Dyskusja o wersji 1.62

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Odpowiadając na najczęściej wspominane przez Was tematy związane z aktualizacją i systemem wiadomości.

Odnośnie wiadomości:
1. Tak. W jednej z kolejnych aktualizacji pojawi się możliwość dodawania/usuwania Graczy z listy odbiorców wiadomości.
- możliwość wybrania i zaznaczenia "ptaszkiem" graczy z gildii których chcemy włączyć w osobną rozmowę, a która nie musi dotyczyć wszystkich
2. Już teraz, pisząc wiadomość grupową, można wybrać całą gildię, pojawi się lista Graczy, z której można odznaczyć część z nich.
Zbyt mało informacji można napisać w jednej wiadomości.Jak założyciel gildii chce za jednym razem napisać długą informacje,to kilka razy wchodzi w notatkę.Poprzednio można było kopiować informacje z innego Źródła i wklejać,a teraz w całości nie mieszczą się w oknie do wysłania.Troszkę jest irytujące pisanie na raty lub ograniczanie się do kilku zdań.
3. Mało prawdopodobne, że limit długości wiadomości zostanie zwiększony. Mogłoby to doprowadzić do problemów w systemie wiadomości (większa "paczka" danych do przesłania, zawsze niesie ze sobą większe ryzyko wystąpienia błędów). Krótsze wiadomości mogą się wydawać mniej wygodne, jednak są "bezpieczniejsze" do przesłania.

Nadal często można spotkać się z błędem gdzie pojawia się info "Wystapił bład blabla" (które zmusza do odswieżenia strony), zamiast poprawnego "Zwycięstwo blabla" czy czegoś takiego, które NIE wymaga odswieżenia strony. Ile będziemy na to czekać?
Czy pisałeś do Supportu zgłoszenie ze szczegółowym opisem sytuacji, w której ten błąd występuje?

nowe rzeczy możecie se wprowadzać w przyszłości podzielone na wersje ale dlaczego z każdą wersją wchodzą błędy które były kiedyś, potem zostały naprawione ale teraz znowu są ??? albo coś co działa, wchodzi aktualizacja dodająca nowe elementy do danego interfesju gry i nagle razem z nowymi elemenentami dostajemy paczki błędów psujące coś co działaó dobrze!!! bez kitu na prawdę nie pojmuję tego... środowiska programistyczne, tia..
Czasami może się wydawać, że powrócił "ten sam błąd", ale nawet jeśli efekt jest podobny, to wcale nie oznacza, że ta sama jest przyczyna błędu. Innymi słowy - to, że ikonka miga nie musi oznaczać, że wrócił stary błąd, który został już wcześniej naprawiony. Z nowym systemem wiadomości mogą się pojawić inne przyczyny migania ikonki wiadomości. A to oznacza, że nie można użyć poprzedniego rozwiązania problemu...
 

DeletedUser

Guest
Czy pisałeś do Supportu zgłoszenie ze szczegółowym opisem sytuacji, w której ten błąd występuje?

Nie. Czy mam przez Twoją odpowiedź rozumieć że nie wiecie o tym błędzie? Czy że nie wiecie kiedy on występuje?

Czyżbym był spośród nielicznych tych którzy borykają się z tym problemem, a na dodatek nikt z nas nie zechciał zgłosić błędu. Wow ;-).
 

DeletedUser8110

Guest
Nie. Czy mam przez Twoją odpowiedź rozumieć że nie wiecie o tym błędzie? Czy że nie wiecie kiedy on występuje?

Czyżbym był spośród nielicznych tych którzy borykają się z tym problemem, a na dodatek nikt z nas nie zechciał zgłosić błędu. Wow ;-).

Nie znając szczegółów, nie jestem w stanie stwierdzić czy ten konkretny błąd został zgłoszony. Dlatego proszę, żebyś napisał do Supportu. Ale możliwe, że jesteś "wybranym". :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Codziennie przy przewijaniu pomijalnych wiadomości gra co najmniej 3 razy się wiesza (występuje błąd i się odświeża) próba walki też czasami kończy się tym błędem, lub flashem out...
Myślałam ze będa poprawiane tylko wiadomości a tu widzę ktoś tykał dalej...
 

DeletedUser5324

Guest
Napisałem to do supportu, ale warto, żeby i gracze z forum poczytali, bo być może też spotkali się z takimi błędami - występują od ostatniej aktualizacji - sprawdzałem na dwóch komputerach - w domu i w pracy i na obu jest to samo...
każda aktualizacja pogarsza grywalność, po każdej jest coraz więcej błędów - już nie chce mi się nawet pisać co myślę o twórcach, testerach, programistach i o całym Inno ogólnie...
a oto fragment treści wiadomości do supportu:
"Dzisiaj obserwuję całą masę błędów w grze:
- gra zawiesza się w losowych miejscach - np podczas motywacji w Gildii, po wejściu do miasta innego gracza, podczas walk, podczas wydawania punktów rozwoju - to już nie są takie zawieszenia się gry jak kiedyś, że wyświetlało się puste okno lub błąd przeglądarki - teraz gra się po prostu zatrzymuje i nic nie można zrobić, nic kliknąć... animacje są nadal odtwarzane, wszystko niby działa, ale gra nie reaguje...
- kilka razy zdarzyło mi się dzisiaj, że zebrałem coś z kilku budynków (monety, zaopatrzenie) i zauważyłem, że nie dodało się nic do misji, nie zostały dodane zebrane zasoby do monet i zaopatrzenia, a po odświeżeniu strony, część budynków, które klikałem jako ostatnie była zebrana, część nie - oczywiście te zebrane nie dodały monet ani zaopatrzenia...
- zawiecha podczas walki na mapie EJ w GvG - po wciśnięciu automatu dwie jednostki rzeciwnika się ruszyły - pozostałe nie - potem nic nie można było już kliknąć, nie wyświetlił się wynik bitwy, a po odświeżeniu strony nie pojawiło się okno wyboru, czy chcę kontynuować walkę - za to część jednostek zniknęla, a część nie (zauważyłem, bo w walce brał udział czempion z koszar i został zabity, ale łotry, które były z nim na placu boju - też z koszar - nie zginęły)...

ogólnie gra robi się coraz gorsza, błędy roją się na potęgę... i dochodzą takie, których nigdy wcześniej nie było...
do tej pory nie dostałem też odpowiedzi na to - dlaczego paczka punktów, którą chciałem użyć zniknęła z inwentarza, a punkty nie zostały dodane.,."

i weź tu człowieku nie bądź uznany za hejtera - kupę szmalu wrzucasz w produkt, który masz nadzieję, będzie się rozwijał i będzie coraz lepszy - jednak jest coraz gorszy, a Twoje władowane pieniądze idą na wdrażanie kolejnych pogarszających tylko rozgrywkę badziewi...
 

Fatherland

Książę
[...]
i weź tu człowieku nie bądź uznany za hejtera - kupę szmalu wrzucasz w produkt, który masz nadzieję, będzie się rozwijał i będzie coraz lepszy - jednak jest coraz gorszy, a Twoje władowane pieniądze idą na wdrażanie kolejnych pogarszających tylko rozgrywkę badziewi...

nie tylko Ty już tak uważasz... coraz więcej takich komentarzy czytam po necie

P.S. liczba PR które się zmarnowały przez błędy w grze to już nawet nie zliczam ile to paczek było
dobrze że jeszcze na maxthonie jako tako, błędów dużo ale nie muli

z wiadomościami kolejny błąd: napisane w oknie nie pojawiają się u mnie od razu w wysłanych. musze wyjść z dialogu do przeglądu wszystkich wiadomości i wejśc w ten sam dialog - wtedy moja wysłana się pojawia. i kolejny błąd - dialog nie wędruje na górę, zostaje tam gdzie był. a jak zamknę okno i wejdę w przegląd, to wędruje do góry :D
 

DeletedUser675

Guest
Wiadomości cd.

Nie powinno być możliwości opuszczania konwersacji gdy rozmawiaja tylko dwie osoby! To jest chore. Ktoś mi wysłał wiadomość, nie było mnie jeden dzień, ale ta osoba była bardzo niecierpliwa i następnego dnia opuściła konwersację.

Teraz chcę jej odpowiedzieć, ale
- w tym oknie mogę pisać, ale sam do siebie oczywiście bo ta osoba już tego nie przeczyta,
- po kliknięciu na jej awatar nie ma opcji "wyslij wiadomość" jest tylko: odwiedź, dod. do znajomych, zaproś do gildii, zgłoś.
Więc żeby odpisać jej na wiadomość, muszę ją wyszukać na pasku albo w rankingu.

Nie podoba mi się ta zmiana.
To znaczy, jeśli chodzi o wiadomości grupowe, to ok. Dodawanie, opuszczanie grupowych wiadomości jak najbardziej, ale rozmowy między graczami na priv powinny być takie jak dawniej.


PS Kiedy poprawicie błąd który UNIEMOŻLIWIA grę? Kiedyś były problemy z paskiem, nie można było motywować i to UTRUDNIAŁO częściowo grę, teraz UNIEMOŻLIWIA. Czy takie błędy nie powinny mieć najwyższego priorytetu i poprawiane niezwłocznie bez czekania dwa tygodnie na aktualizację? Ja od zeszłego czwartku nie mogę grać. Chodzi mi oczywiście o 15-sekundowy czas reakcji. Do dziś (od tygodnia) nie dostałem odpowiedzi z supportu, ani że przyjęli, zgłosili czy przekazali błąd. Nic.

Szkoda że InnoGames w ten sposób pozbywa się graczy. Grałem w The Westa od 2008 roku, zmienili całkowicie interfejs - przestałem grać. Gram od 2012 w FoE, gra przestała działać, zacznę w Elvenara. Tylko że na Elvenarze zaraz zrobię całe drzewko technologii, a tam nie ma pereł i nie ma nic dalej.
 

DeletedUser15415

Guest
tak poza tematem ma ktoś link odnośnie nowego eventu halloweenowego?

- - - Zaktualizowano - - -

ogólnie to wydaje mi sie ze nie wyszła z miana z tymi wiadomosciami choc dobre wtym jest to ze jak ktoś odchodzi mozna go wykluczyc i nie trzeba robic nowych kanałow :))
 

bartekmod

Książę
przy usuwaniu znajomych cały czas pasek wraca na 1 miejsce, co jest mega wkurzające

to chyba już od kilku wersji tak jest, bo porządki w usuwaniu niemotywujących mnie znajomych robiłem wcześniej i było tak jak piszesz...

co do pozostałych wypisywanych tu usterek, nazwę się szczęściarzem, doświadczam tylko jakiś 10% z wymienionych
 

Auksacer

Wicehrabia
- gra zawiesza się w losowych miejscach - np podczas motywacji w Gildii, po wejściu do miasta innego gracza, podczas walk, podczas wydawania punktów rozwoju - to już nie są takie zawieszenia się gry jak kiedyś, że wyświetlało się puste okno lub błąd przeglądarki - teraz gra się po prostu zatrzymuje i nic nie można zrobić, nic kliknąć... animacje są nadal odtwarzane, wszystko niby działa, ale gra nie reaguje...

Nie wiem czy chodzi Ci o to samo co myślę. Animacje mam wyłączone, więc nie mogę ustosunkować się do ostatniego zdania z tego cytatu. Jednak reszta u mnie wygląda podobnie - gra wiesza się i nie można nic zrobić, jakby się zamroziła. Wtedy pomaga zminimalizowanie przeglądarki (Firefox) i ponowne jej przywrócenie. Spróbuj u Ciebie, może też pomoże. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to błąd, który trzeba naprawić.
 

DeletedUser1036

Guest
Mam wyczyszczone wiadomości, została jedna z zadaniami na event w której nikt nie pisze, wchodzę do miasta sąsiada, wracam do siebie i już miga koperta, mimo że nikt nic nie napisał. Ten system wiadomości jest do bani i tak się zastanawiam czy jest on właśnie tą kroplą która przepełni czarę, i pozbędzie się kolejnego gracza....
 
Status
Zamknięty.
Do góry