Druga perła epoki jutra i innych epok.

Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Epoka jutra została ogłoszona 16.04.15 wprowadzona 21.04 i do dziś nie ma w niej elementu podstawowego każdej epoki czyli 2 perły.
Minęły 2 miesiące, mimo że wiemy jak ma wyglądać perła to zaginęła ona gdzieś w otchłani ciemności, kolejna aktualizacja bez niej, zapowiedź eventu perły brak, chyba najdłużej nie pojawiająca się perła w FoE.

Chciałam rozpocząć dyskusje o wadach i zaletach takiego bezsensownego wprowadzania perły parę miesięcy po epoce.
Po pierwsze plany Dynamic Tower lecą jak szalone założę się że są osoby już z 20 lvl otwartym.
Po drugie Dynamic po prostu się zgromadziło bez diamentów, szczęśliwym trafem w parę dni po epoce, jak by była 2 perła było by o połowę trudniej. To ma wiele aspektów za i przeciw, perła nie rośnie tak szybko bo nie jest unikatowa, gracze z motywki prędzej ją zgromadzą niż z lvl up, z drugiej strony fajnie bo plany bez starania lecą.
Takich aspektów rozdzielenia pary pereł można wypisywać wiele. Np, jeżeli ta nowa perła będzie miała porównywalny bonus a lepszy od dynamic to czy nie będzie to "wyłudzenie" gracze już mają 10 lvl i dowiadują się że lepsza perła jest z tej samej epoki i niepotrzebnie, nielogicznie stawiali tą? W evencie letnim będą wpadać plany z koła i znów kolejna szansa na plany tej perły stracona...

Podsumowując Czy tak ciężko wprowadzić 2 perły w jednym czasie, nie było by problemów i rozmyślań jak wyżej, nie było by hejtu, tego oczekiwania na niewiadomo co i po co, a pewna jestem ze z 60% graczy w ogóle nie "zauważyło" że 2 perły nie ma.
Jak ta perła ma wkroczyć jako nowość jak jest już spóźniona o 2 miesiące?
 

DeletedUser3876

Guest
No cóż... Z naszej strony to wygląda tak, że Perła jest już gotowa i czeka na zaimplementowanie... Jednak programiści mają inne priorytety niż dodanie Perły (tu się z nimi nie zgadzam, ale mają to w głębokim poważaniu:p)
 

bartekmod

Książę
No cóż... Z naszej strony to wygląda tak, że Perła jest już gotowa i czeka na zaimplementowanie..

skoro jest gotowa... to poprosimy o przecieki odnośnie tej Perły
- potwierdzenie danych zawartych na stronie http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Diamond_Ring_Hotel
ilość towarów, a zwłaszcza ten pytajnik przy rozmiarze (do planowania zabudowy miasta jest to najważniejsza sprawa)
- gdzieś czytałem że ma być nowy unikalny bonus, więc chociaż słowo komentarza jakiego aspektu będzie dotyczył, oraz zdradzenie drugiego, standardowego jak mniemam, bonusa (zadowolenie? monety? medale? zaopatrzenie? towary?) - już nie muszą być wartości podane :p

powyższe dane w ramach rekompensaty za opisane poniżej zachowanie programistów

Jednak programiści mają inne priorytety niż dodanie Perły (tu się z nimi nie zgadzam, ale mają to w głębokim poważaniu:p)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Bo stok popełnił błąd pozwalając im na wprowadzenie 2 perły z opóźnieniem za pierwszym razem, teraz maja w nosie kiedy wprowadza bo przecież wprowadzą, zapomnieli chyba że to jest element epoki, sądzę że nie powinny epoki bez kompletu wychodzić.
Zaraz zaczniemy mapę gvg tydzień po otwierać, mapę normalną po miesiącu niech gracze sobie pierw drzewko zrobią a i tu może stopniujmy technologia na tydzień...

Tak teraz zleci kolejna aktualizacja, event (może to event letni był ważniejszy? to już jakaś paranoja jak może być ważniejsze coś co wychodzi 2 miesiące po epoce?)

Naprawdę trudno dopiąć koniec z końcem, mówię to już z czystym hejtem co ci programiści ważnego robią? Durni z nas? Zgubili się we własnym kodzie? Perła z wiadomym wyglądem jeszcze przed epoką, z wiadomym bonusem dla nielicznych, o określonej wartości, wszystko jest tylko czeka na wpisanie nawet więcej niż 2 miesiące bo jak wspominałam jeszcze przed epoką było wiadomo co i jak.
Więc co oni robili? Dzisiejsza aktualizacje? Która skomentowana przez Bryffa była "nie ma co komentować" tu w sumie prawda, poprzednie aktualizacje zajęły tyle czasu? Ja chyba pójdę na kurs programisty w szkółce niedzielnej bo jak widze to praca w której się ma tytuł i czas...
 

DeletedUser3876

Guest
skoro jest gotowa... to poprosimy o przecieki odnośnie tej Perły(...)
W skrócie... Pierwszy bonus bez szału - zaopatrzenie. Drugi podobny do Dynamic Tower, z tym, że chodzi o plądrowanie. Plądrujesz kogoś i otrzymujesz towar z tej epoki, w której znajdował się splądrowany budynek...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ciężki bonus! Bo jak przy 10 lvl da te 40 plądrowań plus towar, to na 80 sąsiadów nie zawsze tyle się da, czołówka ma motywke po uszy, końcówka nie zawsze gra...

Mimo wszystko dalej szkoda że obydwie nie weszły razem, bo bonus jest porównywalny zawsze można było jeden pod siebie dobrać :/
 

krzysw

Wicehrabia
no to rzeczywiście szałowy bonus, nie ma co :D W takim razie czas wydać diaxy zbierane na tą nową "szałową" perłę :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Już by bardziej rezolutne było nagradzane tych 40 walk zależnie od epoki obrony i w gvg by się dało wykorzystać i nie byłoby problemu...
W tej postaci to mało zjadliwe, ja już wiem ze dla mnie niet :(
 

DeletedUser3876

Guest
Wstępnie (i pewnie finalnie, ale nie będę sobie łapy dawał ucinać) wygląda to tak, że LVL 1 daje: 13200 zaopatrzenia i 3 towary na każde z 12 plądrowań.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
I będzie najszybciej po evencie :/

Nie może tam nikt palcem pogrozić popisać o hejcie o ciągłym czekaniu i niedopracowaniu?
 

DeletedUser11683

Guest
W skrócie... Pierwszy bonus bez szału - zaopatrzenie. Drugi podobny do Dynamic Tower, z tym, że chodzi o plądrowanie. Plądrujesz kogoś i otrzymujesz towar z tej epoki, w której znajdował się splądrowany budynek...

Wstępnie (i pewnie finalnie, ale nie będę sobie łapy dawał ucinać) wygląda to tak, że LVL 1 daje: 13200 zaopatrzenia i 3 towary na każde z 12 plądrowań.

Szczupak - dziękuję.
Dawno nikt mnie w FOE tak miło nie zaskoczył jak Ty - tą konkretną odpowiedzią zamiast tradycyjnego: "Jak wejdzie to się dowiecie (a my już wiemy, hahahaha)".
 

DeletedUser3876

Guest
Szczupak - dziękuję.
Dawno nikt mnie w FOE tak miło nie zaskoczył jak Ty - tą konkretną odpowiedzią zamiast tradycyjnego: "Jak wejdzie to się dowiecie (a my już wiemy, hahahaha)".
Zawsze lubię się podzielić wiedzą ;)
 

Auksacer

Wicehrabia
Ja też chciałem podziękować Szczupakowi:) Dzięki, po tak długich wyczekiwaniach w końcu coś wiadomo.

Swoją drogą dla mnie to głupota tak późno wprowadzać tą perłę. Jak pisała Natalia - gdyby były razem, to każdy miałby prawo wyboru perły pod siebie, a teraz mając Dynamic Tower na 10lvl okaże się, że niepotrzebnie ktoś wydał tyle PR na tą perłę, bo woli atakować sąsiadów niż ich motywować, tak więc wolałby Diamond Ring Hotel, nie Dynamic Tower. Skoro tak długo ją testowali, to myślałem, że to będzie jakiś całkiem nowy bonus, taki co niemal zrewolucjonizuje FoE, a tu okazuję się że niemal identyczny, praktycznie kopiuj/wlej z innej perły:D Dla mnie to totalny absurd i tylko utwierdza mnie w przekonaniu jak idiotyczne priorytety ma InnoGames;)
 

DeletedUser12062

Guest
Ja też chciałem podziękować Szczupakowi:) Dzięki, po tak długich wyczekiwaniach w końcu coś wiadomo.

Swoją drogą dla mnie to głupota tak późno wprowadzać tą perłę. Jak pisała Natalia - gdyby były razem, to każdy miałby prawo wyboru perły pod siebie, a teraz mając Dynamic Tower na 10lvl okaże się, że niepotrzebnie ktoś wydał tyle PR na tą perłę, bo woli atakować sąsiadów niż ich motywować, tak więc wolałby Diamond Ring Hotel, nie Dynamic Tower. Skoro tak długo ją testowali, to myślałem, że to będzie jakiś całkiem nowy bonus, taki co niemal zrewolucjonizuje FoE, a tu okazuję się że niemal identyczny, praktycznie kopiuj/wlej z innej perły:D Dla mnie to totalny absurd i tylko utwierdza mnie w przekonaniu jak idiotyczne priorytety ma InnoGames;)

Ale chwilka... :
DT - gildia plus znajomi ( to ponad 200 motywacji dziennie )
DRH - sąsiedzi

Jakoś nie widzę tutaj problemu ;)
 

DeletedUser3876

Guest
No cóż, ja w swoim królestwie znajdę zastosowanie dla obu Perełek ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ale chwilka... :
DT - gildia plus znajomi ( to ponad 200 motywacji dziennie )
DRH - sąsiedzi

Jakoś nie widzę tutaj problemu ;)

80 lvl? Nadal nie widzisz problemu? Są sąsiedztwa mniejsze, są sąsiedztwa z czołówką po 500% obrony, plus sąsiedzi bez domków, sąsiedzi nie grający, sąsiedzi nie do zrabowania, no problem :)
 

DeletedUser3

Guest
Dzięki za feedback.
To, że wcześniej były Perły wypuszczane razem z epoką (choć już poprzednim razem nie), nie oznacza, że zawsze tak musi być i zawsze tak będzie. Równie dobrze epoki mogłyby mieć tylko jedną Perłę, albo niektóre mieć trzy a inne żadnych. Nie ma reguły ani żadnego obowiązku wprowadzania danych elementów gry w danym momencie (bądź wprowadzania ich w ogóle).

Tak czy inaczej dziękuję jeszcze raz za przedstawione opinie i pragnę zapewnić, że zostały one przekazane osobom odpowiedzialnym za strategię rozwoju gry.

Miłego wieczoru,
Bartek
 

DeletedUser11683

Guest
Dzięki za feedback.
Tak czy inaczej dziękuję jeszcze raz za przedstawione opinie i pragnę zapewnić, że zostały one przekazane osobom odpowiedzialnym za strategię rozwoju gry.
Miłego wieczoru,
Bartek
Nie poznaję naszego Supportu. Szczupak odpowiada konkretnie na konkretne pytanie, Bryfft odpowiada dokładnie tak jak - moim zdaniem - powinien zawsze odpowiadać na sugestie graczy. Idzie ku dobremu Mości Państwo :)

>>>To co napisałem dzieje się zawsze, po prostu nie zawsze o tym piszę. - Bryfft

Zapewne tak, tylko że dotąd Supp prowadził w podobnych sprawach polemikę z graczami i ich opiniami, broniąc na siłę pomysłów IG. Tymczasem takie neutralne zwieńczenie dyskusji jakie zrobiłeś w tym temacie stanowi - w moim odczuciu - zupełnie nową jakość w kontaktach Supp-gracze. Stąd wyrazy mojego uznania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
Ale chwilka... :
DT - gildia plus znajomi ( to ponad 200 motywacji dziennie )
DRH - sąsiedzi

Jakoś nie widzę tutaj problemu ;)

Ale chwilka...
Nie każdy jest w dużej gildii i ma po 100 znajomych;) Ja mam raptem 10 znajomych, bo dla mnie znajomy to ktoś z kim nawiązałem jakiś kontakt, a nie ktoś zupełnie mi obcy i nawet nie wiem kim jest:D Ogólnie z gildii i znajomych mam razem może 60 motywacji, więc nie zakładaj od razu że wszyscy mają setki znajomych;) Co nie zmienia faktu, że może jednak rzeczywiście da się te 2 perły pogodzić ze sobą.

I nie, nie zamierzam wysyłać zaproszeń na oślep dla nieznanych mi Graczy;) Nie mój styl gry, nie w mojej naturze:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
Ale chwilka...
Nie każdy jest w dużej gildii i ma po 100 znajomych;) Ja mam raptem 10 znajomych, bo dla mnie znajomy to ktoś z kim nawiązałem jakiś kontakt, a nie ktoś zupełnie mi obcy i nawet nie wiem kim jest:D Ogólnie z gildii i znajomych mam razem może 60 motywacji, więc nie zakładaj od razu że wszyscy mają setki znajomych;) Co nie zmienia faktu, że może jednak rzeczywiście da się te 2 perły pogodzić ze sobą.

I nie, nie zamierzam wysyłać zaproszeń na oślep dla nieznanych mi Graczy;) Nie mój styl gry, nie w mojej naturze:)

No dobrze, nadal jednak pozostaje kwestia, że to 60 motywacji z DT ;). Jakoś pretensje o to, że gdyby ktoś wiedział to ( ... ) nie przemawiają do mnie, bo te dwie perły nawet na dość wysokim poziomie można spokojnie pogodzić ze sobą ;).
Ja tam np. widzę inny problem. Wywaliłem Zamek jakiś czas temu bo PvP prawie doszczętnie wymarło a jeśli ktoś przepuszczał udane ataki nie było nic konkretnego do plądrowania. A teraz już jest bo za byle domek wpadną 3 surowce ;P.
Ale może wreszcie odżyje PvP :):):).
80 lvl? Nadal nie widzisz problemu? Są sąsiedztwa mniejsze, są sąsiedztwa z czołówką po 500% obrony, plus sąsiedzi bez domków, sąsiedzi nie grający, sąsiedzi nie do zrabowania, no problem :)
Ale... Zarzuty były, że gdyby ktoś wiedział z góry o dwóch perłach nie stawiałby DT... To jakoś nie rozumiem co to ma wspólnego z tym co napisałaś....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13910

Guest
No dobrze, nadal jednak pozostaje kwestia, że to 60 motywacji z DT ;). Jakoś pretensje o to, że gdyby ktoś wiedział to ( ... ) nie przemawiają do mnie, bo te dwie perły nawet na dość wysokim poziomie można spokojnie pogodzić ze sobą ;).
Ja tam np. widzę inny problem. Wywaliłem Zamek jakiś czas temu bo PvP prawie doszczętnie wymarło a jeśli ktoś przepuszczał udane ataki nie było nic konkretnego do plądrowania. A teraz już jest bo za byle domek wpadną 3 surowce ;P.
Ale może wreszcie odżyje PvP :):):).


Ale to chyba właśnie lepiej jak u Ciebie w sąsiedztwie nie było pvp! Więcej medali dla Ciebie!
 

DeletedUser4428

Guest
Już widzę te umowy "postaw domek ze współczesności, będę ci go codziennie plądrował i dawał po 1/3" :D
 

DeletedUser3876

Guest
Nie poznaję naszego Supportu. Szczupak odpowiada konkretnie na konkretne pytanie, Bryfft odpowiada dokładnie tak jak - moim zdaniem - powinien zawsze odpowiadać na sugestie graczy. Idzie ku dobremu Mości Państwo :) (...)

Boże, dawno nie czytałem na forum czegoś tak miłego... ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry