Dyskusja o wersji 1.40

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8764

Guest
według mnie ten automat jest badziewiem tak czy inaczej...

badziewiem bo?? ... jak się domyślam masz pełno badziewia na wiosce i masz problem!

motywacja 80 wiosek zajmuje ok 2-3 min więc jaki to badziew?! Wcześniej trzeba było poświęcić kilkadziesiąt minut.

FoE to gra strategiczna i ta poprawka jest b.dobra dla tych co potrafią się zorganizować, ci co nie potrafią będą nazywać to badziewiem
 

DeletedUser14024

Guest
Dla mnie program jest błędnie napisany, pomysł rewelacyjny, ale niedopracowany. Wiadomo, że wszyscy ludzie wolą sobie życie ułatwiać, to zrozumiałe i nie mam pretensji. Ale naprawdę można napisać prosty program, że jeśli motywowane są elementy kulturalne, to niech to nie będą krzaczki i kwiatki, tylko obiekty od największej ilości punktów, a nie z najnowszej epoki - to naprawdę nie jest problem dla programistów. W tej chwili mam zmotywowane drzewka po 61 punktów, a nie mam zmotywowanego wędrownego cyrku za 2800 punktów. Więc sugestia innych graczy była taka - wywalić wszystkie ozdoby... tylko po coś jednak zostały w grze stworzone, są ludzie, którym zależy na estetycznym lub ładnym wyglądzie miasta, są - więc się ich używa, tylko dlaczego teraz ten, kto chce je mieć - na tym traci??? A kupił przykładowo za diamenty? Wywalcie je z gry, cały pakiet ozdób, wtedy nie będę się czuła poszkodowana, nie ma - po problemie. Motywacja "na chybił-trafił" to kompletna porażka, choć sam pomył naprawdę świetny.

- - - Zaktualizowano - - -

Do ogłoszenia dodana została jedna pozycja:

To już wiem, dlaczego mi się komp zamula od kilku dni (zamiast przyspieszyć) hałasuje i grzeje, chyba pora poszukać innej gry, bo lapka prędko nie wymienię :(, nie stać mnie, gra się robi dla ludzi bogatych, może o to właśnie chodzi? Przyspieszenie sprzętowe grę spowolniło do granic możliwości gry, mało tego - gdy chcę coś sprzedać - automatycznie sprzedaje się element stojący akurat pod ikonką dolara, jakiś budynek czy droga. Ostatnio zhandlowałam sobie drogę za 26.000, choć wcale nie chciałam, o prostu automatycznie poszło po kliknięciu tylko ikony na górze, a nie po kliknięciu samej drogi! Pod ikoną była droga i sprzedało. Bez pytania, a to droooga droga :) asfaltowa. Poproszę o możliwość wyłączenia przyspieszenia, jak kiedyś, proszę nie uszczęśliwiać graczy na siłę, bo połowę stracicie, gdyż normalne granie zaczyna graniczyć z cudem i być dla wybrańców. Zainwestowałam ponad rok w grę, kupowałam diamenty za gotówkę i gra staje się niemożliwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9756

Guest
A ja zamiast narzekać powiem, że bardzo się cieszę z systemu wspierania.
Jakoś mniej więcej od roku nie gram w FoE bo nie miałem czasu i chęci na motywowanie, bo zajmowało to sporo czasu. Teraz widząc info o tej nowości wróciłem i prawie przyprawiłem niektórych o zawał, bo zobaczyli mój nick. A jest więcej takich, którzy w końcu będą mogli zacząć motywować innych, nie myśląc o stracie czasu.

Ten system dopiero wszedł. Musimy zrozumieć, że nie od razu Rzym zbudowano i pogodzić się z tym, oraz cieszyć się, że więcej graczy złapie się za motywowanie. Nie jest też napisane, że ten system już taki zostanie. Z pewnością go ulepszą, żeby działał korzystniej dla graczy.
 

DeletedUser14024

Guest
Do ogłoszenia dodana została jedna pozycja:

>>>>>>>>
Tak właśnie powinno być. Obecnie nie ma planów by to zmieniać. Technicznie rzecz ujmując można byłoby wyszarzyć przyciski tam, gdzie nie ma nic do zrobienia, ale trzeba byłoby non-stop wysyłać zapytania do bazy danych aby określić czy już można motywować czy jeszcze nie. To by natychmiastowo położyło nasze serwery.<<<<<<<<

_________________________

Tego akurat nie rozumiem, bo skoro gra na bieżąco "wie", że nie ma nic do zmotywowania albo np. "wie" jakie mam zadowolenie w mieście, to nie musi wysyłać zapytania, stan gry jest przecież aktualny, skoro potrafi napisać, że nie ma nic do motywacji, to i potrafi zmienić przycisk na szaro. Każde kliknięcie aktualizuje stan gry, kliknięcie każdego gracza zmienia ją natentychmiast :).
 

DeletedUser

Guest
Sensowne by bylo po nacisnieciu Wsparcia by system wyslal zapytanie i w braku mozliwosci zwrocil info w wyskajacej ramce takiej jak np. z informacja o handlu czy fragmentem opisu ze nic nie mozna. Nastepnie jak nie ma co "klepnac" by przycisk nie zgasl. Na becie juz taka ramka jest i podaje info co zmotywowalismy. Nie wiem jednak co wskazuje w przypadku "slepaka". Zawsze trafialem na wolne obiekty.
 

DeletedUser625

Guest
Wyskakuje, że nie możesz niczego zmotywować oraz, żeby spróbować ponownie później, a przycisk pozostaje aktywny. Ja tak miałem jeden raz na becie.

- - - Zaktualizowano - - -

Poproszę o możliwość wyłączenia przyspieszenia.

Ale przecież sama możesz to zrobić. Klikasz prawy przycisk myszy na grze, wybierasz ustawienia. Wyświetla się małe okienko na którym jest napisane "Przyspieszeni sprzętowe" odznaczasz, przeładowujesz grę i gotowe. Ciesz się grą dalej.
 

Auksacer

Wicehrabia
Ale naprawdę można napisać prosty program, że jeśli motywowane są elementy kulturalne, to niech to nie będą krzaczki i kwiatki, tylko obiekty od największej ilości punktów, a nie z najnowszej epoki - to naprawdę nie jest problem dla programistów.

Nie jest to problem, ale było już wyjaśnione, że system celowo nie jest robiony idealnie, żeby wciąż Gracze odwiedzali innych Graczy, a ten system był tylko alternatywą. Gdyby system był idealny, nie byłoby już większego sensu odwiedzania innych Graczy:)

Przyspieszenie sprzętowe grę spowolniło do granic możliwości gry, mało tego - gdy chcę coś sprzedać - automatycznie sprzedaje się element stojący akurat pod ikonką dolara, jakiś budynek czy droga. Ostatnio zhandlowałam sobie drogę za 26.000, choć wcale nie chciałam, o prostu automatycznie poszło po kliknięciu tylko ikony na górze, a nie po kliknięciu samej drogi! Pod ikoną była droga i sprzedało. Bez pytania, a to droooga droga :) asfaltowa.

Jest tak bo IG znów wprowadziło błąd "dwukliku", który jakiś czas temu rzekomo naprawili. O tym błędzie już pisane było od początku wprowadzenia przyśpieszenia sprzętowego i widzę że dalej/znowu występuje. To niestety chyba przerasta programistów IG, ale obym się mylił:)

Tego akurat nie rozumiem, bo skoro gra na bieżąco "wie", że nie ma nic do zmotywowania albo np. "wie" jakie mam zadowolenie w mieście, to nie musi wysyłać zapytania, stan gry jest przecież aktualny, skoro potrafi napisać, że nie ma nic do motywacji, to i potrafi zmienić przycisk na szaro. Każde kliknięcie aktualizuje stan gry, kliknięcie każdego gracza zmienia ją natentychmiast :).

Ależ teraz nic nie jest aktualizowane na bieżąco. Informacja, że nie ma nic do zmotywowania pojawia się dopiero po próbie zmotywowania czegoś u innego Gracza. To właśnie wtedy dochodzi do aktualizacji, to właśnie wtedy system wysyła zapytanie do serwera. Zatem musi zostać wykonane jakieś działanie Gracza (próba motywacji, kliknięcie przycisku "Wsparcie"), żeby system dokonał aktualizacji (wysłał zapytanie do serwera) i pokazał informacje o braku obiektów do wsparcia. Bryfftowi chodziło o aktualizacje zasobów Graczy BEZ WYKONYWANIA JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ GRACZA, czyli żeby aktualizacja odbywała się w tle (zapytanie byłoby wysyłane bez przerwy, nawet jeśli Gracz nie zleciłby tego). Wtedy system musiałby jednocześnie non-stop sprawdzać WSZYSTKICH GRACZY nie tylko 1 GRACZA u którego chcemy wykonać jakieś działanie. To oznaczałoby przetwarzanie ogromnej liczby zasobów i rzeczywiście mogłoby położyć serwery.

Sensowne by bylo po nacisnieciu Wsparcia by system wyslal zapytanie i w braku mozliwosci zwrocil info w wyskajacej ramce takiej jak np. z informacja o handlu czy fragmentem opisu ze nic nie mozna. Nastepnie jak nie ma co "klepnac" by przycisk nie zgasl.

Jestem zdecydowanie za tym pomysłem, nogami, rękami, uszami, nosem i czym tam jeszcze;)

Ale przecież sama możesz to zrobić. Klikasz prawy przycisk myszy na grze, wybierasz ustawienia. Wyświetla się małe okienko na którym jest napisane "Przyspieszeni sprzętowe" odznaczasz, przeładowujesz grę i gotowe. Ciesz się grą dalej.

Sam nawet nie wiedziałem o tym:) Dzięki za info. Niestety u mnie i tak to nie działa:/ Niby klikam PPM w grze, wybieram Ustawienia, ale nic się nie dzieje, nawet menu kontekstowe nie znika, jakby w ogóle nic nie można było wybrać z tego menu kontekstowego, taka zwiecha:) A jak kliknę np. na pulpit, to menu kontekstowe znika:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12453

Guest
Sensowne by bylo po nacisnieciu Wsparcia by system wyslal zapytanie i w braku mozliwosci zwrocil info w wyskajacej ramce takiej jak np. z informacja o handlu czy fragmentem opisu ze nic nie mozna. Nastepnie jak nie ma co "klepnac" by przycisk nie zgasl.

Od początku nowej funkcjonalności uważam że to największa niedoróbka "motywacja bez motywacji".
 

DeletedUser625

Guest
Sam nawet nie wiedziałem o tym:) Dzięki za info. Niestety u mnie i tak to nie działa:/ Niby klikam PPM w grze, wybieram Ustawienia, ale nic się nie dzieje, nawet menu kontekstowe nie znika, jakby w ogóle nic nie można było wybrać z tego menu kontekstowego, taka zwiecha:) A jak kliknę np. na pulpit, to menu kontekstowe znika:)

Jaką masz przeglądarkę? A co do zwiechy to może po prostu wyczyść herbatniki i historię.
 

DeletedUser

Guest
Niestety u mnie i tak to nie działa:/ Niby klikam PPM w grze, wybieram Ustawienia, ale nic się nie dzieje, nawet menu kontekstowe nie znika, jakby w ogóle nic nie można było wybrać z tego menu kontekstowego, taka zwiecha:) A jak kliknę np. na pulpit, to menu kontekstowe znika:)
Znika ale robisz tak:

1 - przesuwasz ekran tak by PPM klikać na trawie,
2 - wybierasz Ustawienia i tak długo atakujesz LPM aż "załapie" (u mnie nawet 30x),
3 - w pierwszej karcie wyłączasz dopalacz, w trzeciej ustawiasz by wszystko było na HDD
4 - zamykasz.

UWAGI:
Wyłączenie przyspieszenia nie da Ci za wiele, będzie niewiele lepiej,
Zwiększenie buforu ograniczy ilość przesyłu danych w sieci a jest to tożsame z przyspieszeniem działania gry.
Klikasz PPM na trawie by przypadkiem nie wpompować PR do Perły, nie zatrzymać produkcji młotków/towarów itp.

- - - Zaktualizowano - - -

Może mi to ktoś wyjaśnić jak kompletnemu laikowi? Leję klienta, On w odwecie klika mi dekorację i...

IUvGeqM.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser775

Guest
Może mi to ktoś wyjaśnić jak kompletnemu laikowi? Leję klienta, On w odwecie klika mi dekorację i...

IUvGeqM.png

Mogą być 2 powody:

1. Zbiera plany i walki PVP go nie interesują.
2. Chce Ci pokazać, że "cieszy się" , że go atakujesz i w związku z tym po kilku próbach przestaniesz go nękać (chwyt psychologiczny).
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Mogą być 2 powody:

1. Zbiera plany i walki PVP go nie interesują.
2. Chce Ci pokazać, że "cieszy się" , że go atakujesz i w związku z tym po kilku próbach przestaniesz go nękać (chwyt psychologiczny).

Lub 3. Nic go to nie obchodzi i motywuje wszystkich sąsiadów bez względu na ataki :p
 

DeletedUser11683

Guest
Lub 3. Nic go to nie obchodzi i motywuje wszystkich sąsiadów bez względu na ataki :p
Lub 4. Nie zrozumieliście co napisał TODAKO :)

Na załączonym obrazku widać, że na jednym pasku gościu jest zlany na najbliższe 24h, a w historii można go dodatkowo wesprzeć i pocieszyć po zlaniu, bez czekania 24h.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Lub 4. Nie zrozumieliście co napisał TODAKO :)

Na załączonym obrazku widać, że na jednym pasku gościu jest zlany na najbliższe 24h, a w historii można go dodatkowo wesprzeć i pocieszyć po zlaniu, bez czekania 24h.
Dopowiadam do pantomasa ;)

Obstawiam że to błąd albo wyświetlania, albo jakiś niezamierzony (chociaż mi się jeszcze taki nie zdarzył, więc stawiam na 1). Todako - kliknąłeś ten przycisk i coś się stało? 20 monet przybyło, czy po prostu zmienił się na 24h i nic się nie wydarzyło?
 

Mikekun

Książę
Uwaga w aktualizacji 1.41 powinna pojawić się ramka informująca że wsparcie co prawda poszło do danej osoby jednakże nie został zmotywowany żaden budynek. Czemu, bowiem takie rozwiązanie został wprowadzane krótko po wsparciu na serwerze Beta w FoE.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Obstawiam że to błąd albo wyświetlania, albo jakiś niezamierzony (chociaż mi się jeszcze taki nie zdarzył, więc stawiam na 1). Todako - kliknąłeś ten przycisk i coś się stało? 20 monet przybyło, czy po prostu zmienił się na 24h i nic się nie wydarzyło?
Dodało 20 monet, od razu odjęło i jakiś komunikat w stylu "Nie możesz wesprzeć tego Gracza" czy jakoś tak. Ale jakby nie spojrzeć - mamy ewidentny błąd.
 

DeletedUser775

Guest
Lub 4. Nie zrozumieliście co napisał TODAKO :)

Na załączonym obrazku widać, że na jednym pasku gościu jest zlany na najbliższe 24h, a w historii można go dodatkowo wesprzeć i pocieszyć po zlaniu, bez czekania 24h.

Aha to jeśli o to chodzi, to efekt pewnie jest taki sam jak przy zwykłej "nowej" motywacji, klikniemy ale nic z tego nie mamy.
 

Auksacer

Wicehrabia
Znika ale robisz tak:

1 - przesuwasz ekran tak by PPM klikać na trawie,
2 - wybierasz Ustawienia i tak długo atakujesz LPM aż "załapie" (u mnie nawet 30x),
3 - w pierwszej karcie wyłączasz dopalacz, w trzeciej ustawiasz by wszystko było na HDD
4 - zamykasz.

UWAGI:
Wyłączenie przyspieszenia nie da Ci za wiele, będzie niewiele lepiej,
Zwiększenie buforu ograniczy ilość przesyłu danych w sieci a jest to tożsame z przyspieszeniem działania gry.
Klikasz PPM na trawie by przypadkiem nie wpompować PR do Perły, nie zatrzymać produkcji młotków/towarów itp.

Dzięki wielkie! Zadziałało:) Wyłączyłem przyśpieszenie sprzętowe i zwiększyłem bufor, póki co nie wypowiem się czy lepiej, muszę zobaczyć to przy użytku codziennym:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry