Dyskusja o wersji 1.40

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

kasia2389

Arcyksiążę
Na becie wprowadzono nowa wersje 1.41,
W module wsparcia pojawiają się "wyskakujące" komunikaty o tym jaki obiekt został zmotywowany lub o braku obiektów do motywacji.
Taka mała kosmetyczna zmiana.
A nad miastem latają ptaki :haha:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5301

Guest
Moim zdaniem nowe Wsparcie to pomysl chybiony, a raczej niedopracowany, co slysze, jak widac, tu i owdzie.

Co w przypadku gdy kompletnie nie potrzebuje odrestaurowania a wchodzac do miasta nawet najmniejsza (eventowa) ozdoba jest odrestaurowana a domki/prod. stoi nietknieta? Czyz nie mozna sie zirytowac?

Zeby chociaz byla mozliwosc wyboru kolejnosci prod./kasa/odrestaurowanie to juz bylby wypas.
 

chudya

Hrabia
Na becie wprowadzono nowa wersje 1.41,
W module wsparcia pojawiają się "wyskakujące" komunikaty o tym jaki obiekt został zmotywowany lub o braku obiektów do motywacji.
Taka mała kosmetyczna zmiana.
A nad miastem latają ptaki :haha:

Jakby te ptaszki jeszcze głos miały, to by był bajer.
 

bartekmod

Książę
I wybacz bartekmodzie (nie wiem jak to odmieniać
bartek imię, mod - początek nazwiska, też nie wiem jak ten nick odmienić ;) po prostu bartku ;) miło mi

jak juz wspomniałem wywaliłem zbędne rzeczy z miasta, więc już się przestawiłem :) plan działania na przyszłość mam (wymaksowanie Pereł z zadowoleniem np, zapchanie dziur miejmy nadzieję wieżami sygnałowymi - oby były kiedyś do zdobycia) poradzę sobie spoko :) marudzę? eeee :D wyrażam zdanie, gdybym wychwalał pod niebiosa powiesz że słodzę ;)
 

DeletedUser775

Guest
Zupełnie niepotrzebne zmiany, bo
Animacje zwierząt w mieście chyba tylko po to, by przyciągnąć nowych graczy.
Informacja co zmotywowałem? Co ja zrobię z tą wiedzą..?
 

kasia2389

Arcyksiążę
To pewnie specjalnie dla TODAKO, usłyszeli jego lamentowanie i wprowadzili taką zmianę, by jego (nie)znajomi wiedzieli, kiedy mają się pakować i szykować na wywalenie z paska ;)
Wkrótce będzie on jak ten "biały żagiel"

[video=youtube;0QzUR7Lb_kE]https://www.youtube.com/watch?v=0QzUR7Lb_kE[/video]
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale nowy mankament "wsparcia" właśnie znalazłam.
Mianowicie na wsparciu zmotywujemy każdego nawet tych ze zgaszonymi miastami, ale owa motywacja jedynie sprawia że my musimy odczekać 24 H
Nie ma w historii informacji ze gracz był u nas.

Dla mnie to fatalna wiadomość bo sprawdzamy gwiazdki w gildii, i o ile wcześniej gracz motywujący miał wypisać u kogo się nie swieci to teraz nie dość że da gwiazdke pewny że spełnia obowiązek gildii to zostanie z niej wywalony bo gwiazdka nigdzie się nie zapisała.

Czy nie można tego wsparcia "zszarzyć" tam gdzie nie można dac motywki? I cały problem z głowy.
 

Borisel

Hrabia
Na wstępie chciałbym podziękować Guanabany (avatarem terrorysty) za te cholerne przyspieszenie - podziałało jak dawniej i nie mam drona w pokoju ;) Dalej - jeśli mamy likwidować krzaczki i inne pierdołki to powiedzcie mi czemu są dekoracje za diamenty? Mam zlikwidować ozdoby - czemu nie - zwróćcie mi diamenty za te ozdóbki ;) Bo z tego co widze te 50%/50% to można wsadzić głęboko w ... bajki . Mam na stanie 13 dekoracji i ozdób(epoka przemysłowa wiekszośc , reszta niższa epoka) , ponad 30 domków i dosłownie 5 produkcji(epoka przemysłowa ) - zgadnijcie co pierwsze mi zmotywowało? Jesli tak ma wyglądać moje miasto ze świecącymi drzewami , posagami i cyrkiem to juz wole wybudować Czarnobyl i to mi samo wyjdzie...Mimo ze w opisie mam motywowac byle co to jednak świecące roslinki nie motywują mnie do dalszych dzialan ;) I błagam wprowadzcie to co Hello Kitty napisała - niech osoba zmotywowana zobaczy kto ja motywuje - nawet jak nie ma nic do motywowania to niech bedzie wiadomosc ze "Gracz taki zmotywował mimo braku wolnych obiektów" i przynajmniej ta osoba wie ze moze nadal miec ta osobe w liscie .
 

DeletedUser625

Guest
Borisel ale podejrzewam, że te dekoracje premium miałeś podobnie do mnie z eventów i zadań dlatego nie powinno Ci być szkoda tych budynków. Ja wywaliłem Korylion, Figury Powitalne, Palmy, Baobaby, Neony itd. itp. i nie żałuję, bo dzięki temu mam zmotywowane wszystkie produkcyjne i prawie wszystkie domki. Oczywiście pomijając kulturowe, bo one wraz z dekorami są motywowane w pierwszej kolejności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14028

Guest
nowy pomysł

Na becie wprowadzono nowa wersje 1.41,

W module wsparcia pojawiają się "wyskakujące" komunikaty o tym jaki obiekt został zmotywowany lub o braku obiektów do motywacji.
Taka mała kosmetyczna zmiana.
Pusta motywacja jest stratą dla obu stron . Gdy wszystkie budynki i dekoracje są już zmotywowane można by wprowadzić odnawianie motywacji co przy budynkach produkcyjnych i domkach dawało by motywującemu możliwość dostania jakiegoś planu . To przy losowym wsparciu budynku kulturowego nastąpiło by odnowienie odliczania 12 godzinnego kulturki i możliwość zdobycia planu dla wspierającego +20 zielonych pieniążków.

Trafiła mi się motywacja nieudana , dostałem 20 zielonych pieniążków i po kilku sekundach 20 czerwonych pieniążków mi uciekło , oczywiście pasek wsparcia poszarzał ale po przesunięciu o 1 pole znów świecił blaskiem tykalności.
Jak widać zdeżyłem się z kimś na budynku i automat sam rozwiązał problem , bo po osobistym sprawdzeniu kilka budynków nadal wymagało motywacji , co niezwłocznie uczyniłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
Nie przeczytałem wszystkiego co tutaj napisaliście, bo nie było mnie 4 dni a nastukaliście tego więcej niż przez miesiąc:p W każdym razie nawiązując do tego co przeczytałem...

Cała motywacja "w próżnie" może (i powinna) zostać łatwo naprawiona. Argument, że nie ma wyskakiwać żadne okienko aby było szybko, został już obalony na becie, co zaznaczyła kasia2389. Otóż teraz gdy nie ma u Gracza nic do zmotywowania wyskakuje chmurka z informacją o tym, jednak mimo to motywacja idzie w próżnie. Po co?!:p Przecież tu aż prosi się żeby w takim przypadku system nie odliczał tych 24h:) Będzie szybko, żadnych dodatkowych okienek do klikania i motywacja nie pójdzie w próżnie - problem z głowy, wilk syty i owca cała. Może w wersji 1.42 to poprawią... może...

Przyśpieszenie sprzętowe - nie no, albo mi się wydaje albo wrócił stary błąd z klikaniem w niezamierzone budynki. Ile razy to ja już kliknąłem w budynek, którego nie chciałem kliknąć, a jak stawiam budynki albo je przemieszczam, to muszę 10 razy naklikać się żeby coś zbudować albo żeby coś przenieść bo tak to wolno zamula i ma takie opóźnienie:) Jeśli tak jest nie tylko u mnie, a u innych też, to ile razy można popelniać ten sam błąd?! W dodatku błąd który rzekomo już został naprawiony. Tylko proszę Was bardzo, zlitujcie się i nie piszcie, że mam za słabego kompa, bo to totalny idiotyzm:) Jeśli gra cały czas działa na danym kompie dobrze, a po aktualizacji gry na tym samym kompie ta gra działa gorzej, to wina programistów, nie Gracza:) A kto będzie kupował nowego kompa do gry przeglądarkowej? No kto?!:p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Skoro jesteśmy przy psoceniu na wydajność gry to ja dorzucę swoje trzy grosze i powiem, że u mnie gra po ostatniej aktualce chodzi wolniej. Czasami potrzeba kilku odświeżeń żeby mapa GvG chodziła zwinnie... W mieście też nie jest lepiej.
 

DeletedUser8110

Guest
Nie ma w historii informacji ze gracz był u nas.

Dla mnie to fatalna wiadomość bo sprawdzamy gwiazdki w gildii, i o ile wcześniej gracz motywujący miał wypisać u kogo się nie swieci to teraz nie dość że da gwiazdke pewny że spełnia obowiązek gildii to zostanie z niej wywalony bo gwiazdka nigdzie się nie zapisała.

To akurat jest niedopatrzenie i taka informacja zostanie wprowadzona do historii wydarzeń.
 

DeletedUser12453

Guest
A ja dalej uparcie czekam aż ikonka będzie gasła gdy miasto jest full wygwiazdkowane,
po za tym mi się podoba :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
A ja dalej uparcie czekam aż ikonka będzie gasła gdy miasto jest full wygwiazdkowane,
po za tym mi się podoba :)

Na to akurat nie ma co liczyć, co zresztą pisał już ktoś z Supportu. Po prostu serwery nie wydoiłyby:) I tu mogę się z tym zgodzić, jednak wciąż uważam, że w takich sytuacjach po prostu system nie powinien odliczać 24h, a pokazać informacje w chmurce, nie dezaktywując przy tym przycisku wsparcia na 24h. Można powiedzieć że połowa już jest z tego zrobione - wyskakuje chmurka z informacją, że nie ma nic do zmotywowania. Jeszcze żeby tylko ten przycisk wsparcia nie gasł na 24h i można było spróbować później "gwiazdkować" to byłoby super:)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na to akurat nie ma co liczyć, co zresztą pisał już ktoś z Supportu. Po prostu serwery nie wydoiłyby:) I tu mogę się z tym zgodzić,

Pozwolisz,że będę miał zdanie przeciwne, wystarczy bowiem po takim zdarzeniu zdezaktywować przycisk (robi się szary), a ponowna jego aktywacja następuje po relogu. A w tym czasie oczywiście mozna wchodzić na mape gracza i w normalnym trybie motywowac, jeśli coś będzie do motywacji.

Generalnie to nie kwestia programowania tylko brak jest woli politycznej ze strony właściciela gry, dał nam co prawda beczkę miodu, ale wymieszną z lyżką dziegciu.
 

Auksacer

Wicehrabia
Pozwolisz,że będę miał zdanie przeciwne, wystarczy bowiem po takim zdarzeniu zdezaktywować przycisk (robi się szary), a ponowna jego aktywacja następuje po relogu. A w tym czasie oczywiście mozna wchodzić na mape gracza i w normalnym trybie motywowac, jeśli coś będzie do motywacji.

Generalnie to nie kwestia programowania tylko brak jest woli politycznej ze strony właściciela gry, dał nam co prawda beczkę miodu, ale wymieszną z lyżką dziegciu.

Nie zgadasz się z czymś czego nikt z nas nie miał na myśli:) kerimesowi chodziło o to (przynajmniej tak mi się wydaje:p), żeby jak nic nie ma u danego Gracza do zagwiazdkowania, to nie musiał nawet klikać przycisk WSPARCIE, bo byłby już nieaktywny (bez żadnego działania Gracza, automatycznie zmieniłby swój status na nieaktywny). Oznaczałoby to, że ta informacja musiałaby być aktualizowana na bieżaco w czasie rzeczywistym. A to z kolei niosłoby ze sobą spore obciążenie na serwerach, bo serwer non stop musiałby przetwarzać te informacje. Mi chodziło o to, że przycisk WSPARCIE jest aktywny i jak nie ma nic do zmotywowania u innego Gracza, to przycisk wciąż pozostaje aktywny i wyskakuje chmurka z informacją, że nie ma nic do zmotywowania i spróbować później - nie trzabyłoby żadnych dodatkowych kliknięć, żadnych wyskakujących okienek. Twoje rozwiązanie wyglądałoby jak jakiś błąd - aktualizacja po relogu. No ale po co?:p Przecież takie coś w ogóle nie musi być aktualizowane:)
 
Ostatnia edycja:

chudya

Hrabia
Pozwolisz,że będę miał zdanie przeciwne, wystarczy bowiem po takim zdarzeniu zdezaktywować przycisk (robi się szary), a ponowna jego aktywacja następuje po relogu. A w tym czasie oczywiście mozna wchodzić na mape gracza i w normalnym trybie motywowac, jeśli coś będzie do motywacji.

Generalnie to nie kwestia programowania tylko brak jest woli politycznej ze strony właściciela gry, dał nam co prawda beczkę miodu, ale wymieszną z lyżką dziegciu.

Czy nawet tu na forum musisz widzieć wyimaginowaną "wolę polityczną". Może chociaż w tej grze wymazać politykę?
 

DeletedUser625

Guest
O w 1.41 fajnie zrobili, że teraz pokazuje obok chatu co zmotywowałeś używając Aida. :p
 

DeletedUser8507

Guest
według mnie ten automat jest badziewiem tak czy inaczej...
 
Status
Zamknięty.
Do góry