Dyskusja o wersji 1.36

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Mikekun

Książę
Przenoszenie budynków zostanie włączone gdy uporamy się z tym problemem.

Przenoszenie aktywne ?

W moim wypadku zarówno na pierwszym jak i na drugim świecie zastępować budynki nowymi nie mogę, czemu tego nie wiem mimo iż mam wyczyszczone ciasteczka, pliki cookie. Sprawdzę jeszcze raz ale wydaje mi się że pojawił się wam niesmaczny bug :(

pozdrawiam Mikekun
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
A u mnie przenoszenie jest aktywne, właśnie sobie Kapitol bez żadnych problemów przeniosłem w miejsce Alcatraz, a później w drugą stronę też zadziałało.
 

DeletedUser775

Guest
Potwierdzam działa, tylko czasem trochę "dziwnie"
Przykład: mam wieże babel i domek przy granicy mapy i zamieniając miejscami, system pozwala abym wieże babel postawił na 3 kratkach (reszta wystaje poza miasto), ale tylko na chwilę, bo stawiając w jej miejsce dom wywala błąd i trzeba odświeżać. Trochę trzeba to dopracować, bo nic taka możliwość nie daje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Dla mnie ta funkcja w ogóle nie jest potrzebna. Bo jak zamierzam przebudować miasto to wywalam wszystko co niepotrzebne i stawiam od nowa. Takie zamienianie na nic się nie zda, za to dużo bardziej przydatną opcją byłoby po wciśnięciu spacji zmniejszanie wszystkich budowli do fundamentów tak jak w Strongholdzie. Dzięki takiej funkcji można by było zająć każde pole w mieście bez najmniejszego problemu i bez prześwitów (wolnych pól) oraz zgadywania czy tam jest jeszcze pole czy nie ma.
 

DeletedUser3876

Guest
Przenoszenie aktywne ?

W moim wypadku zarówno na pierwszym jak i na drugim świecie zastępować budynki nowymi nie mogę, czemu tego nie wiem mimo iż mam wyczyszczone ciasteczka, pliki cookie. Sprawdzę jeszcze raz ale wydaje mi się że pojawił się wam niesmaczny bug :(

pozdrawiam Mikekun
Mikekun już Ci wyjaśniam gdzie popełniasz błąd - przenoszenie budynków jeden na drugi a zastępowanie starych budynków nowymi to nie to samo;)
Dla mnie ta funkcja w ogóle nie jest potrzebna. Bo jak zamierzam przebudować miasto to wywalam wszystko co niepotrzebne i stawiam od nowa. (...)
Sam też tak robię:haha:
Ale to raczej ułatwienie w przebudówce kilku budyneczków a nie całego miasta;)
 

Mikekun

Książę
Mikekun już Ci wyjaśniam gdzie popełniasz błąd - przenoszenie budynków jeden na drugi a zastępowanie starych budynków nowymi to nie to samo

Fakt, masz mnie nie zauważyłem tego. Same budynki można przemieszczać z miejsca na miejsce nawet przez te zajęte ale zastępować ich nowymi nie można, a to zmienia postać rzeczy jeśli chodzi o przebudowę miasta :(

pozdrawiam Mikekun
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
ehhh
Musimy jako gildia całkowicie zmienić, system obrony.
Bo albo pozwolimy żeby sektory przy plażach i skałach zwalniały sloty obrony same i potem wymiana dla wszystkich, albo muszę wręczyć zaufanego jakoś 30 osobą które u mnie czynnie wymieniają armie, już nie liczę tych którzy wymieniali raz na jakiś czas.
A jest teraz ogromna moda na szpiegów, więc naprawdę dziękuje bo jutro mogę się obudzić bez sektorów.

Już nie wspomnę o tym że teraz gracz będzie musiał zasłużyć żeby móc wymienić armie obronna! Bo przecież nowemu graczowi mimo ze będzie chętny nie dam tej możliwości.

Co to ma być w ogóle?! Wcześniej zwalniałam sektory liczyłam się z tym ze ktoś może tam wstawić same łotry, no może nie na wszystkie sektory, ale teraz jest gorzej, teraz muszę się liczyć ze ktoś zwolni sektory, co tam po łotrach które by mógł ktoś wstawić jak by opcja ta była dostępna dla całej gildii.

Może zrobić opcje ze zaufani zaznaczają armie do wymiany, i w ten czas każdy gracz w gildii może ja wymienić, ominiemy opcje zwalniania slotów a i nie będzie takiej zadymy z przydzielaniem zaufanych bo zapewne w większości gildii są konkretne osoby odpowiedzialne za epokę, GvG które pilnowały obrony. Oszczędziło by to wiele przyszłych nieporozumień, podejrzeń i niesmaku który zostanie po tym jak zaufanego dostanie jednak nie zaufany...


Tak jak jest, jest ŹLE
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5324

Guest
uważam, że skoro Bryfft ma taką siłę przebicia, że mógł wpływać na devsów i sam optował za tą wersją z uprawnieniami do wymiany armii - niech posłucha teraz co mówią ludzie i niech zrobi porządek z tym piwem, którego nam wszystkim nawarzył...
na przykład osobne uprawnienia tylko do wymiany armii...
 

DeletedUser625

Guest
Mnie natomiast bardzo dziwi fakt jakim cudem ta sama firma, która stworzyła plemiona mogła odwalić taki bubel jakim jest GvG. W tamtej grze silna współpraca w plemieniu jest wszystkim żeby mogło być silne i przetrwać, a tutaj się to utrudnia poprzez ograniczone funkcje gry. Nie mogę tego pojąć.
 

Mikekun

Książę
Guanabana, wiesz do jednej ekipy trafią ludzie którzy znają się na rzeczy i porządku, oraz wyciągnęli wnioski z innych firm. Natomiast tutaj trafią się osoby które coś mogą zaproponować, a zaraz potem chciałby się wycofać i to jest smutne. Przez to jest ten harmider. Wg mnie GvG do tej pory mimo zablokowania codziennego przechodzenia jakoś jeszcze miało sens, teraz to mocno traci. Muszą wgrać przy następnych aktualizacjach coś sensownego inaczej szybko stracą wiele osób z tego powodu iż gra stała się nudna.

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3

Guest
Mnie natomiast bardzo dziwi fakt jakim cudem ta sama firma, która stworzyła plemiona mogła odwalić taki bubel jakim jest GvG. W tamtej grze silna współpraca w plemieniu jest wszystkim żeby mogło być silne i przetrwać, a tutaj się to utrudnia poprzez ograniczone funkcje gry. Nie mogę tego pojąć.

Głównie dlatego, że FoE to nie Plemiona. FoE nie miało przypominać Plemion i nie miało być "jak Plemiona". Jeżeli poszukujesz tego typu rozrywki, ale mniej excelowatej i w ładniejszej oprawie, to być może Tribal Wars 2 jest dobrym wyborem. W FoE ograniczenia będą, bo celem twórców nie jest budowanie gry tak silnie kompetytywnej jak Plemiona. Tutaj chodzi o bardziej relaksującą rozrywkę i tak też FoE będzie rozwijane.
 

wuen

Hrabia
W FoE ograniczenia będą, bo celem twórców nie jest budowanie gry tak silnie kompetytywnej jak Plemiona. Tutaj chodzi o bardziej relaksującą rozrywkę i tak też FoE będzie rozwijane.
a cóż takiego rozrywkowego ostatnio oferuje FoE??
Bo czytając forum to raczej więcej frustratów niż hurraoptymistów
- bo GvG rozczarowuje
- bo ciągłe zmiany zasad frustrują
- bo nie uwzględnianie próśb ze strony graczy drażni
- itp itd...
Czarno widzę przyszłość - z resztą niezbyt ona daleka gdyż kres gry to pewnie kolejna epoka typu "fiucze" i to już będzie raczej koniec
 

DeletedUser3220

Guest
a cóż takiego rozrywkowego ostatnio oferuje FoE??
Bo czytając forum to raczej więcej frustratów niż hurraoptymistów
- bo GvG rozczarowuje
- bo ciągłe zmiany zasad frustrują
- bo nie uwzględnianie próśb ze strony graczy drażni
- itp itd...
Czarno widzę przyszłość - z resztą niezbyt ona daleka gdyż kres gry to pewnie kolejna epoka typu "fiucze" i to już będzie raczej koniec

Na Forum piszą ciągle te same osoby, więc piszą ciągle to samo, to raz :)
Jakie zmiany zasad?? Od wprowadzenia Zasad w dniu 01.03.2013 nie było żadnych zmian.
Firma uwzględnia prośby Graczy.
itp itd
Statystyki wewnętrzne nie rysują się tak czarno, jak Twoje przewidywania przyszłości.
 

wuen

Hrabia
Może faktycznie jest jak napisałaś - wydawało mi się, że uwagi krytyczne dotyczące zmian w balansowaniu pereł oraz zmian dotyczących GvG występują przy każdej kolejnej aktualizacji a nie tylko po 01.03.2013...
Ale ja to prosty człek z przedmieścia "stolycy" to i opacznie postrzegam zastaną rzeczywistość - taka specyficzna pomroczność ;)
 

DeletedUser625

Guest
Głównie dlatego, że FoE to nie Plemiona. FoE nie miało przypominać Plemion i nie miało być "jak Plemiona". Jeżeli poszukujesz tego typu rozrywki, ale mniej excelowatej i w ładniejszej oprawie, to być może Tribal Wars 2 jest dobrym wyborem. W FoE ograniczenia będą, bo celem twórców nie jest budowanie gry tak silnie kompetytywnej jak Plemiona. Tutaj chodzi o bardziej relaksującą rozrywkę i tak też FoE będzie rozwijane.

Nie powiedziałem, że GvG ma być jak plemiona. Chodzi mi o porównanie względem dopracowania. W plemionach jest rywalizacja plemię vs plemię, a tutaj gildia vs gildia może i jest, ale mechanika rozgrywki jest tak bardzo ograniczona, że nie ma podstawowych rzeczy które są niezbędne do prowadzenia wojny. Jak na przykład stosunki między gildiami (tj. sojusze, pakty itp.), jak uprawnienia, które są przypisane do jednego punktu. Albo możesz wszystko albo nie możesz nic w gildii robić. Przez co gdy Gildia chce skuteczniej wojnę prowadzić daje większej ilości uprawnienia by mogli na przykład wymieniać armię, zakładać oblężenie albo wykupować sloty obronne i nie ograniczać się do kilku osób i przeciążać ich obowiązki. No ale z drugiej strony naraża się na to że osoby te mogą ze złośliwości zrobić im psikus i zamiast pomóc to pousuwać wszystkie zdobyte sektory. Dlatego podzielenie stanowiska "zaufany" na kilka innych praw nie byłoby głupie. Tak jak jest teraz to wygląda tak jakby w plemionach dał wszystkim graczom uprawnienia założyciela, albo pomogą albo zaszkodzą. Trzecia sprawa historia wydarzeń. Co który gracz zrobił w razie gdyby nabroił żeby było wiadomo że to on a nie ktoś inny, bo na słowo honoru przecież nie można uwierzyć, bo osoba która nabroi zazwyczaj kłamie i się wybrania z tego to całkowicie normalne. I o to tu Bryfft chodzi, a nie o to żeby FoE = Plemiona. Niektóre rzeczy są niezbędne do tego, żeby móc w pełni cieszyć się tym rozszerzeniem, które zwie się GvG.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
witajcie

Czytam was, czytam was i o jakie zasady chodzi ?

Te dotyczące GvG, czy może raczej o te które są zawarte w OWH ?

wuen, gvg będzie zmieniane częściej bowiem firmie chodzi zapewne o taką grę że raz wchodzisz do niej, zbierasz i wychodzisz. I więcej nie myślisz o niej. Prędzej do otwartej walki gvg, oraz pvp to pewnie chcą aby ona występowała w Plemionach, Grepolis oraz The West. FoE miałby być inną typu rozgrywką gdzie ekonomia oraz współpraca przy rozwijaniu państwa to podstawa, dopiero potem ewentualnie pvp, czy gvg ale i tak nie są tego w 100% pewni. Dlatego mniej więcej chcą blokować rozgrywkę w gvg ponieważ tworzenie drugiej wersji plemion czy też grepolis jakoś im się nie uśmiecha za bardzo.

Nie powiedziałem, że GvG ma być jak plemiona. Chodzi mi o porównanie względem dopracowania. W plemionach jest rywalizacja plemię vs plemię, a tutaj gildia vs gildia może i jest, ale mechanika rozgrywki jest tak bardzo ograniczona, że nie ma podstawowych rzeczy które są niezbędne do prowadzenia wojny. Jak na przykład stosunki między gildiami (tj. sojusze, pakty itp.), jak uprawnienia, które są przypisane do jednego punktu. Albo możesz wszystko albo nie możesz nic w gildii robić. Przez co gdy Gildia chce skuteczniej wojnę prowadzić daje większej ilości uprawnienia by mogli na przykład wymieniać armię, zakładać oblężenie albo wykupować sloty obronne i nie ograniczać się do kilku osób i przeciążać ich obowiązki. No ale z drugiej strony naraża się na to że osoby te mogą ze złośliwości zrobić im psikus i zamiast pomóc to pousuwać wszystkie zdobyte sektory. Dlatego podzielenie stanowiska "zaufany" na kilka innych praw nie byłoby głupie. Tak jak jest teraz to wygląda tak jakby w plemionach dał wszystkim graczom uprawnienia założyciela, albo pomogą albo zaszkodzą. Trzecia sprawa historia wydarzeń. Co który gracz zrobił w razie gdyby nabroił żeby było wiadomo że to on a nie ktoś inny, bo na słowo honoru przecież nie można uwierzyć, bo osoba która nabroi zazwyczaj kłamie i się wybrania z tego to całkowicie normalne. I o to tu Bryfft chodzi, a nie o to żeby FoE = Plemiona. Niektóre rzeczy są niezbędne do tego, żeby móc w pełni cieszyć się tym rozszerzeniem, które zwie się GvG.

PS: Jeśli to tak was bardzo denerwuje że nie ma ogólnie Dyplomacji w grze, to może pora wprowadzić taką samą jak jest w Europie Universalis II ?
Tam system stosunków jest świetnie wykonany i w sam raz dla gvg w FoE

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tiaaa, Mikekun dlatego wprowadzono GvG żeby ograniczyć je teraz bo przecież nie chcemy aktywnej gry.
Na pewno Inno po to to wszystko robi.

Juz prędzej uwierzę ze ta zmiana sugeruje że w następnej Epoce koszary dające % bonus do ataku i obrony zrewolucjonizują GvG. Do tego stopnia ze nie będziemy posiadać więcej niż 5 sektorów i wymiana obrony nie będzie potrzebna bo będziemy się cały czas lać. Już prędzej to niż wprowadzenie ograniczeń bo nie chcemy żeby gracze grali ?!
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ciekawe komu przeszkadzało, że "Ikona bezczynności nie ignorowała budynków towarowych" a skoro teraz ignoruje, to dlaczego pojawia się nad "nieczynym" budynkiem towarowym, powinna tam pojawiać się ZUPEŁNIE INNA IKONA i adekwatnie taka sama na pasku bocznym! To chyba logiczne? (czy nie wymagam za wiele?)

Nic tak dobrze programistom nie wychodzi jak naprawianie rzeczy, które nie wymagają naprawy oraz psucie rzeczy, które są dobre.


Może by tak ktoś się ruszył i zrobił te ikony (zbioru i bezczynności) BARDZIEJ WIDOCZNE, tak jak ikona braku drogi, to czerwone kółeczko jest zachwycające.

A zapraszać* do gildii nadal nie można z rankingu, i przydała by się taka możliwość również z okna chatu.

*
wersja 1.37 naprawia tą niedogodność
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4259

Guest
Ciekawe komu przeszkadzało, że "Ikona bezczynności nie ignorowała budynków towarowych" a skoro teraz ignoruje, to dlaczego pojawia się nad "nieczynym" budynkiem towarowym, powinna tam pojawiać się ZUPEŁNIE INNA IKONA i adekwatnie taka sama na pasku bocznym! To chyba logiczne? (czy nie wymagam za wiele?) [...]

pewnie przeszkadzała ajpadowcom

a tak poza tym to owszem, wymagasz zbyt wiele :)
 

Auksacer

Wicehrabia
hehe, tak mi się teraz skojarzyło... do tego nieporozumienia z ikonką bezczynności przy budynkach towarowych idealnie pasuje cytat naszej koleżanki sioprajs:p:

It's not a bug, it's a feature<3

A tak w ogóle, to ta zmiana nie podoba mi się, o czym pisałem wcześniej, ale nie uzasadniłem. Otóż, ja i tak codziennie nastawiam produkcje towarów, podobnie jak młotków i wojska, więc wolałbym jednak nie pominąć produkcji żadnego towaru, a czasem nawet 5 sztuk robi różnice:)
 

DeletedUser

Guest
Po łikendzie, a odpowiedzi na to skąd ten pomysł z ignorowaniem bezczynności budynków towarowych nadal brak. Czyżby to jednak kolejny bug, tylko wstyd się przyznać?
 
Status
Zamknięty.
Do góry