Dyskusja o wersji 0.17

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1228

Guest
a mnie interesuje kiedy wprowadzą te budynki specjalne i jak bd można je zbudować, co bd dawać itp może wie ktoś coś na ten tenże temat?
 

DeletedUser1724

Guest
epoka epoką ale jak dla mnie agresora liczy się tez wieża i nowa mapka jak wygląda i gdzie bedzie wieża ?

Ja mam całą mapkę odkrytą i mogę udostępnić lecz z drugiej strony nie chcę odbierać innym przyjemności z odkrywania jej i zagłębiania się w nieznajome tereny :D
 

DeletedUser314

Guest
ta, ja zauważyłem te nowe towary ale trochę się ich naszukałem, bo nie było ich w wyszukiwaniu...

Zapytaj się ludzi z bety, może CI powiedzą ;d
Jako Agresor w 5dni powinieneś połowę mapy przejść, więc do wieży dojść na pewno.
 

DeletedUser

Guest
bo polacy to taki naród który zawsze narzeka a to mu nie pasuje a to mu przeszkadza..
 

DeletedUser1228

Guest
a mi wszystko pasuje, bo im dłużej bd to testować tym dłużej będziemy czekać na nową epokę, tym mniej bd miał zaległości za czołówką :D
 

DeletedUser314

Guest
Nie które budynki z kolonialnej:
http://unpxre.pl/files/FOE_B_3.jpg Ratusz + Perfumeria
http://unpxre.pl/files/FOE_B_4.jpg Porcelana, Jedwab i 2 premium
http://unpxre.pl/files/FOE_B_5.jpg Strzelnica Muszkieterów ;)
http://unpxre.pl/files/FOE_B_6.jpg Smoła, Druty i inne
http://unpxre.pl/files/FOE_B_7.jpg Ranger Encampent
http://unpxre.pl/files/FOE_B_8.jpg Nowe Drogi
http://unpxre.pl/files/FOE_B_9.jpg Fabryka porcelany

Lista towarów potrzebnych do kolonialnej
Proch 150
Mosiądz 60
Lina 110
Miód 160
Sól 100
Szkło 130
Bazalt 160
Cegła 100
Suszone Zioła 110
Jedwab 150
P.Talkowy 140
Granit 150
Złoto 130
Miedź 160
Alabaster 120
Porcelana 60
Papier 80
Smoła 40
Drut 80
Kawa 40
BY mistrzsivy


Nie wiem jak na innych serwerach, ale może wy też już się przygotowujecie, to komuś to się przyda.
 

DeletedUser1724

Guest
Przygotowywać się po to by ją przejść w miesiąc i znów czekać rok na nową epokę ??? ^^ Nie no ogólnie to foty miodzio :D
 

DeletedUser1228

Guest
mi się podobają koszary muszkieterów, i tych ranger coś tam ;) i plan zrealizowany (mieć jesień zanim wejdzie nowa epoka) no chyba że do poniedziałku ją wstawią ale raczej się na to nie zapowiada :D
 

DeletedUser1539

Guest
mam tylko nadzieję że po tej nowej erze kolejne już pójdą szybciej, a kolonialna wejdzie za minimum 2-3 tyg tak myślę ;/
 

DeletedUser314

Guest
A co mamy robić? ;D
Tak jest ciekawiej, jak jeszcze się produkuje towary i nimi handluje, niż zbiera młotki i złoto ;d
 

DeletedUser1539

Guest
i już po aktualizacji ;/ przynajmniej now misjie widze ;p bo mapa i badania brak
 

DeletedUser2776

Guest
Ale pelnego changelogu nie ma. Przykladowo informacji o przeniesieniu bonusu z pol jednostek ciezkiej piechoty. To co mialy na polach do ataku, maja teraz do obrony.

Edit: No i juz sa informacje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Są nowe Questy, tabela technologii się przesunęła w miejsca CA :) i można teoretycznie zaznaczyć że chcę się towar z CA w handlu :)
 

DeletedUser

Guest
"Zmodyfikowano mapę bitwy, która uniemożliwiała atak jednostkom konnym."

"- Bonus jednostek ciężkozbrojnych na Łące został zmieniony z ataku na obronę, co sprawi,
że te powolne jednostki będzie trudno zatrzymać- będą więc funkcjonować tak jak początkowo
zaplanowano."

Do tej pory łucznik miał Rycerza na 3 hity teraz na 5 ( +6 do obrony) czyżby to była era kawalerii?
Na szczęście podbiłem wieżę Jesieni średniowiecza w zeszłym tygodniu, ciekaw jestem czy teraz łucznik
zadaje jakieś obrażenia Ciężkozbrojnemu rycerzowi?
 

DeletedUser1950

Guest
Dobrze że Claymorowcy zapieprzają w końcu tak jak powinni, bo nie dawno postawiłem sobie ich obóz : ), może dobrze też że nie musiał będe już z nimi walczyć na mapce ; )
 

DeletedUser2557

Guest
Szczerze powiedziawszy to zaczynają mnie irytować te ciągłe grzebania przy statystykach wojsk. Ja rozumiem - jest jakiś błąd to go poprawiacie. Ale nagle patrzę - zmodyfikowane premie. Podejście do jednostki i... i taktykę coś strzeliło:/ Któryś raz z kolei... Szczerze powiedziawszy to wygląda tak - Ci co zagrali wcześniej są na plus; Ci co zaczęli później - będą jeszcze dalej (bo w zasadzie trzeba całą armię wymienić; ta z rozkwitu nie pokona nawet połowy armii z jesieni - jeden berserker jest na jeden strzał wojownika z Claymore).

Nie moja sprawa - ja tam zawsze mogę zostawić tą grę, jednak jeżeli zniechęcicie więcej graczy to gra nie doczeka nawet wersji finalnej :p
 

DeletedUser1950

Guest
Nie moja sprawa - ja tam zawsze mogę zostawić tą grę, jednak jeżeli zniechęcicie więcej graczy to gra nie doczeka nawet wersji finalnej :p

Grabienie i ciągłe najeżdżanie graczy początkujących przez tych bardziej rozwinietych tez nie pomaga
 

DeletedUser2557

Guest
Grabienie i ciągłe najeżdżanie graczy początkujących przez tych bardziej rozwinietych tez nie pomaga

Znaczy to akurat mi nie przeszkadzało - chcieli to grabili. Teraz nie grabią bo czują respekt. Ja z kolei jak potrzebowałem medali - owszem atakowałem, ale nic nie zabierałem. Chyba, że mnie z uporem maniaka jakiś gostek atakował z 5 dni i zaczęło mnie to drażnić:p Ale nic bardziej nie irytuje jak ciągłe zmiany zasad. To tak jakby codziennie telewizja kablowa zmieniała dostępne kanały w danym pakiecie na inne bo wydają im się bardziej odpowiednie. Raz pod kryminał dodawali AXN Crime, a innym razem Zone Romantica...
 

DeletedUser314

Guest
Tutaj się zgodzę z aztatl, .. i dodam że człowiek się uczy i przyzwyczaja, a tu nagle wszystko zawodzi, i trzeba brać poprawki.
Tak samo rozdrażniło mnie jak ulepszona fabrykę alabastru, zmienili mi w proszek talkowy, mimo że nie miałem do niego bonusu....
A najgorsze jest to, że od 5 tygodni tylko zbieram młotki i złoto...

No ale takie rzeczy dzieją się na Becie....
 

DeletedUser2557

Guest
Tutaj się zgodzę z aztatl, .. i dodam że człowiek się uczy i przyzwyczaja, a tu nagle wszystko zawodzi, i trzeba brać poprawki.
Tak samo rozdrażniło mnie jak ulepszona fabrykę alabastru, zmienili mi w proszek talkowy, mimo że nie miałem do niego bonusu....
A najgorsze jest to, że od 5 tygodni tylko zbieram młotki i złoto...

No ale takie rzeczy dzieją się na Becie....

Niby widać, że beta, że może się zmieniać, coś nie działać. Ale dla mnie beta to znaczy tyle, że koncept mamy, działa, tyle że może być niestabilnie. Tutaj oznacza "sami nie wiemy w zasadzie czego chcemy, tak się pobawimy, a może coś z tego kiedyś tam wyjdzie". Ja jak napisałem - nie jestem na tyle głupi żeby topić szmal w niedopracowany produkt. Szkoda tylko tych, którzy to zrobili bo podejrzewam, że ich irytacja jest znacznie większa niż moja. Ja tą grę mogę tak samo szybko zostawić jak poprzednią, im raczej będzie szkoda... ale niesmak pozostanie.

A co do tych produktów to to było chamskie - już mogli sobie darować wprowadzanie nowych towarów w trakcie trwania samej gry. Ja nie ucierpiałem bo byłem niewiele ponad brąz. Gdyby mnie wtedy to dotknęło to pewnie kopnąłbym grę w trzy diabły:p
 

DeletedUser1950

Guest
Znaczy to akurat mi nie przeszkadzało - chcieli to grabili. Teraz nie grabią bo czują respekt. Ja z kolei jak potrzebowałem medali - owszem atakowałem, ale nic nie zabierałem. Chyba, że mnie z uporem maniaka jakiś gostek atakował z 5 dni i zaczęło mnie to drażnić:p Ale nic bardziej nie irytuje jak ciągłe zmiany zasad. To tak jakby codziennie telewizja kablowa zmieniała dostępne kanały w danym pakiecie na inne bo wydają im się bardziej odpowiednie. Raz pod kryminał dodawali AXN Crime, a innym razem Zone Romantica...

Ok rozumiem o co ci chodzi i po częsci się z tym zgadzam, bo zawsze bedzie też grupa graczy która na tych zmianach w jakiś sposób skorzysta, no a cóż błedy kiedyś trzeba poprawic żeby gre udoskonalić. Mi chodzi jednak o tych nowych graczy, których liczba cały czas maleje a odnosze wrażenie że przynajmniej na moim świecie więcej graczy rezygnuje z gry niż ją zaczyna, a gracz początkowy zamiast obyc się z grą i pograć sobie powolutku na początku rzucany jest na kontynent bardziej zaawansowany technolgcznie, gdzie dzień w dzień jest najeżdżony i grabiony przez 20 chłopa, i jak tu grac pytam się ? Zdaje sobie sprawe że tu problemy sa niejako ze sobą powiązane bo własnie mała liczba graczy zmuszą do takich łaczeń kontynentów ale mimo wszystko, jak dla mnie pachnie to łączeniem światów po kolnialnej, jak wszyscy zrównają się technologicznie, no chyba że autorzy wymyślą cos extra co przyciągnie nowych graczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2557

Guest
Ok rozumiem o co ci chodzi i po częsci się z tym zgadzam, bo zawsze bedzie też grupa graczy która na tych zmianach w jakiś sposób skorzysta, no a cóż błedy kiedyś trzeba poprawic żeby gre udoskonalić. Mi chodzi jednak o tych nowych graczy, których liczba cały czas maleje a odnosze wrażenie że przynajmniej na moim świecie więcej graczy rezygnuje z gry niż ją zaczyna, a gracz początkowy zamiast obyc się z grą i pograć sobie powolutku na początku rzucany jest na kontynent bardziej zaawansowany technolgcznie, gdzie dzień w dzień jest najeżdżony i grabiony przez 20 chłopa, i jak tu grac pytam się ? Zdaje sobie sprawe że tu problemy sa niejako ze sobą powiązane bo własnie mała liczba graczy zmuszą do takich łaczeń kontynentów ale mimo wszystko, jak dla mnie pachnie to łączeniem światów po kolnialnej, jak wszyscy zrównają się technologicznie, no chyba że autorzy wymyślą cos extra co przyciągnie nowych graczy

No cóż... ja z innej gry odszedłem bo właśnie nie było walk PvP ;). Wiadome jest, że jeśli są walki PvP to gra "bezkolizyjna" nie będzie. Ważnym aspektem FoE jest to, że gracz nie może np. zrównać z ziemią budynku innego gracza - to na pewno by zniechęcało do gry. Tutaj mamy co najwyżej grabież produkcji... Oczywiście mogliby dać tzw. ochronę graczy, że np. do osiągnięcia epoki żelaza mogą się atakować Ci co są w epoce brązu itp. Lecz zamiast tego mamy robienie sobie jaj z "weteranów", natomiast nowych nie ma za bardzo jak przyciągnąć...
 

DeletedUser1724

Guest
Lecz zamiast tego mamy robienie sobie jaj z "weteranów", natomiast nowych nie ma za bardzo jak przyciągnąć...

I teraz pomyślcie sobie jak taki "Kowalski" trafi w sąsiedztwo w którym codziennie wpadają do Ciebie i plądrują... Od razu odechciewa się grania bo przecież nikt na kogoś nie będzie marnował czasu by był tylko "mięsem" dla tych co mają w łbie siano :D Mowa tylko tutaj o tych co grabią początkujących, a nie tych co tylko atakują dla punktów PVP :)
 

DeletedUser1539

Guest
a ja z innej beczki dodali nowe misjie tylko szkoda że jedna z pierwszych jest wydaj 53 pkt rozwoju ciekawe na co mam wydać jak wszystko zbadane na targu ?
 

DeletedUser1724

Guest
a ja z innej beczki dodali nowe misjie tylko szkoda że jedna z pierwszych jest wydaj 53 pkt rozwoju ciekawe na co mam wydać jak wszystko zbadane na targu ?

Poczekaj na Kolonialną bo jaką niby mieli Ci misję wrzucić skoro masz już wszystko ^^
 
Status
Zamknięty.
Do góry