Dyskusja o nowej epoce - Przyszłości

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5256

Guest
A ja dałbym sobie ręke uciąć że nie ma pancerza reaktywnego, tylko ukrycie na równinie, oczywiście czołg z jutra. Ten nowy nic nie daje do ataku tylko do obrony, a nawet jest gorszy bo na szybkie jednostki ma słabszy atak. Więcej ataku do dystansowych nic nie zmienia i tak są niegroźne dla czołgu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Pół na pół. Wypuszczenie nowej epoki było planowane pierwotnie na czas po evencie. Została jednak ukończona wcześniej, co oznaczało, że niektóre rzeczy dla osób w Przyszłości pozaliczają się automatycznie. Zostało to wykryte przed startem eventu, ale uznano że jest to do zaakceptowania jako edge case (w ostateczności userzy nic nie tracą, a i tak dotyka to relatywnie niewielkiej grupy)

Tylko o tym co uznano do zaakceptowania można było poinformować Graczy. Widząc czas pierwszego zwiadu i nie mając pojęcia o zaliczeniu mi zadania automatycznie wydałem diamenty (więc z tym nic nie tracą można by się spierać)... Pół biedy gdybym mógł sobie nabić punkty do wieży i zdobyć trochę medali... ale o starcie zmagań od poniedziałku też poinformowaliście już po fakcie :)

A teraz z innej beczki.. w czerwonym prostokącie wyskakuje mi "Response Error"... czyli już drugi raz od wejścia nowej epoki mamy zwichę gry? Gdzieś jest jakiś błąd w kodzie tej epoki, że są problemy z niezawodnością? Pominę tutaj mulenie o 20 na GvG bo pewnie wszyscy od dawna mało aktywni Gracze ruszyli do bojów, nałożone z eventem i serwery nie wytrzymują obciążenia, ale to już pomniejsza kwestia przy całkowitym braku dostępu do FoE :)

Edit
Na szczęście tylko około 15minutowy ten zwis był, już mi się ładuje
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Mam pytanie , dlaczego od chwili wprowadzenia epoki przyszłości liczba planów za motywacje spadła blisko o połowę ?
Zawsze z motywacji codziennej średnio wpadało mi 3 - 4 plany , od kilku dni wpada 1 - 2

Po to jest "Strażnik" że gdy go postawię to liczba zdobytych planów za motywacje wróci do normy ?
 

DeletedUser8110

Guest
Mam pytanie, co z obszarem? Sa jakies plany, zeby dolozyc mozliwosci rozwoju terytorium miasta, czy mam nastepne zeby kroic? Bede mogl wykupic jeszcze 6 obszarow i nie wiem, czy warto to robic teraz, czy poczekac moze, na jakas modyfikacje mapy miasta, wiadomo cos o takowej?
Nie ma planów modyfikacji mapy miasta.

Mam pytanie , dlaczego od chwili wprowadzenia epoki przyszłości liczba planów za motywacje spadła blisko o połowę ?
Zawsze z motywacji codziennej średnio wpadało mi 3 - 4 plany , od kilku dni wpada 1 - 2

Po to jest "Strażnik" że gdy go postawię to liczba zdobytych planów za motywacje wróci do normy ?
Nie wprowadzano żadnych zmian jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wypadania planów.
 

DeletedUser

Guest
Nie wprowadzano żadnych zmian jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wypadania planów.

Dziękuję za odpowiedź , choć prawdę mówiąc to dziwnie wygląda to nowe "prawdopodobieństwo"

- - - Zaktualizowano - - -

Kolejne pytanie , choć może mniej dotyczące nowej epoki ale zdecydowanie wpisujące się w nią ;)
chodzi o Voyagera , dlaczego właśnie ta perełka nie posiada animacji podobnej do DT ?
z pewnością była by "smaczkiem" na posesji każdego gracza ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
W założeniach miał mieć animacje, miały być to takie nowe perełki super nie śmigane.
Ale nie muszę chyba przypominać że coś się tam zepsuło i można się "cieszyć" że jest...
 

DeletedUser13596

Guest
Chciałbym zwrócić uwagę na coś co nie jest błędem technicznym, a błędem balansu.

Koszt zadań powtarzalnych (wydaj monety, wydaj zaopatrzenie) w Epoce Przyszłości to 250k monet i 250k zaopatrzenia. W Epoce Jutra było to 170k monet i 140k zaopatrzenia. Wzrost kosztów gigantyczny, rzędu odpowiednio 47% dla monet i 79% dla zaopatrzenia. Tymczasem bazowe nagrody wzrosły najwyżej o 20%.

De facto oznacza to gwałtowne osłabienie opłacalności tych zadań powtarzalnych. Wiążą się z tym następujące kwestie:

1. Do tej pory Zadania powtarzalne kosztowały więcej monet niż zaopatrzenia. Zaopatrzenie trudniej zdobyć. Teraz zostało to wyrównane - błąd balansu.
2. Do tej pory wzrost kosztów nie przekraczał 20-30% przy awansie do kolejnej epoki, teraz ta wartość jest dwukrotnie wyższa! Rzeczywiste wartości zadań powtarzalnych powinny wynosić między 200-220k monet i 170-190k zaopatrzenia.
3. Tego akurat nie jestem jeszcze pewien, ale wydaje mi się że odpowiedź będzie twierdząca, Bryfft, Siorprajs czy majstrowano coś przy prawdopodobieństwie wpadania określonych nagród?

Dlaczego mnie to boli? Realna korzyść z wykonywania tych zadań spadła prawie dwukrotnie. Oczywiście, kolejna epoka musi różnić, musi być trudniejsza, ale bez przesady!. Nie było żadnego ostrzeżenia, ani wskazówki że zajdą tak radykalne zmiany. Człowiek przyjął pewną strategię gry, wyda powiedzmy 40 000 pr na budowę Chateau by bardziej efektywnie robić sobie questy i mieć więcej frajdy z gry. Nagle okazało się, że to utopione pr, bo zasady całkowicie się zmieniły. Zrekompensowanie tych strat wymaga według moich obliczeń około 40 dodatkowych poziomów Chateau. Tymczasem budujący Alca, Canaveral czy cokolwiek innego w żaden sposób nie zostali równie mocno osłabieni.

Bardzo nie fair. Dlaczego akurat w nas, niewielką grupę budowniczych CF uderzono takim nieracjonalnym balansem? Proponowałbym jednak przemyśleć sprawę i nieco poprawić tą kwestię. Ewentualnie poproszę o 60 000 pr w paczkach i 40 kompletów planów do Chateau celem zrekompensowania niesprawiedliwie poniesionych strat (ostatecznie mogą być level-upy w liczbie 40 sztuk).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Roscoe, zadania zapłać ileś zaopatrzenia i złota, z założenia są nie opłacalne, lepiej jest postawić parę domków i Marka i zrobić 5 razy zadanie na zbierz złoto. (ale oczywiście każdy ma swoje zdanie)
Twierdzenie że zaopatrzenie jest trudniejsze do zdobycia, również nie dotyczy mnie.

Jednak zgadzam się że ktoś proporcje stracił w tej epoce, nie tylko w zadaniach w budynkach również.
 

DeletedUser13596

Guest
Roscoe, zadania zapłać ileś zaopatrzenia i złota, z założenia są nie opłacalne, lepiej jest postawić parę domków i Marka i zrobić 5 razy zadanie na zbierz złoto. (ale oczywiście każdy ma swoje zdanie)
Twierdzenie że zaopatrzenie jest trudniejsze do zdobycia, również nie dotyczy mnie.

Jednak zgadzam się że ktoś proporcje stracił w tej epoce, nie tylko w zadaniach w budynkach również.

Masz rację z założenia są one nieopłacalne, ale w tej epoce są nieproporcjonalnie nieopłacalne w stosunku do poprzednich epok :).

Btw co stoi na przeszkodzie by pogodzić wykonanie zadania zbierz monety z wydaj monety i młotki? Nic. Nie rozwadniajmy jednak tematu. Czekam na jakieś info od bossów :)?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Oczywiście że zmieniono prawd. trafienia planów i nie tylko kolega wyżej i ja to zauważyliśmy. Dlatego warto stawiać strażnika;)

Ja na ciekawostkę powiem że dostrzegam w tym pewną prawdę, np nie mam jeszcze planu żadnej nowej perły (oprócz koła którego nowością ciężko nazwać)
Moze to być również spowodowane budynkami do motywacji na samym końcu techów, jednak mimo wszystko na kilkanaście planów z Tygodnia wpadło mi kilka... Dziwnie też pisać o prawdopodobieństwu kiedy wprowadzono perłę zwiękaszającom PROCENTOWO prawdopodobieństwo, więc musi być wielkość którą zwiększa ta perła (chyba że mieszam bonus nowej perły)
 

DeletedUser3

Guest
Bryfft napisał:
Auksacer napisał:
Po drugie. Działo kinetyczne posiada umiejętność ignorowania bonusów obronnych i terenowych. Ignoruje ono kamuflaż czołgu, ale czytałem gdzieś, że nie ignoruje pancerzu reaktywnego. Sam jeszcze tego nie sprawdzałem, więc czy ktoś mógłby to potwierdzić? Jeśli faktycznie tak jest, to jaki sens ma ten bonus dla działa kinetycznego, skoro pancerz reaktywny ewidentnie jest umiejętnością defensywną?
Sprawdzę i damy znać :). Faktycznie jest to umiejętność obronna, więc na logikę powinna być ignorowana przez działo kinetyczne. Być może jest to błąd.
Jest to błąd. Już potwierdzony i zgłoszony do naprawy.
 

Auksacer

Wicehrabia
Jest to błąd. Już potwierdzony i zgłoszony do naprawy.

Dzięki za reakcję i za odpowiedź:)

Jeszcze dla pewności. Działo kinetyczne wciąż będzie mogło bić ukryte na równinie czołgi czy też wyszło tak, że kamuflażu nie powinny przebijać, a tylko pancerz reaktywny?
 

DeletedUser13910

Guest
Ja mam takie coś że po jakimś czasie jak pisze na czacie i wysyłam to wiadomość znika i każda następna też i trzeba grę odświeżać. Znika w sensie że jak klikam enter to się nie pojawia i po odświeżeniu też jej nie ma.
 

DeletedUser4614

Guest
Chyba epoka przyszłości została wprowadzona za szybko... bo ...

1. balans jest nie tylko zauważalny przy robieni zadań pomijalnych , ale ..

2. również na mapie prowincji - jest za łatwa
można ją przejsc na dronami , czolgami stealth (na poczatku) a pozniej nowymi czolgami)

3. jak i jednostki bojowe nowej epoki - jedne mocne , inne totalnie słabe.. powiedzmy że działo kseniczne naprawią, i będzie mocniejsze na czołg, ale co z rojem insektoidów...??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
3. jak i jednostki bojowe nowej epoki - jedne mocne , inne totalnie słabe.. powiedzmy że działo kseniczne naprawią, i będzie mocniejsze na czołg, ale co z rojem insektoidów...??

Na insekty jest taki spray ;)
Ja się poważnie zastanawiam czy robić to badanie 109 pr wydać na budynek który no może postawie na tydzień żeby mieć niezależne ale w sumie po co?8>
 

DeletedUser4614

Guest
w starych epokach nigdy nie budowalem tych całych koników... nie gadajcie głupot,, drony są *****iste
 

DeletedUser12948

Guest
a ja mam pytanie o grafikę czempionów ... będzie zmieniona czy pozostanie taka sama jak w epoce Jutra ??
 

DeletedUser8572

Guest
widzialam wczesniejsze posty ale mimo to zapytam

w jakim celu roj insektoidow posiada umiejętność: Lot - Nie mogą zostać zaatakowane przez jednostki artyleryjskie, skoro dzialo kinetyczne (jednostka artyleryjska) ignoruje umiejetnosci obronne insektoidow?
Czy ktos moglby mi wyjasnic co poeta mial na mysli?
 

DeletedUser2833

Guest
Jeżeli chodzi o strażnika żywiołów - to na pewno jest jakiś błąd,mam strażnika na 6(67%) poziomie i na ponad 100 motywacji(oczywiście wiem że było również brak motywacji) dostałem 2 plany,wczoraj strażnik na poziomie 54% 1 plan
 

DeletedUser14757

Guest
To znaczy jaki błąd? Czy liczysz na to, że na 100 motywacji wypadnie ok 67 planów?
 
Do góry