Dyskusja o wersji 1.110

kasia2389

Arcyksiążę
  • Po otwarciu okna produkcji zaopatrzenia, towarów lub jednostek będziecie mogli teraz uruchomić produkcję za pomocą klawiatury (przy użyciu klawiszy 1-6), wcześniej było to możliwe tylko za pomocą myszki.
świetna zmiana teraz jeszcze pominięcie (zakończenie) ruchu jednostki w walce spacją zróbcie i będzie komplet.
 

DeletedUser16853

Guest
"Świątynia Reliktów nie zawsze ze wzrostem poziomów stawała się lepsza, nie działo się tak na przykład na poziomach 4, 12, 32 i 54. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ Perły Architektury zawsze powinny być mocniejsze wraz ze wzrostem poziomów." Ta pogrubiona część cytatu zdecydowanie nie pasuje do rozwinięcia PC z 1 poziomu na 2 poziom :)
 

DeletedUser17220

Guest
Jak to dobrze, że zakończyłem rozbudowę Arki :) Będzie niezła zadyma na czacie, bo oczywiście wielu graczy nie przeczyta o wprowadzanych zmianach.
 

DeletedUser7795

Guest
@chudypiotrek to trzeba im ogłosić :) Niektórzy mogą zapomnieć przeczytać jakie zmiany wchodzą wraz z nową wersją.

EDIT: Skoro Arka nie będzie już zwiększać nagród za inwestycje w perły gdy nie będzie połączona drogą z Ratuszem to Alcatraz nie powinno dawać jednostek z budynków wojskowych, które nie są połączone z Ratuszem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17606

Guest
dokładnie naprawcie znikajace szepty
no i kiedy zamierzacie dodac coś nowego do tawerny np. rozszerzenia terenow do kupowania za srebrniki zróbcie piramidke jak z rozszerzeniami za medale,zacznijcie od najtańszych i coraz drorzej
 

DeletedUser7795

Guest
Pamiętam, że kiedyś pisałem do supportu z zapytaniem czy Alcatraz nie powinno dawać jednostek tylko z budynków wojskowych, które są połączone z Ratuszem. Odpisali mi, że nie jest błędem, że Alcatraz daje jednostki z niepodłączonych budynków wojskowych.

Tymczasem... doszli do wniosku, że Arka, która nie jest połączona drogą z Ratuszem, zwiększająca nagrody za inwestycje w perły to błąd i teraz Arka będzie musiała być podłączona do Ratusza aby generowała bonus.

Nie ogarniam ich :?
 

Fatherland

Książę
Idę zgłosić błąd z wieżą innowacji, mam ludność dalej pomimo odpięcia od drogi ;) akurat zadanie dla nowych suportów :)
 

DeletedUser17534

Guest
"Świątynia Reliktów nie zawsze ze wzrostem poziomów stawała się lepsza, nie działo się tak na przykład na poziomach 4, 12, 32 i 54. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ Perły Architektury zawsze powinny być mocniejsze wraz ze wzrostem poziomów." Ta pogrubiona część cytatu zdecydowanie nie pasuje do rozwinięcia PC z 1 poziomu na 2 poziom :)
to co powiesz o Zeusie powyżej 11 poziomu? :p

EDIT:
i mam jeszcze pytanie odnośnie kiedy wreszcie naprawicie błąd, że "wypadki" w okolicach miasta pojawiają się tylko nowym graczom??!! mój znajomy gra od tygodnia i już miał kilka bonusowych prezentów, a ja gram ciągle, już przed wprowadzeniem "wypadków" i ani jednego nie miałem...

Dodatkowo, fajnie, że naprawiliście błąd w nieprawidłowym działaniu filtrów w historii wydarzeń... a kiedy naprawicie błąd, że na kontach nowych graczy lub gdy się rozpocznie grę na nowym świecie, to w ogóle nie ma filtrów w historii wydarzeń? Ten problem ma już dwójka moich znajomych....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
"Świątynia Reliktów nie zawsze ze wzrostem poziomów stawała się lepsza, nie działo się tak na przykład na poziomach 4, 12, 32 i 54. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ Perły Architektury zawsze powinny być mocniejsze wraz ze wzrostem poziomów." Ta pogrubiona część cytatu zdecydowanie nie pasuje do rozwinięcia PC z 1 poziomu na 2 poziom :)

to co powiesz o Zeusie powyżej 11 poziomu? :p

Prawda! ;) Mogłoby chociaż te 0.5 pp. lecieć co poziom ;)

Idę zgłosić błąd z wieżą innowacji, mam ludność dalej pomimo odpięcia od drogi ;) akurat zadanie dla nowych suportów :)
Chcesz, żeby grę od nowa musieli pisać? :D

  • Relikty w Wyprawach Gildyjnych znikały bez wyświetlania odpowiedniej animacji. Teraz ją odzyskały.

To ten błąd co pojawił się kilka wersji temu? Bo od jakiegoś czasu (kilku wersji) już u mnie to nie występuje, na początku występowało.

  • Jeśli kilku Graczy w tym samym momencie wspierało tą samą Perłę Architektury mógł wystąpić błąd wewnętrzny. Nie powinno to już mieć miejsca.

Jest szansa na to, że dodatkowo perła będzie sama odświeżać pasek wkładów?

  • Miejsca zajęte przez konta usuniętych Graczy były uwzględniane w rankingu wsparcia Perły Architektury w widoku przeglądu Pereł Architektury. Teraz takie konta nie będą już uwzględniane.

A ich wkład? Zniknie?


Za bugfixy (w końcu!) - wielki plus, ale jeszcze sporo do naprawienia macie ;) (np. szepty i denerwujące przesuwanie paska znajomych na początek po usunięciu jakiejś osoby)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Filtry w historii trzeba włączyć, na nowym koncie są wyłączone:
Nowy obraz mapy bitowej.jpg

W żadnym budynku mieszkalnym nie znikają mieszkańcu po odpięciu go od ratusza.

O Incydentach już pisałem, są testowane na nowych kontach, podobnie było z nowym systemem zadań, to taka nowa świecka tradycja.

Co do Alkatraz i Arki to każda odłączona perła przestaje produkować i dawać bonusy, nie ma powodu by z Arką było inaczej.
Podobnie odłączone Alkatraz przestaje dawać bonus i produkować wojsko. A manipulowanie przy drogach budynków wojskowych umożliwiało by zmianę produkcji Alkatraz z drugiej strony możliwa jest taka manipulacja, bo przed zabraniem z Alka wystarczy postawić na chwilę rusztowania budynku wojskowego.
 

DeletedUser17530

Guest
Arka zwiększała otrzymywane nagrody z inwestycji w Perły Architektury, nawet jeśli nie była połączona z Ratuszem. Teraz musi być połączona drogą, podobnie jak inne Perły Architektury.

Czyli jak odłączę WI to ubędzie ludności? :D Bo jeśli nie, to pisanie "Teraz musi być połączona drogą, podobnie jak inne Perły Architektury" nie ma tu sensu :)
 

DeletedUser16730

Guest
Mogło się zdarzyć, że dźwięk ostatniej poruszającej się jednostki był odtwarzany w kółko nawet po zakończonej walce. Teraz powinien zamilknąć wraz z końcem bitwy.

No i się nie udało.
 

DeletedUser17534

Guest
Filtry w historii trzeba włączyć, na nowym koncie są wyłączone:
View attachment 2908
Dziękuję za info, nawet nie zwróciłem nigdy na to uwagi, przekażę znajomym ;)


Czyli jak odłączę WI to ubędzie ludności? :D Bo jeśli nie, to pisanie "Teraz musi być połączona drogą, podobnie jak inne Perły Architektury" nie ma tu sensu :)
W żadnym budynku mieszkalnym nie znikają mieszkańcu po odpięciu go od ratusza.
#jakidziadzia , jeśli już coś cytujesz, to czytaj całą wiadomość ze zrozumieniem... każda perła musi być podłączona, żeby dawać bonusy. WI bez drogi nie daje PR, wieża babel nie daje towarów, itd... a ludność nie jest bonusem... trudno, żeby nagle robiła się ujemna ludność, jeśli wszystkich masz wykorzystanych... to samo dotyczy domów, jak odłączysz, to nie produkują Ci monet, ale ludność masz...
 

DeletedUser17534

Guest
Akurat w WI ludność jest bonusem i oficjalnie jest to tak nazwane:

View attachment 2909
dobrze, to proś usilnie support o konsekwencję, a więc "zanikanie" bonusowej ludności w momencie odsunięcia perły mieszkalnej od drogi.
a ja ze swojej strony proponuję supportowi, aby konsekwentnie za tym idąc, w momencie ujemnej ludności automatycznie ulegały zburzeniu budynki, poczynając od tych za diamenty, eventowych i tarasów rolnych, kolejno te od najwyższej epoki, aż do uzyskania dodatniej ludności na wskaźniku...

i nie jest to sarkazm skierowany do supportu broń Boże, tylko do pewnych ludzi, którzy zawsze szukają dziury w całym...

może dla takich ludzi wprowadźmy taką zmianę w perłach mieszkalnych, chciałbym zobaczyć ich miny gdy zniknie im pół miasta, gdy przypadkiem odłączą perły od ratusza...
 

DeletedUser16730

Guest
a ja ze swojej strony proponuję supportowi, aby konsekwentnie za tym idąc, w momencie ujemnej ludności automatycznie ulegały zburzeniu budynki, poczynając od tych za diamenty, eventowych i tarasów rolnych, kolejno te od najwyższej epoki, aż do uzyskania dodatniej ludności na wskaźniku...

i nie jest to sarkazm skierowany do supportu broń Boże, tylko do pewnych ludzi, którzy zawsze szukają dziury w całym...

może dla takich ludzi wprowadźmy taką zmianę w perłach mieszkalnych, chciałbym zobaczyć ich miny gdy zniknie im pół miasta, gdy przypadkiem odłączą perły od ratusza...

A wg. jakiej analogii budynki miałby się znikać po migracji ludności? Jak się ludzie wyprowadzają z miasta to się domy wywracają?
Skoro ludność potrzebna jest do produkcji to wystarczy, że zakłady przestaną działać.
 

DeletedUser17530

Guest
@Lord Duch Wrc poluzuj se gume w majorach, bo zaraz ci krew do mózgu przestanie dopływać. Jest napisane, że od aktualizacji nie będzie bonusów, jak nie będzie połączenia z ratuszem, więc pytam, dlaczego jednych nie będzie, a inne będą. I nie mam problemu z tym, że akurat ludność mi nie zniknie...Po prostu lubię zadawać, jak widać na twoim przykładzie, dla niektórych zbyt trudne pytania :) I interesuje mnie to, dlaczego np. Arka nie będzie dawać bonusu, a WI będzie.

To jawna dyskryminacja. Inne perły powinny zacząć strajkować, że WI ma specjalne uprawnienia
 

DeletedUser16730

Guest
W żadnym budynku mieszkalnym nie znikają mieszkańcu po odpięciu go od ratusza.

Jeszcze tylko w kwestii formalnej, WI nie jest budynkiem mieszkalnym tylko zapewniającym populację. Przez analogię w tym konkretnym przypadku studentów niekoniecznie z miasta.
 

kasia2389

Arcyksiążę
a ja ze swojej strony proponuję supportowi, aby konsekwentnie za tym idąc, w momencie ujemnej ludności
W historii FOE były czasy że z powodu zmian ilości populacji w budynkach mieszkalnych gracze mieli ujemną ilość mieszkańców, jedynym skutkiem był brak możliwości stawiania budynków.
 
Do góry