Druga perła epoki jutra i innych epok.

Status
Zamknięty.

DeletedUser12062

Guest
Ale to chyba właśnie lepiej jak u Ciebie w sąsiedztwie nie było pvp! Więcej medali dla Ciebie!

Za medale dziękuję ( znaczny nadmiar ) i wolę jednak stary układ w grze przed wejściem GvG gdzie PvP sobie kwitło i miało się dobrze ;). Fajnie się wtedy rywalizowało ;)
 

krzysw

Wicehrabia
jestem winien przeprosiny - źle przeczytałem to co szczupak napisał :D

36 towarów za 12 plądrowań na 1 lvl to nie jest przecież wcale źle :) Zrozumiałem że za 12 plądrowań będą 3 towary :)

W takim razie chyba jednak ją postawię :D
 

DeletedUser13596

Guest
W skrócie... Pierwszy bonus bez szału - zaopatrzenie. Drugi podobny do Dynamic Tower, z tym, że chodzi o plądrowanie. Plądrujesz kogoś i otrzymujesz towar z tej epoki, w której znajdował się splądrowany budynek...

Dzięki za info, rozwiałeś moje nadzieje na dobre zakończenie historii pod nazwą "dobre perły to już były". :( :( :( :( :(

GDYBY ta perła była z epoki żelaza, to był super mega hiper wypas (tak samo DT), ale na litość boską, nie w epoce jutra gdy naprawdę zdobycie jakiegoś towaru to pikuś jest. Ja pier...nicze. Co za odchód ptasi! Tyle czekać i tu taka makabra. Kolejna antyudana perła, dziękujemy FOE! Na marginesie...Naprawdę trzeba być kompletnie pozbawionym kreatywności leniem by wymyślić w tej samej epoce 2 perły o identycznych bonusie, z minimalną tylko różnicą. Tragikomedia. 4300 pr wydać, żeby za łojenie sąsiadów dostać kilka surowców :). U mnie za 4310 można kupić spokojnie nawet do 43 000 surowców, myślę, że się bardziej opłaca niż zawalać sobie miejsce w mieście. Wcześniej krytykowałem DT, ale to już nawet bezensowne DT przy tym "cudeńku" się opłaca znacznie, znacznie bardziej. A jeszcze jak ktoś będzie chciał mieć oba te kible w swoim mieście, to nie dość że zmarnuje ~80 kratek to jeszcze wyda 9000 pr żeby mieć z tego jakiekolwiek sensowne korzyści (zamiast kupić za pr nawet do 90 000 surowców).

Jeszcze poproszę o wyliczenie, na którym levelu budowanie perły będzie bez sensu. Jeżeli sąsiadów jest maksymalnie 79 (+ my) to użyteczność perły rośnie tylko do pewnego momentu (zresztą tak samo jak w DT), bo mając większy bonus niż liczba sąsiadów chyba nikt budować nie będzie?

PS
Może by tak projektanci wpadli na przeoczywisty pomysł zapytania graczy, jaki bonus byłby fajny? Została jeszcze 1 epoka i aż 2 podejścia by nie spartolić kolejnej perły. Wierzę, że może chociaż raz się uda!

PS2
Inną historią jest, gdy ktoś np. z żelaza/wczesnego zainwestuje sobie w plany i sobie te perły postawi. To jest dobra inwestycja, bo przez całą grę będzie dostawał brakujące surowce. I to ma sens, dlatego te perły nie powinny być w epoce jutra, tylko na samym początku by motywować do aktywnej gry!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Ja tam np. widzę inny problem. Wywaliłem Zamek jakiś czas temu bo PvP prawie doszczętnie wymarło a jeśli ktoś przepuszczał udane ataki nie było nic konkretnego do plądrowania. A teraz już jest bo za byle domek wpadną 3 surowce ;P.

a ja za to usunąłem Zamek, a także Cerkiew - wczoraj :D
 

DeletedUser13910

Guest
O jeju! Jak ktoś chce sobie postawić tą perłę to sobie postawi jak nie chcesz to nie stawiaj i tyle! Nie ma sensu się nad tym rozwodzić! Postawisz stwierdzisz: hmmm słaba! To sobie usuniesz.
 

Fatherland

Książę
na prawdę myślicie że perła wchodzi z opóźnieniem bo programiści czy inni ją chcą testować pod kątem optymalizacji nowego super bonusu??? hehe - dobre sobie :D
nie wierzę że na prawdę tak myślicie ;)
Natalia ja Ciebie proszę - ja wierzę w Twoją inteligencję - weź zastanów się jeszcze raz;) jaki powód mógłby być (strategiczny) wprowadzenia perły tego typu 2 miechy później;) hmm.. niech się zastanowię.. myślę, myślę.. hmmm ;) błagam Was drodzy gracze :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja tylko mówie że to nie jest ok że 2 perła wychodzi później niż epoka... Powodów nie szukam, jedyne co szukam sprzeciwu ku temu bo są punkty przeciw ;)
 

DeletedUser3220

Guest
na prawdę myślicie że perła wchodzi z opóźnieniem bo programiści czy inni ją chcą testować pod kątem optymalizacji nowego super bonusu??? hehe - dobre sobie :D
nie wierzę że na prawdę tak myślicie ;)
Natalia ja Ciebie proszę - ja wierzę w Twoją inteligencję - weź zastanów się jeszcze raz;) jaki powód mógłby być (strategiczny) wprowadzenia perły tego typu 2 miechy później;) hmm.. niech się zastanowię.. myślę, myślę.. hmmm ;) błagam Was drodzy gracze :D

A w ogóle, to jak już powiedział Bryfft. Perły mogą wychodzić kiedy chcą, niezależnie od Epoki, niezależnie od jakichkolwiek terminów, stadami albo pojedynczo, więc nie ma powodu się nad tym roztrząsać :)
Będzie, to będzie. Nie, to nie :D
 

Auksacer

Wicehrabia
To, że wcześniej były Perły wypuszczane razem z epoką (choć już poprzednim razem nie), nie oznacza, że zawsze tak musi być i zawsze tak będzie. Równie dobrze epoki mogłyby mieć tylko jedną Perłę, albo niektóre mieć trzy a inne żadnych. Nie ma reguły ani żadnego obowiązku wprowadzania danych elementów gry w danym momencie (bądź wprowadzania ich w ogóle).

A w ogóle, to jak już powiedział Bryfft. Perły mogą wychodzić kiedy chcą, niezależnie od Epoki, niezależnie od jakichkolwiek terminów, stadami albo pojedynczo, więc nie ma powodu się nad tym roztrząsać :)
Będzie, to będzie. Nie, to nie :D

Niby tak. Może i programiści nie mają obowiązku trzymania się jakiś reguł odnośnie pereł. No ale ludzie, bądźmy poważni. Skoro już od początku gry na każdą epokę przypadają 2 perły, to jakby sami narzucili sobie tą regułę i niepoważne byłoby 2 epoki przed końcem nagle zmieniać tą regułę;) Sami się zastanówcie więc nad tym czy rzeczywiście jest reguła jakaś co do pereł czy jej nie ma:) Jeśli chodzi o terminy, to faktycznie od Epoki Postępowej już perły nie zawsze wychodziły razem, więc to żadna nowość, ale jeśli 2 epoki przed końcem nagle programiści zmieniliby zdanie co do ilości pereł na epokę, to przecież byłoby idiotyczne:) Trzeba być konsekwentnym w tym co się robi.
 
Ostatnia edycja:

wuen

Hrabia
teza 1 - perła nr 2 dająca wymienione bonusy w postaci towarów z nowej epoki jest pożądana gdyż po wejściu nowej epoki ciężko o nowe towary
* gracze wydają kasę na diamenty aby po złapaniu 1 planu resztę dokupić i postawić perłę
* gracze wydają kasę na diamenty aby kupić potrzebne nowe towary do postawienia perły
* gracze wydają kasę na diamenty aby kupić PR i szybko rozbudować perłę

teza 2 - perła nr 2 wchodzi 2-3 miesiące po wejściu epoki
* gracze mają już sporo towarów i perła je dająca jest zbędna - szkoda miejsca, towarów i PR...
 

bartekmod

Książę
teza 1 - perła nr 2 dająca wymienione bonusy w postaci towarów z nowej epoki jest pożądana gdyż po wejściu nowej epoki ciężko o nowe towary
* gracze wydają kasę na diamenty aby po złapaniu 1 planu resztę dokupić i postawić perłę
* gracze wydają kasę na diamenty aby kupić potrzebne nowe towary do postawienia perły
* gracze wydają kasę na diamenty aby kupić PR i szybko rozbudować perłę

teza 2 - perła nr 2 wchodzi 2-3 miesiące po wejściu epoki
* gracze mają już sporo towarów i perła je dająca jest zbędna - szkoda miejsca, towarów i PR...

teza 3 perła nr 2 wychodzi tydzień przed wejściem następnej epoki,
* gracze wydają kasę na diamenty aby po złapaniu 1 planu resztę dokupić i postawić perłę
* gracze wydają kasę na diamenty aby kupić PR i szybko rozbudować perłę
na towary do perły diamenty nie pójdą, ale pozostałe dwa punkty są do osiągnięcia
 
Status
Zamknięty.
Do góry