czym jest offtop?

  • Rozpoczynający wątek mirolbn
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
czy mógłby mi jakiś moderator wyjaśnić na czym polega offtop? Chce wiedzieć, by tego grzechu nie popełniać. Więcej grzechów nie pamiętam, wszystkie żałuję, pokute odprawić obiecuje. :D
 

DeletedUser8

Guest
Offtop, to namiętnie przez Was uprawiane odbieganie od głównego wątku rozmowy, rozpoczętego w pierwszym poście tematu. Np.: Jeśli temat w Komentarzach dotyczy wersji 0.14 to nie po to, żeby pisać tam o ewentualnym lądowaniu ufo ;)


Jeśli potrzebujecie tematu do rozmów wszelakich, proponuję założyć coś w rodzaju "Karczmy" w offtopie (mamy taki dział!:p) :]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Do tego nie trzeba Moda, żeby to wyjaśnić :D

Off-topic (w skrócie OT; ang. nie na temat) - używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u etc. określenie tekstu, który nie jest zgodny z narzuconym uprzednio tematem rozmowy. by Wikipedia
 

DeletedUser

Guest
a jeśli odbiegnięcie od tematu jest celowe by coś udowodnić co się tyczy tematu? Np. Statystyki przeglądarek. To też jest offtop?
 

DeletedUser1724

Guest
Jeśli potrzebujecie tematu do rozmów wszelakich, proponuję założyć coś w rodzaju "Karczmy" w offtopie :]

Hmmmm to ja poproszę nowy dział na forum - "Karczma" Rozmowy o wszystkim i o niczym :D

Ps. A czy jest możliwość utworzenia grupy i dla tej grupy utworzenie ukrytego działu ?? W grupie znajdowały by się osoby z rangą Wicehrabia wzwyż :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
Hmmmm to ja poproszę nowy dział na forum - "Karczma" Rozmowy o wszystkim i o niczym :D

Ps. A czy jest możliwość utworzenia grupy i dla tej grupy utworzenie ukrytego działu ?? W grupie znajdowały by się osoby z rangą Wicehrabia wzwyż :D

Indywidualne forum dla nas ???

To by było za proste :D
 

DeletedUser1724

Guest
Nie forum lecz dział niewidoczny dla osób, które nie będą w tej grupie, czyli osób, które nie mają min. tytułu Wicehrabi :)

Widzę Bartek przegląda temat to może coś z tym się da zrobić i zaproponuje dla najbardziej aktywnych jakiś mały bonusik coś w stylu VIP :D

Ps. I fajnie by ta grupa osób miała wyłączony licznik 60 sekund między napisaniem postów :D Marzenia :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
a jeśli odbiegnięcie od tematu jest celowe by coś udowodnić co się tyczy tematu? Np. Statystyki przeglądarek. To też jest offtop?

Dotyczyło posta Apocalypto, a nie pytania gracza - tak, pamiętam :p i tak, był to offtop, choć akurat taki który mogłam zostawić, bo dużej krzywdy nie robił, więc w tym jednym przypadku kłócić się nie będę.

Robiłam czystki w wielu tematach po kolei i komentarze typu "Sąsiadów porwało ufo", po czym przejście do tematu apokalipsy i filmów raczej nie pomogło nikomu w znalezieniu odpowiedzi na pytanie dlaczego u niego w sąsiedztwie jest mało graczy. Przymykam zwykle oko jak to jest jeden post, ale jak temat ma 2 strony, z czego pomocne dla gracza są może ze 3 posty to osoba, która później będzie miała podobne pytanie i skorzysta z wyszukiwarki (święto, ale zdarza się), znajdzie temat o apokalipsie i ufo. I dlatego też - jedno pytanie jeden temat.
Dział Pytań jest szczególnym miejscem, do którego często zaglądają gracze szukający pomocy np. na początku gry i offtop tutaj będę tępić bardziej niż gdzie indziej. Kropka *z przytupem * !


A co do własnego działu - zwariowali... :p
 

DeletedUser1724

Guest
A co do własnego działu - zwariowali... :p

Od razu zwariowali po prostu fajnie by było mieć takie miejsce na forum (intymne) :D Ale tak na poważnie co do utworzenia grup na forum to myślę napisać pomył w odpowiednim dziale ale zabieram się za to już 2 dni i zabrać nie mogę :( To pewnie przez te Twoje Kasiu czystki hehe :D
 

DeletedUser2383

Guest
Nie zwariowali, ale Apokalipsa ma rację; forum dla spamerów by się przydało i Was moglibyśmy czasem zaprosić :haha:
 

DeletedUser

Guest
z reguly posty z dzialu offtopic nie zwiekszaja ilosci napisanych postow wiec dla niektorych istnienie takiego dzialu nie ma sensu bo dla nich ranga sie liczy
 

DeletedUser8

Guest
Nawet jakby był stworzony oddzielny dział na pogaduchy, to bez naliczania postów : )
 

DeletedUser2383

Guest
Ale do niego może wejść każdy i nam zabawę popsuć :mad:
A tak to tylko sami swoi, dobre chłopaki i grzeczne dziewczyny ...
 

DeletedUser

Guest
to zrobcie jakis czat osobny rozeslijcie sobie linki na PW i nikt wam nie bedzie przeszkadzal

w dziale pytania nie chodzi o to aby sobie posty nabijac tylko pomagac innym a pisanie nastu postow po tym jak odpowiedz zostala udzielona w niczym nie pomaga
 

DeletedUser2383

Guest
to zrobcie jakis czat osobny rozeslijcie sobie linki na PW i nikt wam nie bedzie przeszkadzal

w dziale pytania nie chodzi o to aby sobie posty nabijac tylko pomagac innym a pisanie nastu postow po tym jak odpowiedz zostala udzielona w niczym nie pomaga

Tylko, że my najczęściej rozmawiamy o grze...
Więc warto aby forum o grze było na forum gry ...
 

DeletedUser

Guest
ale skoro to ma byc zamkniete forum to co za roznica gdzie bedzie

w innych grach takie rozwiazania sie sprawdzaja wiec i tu tez sie sprawdza
 

DeletedUser2383

Guest
Tylko my się nie zamykamy na resztę społeczności graczy jak domniemasz, jak uzyskasz tytuł vicehrabiego to zapraszamy...
 

DeletedUser8

Guest
Dział offtopu jest na forum gry : ) Do konkretnych tematów macie dyskusje, do pomysłów - też cały dział, a jak chcecie porozmawiać o wszystkim dookoła, to tak jak mówiłam - Karczma. Działu zależnego od rangi nie będzie, chyba że od 10 postów.

Poza tym, tworzenie oddzielnego działu dla Was, nie jest sprzeczne z "ożywianiem forum", którym tak lubicie się podpierać?
 

DeletedUser

Guest
jak dla mnie to rang wogole mogloby nie byc
ja nie wchodze na forum po to aby rangi lapac
 

DeletedUser2383

Guest
Poza tym, tworzenie oddzielnego działu dla Was, nie jest sprzeczne z "ożywianiem forum", którym tak lubicie się podpierać?

Coś dla serca i coś dla ducha, poza tym można i tak zauważyć, że jest wiele tematów w których wypowiadają się tylko Ci, którzy mają już pokaźną ilość postów na forum.
 

DeletedUser

Guest
Ja chciałbym zauważyć, że Posty z Centrum Powitań nie są liczone, tak samo powinno być z innymi działami w dziale społeczność
 

DeletedUser3

Guest
Pracujemy właśnie nad odpowiednim rozwiązaniem. Bo nie ma wątpliwości, że posty z tematów typu "wyspamujmy sobie dom" także liczone być nie powinny.
 
Do góry