele konkretnych i treściwy pytań/uwag pozostaje bez jakiegokolwiek nawet najmniejszego odzewu z Waszej strony.. czemu tak się dzieje? rozumiem, że na wiele rzeczy jako polski support nie macie wpływu, ale udzielanie odpowiedzi nawet na trudne pytania to chyba nie jest coś co jest niemożliwe do wykonania?
 

DeletedUser5301

Guest
Pojawily sie w moim mniemaniu dwa problemy:
1. Targowisko - za kazdym razem jak zrobie oferte przewija mnie na koniec listy towarow jesli chce zrobic kolejna. Gdy robie oferty z nizszych epok (jestem w Ark. Przyszlosci) delikatnie to denerwuje. ;]
2. Wyroznienie w perlach in. graczy - ta zmiana jest permanentna czy to 'wypadek przy pracy'? Do tej pory o ile pamietam, odwiedzajac perle in. gracza wyrozniany byl zawsze jej wlasciciel, o ile wrzucil pr. Obecne rozw. nieco zbija z tropu.

Reszta zmian przyzwoita.
 

DeletedUser8110

Guest
Dzięki za posty, przyjrzymy się zgłaszanym problemom, część z nich jest już zgłoszona do naprawy. :)

@herbi: O ile nieprzetłumaczona nazwa towaru jest faktycznie błędem, tak liczba mnoga została dodana umyślnie. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry