Dlaczego gra traci sens?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser572
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser572

Guest
Witam :) Chciałabym zwrócić uwagę na parę rzeczy które od dłuższego czasu sprawiają, że gra traci sens. Tak więc:

Po pierwsze wojny:
Każdy wie jak to wygląda, nie ma co ukrywać że całe wojny są niedopracowane i mają sporo błędów. Ale pominę już kwestie niedopracowania i lewych gildii. Największy problem jest z ludźmi... Naprawdę to co się teraz dzieję jest po prostu przykre i żenujące. Ludzie kłamią, kombinują, manipulują, obrażają się wzajemnie, zrobią dosłownie wszystko żeby tylko wykończyć przeciwnika. Zapominają, że to tylko gra. Teraz zgłaszanie do supportu i niewybredne w słowach wiadomości są na porządku dziennym. Chcesz się kogoś pozbyć? Zgłoś za push. Kogoś nie lubisz? Zgłoś za push i zmieszaj z błotem na czacie albo w PW. Najgorzej jest z tym na East-Nagach. Po prostu ludzie zapomnieli, że trzeba odróżnić życie od gry.

Po drugie push:
Jak wspominałam jedne z najlepszych sposobów żeby się kogoś pozbyć. Chyba w każdej gildii działają 'grupy wsparcia', gracze się zapisują, umawiają i przez jakiś czas wspierają swoje perły. To samo tyczy się znajomych, umawiają się i wrzucają sobie punkty. No bo jak inaczej mamy rozbudować swoje perły? Sami sobie wrzucać punkty...? Chyba nie. Ale niestety support pod push podciąga nawet i to. Dochodzi już do tego, że gildie zawieszają swoje grupy i znajomi też przestają się wspierać. Sporo osób się boi że po prosu stracą swoje perły, tym bardziej że nie brakuję 'życzliwych' osób które systematycznie zgłaszają wszelkiego rodzaju 'niezgodności z regulaminem'. Ok rozumiem, wymiany między światami, multikonta. To jest push, tego nie popieram, ale na litość wymiany w gildii albo między znajomymi? Bez przesady. Niestety sporo osób już za to poleciało, bo jak mówiłam pod push można podciągnąć wszystko.

Chciałam zaznaczyć, że moja wypowiedź nie ma na celu obrażanie czy ubliżanie komukolwiek. Chcę jedynie zwrócić zarówno graczom jak i supportowi uwagę na to że źle się dzieję i trzeba w jakiś sposób to rozwiązać. Mam szczerą nadzieję, że ten temat nie zostanie usunięty jak kilka poprzednich w których gracze wyrażali swoje niezadowolenie z gry. Nie można usuwać tematów które są niewygodne dla supportu i udawać że nic się nie stało. Takie 'uciszanie' nic nie da, nie rozwiąże problemów, a jest po prostu niegrzeczne w stosunku do graczy którzy wypowiadają się na forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
i co z tego, że masz całkowitą rację?

/szybko skopiowałem sobie Twój wpis, dopóki jeszcze tutaj "wisi", bo dokonałaś rzeczy zakazanej: oceniłaś pracę supportu/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Komentując najprościej na świecie.

Oceniasz pracę Supportu, o której nic nie wiesz. Słyszysz relację tych, którym stało się "źle"? Za darmo raczej się nie stało. KAŻDE konto jest sprawdzane, nic nie opiera się na czystych przypuszczeniach. Ale wiadomo, że Ci rzekomo poszkodowani będą najgłośniej krzyczeć, byle tylko odsunąć od siebie winę. A na kogo zrzucić? Wiadomo, na Support. Za to, że wykonuje swoje obowiązki.

Dodatkowo pamiętać trzeba, że SUPPORT NIE TWORZY GRY. Wszystkie problemy zgłaszamy wyżej i, tak samo jak wy, czekamy na odpowiedź i ich ewentualne rozwiązanie.
 

DeletedUser572

Guest
ashantess wybacz, ale podobne odpowiedzi dostawałam już nie raz, nie dwa od supportu na grze. Moi znajomi również. Jak mówiłam, podobna regułka która jest ciągle wysyłana... Chciałabym w koncu usłyszeć jakieś inne wyjaśnienie. Również mam zastrzeżenia co do tego czy każde konto jest sprawdzanie, co już zaznaczyłam wcześniej. Wiem, że to nie support tworzy grę, ale ma on spory wpływ na co to co się w niej dzieje i w jaki sposób jest rozwiązywane.
 

DeletedUser3876

Guest
Ad 1 - Pomijasz kwestie błędów w wojnach GvG narzekając na ludzi. Z całym szacunkiem, ale ilu jest Graczy tyle jest zachowań, każdy w grze ma swoje - lepsze czy gorsze - jak w życiu.
Ad 2 - Gram na Arvahall bardzo długo. Nasza Gildia wzajemnie wpiera swoje perły (w Gildii, ze znajomymi, sąsiadami) i poza jednym jedynym przypadkiem (wymiana między światami, Gracz przyznał się do winy) nie było u mnie w Gildii NIKOGO, kto dostał by bana za push Pereł (80% składu gra ponad rok).
Siejesz herezje pisząc, że support podciąga pod push wszystko.

Dajecie się manipulować, powtarzacie słowa osób, które (w ich mniemaniu) zostały zbanowane "za niewinność".
Co do życzliwych - kółeczko się zamyka - jeden kabluje na drugiego, drugi na trzeciego, trzeci na pierwszego. Zawiść. Zabawa. Może coś innego.

Wycinek o pracy supportu - wybacz nawet nie czytałem - usunąłem mając sygnały od innych forumowiczów o umieszczeniu treści jak to ładnie nazwał poniżej Ricky - zakazanej.
I nie dlatego że tak jest, że miałaś rację, a my jesteśmy be - wszędzie są jakieś zasady - piszesz o żenującym zachowaniu Graczy, pushu, o supporcie a nie zwracasz uwagi, że w tym momencie sama przekraczasz granice.

(...)Mam szczerą nadzieję, że ten temat nie zostanie usunięty jak kilka poprzednich w których gracze wyrażali swoje niezadowolenie z gry. Nie można usuwać tematów które są niewygodne dla supportu i udawać że nic się nie stało. Takie 'uciszanie' nic nie da, nie rozwiąże problemów, a jest po prostu niegrzeczne w stosunku do graczy którzy wypowiadają się na forum.

Niezadowolenie z gry pozostało, niezadowolenie z pracy supportu wycięte. Taka subiektywna ocena pracy jest niegrzeczna w stosunku do Obsługi gry, która dba o grę zgodną z zasadami fair-play.
 

DeletedUser12532

Guest
Droga suporterko Ashantess ja na razie przyglądam się osobiście drobnym aczkolwiek pełnym racji protestom które się zaczynają pojawiać na forum.
nie chcę przytaczać tu na forum jowialnych wypowiedzi suporterów i za co się leci z perłami oraz w jaki sposób utrudnia się grę zwyczajnym graczom.

w zamian za przytaczanie tego co wiadome postuluję za częściowym przeobrazeniem się suportu w prawdziwą pomoc bo fakt że suport nie tworzy gry jest niezaprzeczalny ale że tworzy czasem ścianę nie do przebycia dla najprostszych spraw to nawet twórcy tej gry nie wpadli by na niektóre pomysły jak tu dziś popsuć cos w humorach ludzi którzy chcą odpocząć nieraz po pracy ze znajomymi z gry.
jesli chodzi o system pracy to suport sam sobie piętrzy nieraz sprawy które może załatwić jeden klik.
program wyrabiania "normy" w banach,usuwaniach pereł lub setkach niedokończonych spraw wcale nie musi świadczyć o skuteczności pracy suportu(o której nie wiemy przecież nic ) :rolleyes:
kończąc wypowiedź zwracam się z prośbą by niektóre sprawy na prawdę istotne nie były odbijane-być może nie tylko-przez Ashantess jak deszcz od gęsi tylko''Kropla niech drąży Kamień"- po prostu zwróćcie więcej uwagi na prawdziwe przewiny ludzi a co można załatwić szybko i pozytywnie ułatwi waszą pracę i naszą wiarę w rzetelność supportu.

z pozdrowieniami stały proszący się o usunięcie "drobnych utrudnień" wierny gracz-Tomek380
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Nie ma nawet większego sensu odnoszenie się do konkretnych wypowiedzi.

Nie wiecie jak działa Support, co robi i w jaki sposób. Zastanawiające jest, że najgłośniej krzyczą Ci, którzy sami złamali Zasady, a potem dzielnie się wypierają i udają, że nic się nie stało. Zawinił za to Support. No cóż, Polska przekora każe bronić swego zdania do końca, bez względu na wszystko.

Miałabym jedną prośbę. Niech przestaną w tym temacie pisać Ci, którzy zostali ukarani za cokolwiek. Ponieważ ich zdanie nie jest wiarygodne.
 

DeletedUser

Guest
Podobnie jak Twoje Pani Supporter - zamiast w Offtopicu wypisywać cyferki przeglądaj zgłoszenia bo czasami się wieczność czeka na odpowiedź.

A co do supportu? Już zdążyłem się przekonać naocznie wręcz jak idealnie traktuje swoich "klakierów" którzy z nimi współdziałają. Support supportem - to także "ludzie" ale ile jest ciemnych spraw co nie wychodzi na światło dzienne to ludzie wiedzą - a nie napiszą.

Przy okazji - przenoście wiadomosci gildyjne o ciemnych sprawkach na GG, ICQ, IRC, chaty zewnętrzne. Często mam nadzieję, że ktoś ma wgląd w wiadomości i uprzedza pewne fakty. A zbieżność i przypadek wykluczam.

Miałabym jedną prośbę. Niech przestaną w tym temacie pisać Ci, którzy zostali ukarani za cokolwiek. Ponieważ ich zdanie nie jest wiarygodne.
Więc możecie zamknąć temat w takim wypadku. Jest gdzieś dział gdzie macki supportu nie będą wprowadzać cenzury?

Wycinek o pracy supportu - wybacz nawet nie czytałem - usunąłem mając sygnały od innych forumowiczów o umieszczeniu treści jak to ładnie nazwał poniżej Ricky - zakazanej.
Czy można poznać nicki tych graczy czy wzorem odpowiedzi przez support - "nie informujemy o naszych działaniach". A myślałem że dyktatura i cenzura skończyła się wraz z PRL w 1989 roku ale jak widać support to ludzie bardzo młodzi i nic o tym nie wiedzą :[
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser572

Guest
Wycinek o pracy supportu - wybacz nawet nie czytałem - usunąłem mając sygnały od innych forumowiczów o umieszczeniu treści jak to ładnie nazwał poniżej Ricky - zakazanej.

A szkoda, że nie czytałeś ale wrzucę jeszcze raz. Może tym razem nie zostanie usunięty bo jak wcześniej napisałam usuwanie fragmentów postów czy tematów które są niewygodne jest po prostu niegrzeczne i chamskie wobec graczy. Nikogo nie obraziłam w swojej wypowiedzi, nikomu nie ubliżałam więc nie rozumiem co miało to na celu?

Po trzecie support i jego zachowanie:
Niestety coraz więcej jest osób niezadowolonych z działania supportu. Nie ma co ukrywać, że przymykają oczy na niektóre sprawy, szczególnie jeśli chodzi o wojny. Najgorzej jest ze zgłoszeniami a raczej donosami na innych graczy. Denerwujące jest to, że wiele osób zrezygnowało z gry ponieważ ich perły zostały wykasowane za rzekomy push, ale osoby które zgłaszały innych dalej bawią się w pushowanie pereł czy multikonta i wszystko jest ok. A skąd wiem? Bo po prostu jawnie się do tego przyznają nawet na czacie gry, pokazują screeny z rozmów i tak dalej. Niektórym puszczają nerwy i sami zaczynają zgłaszać takie osoby, dostają w odpowiedzi regułkę i na tym się kończy. Tamte osoby nadal grają i jakoś nikt im nie zwraca uwagi. Trochę to niesprawiedliwe, prawda?
Rozmowy z supportem też pozostawiają wiele do życzenia. Gdy człowiek chce się czegoś dowiedzieć, prosi o rozwinięcie regulaminu, wyjaśnienie i tak dalej dostaję zazwyczaj podobne odpowiedzi. Że tak jest w regulaminie i tego trzeba się trzymać. Zero wyjaśnień, zero jakieś rozmowy, nic. Odbębnić swoje i tyle.

ashantess więc idąc za Twoją wypowiedzią mogę się wypowiadać bo nigdy nie zostałam za nic ukarana. Uprzedzę pytanie 'więc dlaczego to robisz?'. Robię to bo moi znajomi na grze jak i nie tylko oni mają sporo zastrzeżeń. I nie, nie powtarzam tego co gdzieś tam usłyszałam. Powtarzam to co gdzieś tam usłyszałam i zobaczyłam. Gracze pokazują to jak odpowiada support, sama też nie raz prowadziłam takie rozmowy. Więc proszę nie mówcie, że nie mam pojęcia o czym mówię. Ciągle dostaje podobne odpowiedzi, że support pracuję, że to nie jego wina, że nie wiemy jak to działa. Ciągle to samo.

Jak już pisałam nie chce nikomu ubliżać tylko zwrócić uwagę na to, że coś jest nie tak. I proszę o nie usuwanie fragmentów moich wypowiedzi bo jest to naprawdę niegrzeczne.
 

DeletedUser3220

Guest
Podobnie jak Twoje Pani Supporter - zamiast w Offtopicu wypisywać cyferki przeglądaj zgłoszenia bo czasami się wieczność czeka na odpowiedź.

Może nie jesteś świadom, ale nie jestem w Supporcie sama i nie odpowiadam na WSZYSTKIE zgłoszenia.

Poza tym, poza Supportem jestem zwyczajnym Graczem, więc możesz sobie darować takie komentarze, co robię na forum.
 

DeletedUser

Guest
Nie pamiętam byśmy przeszli na "per Ty" - to po pierwsze. Tak samo jak w wypowiedziach poprzez support proszę o przedrostek grzecznościowy (Pan, Pani). Ja chyba nie zwróciłem się bezpośrednio i o to samo proszę.
Drugie - nie tym tonem proszę - wszak daleko Nam do tego byśmy grali w tej samej grupie wiekowej :D Czyli jak wyżej.
Trzecie - Tekst o zwyczajnym graczu, hmmm... Koleżanka z byłej Gildii z pushowanymi Perłami widzę, że nadal jest pod ochroną i nie wyciągacie konsekwencji? Ręka rękę myje...

Wiem, za dużo niewygodnych tekstów. Pozwolę sobie archiwizować screeny dla potomnych gdyż zapewne zadziała cenzura...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
...

Wiem, za dużo niewygodnych tekstów. Pozwolę sobie archiwizować screeny dla potomnych gdyż zapewne zadziała cenzura...

Jakby każdy patrzył na to z takiej perspektywy, to każdy tekst byłby niewygodny ;)
Tutaj jednak stanę w obronie Teamu.
Olcia - piszesz, że coraz więcej osób niezadowolonych jest z pracy supportu. Że coraz więcej pomijanych jest spraw. A patrzyłaś może na skład Teamu: Jest 7 supporterów ( plus ewentualnie 4 Moderatorów, którzy też mogą tam pomagać ). A wiesz, ile osób gra w tą grę? Nie jest możliwym, aby te 11 osób dało radę obsłużyć kilka tysięcy/ kilkaset ( plus minus ) zgłoszeń dziennie. W końcu jest tylu graczy którym się coś nie podoba, którzy zgłaszają wszystko. A teraz powiedz mi, nawet na te kilkaset zgłoszeń, jak ta garstka osób ma sobie z tym poradzić? To nie jest tylko odpowiedź, ale też sprawdzenie, przeanalizowanie, dopiero odpowiedź, a potem jeszcze kara. Stąd biorą się też te opóźnienia dotyczące odpowiedzi. A jak widzę, to najwięcej osób krzyczących tutaj to takie, które nie są zadowolone z pracy supportu. Czy kiedykolwiek widziałaś tutaj 1, 2 lub 5 osób, które wypowiadałyby się dobrze na ich temat?

Jeszcze do TODAKO:
Uważasz, że każdy niewygodny kawałek wycinany jest z Forum. A czytałeś regulamin? Czytałeś wypowiedź Ash i Szczupczusia? Na forum nie ocenia się pracy supportu. Przecież można podyskutować z nimi na wiadomościach prywatnych, a nie na Forum, na którym chyba już każdy wie, że te teksty będą wycinane...
Naprawdę tego nie wiesz, czy po prostu jesteś takim warchołem i prowokujesz bo nie masz nic do roboty?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser10373

Guest
Podobnie jak Twoje Pani Supporter - zamiast w Offtopicu wypisywać cyferki przeglądaj zgłoszenia bo czasami się wieczność czeka na odpowiedź.

Ash jest odpowiedzialna tylko za jeden świat, za resztę odpowiedzialni są inni supporterzy i swoją prace wykonuję najlepiej jak to jest możliwe. Jeżeli są jakiekolwiek skargi i zażalenia proszę w zgłoszeniu kierować od razu do przełożonego supportu, a nie wylewać żale na forum. Jestem tu zaledwie parę dni i zobaczyłam jak to wygląda z drugiej strony i nawet nie wiecie w jakim Wy żyjecie błędzie. Nie czytałam całości, bowiem nie chce się zarazić tą nienawiścią jaką tu wylewacie. Są sprawy o których się nie dyskutuję, supporterzy też mają określone reguły i nimi się kierują. Wiele razy były zarzuty na temat pracy supportu i jeżeli nadal tam pracują znaczy, że robią to dobrze.
 

DeletedUser572

Guest
Hikari ja zdaję sobie sprawę z tego, że support nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego w szybkim czasie bo to jest niemożliwe. Mnie jednak nie chodzi o to w jakim czasie są rozpatrywane zgłoszenia tylko jakie jest podejście do graczy i jak wygląda ogólna sytuacja.
Niestety fragmenty forum są wycinane i ja nie rozumiem dlaczego, po to jest forum, żeby dyskutować nawet o niewygodnych tematach. Po prostu żeby dojść do jakiegoś porozumienia, bez kłótni i wylewania nienawiści. Po prostu podyskutować i tyle.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hikari ja zdaję sobie sprawę z tego, że support nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego w szybkim czasie bo to jest niemożliwe. Mnie jednak nie chodzi o to w jakim czasie są rozpatrywane zgłoszenia tylko jakie jest podejście do graczy i jak wygląda ogólna sytuacja.
Niestety fragmenty forum są wycinane i ja nie rozumiem dlaczego, po to jest forum, żeby dyskutować nawet o niewygodnych tematach. Po prostu żeby dojść do jakiegoś porozumienia.

Krótko i na temat: Po te jest Regulamin, aby go przestrzegać ;) Zapraszam do lektury, tam jest napisane co wolno, a czego nie wolno na Forum :) Cenzura czy nie, każde miejsce ma swoje reguły.
 

DeletedUser572

Guest
Krótko i na temat: Po te jest Regulamin, aby go przestrzegać ;) Zapraszam do lektury, tam jest napisane co wolno, a czego nie wolno na Forum :) Cenzura czy nie, każde miejsce ma swoje reguły.


Regulaminem nie można tłumaczyć wszystkiego i na swój sposób uciszać ludzi.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hikari... Regulaminem nie można tłumaczyć wszystkiego i na swój sposób uciszać ludzi.

Ale tutaj jest tak, że wszyscy ( tak uważam ) go znają, a zapisek o supporcie to chyba najbardziej, potem świadomie go łamią, i jeszcze się awanturują "Czemu?! Tak nie wolno!! Toż to cenzura... bla bla bla" ;) Wszystko inne jest dozwolone, ale akurat o to najbardziej ludzie się rzucają :D
 

DeletedUser572

Guest
Ale tutaj jest tak, że wszyscy ( tak uważam ) go znają, a zapisek o supporcie to chyba najbardziej, potem świadomie go łamią, i jeszcze się awanturują "Czemu?! Tak nie wolno!! Toż to cenzura... bla bla bla" ;) Wszystko inne jest dozwolone, ale akurat o to najbardziej ludzie się rzucają :D

Dla mnie rozmowa nie jest łamaniem regulaminu. Jeśli uważam, że coś jest nie tak to o tym mówię, bo tak robią ludzie. Rozmawiają ze sobą i starają się rozwiązać problem.
 

DeletedUser12029

Guest
Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze do tematu. Osobiście to pracy suportu nie mam zastrzeżeń. Na zadane przeze mnie pytania odpowiedzieli niezwłocznie i rzeczowo. Zauważyłam jednak pewną tendencję,która dotyczy graczy z jakiegoś tam powodu niezadowolonych. Tendencja do traktowania takich graczy nie jak klientów -którymi de facto są,a wręcz jak intruzów,czy natrętów. Rozumiem,że ktoś tworzy tą grę z myślą o zarobku. Jeśli tak to kłania się pierwsza zasada marketingu,która mówi że klient niezadowolony to klient stracony. Dlatego uważam że zbywanie i taktowanie z góry gracza(klienta) jest działaniem na szkodę producenta tejże gry.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dla mnie rozmowa nie jest łamaniem regulaminu. Jeśli uważam, że coś jest nie tak to o tym mówię, bo tak robią ludzie. Rozmawiają ze sobą i starają się rozwiązać problem.

I ok. Rozmowa jest dobra. Tylko trzeba mieć odpowiedni temat do rozmowy, a nie wybierać ten najbardziej toksyczny ;)
Przecież są wiadomości prywatne. Tam możesz rozmawiać z każdym o wszystkim ;)
 

DeletedUser572

Guest
I ok. Rozmowa jest dobra. Tylko trzeba mieć odpowiedni temat do rozmowy, a nie wybierać ten najbardziej toksyczny ;)
Przecież są wiadomości prywatne. Tam możesz rozmawiać z każdym o wszystkim ;)

Jeśli jest problem to niezależnie od tego czy temat jest 'toksyczny' czy nie należy go poruszyć, a nie uciekac od niego i udawać że nic się nie stało. Nie wiem czy czytałeś moje wszystkie wypowiedzi, ale mówiłam tam że próby wyjaśnienia czegokolwiek z supportem prywatnie nic nie dały. Więc poruszam temat na ogólnym forum.
 

DeletedUser3220

Guest
Nie pamiętam byśmy przeszli na "per Ty" - to po pierwsze. Tak samo jak w wypowiedziach poprzez support proszę o przedrostek grzecznościowy (Pan, Pani). Ja chyba nie zwróciłem się bezpośrednio i o to samo proszę.
Drugie - nie tym tonem proszę - wszak daleko Nam do tego byśmy grali w tej samej grupie wiekowej :D Czyli jak wyżej.
Trzecie - Tekst o zwyczajnym graczu, hmmm... Koleżanka z byłej Gildii z pushowanymi Perłami widzę, że nadal jest pod ochroną i nie wyciągacie konsekwencji? Ręka rękę myje...

Wiem, za dużo niewygodnych tekstów. Pozwolę sobie archiwizować screeny dla potomnych gdyż zapewne zadziała cenzura...

W zgłoszeniach reprezentuję Firmę, więc obowiązuje mnie forma grzecznościowa.
Na forum reprezentuję siebie, a tu - wybacz - nie będę pisać nikomu per Pan czy Pani, bo to jest po prostu forum.

Przepraszam, ale o jakiej "grupie wiekowej" mówimy? Jesteś tak jak inni Graczem i użytkownikiem Forum. Czy masz 10 czy 90 lat, niczego to nie zmienia.

P.S. Nigdy, ale to nigdy nie dowiesz się od Supportu niczego na temat innych kont oraz czegokolwiek dotyczącego ich ewentualnej (bądź nie) blokady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Regulamin? Hmmm... Właśnie dyskutuję z supportem na temat pkt 1.1 Chcecie zapis rozmowy?

Ash jest odpowiedzialna tylko za jeden świat, za resztę odpowiedzialni są inni supporterzy i swoją prace wykonuję najlepiej jak to jest możliwe.
To oczywiste, każda Pliszka swój ogonek... chwali? Stażysta/Stażystka musi tak odpowiedzieć przecież :D

są jakiekolwiek skargi i zażalenia proszę w zgłoszeniu kierować od razu do przełożonego supportu.
Kilka razy prosuiłem support o e-mail do kogoś głównego w IG ale musiałem sam tego poszukać. A mogę dostać dokładne dane kto jest przełożonym polskiego supportu? Bo mam kilka kwestii i nie wiem czy wysyłać do "tej" czy "tamtej" osoby. Proszę o wytyczne.

Jestem tu zaledwie parę dni i zobaczyłam jak to wygląda z drugiej strony i nawet nie wiecie w jakim Wy żyjecie błędzie.
Wiemy. Realność to Push, donosy i support i z tej symbiozy mamy esencję obecnogo FoE czyli GvG. Nie dajesz rady wygrać? - Zgłaszasz. Sąsiad nie chce czegoś zrobić? - Zgłaszasz. Inna Gildia w danej prowincji jest silniejsza? - Zgłaszasz...

Są sprawy o których się nie dyskutuję, supporterzy też mają określone reguły i nimi się kierują. Wiele razy były zarzuty na temat pracy supportu i jeżeli nadal tam pracują znaczy, że robią to dobrze.
Tylko i wyłącznie dlatego, że dostałem wyraźną odpowiedź, że szkoda mojej fatygi na "odwołania" od ich decyzji. Chcecie screen? Support zawsze chce dowodów - forumowicze także?

Forum służy do rozmów i wyrażania opinii. Od czasów Rzymian... Ciekawe jak wtedy cenzurowali. Ostatecznie ukrzyżowaniem a tutaj?
Hmmm... Czekam aż dostanę "rozwiązanie ostateczne". Rozmowy z supportem zawsze kończą się na regułkach z automatu, może teraz będzie bardziej po ludzku jak czytają to tysiące ludzi.
 

DeletedUser10373

Guest
To oczywiste, każda Pliszka swój ogonek... chwali? Stażysta/Stażystka musi tak odpowiedzieć przecież :D

Ja nic nie muszę.
Rozmowa i tak nie ma tu sensu. Zapraszam na prv. Ja nie muszę wylewać tu swoich żali i odbijać piłeczkę.
 

DeletedUser12532

Guest
Miałabym jedną prośbę. Niech przestaną w tym temacie pisać Ci, którzy zostali ukarani za cokolwiek. Ponieważ ich zdanie nie jest wiarygodne.
-słowa pani suporter Ashantess.
dziwnym trafem text po moim poście sie pojawił ?
Więc musze dodać to co o tym myślę:
Po pierwsze ani ja się nie skarżyłem w tym poście o jakiekolwiek ukaranie po drugie suport winy nie udowodnił więc zostawmy kwestię tego czyje zdanie wiarygodnym jest-chyba że kogoś zainteresuje obecne tu i teraz zachowanie w zapisanym powyżej poście z chwytem poniżej pasa i zarzucaniem komuś niewiarygodności bezpodstawnie- chwytajac sie jak tonacy brzytwy zwykłym szkalowaniem innych i szykanowaniem kogoś jak zwykle groźbami w tym wypadku "niewiarygodnym" próbując mnie uczynić-ciekawe kogo to czyni niewiarygodnym rozmówcą?. Najprostsze ignoranctwo na jakie sobie może poważny suporter pozwolić to nie zauważyć istoty dyskusji że właśnie nie tego tematu cała rzecz dotyczy.
Więc wyłuszczam całą istotę najprościej jak potrafię:
chodzi o to żeby nam się po prostu z całym waszym zespołem suportu lepiej współpracowało-żeby proste sprawy stawały się proste w rozwiązaniu i byśmy wszyscy nie musieli przez męki przechodzić ze zgłoszeniem najprostszych spraw-czy to takie trudne?
przynajmniej mnie właśnie o tę kwestję chodzi
o kwestji oszustwa nie wspominam bo już gracze mają takie metody że po zarówno dwóch jak i dwudziestu minutach szukania pushu itp.przewinień zapędzają suport w kozi róg-więc jeśliby coś miało zdziałać wasze-Supportu- przeciwdziałanie to było by to już całkowicie chorą wendettą i uganianiem się w polowaniu na czarownice a i tak odpowiedzieli by mniej groźni ze swoimi oszustwami gracze. więc nie o to chodzi żeby wpadać w paranoję z niemocy własnej :o
Kary jakieś za oszustwa muszą być i ok. ale postarajcie się drodzy państwo nadążyć za metodami oszustw lub za tymi co ich celowo chronicie jeśli to prawda.
a z graczami nie prowadźcie wojny na słowa lub słów usuwanie póki formuła grzecznościowa jest zachowana nie wolno blokować czyjejś wolnej wypowiedzi(jeśli jest inaczej odsyłam do regulaminu forum na dogłębną analizę)
po prostu obie strony niech zachowają wzajemny szacunek do siebie-my gracze i wy państwo -zachowujcie się jak prawdziwi profesjonaliści(nie chodzi o kamienne odpowiedzi na prosby graczy oczywiście-tylko zrozumienie o co gracz tygodniami prosi i jeśli to możliwe-szybko i profesjonalnie załatwić problem)
postarajmy się wzajemnie zrozumieć suportu praca nie łatwa czasami i niewdzięczna a nasza dola nielekka przy niesprawnym suporcie:)
tym postem mam nadzieję skończyć kwestię którą akurat ja zamierzałem poruszyć.

pozdrawiam wszystkich czytających-Tomek380
 
Status
Zamknięty.
Do góry