Dyskusja o wersji 1.29

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Z tego co mi wiadomo, to weekend zaczyna się w sobotę... Czyżby w Hamburgu było inaczej ? ;)
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Z powodu wakacji poprzestawiały mi się dni, byłem przekonany, że dziś czwartek :D Przepraszam za zamieszanie :C
 

DeletedUser13199

Guest
^^ Każdy dzień to jedna długa impreza, hehe

Właściwie dla takiego początkującego nooobka bez pereł jak ja to akurat ta aktualizacja nic nowego nie wnosi :(
 

DeletedUser775

Guest
.. Wynika to z konieczności współpracy z Apple.... Czasem lubią odrzucić aktualizację i niestety trzeba ją zmieniać i czekać jeszcze raz. Takie ich prawo, mimo że z tego powodu czasami musimy cierpieć...

To tak jakby microsoft miał prawo akceptować windowsowe gry i poprawki do nich. Tego nie zrozumiem nigdy, a jeśli od teraz te same poprawki będą wychodzić na pc i ipada, to jeszcze nie raz wdrożenenie aktualizacji przesunie się o tydzień lub dwa.
Wersje na ipad i pc powinny być jako oddzielne gry i najlepiej z oddzielnym forum a skoro są jako jedna to tak samo powinny być traktowane jeśli chodzi o aktualizacje.
 

DeletedUser8110

Guest
To tak jakby microsoft miał prawo akceptować windowsowe gry i poprawki do nich.

Obawiam się, że zastosowane przez Ciebie porównanie nie pasuje do naszej sytuacji. Apple jako właściciel AppStore, skąd można ściągnąć aplikację na iPada, ma pełne prawo do decydowania o tym, jakie gry pojawiają się w jego 'sklepie'. Może odrzucić aktualizacje, które wg. niego nie spełniają odpowiednich kryteriów, w końcu dba o swój biznes i dąży do tego, by klienci mieli o nim jak najlepszą opinię.
 

DeletedUser12587

Guest
Ja to wszystko rozumiem. Szkoda tylko, że wszyscy jesteśmy ,,więźniami'' Apple. Jeśli już mamy tą wersję na Ipada to czy nie lepiej by było najpierw w przypadku kolejnych aktualizacji zapytać Apple czy im wszystko pasuje(i zaczekać na ich potwierdzenie) i dopiero wtedy robić ogólną aktualizację? Wtedy by nie było problemów(narzekań, że coś jest opóźnione), że reszta ludzi musi czekać na jakąś cześć aktualizacji bo Apple ma swoje terminy...
 

DeletedUser775

Guest
O Apple jako właściciel AppStore, skąd można ściągnąć aplikację na iPada, ma pełne prawo do decydowania o tym, jakie gry pojawiają się w jego 'sklepie'. Może odrzucić aktualizacje, które wg. niego nie spełniają odpowiednich kryteriów, w końcu dba o swój biznes i dąży do tego, by klienci mieli o nim jak najlepszą opinię.

To Wersja FOE na Ipada jest płatna, że mają w tym jakiś biznes? nie wiedziałem.
Po drugie, co mozna odrzucić w poprawce. Może cenzurują tłumaczenia, żeby przypadkiem się nie ośmieszyć jako znana i "poważna" firma. A może, w firmie Apple znalazł się historyk, która zauważa brak logiki w walkach pvp i teraz spać po nocach nie może.

Nie oczekują odpowiedzi na tego posta. Ja już skończyłem.
 

DeletedUser7112

Guest
To Wersja FOE na Ipada jest płatna, że mają w tym jakiś biznes? nie wiedziałem.
Po drugie, co mozna odrzucić w poprawce. Może cenzurują tłumaczenia, żeby przypadkiem się nie ośmieszyć jako znana i "poważna" firma. A może, w firmie Apple znalazł się historyk, która zauważa brak logiki w walkach pvp i teraz spać po nocach nie może.

Nie oczekują odpowiedzi na tego posta. Ja już skończyłem.

Apple wychodzi z założenia, że to co oferuje w Store musi byc: dzialajace, bezpieczne itd .... Trzymają rygor i widać to po jakości aplikacji.
Nie ma różnicy czy aplikacja jest płatna czy bezpłatna. Jak pobieram cokolwiek z AS jestem pewny, ze to jest ok.
Bez wzgledu czy ściągam coś na maca, ipada czy iphona...
Czy taka polityka Appla ma sens?
tak, bo odsetek ludzi przechodzących z Appla na inne systemy jest znikomy /trend jest odwrotny -jak ktoś zacznie używać jednego elementu np iphona - szybciej lub później przechodzi na ipada, mac`a itd/
W tym przypadku mozna to traktowac : Apple działa jako kolejny dział kontroli jakości :-)
 

wuen

Hrabia
Zastanawia mnie jak długo jeszcze będzie trwać ta dyskusja, w której przytaczane są coraz dziwniejsze argumenty ale nikt z supportu nie wspomni, że od kilku dni FoE na iPad'a nie ma wogóle - po prostu nie można grać. Bo gdyby nadal działała w "starej" wersji a byłaby zapowiedź zmiany - ok - ale ciągle wyświetlany jest komunikat, że coś robią i tyle - to tak jakbym kupił samochód po to by stał w garażu.
Wygląda na to, że Apple "dało sobie spokój" z FoE...
Ciekawe dlaczego? ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13161

Guest
Wersja na ipada już jest od wczoraj - ciekawe skąd to opóźnienie w włączeniu pereł ?
 

wuen

Hrabia
Faktycznie - jest wersja 1.28 (1.23.1) - nie wiem czy jest nowsza niż ostatnio dostępna - nie zanotowałem numeru (w wersji na PC można poznać choćby po dacie - tu nie można...)
Skoro jest to jest też szansa, że w poniedziałek, "rzutem na taśmę" wejdzie obiecane rozszerzenie perełek?
 

DeletedUser971

Guest
Apple wychodzi z założenia, że to co oferuje w Store musi byc: dzialajace, bezpieczne itd .... Trzymają rygor i widać to po jakości aplikacji.
Nie ma różnicy czy aplikacja jest płatna czy bezpłatna. Jak pobieram cokolwiek z AS jestem pewny, ze to jest ok.
Bez wzgledu czy ściągam coś na maca, ipada czy iphona...
Czy taka polityka Appla ma sens?
tak, bo odsetek ludzi przechodzących z Appla na inne systemy jest znikomy /trend jest odwrotny -jak ktoś zacznie używać jednego elementu np iphona - szybciej lub później przechodzi na ipada, mac`a itd/
W tym przypadku mozna to traktowac : Apple działa jako kolejny dział kontroli jakości :-)

To ja jestem w tym znikomy odsetku :)
Jakość nie jest wcale fenomenalna. Dlatego przeszedłem na inny system który moim zdaniem jest o wiele lepszy :)
I zaczyna dominować rynek ;)
Bo w porównaniu do iphone system nie pada po roku , lub 3 - 4 miesiacach :) tak jak to miałem w dwóch iphonach .
Zresztą to nie jest forum do dyskusji na takie tematy :)
To temat rzeka więc można by pisać i pisać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5324

Guest
w applu jest już dostępna wersja 1.29 - a w zbudowane perły nadal nie można zajrzeć - było powiedziane, że z wejściem nowej wersji na iGadżety, będzie to już odblokowane...
nie ma tez kuponów na poziomy zeusa, castel i katedry...
po co więc ględzić, obiecywać, jak potem wychodzicie na kłamczuchów (to było do teamu)...
 

Auksacer

Wicehrabia
Myślę (i mam taką nadzieję), że teraz przed publicznym ogłoszeniem kolejnych aktualizacji InnoGames poczeka na zatwierdzenie aktualizacji przez Apple i jeśli wszystko będzie zrobione na tip top, to dopiero wtedy napiszą termin wprowadzenia następnej aktualizacji. Nie wyobrażam sobie, żeby dalej tak to miało wyglądać - ogłoszenie aktualizacji, wprowadzenie 50% zmian i czekanie tygodniami na kolejne 50%. Tym razem InnoGames może usprawiedliwić to, że zaczynają współpracę z Apple i nie byli przygotowani na taki przebieg zdarzeń. Teraz wiedząc jak wygląda sytuacja powinni to uwzględniać w planowaniu kolejnych aktualizacji.
 

DeletedUser12431

Guest
A ja z innej beczki :D Dlaczego FoE nie pojawiło się na Androida, zamiast na iOS'a? Po pierwsze, Google na pewno każdą aktualizację zaakceptowałoby bez problemu. Po drugie, aplikacja w Sklepie Google byłaby za darmo, a jakaś tam wersja premium z np. fajerwerkami na dzień dobry czy miłym powitaniem gracza przez Support byłaby płatna xD Czy zawsze trzeba sobie robić pod górę? Hmm...
Sam mam iPada i uważam, ze to cudo to kompletny bubel i porażka. Praktycznie wszystkie aplikacje są płatne, bo w PL nie ma tak naprawdę banku, w którym można by płacić za appki. A nawet jeśli jest, to pewnie na durnych zasadach xD Więc wydaje mi się, że jednak Android i Google Play, bo tak to się teraz nazywa, na pewno FoE przyjęliby z otwartymi rękoma czy rękami xD

- - - Zaktualizowano - - -

A że moja siostra się uparła, bo takie to modne, no to to dziadostwo w domu jest xD
 

DeletedUser8110

Guest
Już mówiliśmy o tym wielokrotnie - z Androidem problem jest taki, że jest wieeeeele wersji... Wiele wersji = na każdej mogą występować inne problemy. Mimo wszystko stworzenie aplikacji na Androida będzie trudniejsze.
Na pierwszy ogień poszedł iOS, następny będzie Android :)
 

wuen

Hrabia
Wracając do tematu
- czy jest szansa na to by jutro zostały wprowadzone obiecane rozszerzenia perełek?
Skoro weszła nowa wersja na iPad'a, we wtorek wchodzi wersja 1.30 a w/w rozszerzenia miały być w wersji 1.29 to poniedziałek jest ostatecznym terminem...
 

DeletedUser775

Guest
Tego już nikt ci nie powie, teraz właścicielem FOE jest firma Apple, musisz ich zapytać.
 

DeletedUser8110

Guest
Tego już nikt ci nie powie, teraz właścicielem FOE jest firma Apple, musisz ich zapytać.

Haha. Bardzo zabawne :)

Wracając do tematu
- czy jest szansa na to by jutro zostały wprowadzone obiecane rozszerzenia perełek?
Skoro weszła nowa wersja na iPad'a, we wtorek wchodzi wersja 1.30 a w/w rozszerzenia miały być w wersji 1.29 to poniedziałek jest ostatecznym terminem...

Widać skoro nie podano daty wprowadzenia zmian w Perełkach, to jest ku temu jakiś powód.
Tak w sumie, to chyba lepiej już, żebyśmy nie podawali konkretnego terminu jakby znowu (tfu, tfu... odpukać w niemalowane i takie tam) coś miało się opóźnić.
 

DeletedUser12431

Guest
Już mówiliśmy o tym wielokrotnie - z Androidem problem jest taki, że jest wieeeeele wersji... Wiele wersji = na każdej mogą występować inne problemy. Mimo wszystko stworzenie aplikacji na Androida będzie trudniejsze.
Na pierwszy ogień poszedł iOS, następny będzie Android :)

No tak, racja. Ok, tu się nie kłócę. Ale jak już, to na tabletowe, bo smartfonowe nie będą za wesoło wyglądać. No chyba, jeżeli ktoś będzie posiadał Note'a lub Xperię :D Ok, tyle ode mnie póki co. Oby te jełopy z ugryzionego japka w końcu przepuścili tą aktualkę. Założę się, że gdyby aplikacja FoE była za haj$, to w momencie aktualizacja by weszła, jeszcze szybciej, niż ta przeglądarkowa xD
 

DeletedUser5506

Guest
1. gratulacje
2. jak możesz - przecież "osoby z teamu" zawsze nas zapewniają, że są dla nas i dla naszego dobra ;)
Jak widac potrafia tylko gadac i zapewniac... Ale fajnie ze ktos z gory zamiast gadac to wprowadzil ta propozycje ktora podalem wyzej, bo to swego rodzaju policzek dla naszego polskiego teamu ktory ( mam nadzieje ) otworzy ich troche na propozycje graczy, bo to chyba o to chodzi zeby nam sie dobrze gralo i zeby programisci mieli co robic :)
 

DeletedUser8110

Guest
Drogi Mordko, nie chce rozwiewać Twej chwały, ale pomysły zgłoszone trafiają do "Perełek" :p Twój był w "Szufladzie"...
Aczkolwiek fakt, ktoś z programistów wpadł na takie samo rozwiązanie jak Ty, co jest dosyć niesamowite :)
 

wuen

Hrabia
Aczkolwiek fakt, ktoś z programistów wpadł na takie samo rozwiązanie jak Ty, co jest dosyć niesamowite :)

Może bez jaj?!?!
Czy to ma oznaczać, że autorem pomysłu nie jest Mordka??
To po co support namawia graczy aby zgłaszali swoje propozycje zmian skoro później okazuje się, że zgłoszone pomysły i tak zalęgły się w głowach "programistów"??
To już są Himalaje obłudy...
 
Status
Zamknięty.
Do góry